Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,136
Bence çok alakası var 6 bin tl lik telefonun 2 bin küsürü vergi ondan bu kadar Pahalı geliyor millete asgari ücretin 1800 dolar olduğu ülkede 1000 dolar ürün
Hocam vergi zaten Allah'a emanet ona bir şey demiyorum.Bu telefonlar alındıkça o fiyatları kabul etmek anlamına geliyor.Ben araba alınması taraftarı değilim gerekirse araba alınmasın herkes toplu taşıma kullansın.Bu telefonu almak demek biz bu fiyatları kabul ediyoruz demek.Sonra telefon sektörü de ileride şimdiki araba sektörü gibi olur.64 GB modeli o evet 256 GB modeli 6899 TL.Yani özet olarak Iphone X ile 6S arasında kullanım olarak çok fark göremezsiniz illa Apple alacaksanız.Bana kalırsa gidin 2000 TL ye Xiaomi Mi 6 alın Iphone kullanacağınız süre kadar krallar gibi kullanın.

ADR3NaLiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam vergi zaten Allah'a emanet ona bir şey demiyorum.Bu telefonlar alındıkça o fiyatları kabul etmek anlamına geliyor.Ben araba alınması taraftarı değilim gerekirse araba alınmasın herkes toplu taşıma kullansın.Bu telefonu almak demek biz bu fiyatları kabul ediyoruz demek.Sonra telefon sektörü de ileride şimdiki araba sektörü gibi olur.64 GB modeli o evet 256 GB modeli 6899 TL.Yani özet olarak Iphone X ile 6S arasında kullanım olarak çok fark göremezsiniz illa Apple alacaksanız.Bana kalırsa gidin 2000 TL ye Xiaomi Mi 6 alın Iphone kullanacağınız süre kadar krallar gibi kullanın.
İşte tamda burda iPhone fiyatından önce ülkenin vergi anlayışını eleştirmek gerekiyor verginin vergisini bile ödüyoruz sadece iPhone müşteri memnuniyeti için bile gider iPhone alırım heleki Samsung imkanı Yok almam ( geçerli sebeplerim var beni cok fena mağdur etti )

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
İşte tamda burda iPhone fiyatından önce ülkenin vergi anlayışını eleştirmek gerekiyor verginin vergisini bile ödüyoruz sadece iPhone müşteri memnuniyeti için bile gider iPhone alırım heleki Samsung imkanı Yok almam ( geçerli sebeplerim var beni cok fena mağdur etti )
Sizde alacaksınız sanırım. Stok sorunlarına ne diyorsunuz. Nerden almayı düşünüyorsunuz.

ADR3NaLiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sizde alacaksınız sanırım. Stok sorunlarına ne diyorsunuz. Nerden almayı düşünüyorsunuz.
Evet 24 kasımda alacağım zorluya gitmeyi düşünüyorum değişmediyse nakitte %4 indirim var ve 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı stok sınırlı sayıda gelecek diye duydum ve dün Apple Store müşteri hizmetleri ile konuştum arayan çokmuş x için kuyruk olacağa benziyor dedi benim fikrim de o yönde :)

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam bunun benzin ile ne alakası var.O pahalı diye Iphone X fiyatının 6500 TL olmasına laf etmeyecek miyiz?İkisi çok ayrı konular.O zaman araba fiyatları çok fazla diye Iphone X almaktan geri durmayalım.Yapmayın etmeyin bir telefona 6500 TL vermek en başında israftır.
Biz iphone uda benzin gibi dışarıdan alıyoruz öyle bir alakası olabilir mi ? Ve biz bunları dolar bazında alıyoruz dışa bağlıyız doların yükseldiği her dakika dışarıdan giren herşeyin zamlanması anlamına geliyor.benzine 1 haftada kaç kere zam geldi şaka gibi.demek ki neymiş öyle ekanlarda çıkıp eyy Almanya Ey Hollanda demekle olmuyormuş bu işler.Allah sonumuzu hayır etsin.Halkın anası ağlarken birileri krallar gibi yaşamakta ülkenin en tepesinde.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,136
Biz iphone uda benzin gibi dışarıdan alıyoruz öyle bir alakası olabilir mi ? Ve biz bunları dolar bazında alıyoruz dışa bağlıyız doların yükseldiği her dakika dışarıdan giren herşeyin zamlanması anlamına geliyor.benzine 1 haftada kaç kere zam geldi şaka gibi.demek ki neymiş öyle ekanlarda çıkıp eyy Almanya Ey Hollanda demekle olmuyormuş bu işler.Allah sonumuzu hayır etsin.Halkın anası ağlarken birileri krallar gibi yaşamakta ülkenin en tepesinde.
Hocam ben benzin ucuz demedim ki hepiniz benzin üzerinden üzerime yuklendiniz :).Benim dediğim bu fiyatlara rağmen o pahalı olan şeyler alınmaya devam ederse bu fiyatlar ve vergiler azalmaz.Bence de Allah sonumuzu hayır etsin.Euro 4.5 dolar 4 e yaklaştı.Ne olacak bilmiyorum.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam ben benzin ucuz demedim ki hepiniz benzin üzerinden üzerime yuklendiniz :).Benim dediğim bu fiyatlara rağmen o pahalı olan şeyler alınmaya devam ederse bu fiyatlar ve vergiler azalmaz.Bence de Allah sonumuzu hayır etsin.Euro 4.5 dolar 4 e yaklaştı.Ne olacak bilmiyorum.
Benzinle alakası yok söylediklerimin konu ordan açılınca apple ile olan bağına vurgu yaptım sadece.dediğine katılıyorum ülke olarak bu fiyatlara tepki göstermediğimiz sürece bizi sömürmeye devam edecek bu sistem.Ülkede para kalmadı cam filmine kadar düştüler nerden ceza kesip bütçe yaratacaklarını şaşırdılar neyse konu siyasete kaymadan sonlandırıyorum ben:)

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Evet 24 kasımda alacağım zorluya gitmeyi düşünüyorum değişmediyse nakitte %4 indirim var ve 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı stok sınırlı sayıda gelecek diye duydum ve dün Apple Store müşteri hizmetleri ile konuştum arayan çokmuş x için kuyruk olacağa benziyor dedi benim fikrim de o yönde :)

Nakit indirimi kaldırıldı maalesef.
--- Gönderi Güncellendi ---

Almazsak dolar mı düşecek yani ne alaka ?

