iPhone (iCloud'da) Bulunan Fotoğrafları Macbook'a Aktarmak

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhabalar iyi günler, bugün sizlerden uzun zamandır aklımda bulunan bir konu hakkında yardım isteyeceğim. iPhone 6 kullanıcısıyım, yaklaşık 1-2 sene önce depolamam yetmediği için iCloud'ın 50 gb'lık depolama paketini satın aldım ve o zamandan beri ay ay satın alıp kullanıyorum. Tüm fotoğraflarım, diğer uygulamalardaki ayrıca depolamalar falan vb. şu an iCloud depolamamın içinde. Ayrıca normal telefon depolamamda dolu sanırım (fotoğrafların 6 gb'lık kısmı normal depolama alanında gözükürken, 40 gb'lık kısmı iCloud depolamasında gözüküyor) Her neyse telefonum iyice kullanışsız olduğu ve her an bozulabileceği için bu işe artık bir çözüm getireyim diye düşündüm. iCloud alanımdaki her şeyi nasıl Macbook'a aktarırım, bunu öğrenmek istiyorum. Amacım 5 gb'a kadar düştükten sonra aylık aldığım depolama paketini iptal etmek. Ayrıca halihazırda Macbook'da google'dan vb masaüstüne görsel kaydedince otomatik iCloud'a kaydediyor diye gözüküyor, anlayacağınız benim için çok karışık bir konu. Fakat bu konu hakkında bilgisi olan birinden yardım alabilirsem çok mutlu olacağım. Whatsapp mesajlarımın da bir kısmı iCloud'da ve diğer kısmı normal depolamada gözüküyor (Fotoğraflarım, WhatsApp mesajlarım dahil birçok Apple'ın kendi uygulamaları iCloud alanından harcıyor. Yine de en çok 40 GB ile fotoğraflar yer kaplıyor)

Son düzenleme: