iPhone 8 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
iPhone 8 Plus 64 GB Turkcell'de peşin fiyatına 5299 TL'ye düşmüş, diğer yerlere baktım, 5999 TL genelde, Trendyol'da 5400 küsürdü. Black Friday'de 7 veya 7 Plus düşünüyordum, şimdi işler değişti. Bi telefon için 5 bin TL verilir mi diye düşünmüyor değilim ama 2. el satarken bile değerini pek kaybetmemesi, uzun süre götürecek olması ve 700 TL'lik indirim cezbediyor. Sizce alınır mı bu cihaz ?

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Hocam buralara çıktıysan 500 daha koy XR al gerçekten iyi ki 500 lira fazla vermişim diyeceksin.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bencede 8plus a o kadar verilmez xr daha mantikli bi secenek

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
iPhone 8 Plus 64 GB Turkcell'de peşin fiyatına 5299 TL'ye düşmüş, diğer yerlere baktım, 5999 TL genelde, Trendyol'da 5400 küsürdü. Black Friday'de 7 veya 7 Plus düşünüyordum, şimdi işler değişti. Bi telefon için 5 bin TL verilir mi diye düşünmüyor değilim ama 2. el satarken bile değerini pek kaybetmemesi, uzun süre götürecek olması ve 700 TL'lik indirim cezbediyor. Sizce alınır mı bu cihaz ?
XR alman daha mantıklı olur

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
XR'ın fiyatları 6499 TL olmuş ki çoğu yerde, Black Friday'de 5899 TL'ye düşmüştü en fazla. 500, 500 koy diye diye 7299 TL'lik iPhone 11'e kadar yolu var bunun. 7 ile 7 Plus arasında 700 TL'lik fark verilir mi diye düşünüyordum, sonra 7 Plus ile 8 arasında ki 700 TL'lik farka değer mi diye düşünmeye başladım, şimdi de 8 ile 8 Plus arasında ki farka değer mi diye düşünüyorum. XR'a çıkmam imkansız, 8 Plus bile baya zorluyor.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
XR'ın fiyatları 6499 TL olmuş ki çoğu yerde, Black Friday'de 5899 TL'ye düşmüştü en fazla. 500, 500 koy diye diye 7299 TL'lik iPhone 11'e kadar yolu var bunun. 7 ile 7 Plus arasında 700 TL'lik fark verilir mi diye düşünüyordum, sonra 7 Plus ile 8 arasında ki 700 TL'lik farka değer mi diye düşünmeye başladım, şimdi de 8 ile 8 Plus arasında ki farka değer mi diye düşünüyorum. XR'a çıkmam imkansız, 8 Plus bile baya zorluyor.
Apple İphone Xr 64 Gb Apple Türkiye Garantili - n11.com Burada 5900 ben olsam gerekirse 2-3 hafta bekler Xr alırdım.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
8 Plus alın derim. 500 koymak o kadar kolay bir şey değil günümüzde.

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
8 plus alın ama hiç android almayı düşündünüz mü ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iPhone XR 64 GB XR Turkcell'de 5800'lerde halen, onu alın derim ama 8+'da halen alınır bir cihaz, eğer IOS kullanmak istiyorsanız alın, Android tarafında daha iyi kameralı ve 8+'a yakın birçok cihaz var, onlar da ilginizi çekecektir bence.

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Android kullanıyorsan androidte kalmaya devam et ben 8 plus kullanıyorum ama sıkıcı telefon androidi özlüyorum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Android kullanıyorsan androidte kalmaya devam et ben 8 plus kullanıyorum ama sıkıcı telefon androidi özlüyorum
Haklısın adamım İPhone çok sıkıcı bir telefon bende 5s'ten Xiaomi Mİ9T'ye geçtim dünya varmış diyorum 11 ay öncesine kadar benimde Android'e karşı önyargım vardı çünkü kötü bir Android deneyimi yaşadım ilk Android telefonum ise Galaxy mini 2 idi aradan yıllar geçti Xiaomi ülkemize resmi olarak geldi Mİ9 ve RN7'yi tanıttı işte o an İPhone benim için bitti 1 hafta önce Mİ9T'ye geçtim hemen alıştım 5s batarya konusunda bana çok cinnet geçirtti ve birçok yönden yetersiz geliyordu yani son 2 sene benim için bir işkence oldu bir de 5 sene kullandım ama Mİ9T'ye geçince büyük bir sıçrama geçirdim çağ atladım diyebilirim
uzun lafın kısası İPhone artık bitti parası olan alsın ben bir telefona 12-13 bin tl vermem