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Hayır ama vergi matrahında indirim neden olmasın
Çok değil sadece 2-3 gün ülke genelinde araçlar kontak kapatsın bakalım nasıl düşüyor o akar yakıt fiyatları eğer vatandaş yapılan zamlara kararlı ve gerekli şekilde tepki gösterirse mecbur düşürmek zorundalar ama bizim ülkemizde 15 senedir padişahım çok yaşa denildiği için daha çok zam yapılır yıl başında göreceksiniz toplu iğneye bile zam yapacaklar

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Çok değil sadece 2-3 gün ülke genelinde araçlar kontak kapatsın bakalım nasıl düşüyor o akar yakıt fiyatları eğer vatandaş yapılan zamlara kararlı ve gerekli şekilde tepki gösterirse mecbur düşürmek zorundalar ama bizim ülkemizde 15 senedir padişahım çok yaşa denildiği için daha çok zam yapılır yıl başında göreceksiniz toplu iğneye bile zam yapacaklar

Hocam imkansız dediğiniz telefon almazsan başka bir şeye vergi getirirler :)

Bu zihniyet değişmeli.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Hocam imkansız dediğiniz telefon almazsan başka bir şeye vergi getirirler :)

Bu zihniyet değişmeli.
Bu zihniyet değişmez hiç bişey üretemiyoruz herşeyi özelleştirdiler vergi dışında gelir kaynağımız yok hani başkasına köprü yaptırdılar ya insanlarımızda aaaa baksana köprü yapıyo adamlar dedi ben şuan o köprünün bacaklarını hissediyorum vergilerde :)2002 de en büyük 7 ülkeden biriydik tarımcılıkta şuan samanı bile dışarıdan alıyoruz oturup ağlamamız lazım halimize

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
face id yi normal gözlükle kullanabilirmiyim ki ona göre alıp almamaya karar vereceğim bide illaki telefonu gözümüze kadar getirmemizmi gerek yoksa başımızı telefon ekranına doğru eğsekte olabilirmi

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
face id yi normal gözlükle kullanabilirmiyim ki ona göre alıp almamaya karar vereceğim bide illaki telefonu gözümüze kadar getirmemizmi gerek yoksa başımızı telefon ekranına doğru eğsekte olabilirmi

Hakkı abi denedi gözlük + bereyle bile açıyor

ADR3NaLiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hertürlü gözlük bere vb aksesuarlar ile kullanabilirsiniz incelemelerde denemeleri yapıldı Sdn tarafından illaki gözünüze kadar getirmenize gerek kalmıyor telefona baktığınız anda açabilirsiniz ve gecenin zifiri karanlığında bile başarılı çalışıyor

mmstfd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar şimdi iphone hızlı şarj özelliğini kullanabilmek için 29w şarj adaptörü alıp usb type-a yı usb type-c dönüştürücü aparatla eski kabloyu kullansam acaba hızlı şarj gerşekleşirmi.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
arkadaşlar şimdi iphone hızlı şarj özelliğini kullanabilmek için 29w şarj adaptörü alıp usb type-a yı usb type-c dönüştürücü aparatla eski kabloyu kullansam acaba hızlı şarj gerşekleşirmi.

Sadece ipad 12W’lık adaptörünü kullansan yetiyor. Adamın biri test yaptı X ler için ve hızlı adaptörle ipad adaptörü arasında 12 dakika fark çıktı

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Ayarlarda FaceTime gözükmüyor ama hat takınca FaceTime uyarısı geliyor ve hücreselde gözüküyor

Model kodu MQAG2AE/A - A1901

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Screenshot

exalibur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaslar sehir disindan gelicem besiktas tan zorluya en kolay nasil gelirim sizce sabah 5 gibi besiktas ta olurum ? O saatte ulasim ?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
İphone X ekran kenarında yeşil çizgi sorunu varmış denk gelen var mı acaba

ADR3NaLiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaslar sehir disindan gelicem besiktas tan zorluya en kolay nasil gelirim sizce sabah 5 gibi besiktas ta olurum ? O saatte ulasim ?
Beşiktaş meydandan 43R - 58A - 58S - 58N - 559C - U2 bu otobüslerin herhangi biriyle Levent’e gidip ordan 10 dk kadar yürüme yolunuz var kafanızın takıldığı yerde Google zorlu center yol tarif yazıp yardım alabilirsiniz
--- Gönderi Güncellendi ---
İphone X ekran kenarında yeşil çizgi sorunu varmış denk gelen var mı acaba
Bende duydum da denk gelmedim hiç az miktardaymış sanırım birde 0 derece sogukta dokunmatik bi kaç sn ye geç algılayabiliyormuş appke yazılımla düzelteceklerini açıklamış en mantıklı olanı zorludan alıp 2 hafta deneyip memnun kalmazsan iade etmek gerçi apple müşteriyi hiçbizaman mağdur edeceğini düşünmüyorum