iPhone Hakkindaki yorumum

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Ios'ta, Samsung gibi dolu dolu özellik yok ki. Ondan az Ram kullanıyorlar.
Samsung'un özelliklerini kapat, iPhone gibi dümdüz yap Ram kullanımı falan inanılmaz düşüyor ama Samsung bunlara rağmen güzel.

Hem Google Hizmetleri, hem de Samsung'un Hizmetleri çalışıyor. Aynı anda 2 hizmet sunuyor sana.
Katılıyorum. Hem birde android cihazlarda 12gb ram, iPhone 6gb. Performans nasıl aynı olabilir? Ben açıkçası Android'in herşeyi açsak bile 6-7 GB yiyeceğini sanmıyorum.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,517
Katılıyorum. Hem birde android cihazlarda 12gb ram, iPhone 6gb. Performans nasıl aynı olabilir? Ben açıkçası Android'in herşeyi açsak bile 6-7 GB yiyeceğini sanmıyorum.
İlk kes cihazı kullandığında ve ya format attığında onlarca özellik açık oluyor ya o zaman olabilir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Android işletim sistemi java tabanlı ve sanal makine katmanı üzerinde çalışan emulatör gibi bir işletim sistemidir. Donanımla arasında dalvik - art gibi sanal makine katmanları bulunur. Bu sistem androidin yüzlerce farklı donanım konfigürasyonunda çalışabilmesi için gereklidir. Android donanıma doğrudan hükmedemez arada bir aracı vardır. Bu sebeple iOS taki performansa yaklaşabilmesi için çok daha fazla ram ve güçlü işlemci kullanması gerekir. iOS ise Windows gibi doğrudan donanıma hükmeden bir işletim sistemidir. Üstelik donanımı ve yazılımı aynı firmanın elinden çıkar ve birbiri için geliştirilirler ve sadece üç beş farklı konfigürasyon vardır. Bu sebeple samsung’da 12gb ram var iPhone’da 4gb ram var iPhone hem kötü hem pahalı demek cahillikten ötürüdür.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Bence iPhone gereksiz pahali bir marka.
Örneğin
Samsung Galaxy S20 teknik özellikleri:
  • Ekran: 6,2 inç, 120 Hz ve 1080p Dynamic AMOLED.
  • İşlemci: Exynos 990 ya da Snapdragon 865 (yurt dışı)
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama: 128 GB, 512 GB.
  • 6500TL
Apple iPhone 12 (64 GB) Temel Özellikleri
  • Ekran Boyutu: 6.1 İnç
  • Dahili Depolama: 64 GB.
  • Bellek (RAM): 4 GB.
  • Batarya Kapasitesi: 2815 mAh.
  • 12000TL
İkisi de ayni yıl çıkmış telefon özellikleri ve fiyatları görüyorsunuz sırf telefonun arkasında elma logosu var diye Samsung'dan daha fazla satması saçmalık
Bence iPhone almak gereksiz masraf(tabii ki alan kisiye karismiyorum) ama 2021de çıkardığı telefon 4Gb Ram
Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Bir Android cihaz ile bir Android cihazı kağıt üzerinde karşılaştıramazsınız. Hele hele RAM olarak asla. Çünkü iOS, fazla RAM tüketen bir OS değilken Android çok fazla RAM tüketen ve ihtiyaç duyan bir OS'tir. Son olarak teknoloji rakamların işi değildir. Bir iOS cihaz kullanırsanız ilerde ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. O yüzden bu tarz teknolojik gerçekten uzak konular açmayın.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Kendim s 7 edge kullanıyorum yere düşmesine ekran çatlamasına rağmen taş gibi çalışıyor Allah uzun ömür versin samsunga japonlara ve korelilere aşığım

