ıps mi süper amoledmi

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Süper amoled daha canlı renkler ve gerçek siyah deneyimi yaşatır.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
IPS renkleri olduğu gibi olması gerektiğine en yakın şekilde gösterir. Yani bir nesneye kendi gözlerinizle hangi renk tonunda bakıyorsanız IPS de o şekilde göstermeye çalışır. Bana göre gözü de daha az yorar. Super Amoled ise gerçek renklerle alakasız şekilde daha canlı daha parlak gösterir. Şahsen ben Super Amoled sevmiyorum. Fotoğraf çekiyorsunuz adamların suratları kırmızı kırmzıı çıkıyor vs. Halbuki fotoğrafı başkasına attığınız da o kırmızılıklar yok.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,392
Amoled de yanık oluşuyor IPS daha iyi gibi

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Amoled daha tasarruflu ve canlı renkler sağlıyor ama bununla birlikte amoled yanığı gibi olaylar oluyor.IPS ekran daha doğal renkler veriyor ve benim bildiğim yanma gibi olaylar yok veya çok az daha ihtimalle gerçekleşiyor.

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Super Amoled candır canlı renklerin güzelliği başka bir şeyde yok bence tamam renkleri biraz değiştiriyor ama o telefonu kullandığımda çok güzel oluyor o resim olayından herkes şikayetçi ben zamanında s4 kullanıyordum onda da Super Amoled vardı galiba öyle hatırlıyorum :/ Onda ben resim çektikten sonra resmi bilgisayara atıp Photoshop ile ayarlıyordum Pil konusunda belki çok pil tüketiyor olabilir öyle hatırlıyorum o telefonu kullanırken çift batarya taşıyordum :D Tavsiye ederim ama ne olursa olsun