İradem zayıf nasıl düzeltirim.

Bu konuyu okuyanlar

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,

Kabul ediyorum zayıf iradeye sahip bir insanım. :) Kontrol edemiyorum. Tamam bugunü diyete başlıyorum spora başlıyorum diyorum, aradan 2-3 gün geçiyor yine başa sarıyorum. Kontrol edemediğim için oluyor hep bunlar. Düzeltmenin bir yolu yok mudur ? Ne yapmam lazım. Yardımcı olur musunuz ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Hep böyle kalırsın. İstek olur, icraat olmaz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tamamen sana kalmış bir olay. Hiç bir yöntemin veya hiç bir kimsenin bir desteği olamaz.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bugünden itibaren diyet yapacam. Boğazımızı tutmadığımız için oluyor hep bunlar :)

Ciko Sen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir anda keskin bir diyete başlamak pek mümkün olmayabilir. Benim kişisel tavsiyem; masa başı işiniz var ise eğer önce adım adım başlamanız. Örneğin şeker ve ekmek tüketiyorsanız ilk aşamada bunları kesin ya da ekmeği sadace kahvaltı da tüketin yani sizi bir anda yormayacak diyetlere başlarsanız kademeli olarak başarabilirsiniz ve başardığınızı gördükçe daha fazlasını yaparsınız. Bence diğer önemli olan ise sadece diyet yapmamanız. Diyet beraberinde en basitinden günlük toplam 1-2 saatlik bir yürüyüş örneğin sabah yarım saat akşam yarım saat şeklinde bir yürüş ile hem midenizi hem zihnen kendinizi rahatlatırsınız.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şöyle düşün psikolojik olarak yardımı olacaktır.
yediğin her lokma yağlı bir vücuda yapmadığın her spor hareketi ise hantal bir vücuda sebep olacak.
ve kesinlikle bir anda bırak.
cips, ekmek,tuz (az olabilir.), şeker. bir ay bunları kullanma farkı gör.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Öncelikle tüm kararları bir kenara bırak ve sürekli karar almaktan vazgeç. İradeyi en çok zayıflatan şey sürekli kararlar almaktır. Ki bunlar uygulanmadıkça irade daha da zayıf düşer.

Büyük olasılıkla bilgisayar başında aşırı zaman geçiriyor olabilirsin. (Oyun, Facebook vb.) Bunu azaltarak kendine zaman ayırmaya başla. Farklı şeyler yapabilirsin. Kendine zaman ayırdıkça küçük küçük kararlarını uygulamaya başlayabileceksin. Diyet, spor vb gibi belki nispeten daha büyük kararlar ondan sonra gelecektir.