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Android işletim sistemi java tabanlı ve sanal makine katmanı üzerinde çalışan emulatör gibi bir işletim sistemidir. Donanımla arasında dalvik - art gibi sanal makine katmanları bulunur. Bu sistem androidin yüzlerce farklı donanım konfigürasyonunda çalışabilmesi için gereklidir. Android donanıma doğrudan hükmedemez arada bir aracı vardır. Bu sebeple iOS taki performansa yaklaşabilmesi için çok daha fazla ram ve güçlü işlemci kullanması gerekir. iOS ise Windows gibi doğrudan donanıma hükmeden bir işletim sistemidir. Üstelik donanımı ve yazılımı aynı firmanın elinden çıkar ve birbiri için geliştirilirler ve sadece üç beş farklı konfigürasyon vardır. Bu sebeple samsung’da 12gb ram var iPhone’da 4gb ram var iPhone hem kötü hem pahalı demek cahillikten ötürüdür.
Kötü diyen olmadı zaten. Sadece pahalı dedik. Bu katman olayı da ilginçmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendim s 7 edge kullanıyorum yere düşmesine ekran çatlamasına rağmen taş gibi çalışıyor Allah uzun ömür versin samsunga japonlara ve korelilere aşığım
Geçen 2 metrelik dolabın üzerinden düşmüştü benimki de hiçbirşey olmadı. Her oyunu rahat açıyor. Android 8 var zaten en sevdiğim. Çok beğeniyorum ama eski telefon olduğu için pil ömrü çok düşük.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Kötü diyen olmadı zaten. Sadece pahalı dedik. Bu katman olayı da ilginçmiş.

Geçen 2 metrelik dolabın üzerinden düşmüştü benimki de hiçbirşey olmadı. Her oyunu rahat açıyor. Android 8 var zaten en sevdiğim. Çok beğeniyorum ama eski telefon olduğu için pil ömrü çok düşük.
Tabi bazen hatalar verebiliyor yani çalışır ancak film seyrederken sorun çıkartır ekran çizik olur flaş atar ama kullanıcı hatası yani makinaya zarar veren biziz mükemmel makinayı mükemmel kullanmak gerek

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Tabi bazen hatalar verebiliyor yani çalışır ancak film seyrederken sorun çıkartır ekran çizik olur flaş atar ama kullanıcı hatası yani makinaya zarar veren biziz mükemmel makinayı mükemmel kullanmak gerek
Film deyince aklıma iPhone un ekranı geldi yine ? S7 de bile QHD gibi oldukça iyi bir kalite varken iPhone HD ekran yapıp fiyatı 15000 yapıyor. Cidden bir iPhone'dan film izlemek istemezdim. 8k fotoğraf çekse ne yapayım ekran 2k bile değil ???

Son düzenleyen moderatör:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Film eskiden çok seyrederdim tercihim 6 inç ekran eskiden çok oyun oynardım ancak şimdi android oyun fazla yok diye biliyorum glu mobile gameloft oyunları çok güzeldir

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Örneğin
  • 6500TL
  • 12000TL
İkisi de ayni yıl çıkmış telefon özellikleri ve fiyatları görüyorsunuz sırf telefonun arkasında elma logosu var diye Samsung'dan daha fazla satması saçmalık
Bence iPhone almak gereksiz masraf(tabii ki alan kisiye karismiyorum) ama 2021de çıkardığı telefon 4Gb Ram
iphone düşmanı android fanboyuyum katılıyorum,iphone bir işe yaramaz diye düşünüyorum

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Konu tel den çıkıp pc ye dönmüş yaw ???
İkinci eli ucuz olsaydı kesinlikle ios kullanmak deneyimlemek isterdim. Telefon telefondur. Şarjı iyi gitsin hızlı şarj olsun güzel foto çeksin kasmasın donmasın yeter diyenlerdenim. Bu özellikleri eski telefonum note5 de karşılıyordu s9 plus hayli hayli yetiyor şuanda. Ne yani sanki telefonla uzaya çıkıyoruz ? YouTube, instagram, pubg, Facebook, WhatsApp vb uygulamaları kullanıyor herkes. Abartmaya gerek yok bence. Bana kalsa 3 kamera dan fazlası bile gereksiz ana kamera geniş açı birde portre kamera yeterli. 100x zoom veya 50x zoom nedir ya. Rötgencilik mi yapıcaz? Bazen telefonlara çok özellik konulduğunu düşünüyorum. Fakat herkesin kullanım senaryosu farklı...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Örneğin
  • 6500TL
  • 12000TL
Yalnız sen 12'ye çöp demişsin de, arada 2 kat güç farkı var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210206-111036.png
    Screenshot_20210206-111036.png
    94.5 KB · Görüntüleme: 89

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,633
Hiç kullanmamış.
Önceden android fanboyu olup iphone'u karalayan biri olarak şunu söyleyebilirim ki iphone a geçince bir daha bırakamıyorsunuz şuan 6s kullanıyorum 16 gb ama benim işimi görüyor çok fotoğraf çekmiyorum oyun oynamıyorum kullanması samsung'a göre rahat ve kullanıcı dostu özellikleri sayesinde. Bence verdiğiniz fiyat özelliklerine değilde daha çok ios'a verildiği için bu kadar pahalı. Sonuçta windows'ta 1000 liradan başlıyor ama linux bedava ve performansı windowsu geçiyor o zaman neden windowsa boş para deyip linux'a geçmiyorsunuz?

