İphone8 i beklemeli miyim?

Yüce Sizer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba. Bütçe sıkıntım yok bayadır paramı biriktiriyorum. Şu an 5.300 Lira civarı param var ama iphone 7 plus mı alsam yoksa 8 plus ı mı beklesem hala karar veremedim. Kafam çok karışık. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
iphone 8 için eylül diyolağğğ...

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Note 8 ve ıphone 7s ya da 8 ismi ney olursa onu bek piyasanın en iyi serileri bunlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Note 8 bekle derim , iPhone 8 de ilk beğeneceğim iPhone olabilir gibi bir his var içimde ama şu ana kadar hep Samsung Note serisi daha başarılı geldi (Note 4 ten beri)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Yazı bekle dostum. iphone 8 'de Note 8'de yazın çıkacak. Bir bakarsın. Sızıntılar yalan çıkarsa gene bizi dandik tasarım karşılarsa Note 8'e bakabilirsin. At gözlüğü takma , Iphoneciyim deme.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Aynen aynen, iphone 8 güzel geleceğe benziyor, fakat bundan öncekiler gibi, hızlı şarjı olmayan, kocaman kasalı dandik bir telefon çıkarırsa note 8, ya da s8 alabilirsin.

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkadaşlar herkese merhaba. Bütçe sıkıntım yok bayadır paramı biriktiriyorum. Şu an 5.300 Lira civarı param var ama iphone 7 plus mı alsam yoksa 8 plus ı mı beklesem hala karar veremedim. Kafam çok karışık. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Apple ' ımızın güzel hizmerlerinden ve ürünlerinden muaf kalma hemen al ! derim kardeşim şahsi fikrim..
Eylül' olmadı satar bir daha iphone 8 alırsın

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Apple ' ımızın güzel hizmerlerinden ve ürünlerinden muaf kalma hemen al ! derim kardeşim şahsi fikrim..

Hocam senin bu elma aşkı, yasak meyve mevzuuna dönmüştü :D Bir gelişme var mı? Ya da bir sıkıntı filan? :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Iphone 8' i bekleyin ortalığı sallayacak

M

Murat Burç

SDN Okuru
upload_2017-5-13_22-16-27.png

Çıkan cihaz
upload_2017-5-13_22-17-1.png

upload_2017-5-13_22-17-29.png

upload_2017-5-13_22-18-9.png

Birşeyler anlatabiliyorumdur sanırım.
Neden Note 8 beklemen gerektiğini mesela

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
zamandan yana bir sıkıntı yoksa iPhone'nin 10. yıl için çıkartacağı yeni cihazı için beklemeni öneririm.

Yüce Sizer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 8i beklemelisin
Üstad samsung mu iphone daha mantıklı olmaz mı
--- Gönderi Güncellendi ---
zamandan yana bir sıkıntı yoksa iPhone'nin 10. yıl için çıkartacağı yeni cihazı için beklemeni öneririm.
Daha ne kadar beklerim sence :) yani o cihazın cıkması için
Iphone 8' i bekleyin ortalığı sallayacak
Ne zmana çıkar üstad sence
Samsung Galaxy s8+ al derim gerisi hikaye...
Uzun ömürlü olmaz diye düşünüyorum
Note 8 bekle derim , iPhone 8 de ilk beğeneceğim iPhone olabilir gibi bir his var içimde ama şu ana kadar hep Samsung Note serisi daha başarılı geldi (Note 4 ten beri)
İphone dan yürümeyi düsünüyorum teşekkür ederim fikirlerin için :)
Yazı bekle dostum. iphone 8 'de Note 8'de yazın çıkacak. Bir bakarsın. Sızıntılar yalan çıkarsa gene bizi dandik tasarım karşılarsa Note 8'e bakabilirsin. At gözlüğü takma , Iphoneciyim deme.
Eyvallah aga :)
Aynen aynen, iphone 8 güzel geleceğe benziyor, fakat bundan öncekiler gibi, hızlı şarjı olmayan, kocaman kasalı dandik bir telefon çıkarırsa note 8, ya da s8 alabilirsin.
Şarj sorununu gidermezlerse note yada s serisine geçerim samsung un
İnşallah üstad bi gelsin 8 madem bekleyelim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Üstad samsung mu iphone daha mantıklı olmaz mı
Markaya bakılarak iş yapılmaz. Mesela samsungun A 17 serisi tam bir çöptür. Grand neo plus diye bir telefon çıkarttılar milleti kazıklamak için.
Ama üst segmentte Note 4den ve S serisinde S6dan beri samsungdan başkasını tanımam.
Bir üst yorumda attığım Note 7 konsepti ile çıkan Note 7 ye bak iPhone 7 ile çıkan iPhone 7ye bak . Kim daha yenilikçi ? Kim daha inovatif ? Bugün bazı Apple taraftarları bile kabul etti Note 7 ve S8 in iyi cihazlar olduğunu Note 8 yakıp yıkacak ortalığı ben buna eminim. iPhone 8miş iPhone 8 olacağı bile belli değil yeni iPhone diyorum ben ona. Yeni iPhone ne olacak biliyor musun ? İP67 olan (İP68 Sony Zde bile vardı sanırım) İP68 yapacak. Ekran kasa oranını 70 in üzerine çıkaracak.
Ben sana şuan ki samsungların ve iPhoneların ekran gövde oranlarını sayayım
7 Plus 67.67
6S Plus 67.67
6 Plus 67.67
Note 3 74.8
Note 4 74.24
Note 5 76.58
Note 7 78.96
S6 Edge plus 76.53
S7 Edge 76.12
S8 Plus 83.33 Apple çok inovatif bir şirket ya yeni iPhoneda devrim bekliyoruz biz değil mi.
Kasım kasılıyor dedikleri Note 4 vs Uçuyor kaçıyor dedikleri 6 Plus

