iPhone'da Multitasking İşte Böyle Çalışıyor

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
iPhone OS 4.0 ile birlikte iPhone'a tam çoklu işlem desteği getirildi. Peki bu sistemin nasıl işlediğini merak ediyor musunuz? Videoda izleyin...

Henüz kesin tarihi açıklanmamış olsa da önümüzdeki yaz ayları içersinde iPhone sahipleri çoklu işlem özelliğini, üçüncü şahıs yazılımlarda da kullanabilecek. Birçok alanda ciddi avantajlar getirecek olan bu özellik, arayüzde de bir takım değişiklikler yapmayı zorunlu kılıyor. Özellikle yazılımlar arasında geçiş esnasındaki ekran ve atanan yeni kısayolların nasıl görüntüleneceği merak konusu.
iphone-multitask-dock1270838544.jpg
Bugün sanal ortama sızan bir video bu işlemin nasıl olacağına ve arayüze dair önemli tüyolar veriyor. Sözü fazla uzatmayalım ve sizi iPhone OS 4.0 yüklü bir iPhone'da multitasking özelliğinin nasıl çalıştığını gösteren video ile baş başa bırakalım.

[SDNTV]y/iphone-multitasking.flv[/SDNTV]

:: iPhone OS 4.0'da en çok ilginizi çeken özellik multitasking mi yoksa başka bir ana madde mi? Forumda paylaşın.
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

beatkey

Asistan
Reaksiyon puanı
3
iPhone 3GS'den önce ki serileri sanki Apple üretmemiş gibi onlara bu desteği vermemiş. Kınıyorum Apple'ı. Yazıktır, günahtır. :)

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
iphone almam yakındır :D

sefas

Asistan
Reaksiyon puanı
4
iPhone 3GS'den önce ki serileri sanki Apple üretmemiş gibi onlara bu desteği vermemiş. Kınıyorum Apple'ı. Yazıktır, günahtır. :)
1004.png
1004.png

Multitasking değil bu nedeni Çoklu İşlemde Arkaplana Aldığın İşlem Çalışmasına Devam Etmiyor Sadece İşlemi Durdurup Yani Hazırda Bekletip Diğer İşleme Geçiyor

Bu Olay Çoktan Backgrounder ve Şuan Yeni Olan MultiFlow ile Çoktan Sağlanmıştı Cydia Tarafından

Multitaskstoping Olması Lazımdı Alan Kullanıcılar Sonra Kandırılmaması İçin

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@Sefas
İpod Touch 3rd 8 gb lerde çalışmıyacakmı.
Acil lazımda şuan almak üzeydim iyiki rast geldim.

sefas

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@Sefas
İpod Touch 3rd 8 gb lerde çalışmıyacakmı.
Acil lazımda şuan almak üzeydim iyiki rast geldim.

Resimdekilere İphone Os 4 Desteği Var

İpod Touch 1G 1.Nesil Üretimde Yok YAni Benim Kullandığım Hoparlörsüz İpod Touchta 3.Nesil Al Yalnız Biraz Jailbreakte Sıkıntı Yaşayabilirsin Sadece O Kadar

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
kafam bozuyo satıcam teli alıcam bunu
ama tıklarken tepki süresi uzun mu ne:S?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bu olay daha yeni mi gelmiş. Pehhh!