İphone x mi samsung s9 plus mı

Emr34da

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle hayırlı günler iyi bir telefon alıp en azından 3 4 sene kullanmak istiyorum.
iphone x ve samsung galaxy s9 plus arasında kaldım suan kullandığım telefon sony xz ve memnun değilim aldığım günden beri
Bu yüzden samsung için android kısmından ileride sıkıntı yaşamaktan ve ekran sorunları yüzünden biraz korkuyorum
İphone x için ise çentiği ve telefon boyutu beni tatmin etmiyor

İphone 8 plus ta düşünüyorum sizce hangi telefon benim isteklerime en iyi yanıtı verebilir 3 sene kullanabileceğim ekranı ve hızı kaliteli bana uygun olan hangisi yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum teşekkürler

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,443
3-4 sene kullanmak istiyorsanız Galaxy S9+ daha uygun olacaktır.

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
8 plusta x de s9 + da note 8 de 3-4 yıl rahat götürür millet 2013 te çıkan iphone 5s samsung s4 falan kullanıyor bendede eski bi s4 var baya donuyor kasıyor ama güzel telefon 5s de var o yine daha iyi hala stabil sayılır ben olsam x yerine 8 plus alırdım bence pek farkları yok hem 8 plus daha ucuz, s9 + yerine ise note 8 alırdım hem daha ucuz hem note serisi daha hoş arka kamera yatay konumda ve köşe hatları daha az oval duruyor kalemide var. bende 8plus var güzel telefon kullanıyorum baya memnunum başka telefon alacak olsam note 8 den başka bişey almazdım

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 plus daha iyi ama note 8 de alabilirsin

ErdemKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ekran kasa oranı takıntın varsa 8 plus senin işini görmez iPhone x bana göre şu an İçin alınacak bir telefon değil iPhone ilk seri cihazlarında hep bi sıkıntılar oluyor 5 ve 6 daki gibi S9 plus alırsan seni 1 yıl çok güzel götürür ama inceleme videolarını izlediğim zaman uygulama durdurulma hatası verdiği söyleniyor şu an da güncellemeyle çözülebilir ama işte ilerisi soru işareti bilemiyorum bence biraz daha beklemelisin

murat03_03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ip 8 plus garanti 2 yıl götürür s9 plus da iyi ama s8 plus donmaya başlamış 1 yıl sonra s9 plusta aynı şey olabilir ama yine de 2 gb ram farkı var iyi düşün bence