iphone

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
1.si "Bir cihaz hakkında konuşabilirsin ama o cihaz hakkında kötü konuşup hatta karalıyorsan zaman o sorarlar adama deneyimledin mi diye " sorunuzun cevabı.

dostum forumun eskileri kullandığım cihazları bilir. iPhone 3G ve Samsung Galasy S1 ve Note1 den bu yana tüm seriyi kullanmış ve forumda dahi satış ilanları verip satmış birisiyim. Samsung kullanıcısı olarak emin olmalısın ki senin foruma üye olduğun tarihten bu yana kadar geçen sürenin tam 5 katından fazla deneyimim var samsung cep telefonu konusunda. Bir o kadar da apple deneyimim var.

2. samsung konusunda sana yüzlerce video ve içerik atabilirim.Buyur tek tek atmıyorum buradan bir bak bakalım satış sonrası hizmet nasılmış. samsung servis rezaleti - YouTube

3. Tabi 10 saati geçkin kullanım süremi paylaşayım seninle. 1 hafta önceki ekran sürem ekte buyur bakalım.
Ekli dosyayı görüntüle 82098
Deneyim sahibi değilsin demedim ama çok açık bir şekilde S10 hakkında değilsin dedim.
Teknik servis açısından S6 kullandığım dönemde belki kullanmış olabilirsin o zamanlar ekranda mor leke gibi bir sorun çıktı. Servise gönderdim sorunum giderildi ve mağdur edilmedim. Ona bakılırsa 5s içinde 4 kez servise gönderdim 5 ay uğraştıktan sonra arla zorla iadeyi kabul ettiler.
O yüzden teknik servis şans işidir. Ben senin beğenmediğinden çok memnun kaldım sen benim beğenmediğinden memnun kalmışsın.
Ama yine de bu kadar deneyim sahibi bir kişinin bu tarz yorumları bana göre oldukça basit.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Deneyim sahibi değilsin demedim ama çok açık bir şekilde S10 hakkında değilsin dedim.
Teknik servis açısından S6 kullandığım dönemde belki kullanmış olabilirsin o zamanlar ekranda mor leke gibi bir sorun çıktı. Servise gönderdim sorunum giderildi ve mağdur edilmedim. Ona bakılırsa 5s içinde 4 kez servise gönderdim 5 ay uğraştıktan sonra arla zorla iadeyi kabul ettiler.
O yüzden teknik servis şans işidir. Ben senin beğenmediğinden çok memnun kaldım sen benim beğenmediğinden memnun kalmışsın.
Ama yine de bu kadar deneyim sahibi bir kişinin bu tarz yorumları bana göre oldukça basit.
Daha uğraşmayacağım. Güncel servis deneyimlerini çok iyi biliyorum. Boş zamanı olan varsa bir samsung servisine gitsin İstanbulda nasıl bir koşuşturmaca ve kaos var,havada uçuşan şikayetler çözüm sağlayamayan çalışanlar v.s.yani kısacası zamanı olan bir gitsin görsün.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu soru biraz ihtiyaçlarına göre değişir
iPhone 8'in artıları
Küçük boyut
Malzeme kalitesi (rakiplerinin de malzeme kaliteleri çok iyiler)
Çok kolay aksesuar bulabilme
İşletim sistemi
Güvenlik
Os X ile çok iyi bir ortak hizmetler havuzuna sahip olmaları
Tasarımı (kişiseldir tamamen) günümüzdeki güncel olan hem Android hem İOS cihazlardan daha iyi
2. el değeri
Rakibi olabilecek (S10e Mi 9t A80 vs) cihazlardan eksi yanları
Güncel olmayan tasarım
Daha eski (ne kadar eski oldukları tartışılır, yeni olanları da yeni cihazlara sahip kaç kişi kullanıyor orası da tamamen başka bir konu) teknoloji
Kamera (tamam kamera kötü değil ama o fiyata kat kat daha iyileri var)
Küçük boyut
Düşük pil (rakiplerine kıyasla)
Kulaklık takmayı sağlayan adaptör, hızlı şarj adaptörü vs paralı olması
Ama şunu da unutmayın, bu fiyatlara Android cihazları da alsanız kullanım ömrü olarak hemen hemen aynı olacaklar, ne kadar Xiaomi çok övülüyor (F/P oranları mükemmele yakın olduğundan) olsa da Apple gibi birçok kişinin bağımlısı olduğu bir firma oldu çıktı (Ankara'daki açılışlarına bakın, kim ne derse desin çok fazla Apple firmasını eleştiren insanlar oradaki çoğunluk ve onların da O firmanın fanlarından hiç farkları yok, birkaç yıla kalmaz XIAOMI fanlarını eleştireceğiz demedi demeyin) hesaba katarak hareket edin.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Doğru çöp dedik s10'a, çöpe yazık oldu.
8 plus diyecektiniz sanırsam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kedi erişemediği cihaza mundar der hesabı diyeceğim ama 8+ kullanıyormuşsun o zaman yapıştırıyorum alnına Samsung düşmanlığını.
Bir cihaz hakkında konuşabilirsin ama o cihaz hakkında kötü konuşup hatta karalıyorsan zaman o sorarlar adama deneyimledin mi diye.
Bence sıkıyorsan nasılsa palavra sıkmak bedava.
Ayrıca forumda gördüğün teknik bir sıkıntıyı buraya koyman cihazın kötü bir cihaz olduğu anlamına gelmez.
Bir de rica etsem şu 10 saat ekran açıklığını görebilir miyiz ?
Aynen. Sorun çıkaran 8 plus larda var.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
S- "8 plus diyecektiniz sanırsam. " C+Hayır yazım doğrudur. Siz farklı bir taraftan anladınız sanırsam.

S- "Aynen. Sorun çıkaran 8 plus larda var. " C + Doğrudur sorun çıkartan 8 pluslarda var yok diyen olmadı ki zaten. Mesela benim cihazımda sensör arızası verdi servis yenisiyle değiştirdi.

hasanymz3449

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bence alınır.Eğer batarya fazla sorun değilse telefon çok iyi, Rami çoğu android telefona göre düşük fakat dahili depolama hızı diğer telefonlardan çok daha yüksek.İşletim sistemide daha iyi.Kamera megapikseli düşük olabilir ama eğer profesyonel fotoğraf çekmiceksen ihtiyacını fazlasıyla karşılar.Uygulamalar iOS ta daha stabil çalışıyor ve daha çok seçenek var.Suya dayanıklılığı var(geçirmez değil,dayanıklı).Çıkış yılında çıkan telefonlar ile yapılan bir çok testte daha hızlı çıkıyor.Ama yinede sen bilirsin.

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Fiyat politikasını geçtim işlemci çöp reis ben niye 2500 tl Kirin 710'lu bir çöpe vereyim akıl var mantık var şimdi hadi Kirin 715 vey 810 olsa bişi demezdim ama Kirin 710'un da suyun çıktı artık
2500 verilmez ama 1400 verilir ya Honor 10 Lite.