Reaksiyon puanı
6,381
iPhone 12 mi ? S20 mi ?
Siz şaka mısınız?

Tabii ki Phone 12. Sizin reklamını yaptığınız S20 4K 30 kare video çekerken frame düşüşü yaşıyor. Değil 4K daha 1080p 60 kare çekerken bile lens arası geçişte çözünürlük ve frame aniden düşüyor, takılıyor. Ki ilk çıktığında 1080p 60 karede tüm lensleri kullanamıyordu ve OIS EIS çalıştıramıyordu.

Senin reklamını yaptığın S20'nin içindeki exynos 990 120Hz gibi bir şeyde bile ısındığı ve performans kıstığı için 120Hz teknolojisi değiştirildi. Bunlar varken Samsung kameraya şapşal özellikler eklemekle meşguldü.

Senin reklamını yaptığın S20, 4000 mAh bataryaya rağmen 3110 mAh bataryalı iPhone 11'den daha kötü batarya performansı veriyor.

Senin reklamını yaptığın S20, 6K verdim bir oyun oynayabileyim dediğinde 5 dk içinde throttle yiyor.

O çok beğendiğiniz S20, daha ön kamerada kaliteli bir video çekmekten aciz bir cihaz. Senin o 6K'ya beğendiğin S20, o kadar ileri kalitede bir cihaz ki Galaxy A51 bile daha çok satıldı ve yorumları daha olumlu.

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,633
Siz şaka mısınız?

Tabii ki Phone 12. Sizin reklamını yaptığınız S20 4K 30 kare video çekerken frame düşüşü yaşıyor. Değil 4K daha 1080p 60 kare çekerken bile lens arası geçişte çözünürlük ve frame aniden düşüyor, takılıyor. Ki ilk çıktığında 1080p 60 karede tüm lensleri kullanamıyordu ve OIS EIS çalıştıramıyordu.

Senin reklamını yaptığın S20'nin içindeki exynos 990 120Hz gibi bir şeyde bile ısındığı ve performans kıstığı için 120Hz teknolojisi değiştirildi. Bunlar varken Samsung kameraya şapşal özellikler eklemekle meşguldü.

Senin reklamını yaptığın S20, 4000 mAh bataryaya rağmen 3110 mAh bataryalı iPhone 11'den daha kötü batarya performansı veriyor.

Senin reklamını yaptığın S20, 6K verdim bir oyun oynayabileyim dediğinde 5 dk içinde throttle yiyor.

O çok beğendiğiniz S20, daha ön kamerada kaliteli bir video çekmekten aciz bir cihaz. Senin o 6K'ya beğendiğin S20, o kadar ileri kalitede bir cihaz ki Galaxy A51 bile daha çok satıldı ve yorumları daha olumlu.
Reis sakin tamam mantıklı konuşmuşsun ama çok fazla sinir olmuş gibisin konu kapandı az çok gerek yok.

Reaksiyon puanı
169
Siz şaka mısınız?

Yani?
Bu benim görüşümü değiştiremez s20 daha iyidir bana göre, istediğin kadar öv ama s20 bana daha cazip geliyor

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Siz şaka mısınız?

Bu yazdığınız sorunlar S20 de var. Bazıları çözüldü bazıları ise hala çözülmedi. Ama Satış rakamına bakarak hala s20 kötüleyip, orta segmente rakiplerinin gerisinde olan A51 e, s20 den daha daha fazla sattı ve daha kaliteli demeniz saçma. Eğer bir cihazın çok fazla satılması kaliteli olduğu anlamına geliyorsa, 699 dolarlık iPhone 12 mini neden çok az satıldı? iPhone XR veya iPhone SE, iPhone 12 Mini den daha kaliteli bir cihazmı? Hayır değil.

