iPhone almak ve almamak

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
İPhone almak ve almamak için hangi sebepler var ? İeride fiyatı düşerse iPhone SE veya 6 alabilirim. 1800'e düşse alabilirim.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Telefon ihtiyacın varsa alırsın yoksa almazsın. illa bir iphone almak gibi bir hırsa girme

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
İlla iphone alacaksan plus modelini al. Sonra bataryadan başın ağrımasın.

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Ben sadece kullananların görüşlerini bilmek istedim. Karşılaştırma yapıyorum.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Kolay Kullanım,içinde kaybolmadığın ayarlar menüsü,sağlam kasa(bazı modeller için) ve sade aynı zamanda şık tasarım.Onun dışında başka bir özelliği yok.Daha önce hiç iPhone kullanmadıysan al dene bence güzel bir deneyim olur farklı platformları denemek onun dışında biraz da kısıtlıyor ondan dolayı app store'da müzik indirme programı vs. arayıp duruyorsun.Kamerası falan da çok rahat kullanılıyor mesela bir foto çelmen gerekiyor çıkarıp çat diye çekiyorsun ve Pro mod yok.Ya da mesela çok iyi bir kamerası ya da ekranı da yok kamera olarak ortalama sayılır ekran da çözünürlük düşük olduğu için çok keskin durmuyor.İki cihaz arasından da SE öneriyorum.
Not:Bu yorumu yıllardır iOS kullanan,hem iPad hem de iPhone kullanmış biri olarak yapıyorum.Başka sorun varsa sorabilirsin.

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
4 inçlik ekran aşırı mı küçük ? Daha önce hiç iphone deneyimim olmadı. Performans olarak nasıl ? Xiaomi mi5i geçebilir mi SE

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
4 inçlik ekran aşırı mı küçük ? Daha önce hiç iphone deneyimim olmadı. Performans olarak nasıl ? Xiaomi mi5i geçebilir mi SE
Mi5'ten burun farkıyla önde olabilir çünkü mi5'te snapdragon 820'nin kırpılmış versiyonu var ama performans açısından gözle görülür fark yok.4" ekran evet biraz küçük eğer çok video izliyorsan ve oyun oynuyorsun önermem.Performans olarak üzmez SE gerçekten de iyi bir cihaz.

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Jailbreakla kısıtlamalar kısmen kalkıyormuş. Peki yapması çok zor mu? Ve pcye bağlanıyor mu illa macbook filan mı lazım ?

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Jailbreakla kısıtlamalar kısmen kalkıyormuş. Peki yapması çok zor mu? Ve pcye bağlanıyor mu illa macbook filan mı lazım ?
Yapması çok basit fakat iOS 10 için bildiğim kadarıyla düzgün çalışan bir Jailbreak yayınlanmadı.Merak etme her PC'ye bağlarsın iTunes yüklemen gerek ama bilgisayardan iPhone'a erişebilmek için.

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Ohoo ben uzak durayım o zaman . Sıkıntılıymış ya millette bir apple hastalığı var ben de çok elit bir telefon zannettim. Sağol bilgilerin için.

MERTd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Batarya senin için önemliyse ne ip7 ne 6 ne 6s ne plus hiçbiri tatmin etmez. Bütün iPhonelerin bataryaları bozuk şuan fabrika çıkışlı telefonlarının bile. Sırf o yüzden ip 6s satıp yeni telefon alacağım.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Batarya senin için önemliyse ne ip7 ne 6 ne 6s ne plus hiçbiri tatmin etmez. Bütün iPhonelerin bataryaları bozuk şuan fabrika çıkışlı telefonlarının bile. Sırf o yüzden ip 6s satıp yeni telefon alacağım.
Bozuk derken ?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bence İphone güzel ama M.ö'den önceki İphone var bir de M.s'ki İphone var emin ol en güzeli 5s ve eskisi idi 5s'i artık kim tanıttı bilmiyorum ama gerçekten çok güzeldi ben olsam şu anda gider 6 ve üstünü alırdım.:)

Kutluhan123

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Bence İphone güzel ama M.ö'den önceki İphone var bir de M.s'ki İphone var emin ol en güzeli 5s ve eskisi idi 5s'i artık kim tanıttı bilmiyorum ama gerçekten çok güzeldi ben olsam şu anda gider 6 ve üstünü alırdım.:)

Dostum fiyatlar ateş pahası evet antutu rekor kralı ama fiyatı da göz önüne almak gerekir. Zengin olsam direk 7 plus alırım buraya yazmam dimi :)) Xiaomi mi5 hakkında bilgin var mı ?