Ne demiştik Ekran kasa oranı artacak.
A10 çok güçsüz biliyor musun. O yüzden A11e geçecek ve diyecek ki bugüne kadar yaptığımız en güçlü iPhone
iPhone kullanıcılarının güce ihtiyacı yok. iPhone kullanıcılarının esnekliğe ihtiyacı var. iPhone kullanıclarının geniş açılı ön kameraya daha iyi gece öz çekimlerine ihtiyaçları var hızlı şarja ve daha iyi bataryaya ihtiyaçları var. Belki bunlar Yeni iPhonela bile gelmeyecek.

Dediğim gibi Note 8 gelsin al ve geç. Yok Yeni iphonemuş yok uçacakmış aldırış etme.
Note 8 al verdiğinin paranın hakkını al.
4K ekran ve 4K 60 fps video kaydı gibi özelliklerin geleceğini düşünüyorum.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Şahsen ben öncelikle Note 8 i beklemekteyim.
Tasarım ve donanım noktasında cezbetmezse yeni iphone modelini bekleyip karar vereceklerdenim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şahsen ben öncelikle Note 8 i beklemekteyim.
Tasarım ve donanım noktasında cezbetmezse yeni iphone modelini bekleyip karar vereceklerdenim.
Note 7 kullandınız siz sanırım o cezbettiyse Note 8 her türlü cezbeder merak etmeyin. iPhone 8 düşüncesini aklınızdan siliniz lütfen.:D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Android istersen bence Note 8'i bekle detim.İphone 8 için daha vakit var.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,877
Markaya bakılarak iş yapılmaz. Mesela samsungun A 17 serisi tam bir çöptür. Grand neo plus diye bir telefon çıkarttılar milleti kazıklamak için.
Ama üst segmentte Note 4den ve S serisinde S6dan beri samsungdan başkasını tanımam.
Bir üst yorumda attığım Note 7 konsepti ile çıkan Note 7 ye bak iPhone 7 ile çıkan iPhone 7ye bak . Kim daha yenilikçi ? Kim daha inovatif ? Bugün bazı Apple taraftarları bile kabul etti Note 7 ve S8 in iyi cihazlar olduğunu Note 8 yakıp yıkacak ortalığı ben buna eminim. iPhone 8miş iPhone 8 olacağı bile belli değil yeni iPhone diyorum ben ona. Yeni iPhone ne olacak biliyor musun ? İP67 olan (İP68 Sony Zde bile vardı sanırım) İP68 yapacak. Ekran kasa oranını 70 in üzerine çıkaracak.
Ben sana şuan ki samsungların ve iPhoneların ekran gövde oranlarını sayayım
7 Plus 67.67
6S Plus 67.67
6 Plus 67.67
Note 3 74.8
Note 4 74.24
Note 5 76.58
Note 7 78.96
S6 Edge plus 76.53
S7 Edge 76.12
S8 Plus 83.33 Apple çok inovatif bir şirket ya yeni iPhoneda devrim bekliyoruz biz değil mi.
Kasım kasılıyor dedikleri Note 4 vs Uçuyor kaçıyor dedikleri 6 Plus

Ne demiştik Ekran kasa oranı artacak.
A10 çok güçsüz biliyor musun. O yüzden A11e geçecek ve diyecek ki bugüne kadar yaptığımız en güçlü iPhone
iPhone kullanıcılarının güce ihtiyacı yok. iPhone kullanıcılarının esnekliğe ihtiyacı var. iPhone kullanıclarının geniş açılı ön kameraya daha iyi gece öz çekimlerine ihtiyaçları var hızlı şarja ve daha iyi bataryaya ihtiyaçları var. Belki bunlar Yeni iPhonela bile gelmeyecek.

Dediğim gibi Note 8 gelsin al ve geç. Yok Yeni iphonemuş yok uçacakmış aldırış etme.
Note 8 al verdiğinin paranın hakkını al.
4K ekran ve 4K 60 fps video kaydı gibi özelliklerin geleceğini düşünüyorum.

Rakibinin hiç bir iyi ve üstün özelliğini söylemeden Samsung'u göklere çıkarman fanboyluk değil midir? Açıkçası tarafsız değilsin.

İki şirketi inovasyon ve yenilikçilik bakımından karşılaştırıp Apple'ı yerin dibine sokmuşsun. Bu iki kavram telefonların donanımsal ve yazılımsal gücüyle karşılaştırılamaz. Samsung yıllardır neden Apple'a milyonlarca dolar patent davasını kaybedip para ödüyor? Dava kaybedip para ödemek inovasyon ve yenilikçi midir? Senin şu an kullandığın Samsung telefonda Apple'ın patentli yeniliği var.

Ayrıca madem Samsung çok daha iyi bir yenilikçi ve inovasyon lideri, Note 7 rezaletini ne çabuk unuttun? Yenilikçi ve inovatif şirketler, sürekli yeni telefon çıkarmaz, yaratıcı olup ekibiyle yeni patentler alırlar ve üzerinde çalışırlar.

Samsung'un şu an piyasada o kadar saçma sapan telefonu var ki, sen gördün mü Apple'ın 5 farklı kod adıyla iPhone çıkardığını? Ama Samsung araba modeli yaratır gibi A3,A5,A7 vb bi sürü saçma sapan telefon çıkarıyor. Ve bu telefonların donanımından tut yazılımına dair herşey fiyasko.

Galaxy S serisi S7 ve sonrası için güzel olacaktır. Bunda hem fikirim. Ancak telefon donanımı ne kadar güçlü olursa olsun, Samsung'un yarattığı Android çekirdekleri beş para etmez.

Ben iPhone'un, Samsung telefonlar gibi şiştiğini hiç görmedim. Üstelik iPhone yarı donanım özelliklere sahip olmasına rağmen daha ergonomik ve daha kararlı olmuştur hep.

Son sözüm de koyduğun videoya. O videodaki telefonların durumu nedir bilinmiyor, hangi sürüm hangi yıl, yazılımsal sorunu olup olmadığı. Koymuş olmak için koymuşsun yani. Youtube'da bir sürü video var ve sen Samsung'un iyi görünen videosunu koymuşsun.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Rakibinin hiç bir iyi ve üstün özelliğini söylemeden Samsung'u göklere çıkarman fanboyluk değil midir? Açıkçası tarafsız değilsin.

İki şirketi inovasyon ve yenilikçilik bakımından karşılaştırıp Apple'ı yerin dibine sokmuşsun. Bu iki kavram telefonların donanımsal ve yazılımsal gücüyle karşılaştırılamaz. Samsung yıllardır neden Apple'a milyonlarca dolar patent davasını kaybedip para ödüyor? Dava kaybedip para ödemek inovasyon ve yenilikçi midir? Senin şu an kullandığın Samsung telefonda Apple'ın patentli yeniliği var.