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Param olursa bir de bekar olsaydım samsung m 51 alırdım kral marka gardaşım samsung

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bu yazdığınız sorunlar S20 de var. Bazıları çözüldü bazıları ise hala çözülmedi. Ama Satış rakamına bakarak hala s20 kötüleyip, orta segmente rakiplerinin gerisinde olan A51 e, s20 den daha daha fazla sattı ve daha kaliteli demeniz saçma. Eğer bir cihazın çok fazla satılması kaliteli olduğu anlamına geliyorsa, 699 dolarlık iPhone 12 mini neden çok az satıldı? iPhone XR veya iPhone SE, iPhone 12 Mini den daha kaliteli bir cihazmı? Hayır değil.
Bu şahısın Yazdıklarına sadece gülüyorum.Bir insanın düz mantık kurup,Apple yalakalığı yapması böyle bir şey olsa gerek.Diyorki S20 ön kamerası kaliteli video çekemiyor.???İnsan bunu yazarken utanır.S20 ön kamerası 4k 60fps video çekebiliyor ve gayette iyi çekiyor.Diyor ki S20 oyunda 5dk da throttle a giriyor.Throttle a giriyordu.Android 11 ile beraber işlemci ve yazılımsal hatalar düzeltildi.Diyor ki Samsung 120hz da aşırı ısınmadan dolayı 120hz ı değiştirdi.Aklı sıra S21 ailesinde adaptif 120hz ı eleştiriyor.Ama şunu bilmiyor:90hz,120hz,144hz gibi ekran hızları manuel kullanıldığında işlemciyi ciddi şekilde yorar.Manuel ekran hızında termal soğutma sistemi kullanılması şart.Yere göğe sığdıramadığı Apple da 12s yada 13 ailesinde ismi herneyse 120hz ı termal soğutma sistemi kullanmadığı için adaptif olarak kullanacak.Bakalım Samsungun S21 de 120hz ı manuel kullanmadığı için yaptığı eleştiriyi Apple a yapabilecek mi?merak ediyorum.S20 yi batarya konusunda eleştiriyor.Evet haklı ama S20 nin ekran kalitesi, tasarım, stereo hoparlör, hızlı şarj,kamerada daha iyi fotoğraf kalitesi,120hz sayesinde daha akıcı olması gibi avantajlarını görmemesi yazan kişide ciddi derecede Samsung düşmanlığı olduğunu kanıtlıyor.Bide A51 in S20 den çok satmasının tek sebebi tamamen duygusal.Bunu bile düşünemiyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Yani?
Bu benim görüşümü değiştiremez s20 daha iyidir bana göre, istediğin kadar öv ama s20 bana daha cazip geliyor
Kimsenin görüşünü umursamıyorsanız, sadece Samsung övme için konu açıyorsanız bu sizin fikriniz olmaktan çıkar.

Bu bilinç seviyesnin düşmesi sonucu ortaya çıkan fanatikliktir.

Reis sakin tamam mantıklı konuşmuşsun ama çok fazla sinir olmuş gibisin konu kapandı az çok gerek yok.
Yok ben ekran başında gayet sakinim, bu kullanıcının yaptığı haksız yoruma cevap verdim. Hatta hepsini, dediğim yalan olmasın diye kontrol ederek yazdım.

Çok daha iyi diye iPhone 12 alan çoğu insana "Apple fanatiği" yakıştırması yapmış oldu.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
169
Kimsenin görüşünü umursamıyorsanız, sadece Samsung övme için konu açıyorsanız bu sizin fikriniz olmaktan çıkar.

Bu bilinç seviyesnin düşmesi sonucu ortaya çıkan fanatikliktir.

Yok ben ekran başında gayet sakinim, bu kullanıcının yaptığı haksız yoruma cevap verdim. Hatta hepsini, dediğim yalan olmasın diye kontrol ederek yazdım.

Çok daha iyi diye iPhone 12 alan çoğu insana "Apple fanatiği" yakıştırması yapmış oldu.
Bak kardeşim benim anlatmak istedigim apple fan boyluğu yapmanin bende bir etkisi olmaz.Normal şekilde boyle dersen bu daha iyi, bu daha kaliteli dersen haa evet haklisin bak bu konuda seni desteklerim ama senin sadece apple'i övmen benim görüşümü değiştirmez! Ama bence Samsung s21 ile çağ atladi