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95

mert-memic

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Değişim programı bir veya birkaç seri günlük-haftalık üretilen serilerdedir. Bütün telefonlara bozuk demek yersiz. Kaldı ki şuan fabrika çıkışlı telefonlar bile demek üstüne tuz biber oluyor. Yanlış yönlendirmeyelim insanları.

niye olmasın berki seri numarası destekliyordur yanlış yönlendirme yapmıyorum ki burada

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
niye olmasın berki seri numarası destekliyordur yanlış yönlendirme yapmıyorum ki burada
Arkadaşım şuan çinde üretilen telefonun bataryasının bozuk olduğunu sen nereden biliyorsun? Adamlar geriye dönük değişim programı başlattılar diye her çıkan telefon bozuk veya hatalı mı olmuş oluyor bu nasıl bir mantıktır ben anlayamıyorum. Önceden alınan telefon ise bataryasında sıkıntı vardır(HER telefonda DEĞİL!) gider değiştirir 2 saatte olur biter

mert-memic

Asistan
Reaksiyon puanı
26
bak ben şu anki telefona demiyorum

ben bu arkadaşa istinaden o lafı kullandım biraz daha dikkatli okursan anlarsın ben her üretilen telefonda sıkıntı var mı yazdım biyerinizden laflar üretmeyelim

Reaksiyon puanı
46
iPhone kalite ve elitliktir. Telefon ihtiyacın varsa ve kullanacağından eminsen al gitsin. Pişman olma gibi bir durumun olmaz. Plus modelini alırsan yanında powerbank gezdirme gibi bir derdin olmaz... Şahsen 5s kullanıyorum ve jailbreakli kullanıyorum kolay kolay telefonu elden çıkarmam diye düşünüyorum...

MERTd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Değişim programı bir veya birkaç seri günlük-haftalık üretilen serilerdedir. Bütün telefonlara bozuk demek yersiz. Kaldı ki şuan fabrika çıkışlı telefonlar bile demek üstüne tuz biber oluyor. Yanlış yönlendirmeyelim insanları.
Kardeş araştırmadan yersiz konuşmayalım istersen iPhonelerin 6 ve üstü olarak %70'inde kapanma problemi var. Git tanıdığın kim varsa sor bakalım.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Kardeş araştırmadan yersiz konuşmayalım istersen iPhonelerin 6 ve üstü olarak %70'inde kapanma problemi var. Git tanıdığın kim varsa sor bakalım.
Çevremin %70 i iphone 6 üstü kullanıyor çoğunluk 6-6s olmak üzere bir kere böyle bir problemle ne karşılaştım nede karşılaşan oldu bende 7+ kullanıyorum hiç olmadı nedense bunkadar insana. BOZUK denk gelmemiş demek bize ..

MERTd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çevremin %70 i iphone 6 üstü kullanıyor çoğunluk 6-6s olmak üzere bir kere böyle bir problemle ne karşılaştım nede karşılaşan oldu bende 7+ kullanıyorum hiç olmadı nedense bunkadar insana. BOZUK denk gelmemiş demek bize ..
Aynen benimde çevremdekilerin hepsi ip kullanır hepsininde bozuk kardeşim sen şanslısın demek ki helal sana be

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Dostum fiyatlar ateş pahası evet antutu rekor kralı ama fiyatı da göz önüne almak gerekir. Zengin olsam direk 7 plus alırım buraya yazmam dimi :)) Xiaomi mi5 hakkında bilgin var mı ?
Evet bir miktar bilgim var ama kullanmadım,çok güzel bir telefon ve anladığım kadarıyla bu sene iyi sattı bence alın beni diyen tellerden.:)

Memo6s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2 yıl Note 3 kullandım daha sonra İPhone 6s aldım ve 6 aydır kullanıyorum.

İlk tepkim oh be oldu.

Alırken benimde bir çok soru işaretlerim vardı, kafamdaki ilk soru parasını hakediyor mu ?

Evet kesinlikle hakediyor. Sana tavsiyem 6 ve üzeri bir model alman. Android cihazlar bin lira diyelim 3 yılda iki telefon alacaksın 2 bin lira vereceksin. İPhone 6+ alacaksın 2 bin liraya 3 yıl sorunsuz kullanacaksın.

Pil sorunu.

İPhone 6s de bir kere pil sorunu yaşadım o da telefonu kar altında yaklaşık 45 dakika aralıksız kullandım fotoğraf çekinmek için sanırım bataryası orada hasar gördü ani şarj düşüşleri yaşadım, sonra kuruttum sorunsuz kullanıyorum. Bu eksi bir yönü çok hassas bir telefon sıcağa da soğuğa da gelemiyor. Ama Note-3 ü saatlerce kullan kar altında bana mısın demezdi.

Pil performansı açısından şöyle söyleyeyim İPhone 6s i günde bir kere şarja takıyorum 24 saati çıkarıyor. Tabi bu kullanımına bağlı ben oyun oynamayı seven biri değilim. Oyun indirsem belki iki kere şarj ederim o ayrı. Note-3 ü günde 3 kere şarja takardım.

Note-3 ile İPhone 6s karşılaştırmak doğru değil biliyorum. Ama ben Note-3 aldığımda o da zamanının en iyi telefonu idi, ısınması, donması tam bir belaydı. 6s'i aldığım günden bu yana tek bir donma yaşamadım. Isınma oluyor. Note-3 ve İPhone 5s aynı dönemin telefonları, Note 3 Android 5.0 da bıraktı güncellemeyi, 5s hala güncelleme alıyor.

Bunlar benim görüşlerim. Ben telefonumu özenli kullanırım, malım kıymetlidir benim diyorsan hiç düşünme al İphone.

Ben telefonu hor kullanırım dersen hiç düşünme al Android bak keyfine.

Reaksiyon puanı
227
O özellikleri kullanıcaksan ve uzun süre gitsin diyorsan İphone mantıklı. Ama 6'da batarya sorunu duymuştum. Ben 8'i bekliyorum şahsen.

Son mesajlar