Ayrıca madem Samsung çok daha iyi bir yenilikçi ve inovasyon lideri, Note 7 rezaletini ne çabuk unuttun? Yenilikçi ve inovatif şirketler, sürekli yeni telefon çıkarmaz, yaratıcı olup ekibiyle yeni patentler alırlar ve üzerinde çalışırlar.

Samsung'un şu an piyasada o kadar saçma sapan telefonu var ki, sen gördün mü Apple'ın 5 farklı kod adıyla iPhone çıkardığını? Ama Samsung araba modeli yaratır gibi A3,A5,A7 vb bi sürü saçma sapan telefon çıkarıyor. Ve bu telefonların donanımından tut yazılımına dair herşey fiyasko.

Galaxy S serisi S7 ve sonrası için güzel olacaktır. Bunda hem fikirim. Ancak telefon donanımı ne kadar güçlü olursa olsun, Samsung'un yarattığı Android çekirdekleri beş para etmez.

Ben iPhone'un, Samsung telefonlar gibi şiştiğini hiç görmedim. Üstelik iPhone yarı donanım özelliklere sahip olmasına rağmen daha ergonomik ve daha kararlı olmuştur hep.

Son sözüm de koyduğun videoya. O videodaki telefonların durumu nedir bilinmiyor, hangi sürüm hangi yıl, yazılımsal sorunu olup olmadığı. Koymuş olmak için koymuşsun yani.
Yarı donanım dedikten sonra dediklerinin benim için hiç bir önemi yok :D Apple'ın A serisi işlemcilerini bilmeyen bilgisizin tekisin:D Ögrende gel
Kasma ise kamerada 2-3. Günlük ve 2 saatlik 6s elimde 4-5er kez dondu iosda kasıyor merak etme :D
Ayrıca amiral gemilerinden gidiyoruz çöp A 17 serisini konuşmaya sokmak niye ?:D Söyleyecek laf bulamadın onu mı söylüyorsun ? Applein 3 senedir yenilik olarak çıkardığı hiçbir şey yok adamlarin A serisi işlemcilerini dışında övülecek bir tarafı yok :D cahilsin belli batı etme
Öyle fanatiksin ki Note 4 tartışmaya kapalı bir şekilde 6 plusun önünde olduğu halde kabul etmiyorsun :D
Samsung ne patenti ödüyor desem bilmezsin öve öve bitiremedigin Apple'ın 6sinin A9unu göklere çıkarmak istediğin iphonelarin ramlerini Samsung'un ürettiğini bilmezsin
Dediğim gibi Apple'ın 3 senedir bir yeniliği yok
Fanboyluk yapacaksan sağlam bir şekilde bari gel cahil cahil hareketlerde bulunma:D
Apple'ın üstün bir tarafı yok bak açık söylüyorum yok
Hatta söyleyeyim tek üstünlükleri kapalı sistemin ve sınırlı cihazın avantaji ile uygulamalarda biraz daha seri nasıl mı biri oyunu 5 saniyede açıyorsa 7 Plus 3 saniyede açıyor
Hatta oyun dışı uygulamalar tarafında Android cihazlar daha hızlı emin ol

Son düzenleyen moderatör:

