iPhone Kullananlar Kulübü

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Home tusu bozulduysa assistive abiyi kullaniyorsundur

Ben denedim çok zor oluyor, multi.t için iki saat ayardan ayara giriyorsun falan cidden çok karışık ama tuşa 2 kez tıklayınca 1 saniye bile geçmiyor :) 5s'in tuşu ne zaman bozulur merak ediyorum bakalım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bide bozulunca garantiside biterse götürdüğümde yenisini taktırmak için benden kim bilir ne kadar ücret alırlar? parmak izi falan oo baya kazıklanacaz desene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iPhone ve iPad kadar adi ürün yok... home tuşunu o kadar dandik yapmışlar ki... alan basmaya cesaret edemiyor...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben denedim çok zor oluyor, multi.t için iki saat ayardan ayara giriyorsun falan cidden çok karışık ama tuşa 2 kez tıklayınca 1 saniye bile geçmiyor :) 5s'in tuşu ne zaman bozulur merak ediyorum bakalım.

Bide bozulunca garantiside biterse götürdüğümde yenisini taktırmak için benden kim bilir ne kadar ücret alırlar? parmak izi falan oo baya kazıklanacaz desene.
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] ben assistive touch kullanmıyorum bana cok karısık geliyor 5s in touch id'sine gelirsek acıkcası bende bilmiyorum benim 5s alınalı 1 ay oldu touch id sıkıntısız calisiyor

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
@Vikings ben assistive touch kullanmıyorum bana cok karısık geliyor 5s in touch id'sine gelirsek acıkcası bende bilmiyorum benim 5s alınalı 1 ay oldu touch id sıkıntısız calisiyor

Benim touch id'de sorunsuz çalışıyorda merak ettiğim konu eğer ilerde home tuşu bozulursa yani bastığımızda çalışmazsa veya zor algılarsa değişime götürdüğümüzde ve garantimizde bitmişse bize baya patlar diye düşünüyorum çünkü parmak izi okuyucusu falan var tuşta o yüzden sıkıntı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Benim touch id'de sorunsuz çalışıyorda merak ettiğim konu eğer ilerde home tuşu bozulursa yani bastığımızda çalışmazsa veya zor algılarsa değişime götürdüğümüzde ve garantimizde bitmişse bize baya patlar diye düşünüyorum çünkü parmak izi okuyucusu falan var tuşta o yüzden sıkıntı.
Şahsen zor algılıyor servise götürmeye üşeniyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ikinci el bir iphone 4 aldım. Iphone bul özelliği açıkmış. Aldığım kişi de şifreyi hatırlamıyor cihazı da geri almıyor. Nasıl sıfırlarım yardımcı olurmusunuz. Servis'e falan gönderdim fakat ordan da olumlu bir sonuç çıkmadı

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
reset atmak ya da sıfırlamak çözmez mi ?

Jackson10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar orj iphone 5 usb kablosuna ihtiyacım var adaptörü mevcut bende usb si bozuldu bu nette troy store var acaba orjinal mi orda ?

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar iphone 5c kullanıyorum. Şöyle bit sıkıntım var nasıl bir yol izleyebilirim? Ne yapabilirim sizlere danışma gereği duydum.

Sorunun tam olarak bu 15 kasım tarihine kadar türkcell hat kullanıyordum ve 16 kasım pazar günü sabah 7'de vodofone geçiş yaptım. Şuanda sosyal ağlardan gelen bildirimler konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yani durum tam olarak şöyle. Whatsapp'tan bir mesaj geldiği zaman ekranda bildirim gözüküyor ama sesli veya titreşimli olarak hiç bir bildirim alamıyorum. Wifi ile bağlandığım zaman telefon sesli konumdayken sesli olarak, sessiz konumdayken titreşimli olarak bildirim alabiliyorum ama mobil şebeke üzerinden bağladığımda böyle bir sıkıntım var. Türkcell'de de böyle bir sıkıntı yaşamamıştım hiç.