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Note 7 bataryası patladı diye, geri çekildi, I phone 6s, 7 ve 7 plus'lardan da patlayan oldu, apple'ın bir karizması çizilmedi. Ben bunun sebebinin birinin menşei USA, birinin kore olmasından başka bir sebebi olduğunu sanmıyorum.
Ayrıca apple'ın ekranları da samsungdan temin edilmekte...
Inovasyon anlamında, apple'ın da bir numara olmadığı kesin.
Bu yarı donanım derken düşük bataryadan bahsediyorsanız, bu konuda samsung değil ama sony android kısmında da bunların kısmen gerçekleştirilebileceğinin delilidir. Açık kaynakta bu iş ne kadar mümkünse sony bu konuda o kadar başarılı.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,877
Yarı donanım dedikten sonra dediklerinin benim için hiç bir önemi yok :D Apple'ın A serisi işlemcilerini bilmeyen bilgisizin tekisin:D Ögrende gel
Kasma ise kamerada 2-3. Günlük ve 2 saatlik 6s elimde 4-5er kez dondu iosda kasıyor merak etme :D
Ayrıca amiral gemilerinden gidiyoruz çöp A 17 serisini konuşmaya sokmak niye ?:D Söyleyecek laf bulamadın onu mı söylüyorsun ? Applein 3 senedir yenilik olarak çıkardığı hiçbir şey yok adamlarin A serisi işlemcilerini dışında övülecek bir tarafı yok :D cahilsin belli batı etme
Öyle fanatiksin ki Note 4 tartışmaya kapalı bir şekilde 6 plusun önünde olduğu halde kabul etmiyorsun :D
Samsung ne patenti ödüyor desem bilmezsin öve öve bitiremedigin Apple'ın 6sinin A9unu göklere çıkarmak istediğin iphonelarin ramlerini Samsung'un ürettiğini bilmezsin
Dediğim gibi Apple'ın 3 senedir bir yeniliği yok
Fanboyluk yapacaksan sağlam bir şekilde bari gel cahil cahil hareketlerde bulunma:D
Apple'ın üstün bir tarafı yok bak açık söylüyorum yok
Hatta söyleyeyim tek üstünlükleri kapalı sistemin ve sınırlı cihazın avantaji ile uygulamalarda biraz daha seri nasıl mı biri oyunu 5 saniyede açıyorsa 7 Plus 3 saniyede açıyor
Hatta oyun dışı uygulamalar tarafında Android cihazlar daha hızlı emin ol

Ben düzgün bi üslupla yazıyorum da bu öğren de gel falan ne oluyor?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Note 7 kullandınız siz sanırım o cezbettiyse Note 8 her türlü cezbeder merak etmeyin. iPhone 8 düşüncesini aklınızdan siliniz lütfen.:D

Haklısın lakin uzunca süre bekleyememekten dolayı S8 alacaktım kesin kararlıydım.
Konsept çalışmalarına yakın bir tasarım olmayışı ve bundan ziyade iç ekranın köşe kıvrımları mide bulandırıcı geldiğinden sevemedim. Kaldı ki parmak izi okuyucusu alakasız yerde olduğundan hepten kaçtım.

Note 8 den yana şuan için kuşkum yok. Son derece mükemmel bir telefon yapacakları konusunda hemfikirim.
Android tabanlı telefon üreticileri içerisinde özellikle Samsung, Xiaomi, HTC, OnePlus, ZTE ve OPPO markalarının tasarımlarını çok beğeniyorum ama android e güvenmiyorum. Market ve Ayarlar menüsü dağınıklığı yetmediği gibi,
durduk yerde internet veri tüketimi, ve olmazsa olmazı uzun süreli destek sıkıntısı bana geri adım attırıyor.

O yüzden Note 8 i her türlü bekleyip acele etmicem alırken ve acele etmeyerekte otomatikman yeni iPhone modelini de beklemiş olacağım. Böylece kesin bir karar verebiliceğim.

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Note ayrı bir cihaz, iOS'la yarıştıralamaz. iOS'un rakibi S serisi. Beklentileri karşılamayınca takım değiştirmeyin, model değiştirmeyin.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Note ayrı bir cihaz, iOS'la yarıştıralamaz. iOS'un rakibi S serisi. Beklentileri karşılamayınca takım değiştirmeyin, model değiştirmeyin.
Ne alaka iOS 'un rakibi S serisi , Note serisini karşılaştırınca günaha mı giriyoruz ne oluyor anlamadım ? . Note 8 ile iPhone 8 'in fiyatı birbirine yakın olacak ne diyelim , HAYIR Note 8 , iPhone 8'in rakibi olarak üretilmedi (ki aslında üretildi) S8 ile karşılaştıralım öyle bakalım mı diyelim :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bence saçma bir yorum :D ne alaka yani
Vallahi adamlar iPhone ' u nasıl savunacağını şaşırıyorlar ya :) . İsterse Note 11 olsun , iPhone 8 ile fiyatı aynı olsun böyle varsayalım . Sen Note 11 , iPhone 8 ile karşılaştırılamaz o bir kaç sene sonra çıktı mı dersin , Yoksa fiyatlar aynı karşılaştırılabilir mi dersin ?

Telefonları senelerine göre değil fiyat performansına göre alıyoruz .

Baştan söylüyorum performans derken sadece hızı kastetmiyorum şimdi yazdığım şeylerde bir açık aramaya çalışır filan .