Bildirim merkezini kontrol ettim uyarılar bildirimler açık zaten. Telefonu kapattım açtım gene aynı. 10 tane mesaj geliyorsa misal bunlarda 1-2 tanesi telefonun o anki durumuna göre sesli ya da sessiz olarak geliyor ama diğer mesajlarda hiç bir bildirim gelmiyor.

Bu konuda ne yapmam gerekir?? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Elimde bir iphone 3g var. İtunesdan son sürümünü indirdim. fakat son sürüm 4.1 olunca hiçbir uygulama inmiyor. En azından şu an whatsapp indirmeme gibi bir şansım var mı ? yada jailbreak yaptırabileceğim bir telefoncu vs bulabilirmiyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar iphone 4 (Türkiye cihazı) 16 GB kullanıyorum. Dün telefonu fabrika ayarlarına döndürmek üzere Ayarlar menüsünden "sıfırla" dedim. Her şey yolundaydı. telefon kapandı. açıldı kurulum menüsü geldi. Türkçe'yi seçtim. Bölge olarak da Türkiye seçtim. Sonrasında ise İTUNES'e bağla diye menü geldi. İtunese bağladım. fakat İTUNES'de "İphone etkinleştirilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" diye bir mesaj aldım. Ne yaptıysan olmadı (USB kaplosunu değiştim, İtunes'i sildim tekrar yükledim. Başka PC'lerde denedim. yok)

İnternette biraz araştırdım. DFU modu ile denenmesi tavsiye edilmiş. Bende DFU moduna alında İtunes'de iphone geri yükle diye bir menü geldi. Tıkladım telefona bir yükleme yapıldı ve tekrar aynı uyarı "İphone etkinleştirilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz"

Allah rızası için bunun bir çözümü yok mu? Neden kaynaklanabilir? Nasıl çözebilirim? (bilen arkadaşlarımız varsa lütfen yardım etsin) Bu arada İphonun WİFİ si çalışmıyor ondan kaynaklanabilir mi?

levent0666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun cevabı burda http://support.apple.com/tr-tr/HT1414

iOS aygıtınız, fabrika ayarlarına geri yüklendikten sonra yeniden başlar. Bu işlemin ardından "Ayarla" karşılama ekranını görürsünüz. iOS Ayarlama Yardımcısı'nda aşağıdaki adımları uygulayın. Aygıtınızı yeni bir aygıt olarak veya önceki bir yedeklemeyi kullanarak ayarlayabilirsiniz. iOS aygıtınızda hücresel bir servis varsa aygıtınızı geri yükledikten sonra etkinleşir.

Gabriel.N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yakında İphone 6 geliyor telefonla ilgili yorumlarımı yazıcağım sonra :))

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Biraz önce ip5s aldık. Apple id oluşturmak istediğimizde e-posta hesap adı özel karakterler içeriyor diye uyarı veriyor. E-posta hesabında türkçe karakter yok sadece arada alt tire var. Nasıl çözeriz bu sorunu?

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şuan s4 kullaniyorum ve donup duruyor neredeyse 2 yıl oldu alalı yeni telefon almayi düşünüyorum ve iphone 6 almak istiyorum ama sizce almali miyim yoksa iphone 6s mi beklemeliyim? Plus mu almaliyim yoksa normal mi iphone kullananlar varsa memnunlar mi ben samsungun şarjini hergun dolduruyorum iphone şarjlari nasil gidiyor

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Merhaba,Sorunumu nereye açacağımı bulamadım umarım doğru yerdeyimdir.
Dün note4 cihazımın rehberini yanlışlıkla gmail'e taşı yaptım ve rehberim uçtu sonra rehberde görüntülenecek kişiler kısmında gmail ile görüntüle deyince gmail hesabım rehber listesinin üstünde yazıyordu ve numaralar geldi fakat numaraları tekrardan telefon hafızasına taşıyamadım.telefonumu ihtiyaçtan dolayı satım ve şuan iphone 4s kullanıyorum rehberimi tekrardan nasıl geri kurtarabilirim.Bu yöntemi denedim ama kişilerim çıkmadı:

1. Cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Mail, Kişiler, Takvimler'i seçin.
  3. Hesap Ekle'yi seçin.
  4. Google'ı seçin.
  5. Aşağıdaki alanlara hesap bilgilerinizi girin:
    • Ad: Adınızı girin
    • Kullanıcı Adı: Tam Google Hesabı veya Google Apps e-posta adresinizi girin.
    • Şifre: Google Hesabı veya Google Apps şifreniz. (2 adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz uygulamaya özel bir şifre oluşturup girmeniz gerekir.)
    • Açıklama: Hesap için açıklama girin (ör. Kişisel Rehber).
  6. Ekranın üst tarafında yer alan Sonraki seçeneğini belirleyin.
  7. "Kişiler" seçeneğinin AÇIK olduğundan emin olun. Anahtar yeşil renkte olmalıdır.
  8. Ekranın üst tarafında yer alan Kaydet seçeneğini belirleyin.
Kurulumu tamamladıktan sonra cihazınızda Kişiler uygulamasını açın. Senkronizasyon otomatik olarak başlar

Lütfen konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olsun zira rehberimin sürekli silinmesinden ve benim tek tek numaraları bulmaktan sıkıldım...:S

fthn13alaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle külübü oluşturan arkadaşa teşekkür ederim.Iphone 4s 7.1.2 jailbreak kullanıyorum.Telefonu alalı 3 jailbreak yapalı 1 yıl oldu.Cihazımın sadece 1 gb kullanabiliyorum(16 gb).Sanırım diğer kısmı sistem dosyaları dolduruyor.
1.Jailbreak nasıl kaldırılır?
2.Sistem dosyaları nasıl silinir?

Öncelikle külübü oluşturan arkadaşa teşekkür ederim.Iphone 4s 7.1.2 jailbreak kullanıyorum.Telefonu alalı 3 jailbreak yapalı 1 yıl oldu.Cihazımın sadece 1 gb kullanabiliyorum(16 gb).Sanırım diğer kısmı sistem dosyaları dolduruyor.

ANTİKACI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Önce bilgisayarınıza İTunes indirerek kurun.
Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Bağlantıdan kısa bir süre sonra İTunes telefonunuzu .....' nun İphone' u olarak görecektir.
İtunes den telefonunuzu bilgisayarınıza yedekleyin.
Güncellemeleri denetleme seçeneğine tıklayarak cihazınız için uygun sürümü yükleyin.
Otomatik olarak jail break kalkar. Sonra yedeklediğiniz bilgilerinizden istediğiniz uygulamaları cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Sistem dosyaları kaldırılamaz. Zaten cihazınızı yeni cihaz olarak tanıtırsanız, bütün sistemin yaklaşık 4GB yer tuttuğunu ve geriye kullanım olarak yaklaşık 12 GB kaldığını görürsünüz.

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen biri bana itunes dışında bilgisayardan film rulosuna video ve resim atabileceğin program önersin...ifunbox ve itools bu ara hata veriyor başka lazım.

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar lütfen biri bana itunes dışında bilgisayardan film rulosuna video ve resim atabileceğin program önersin...ifunbox ve itools bu ara hata veriyor başka lazım.

Neden? iTunes, bir iPhone, iPad ya da iPod için olmazsa olmazdır :D Jailbreak'lı iOS kullandığımda bile sorun çıkarmadı bana. Amacın .ipa atmaksa bilemem, fakat bunun için (Eğer cihaz JB'li ise) telefonuna 25PP kur. Sunucuları biraz yavaş (50mbit Turkcell Superonline fiber internette hız aşımı olmadan 200 kilobyte/saniye indirmek :( ) fakat işe yarar.

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden? iTunes, bir iPhone, iPad ya da iPod için olmazsa olmazdır :D Jailbreak'lı iOS kullandığımda bile sorun çıkarmadı bana. Amacın .ipa atmaksa bilemem, fakat bunun için (Eğer cihaz JB'li ise) telefonuna 25PP kur. Sunucuları biraz yavaş (50mbit Turkcell Superonline fiber internette hız aşımı olmadan 200 kilobyte/saniye indirmek :( ) fakat işe yarar.

telefonum jb siz..yapmak istediğim tek şey;bilgisayarımda olan bir resmi ve video yu film rulosuna atmak.çözüm pls.