Son düzenleme:

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Haklısın adamım İPhone çok sıkıcı bir telefon bende 5s'ten Xiaomi Mİ9T'ye geçtim dünya varmış diyorum 11 ay öncesine kadar benimde Android'e karşı önyargım vardı çünkü kötü bir Android deneyimi yaşadım ilk Android telefonum ise Galaxy mini 2 idi aradan yıllar geçti Xiaomi ülkemize resmi olarak geldi Mİ9 ve RN7'yi tanıttı işte o an İPhone benim için bitti 1 hafta önce Mİ9T'ye geçtim hemen alıştım 5s batarya konusunda bana cinnet geçirtti ve birçok yönden yetersiz geliyordu bir de 5 sene kullandım ama Mİ9T'ye geçince büyük bir sıçrama geçirdim çağ atladım diyebilirim
uzun lafın kısası İPhone artık bitti parası olan alsın ben bir telefona 12-13 bin tl vermem
Htc one M8 den iPhone 6s geçmiştim 2 yıl kullandım bataryası beni deli etti ondan sonra Huawei Mate 10 pro aldım bir ay sonra sattım(Hayatımın en büyük hatası) iPhone 8 plus ve Apple Watch 3 aldım 19 aydır kullanıyorum sıkıntıdan geberiyorum stabil ve güncelleme alsa ne yazar bataryası yetmiyor bir de kişiselleştirme yok Samsung Galaxy s3 4 yıl kullanmıştım rootlayıp istediğim romu kullanıyordum ey gidi günler ey?

RobertoSoldado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hocam ben 6S kullanıyorum neredeyse 4 yıl olacak. Geçen yaz 7 Plus ya da 8 Plus almayı planlıyordum vazgeçtim. Vazgeçme nedenim tasarım olarak orta segment android telefonlardan bile kötü olmaları. Hafızalarının yetersiz olması. Kameralarının günümüz şartlarına göre yetersiz olması (gece pek fotoğraf çekmiyorsan sıkıntı yok) vb gibi bir çok sebebi daha var. Ben alınacak tek iPhone modeli olarak iPhone 11 serisini öneririm o da pahalı. Bir android telefona da 5-6 bin lira vermek de bence mantıksız o yüzden benim şu an aklımda mi9 lite var. Bence siz de yine bir android cihaz alın. Ha illa iOS alacağım diyorsanız 8 Plus’ın 7 Plus’a öyle aman aman bir üstünlüğü yok. Güncelleme olarak da Apple genellikle güncellemeleri ram’e göre verir daha 2 Gb’lık 6S bile güncelleme aldığına göre 3 gb ram’e sahip olan 7 Plus da 8 Plus da en az 2 sene daha güncelleme alır. O yüzden illa iOS istiyorsam ben yerinizde olsam 7 Plus ve kaliteli bir kablosuz kulaklık alırdım.

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Takoz gibi telefon istemiyorsan kompakt olan iPhone 8’i al ben 8 plus kullanıyorum takoz gibi telefon büyük telefonlardan soğuttu beni resmen

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Htc one M8 den iPhone 6s geçmiştim 2 yıl kullandım bataryası beni deli etti ondan sonra Huawei Mate 10 pro aldım bir ay sonra sattım(Hayatımın en büyük hatası) iPhone 8 plus ve Apple Watch 3 aldım 19 aydır kullanıyorum sıkıntıdan geberiyorum stabil ve güncelleme alsa ne yazar bataryası yetmiyor bir de kişiselleştirme yok Samsung Galaxy s3 4 yıl kullanmıştım rootlayıp istediğim romu kullanıyordum ey gidi günler ey?
normalde Apple Watch'un bataryasının dayanması gerek hiç mi dayanmıyor ?
Mate 10 Pro'yu satmayacaktın aga 2017'de şimdiki aklım olsaydı Mate 10 Pro'ya geçmek için ailemin kafasını ütülerdim özellikle mavisi ile kahverengisi fıstık gibi yemin ediyorum

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
normalde Apple Watch'un bataryasının dayanması gerek hiç mi dayanmıyor ?
Mate 10 Pro'yu satmayacaktın aga 2017'de şimdiki aklım olsaydı Mate 10 Pro'ya geçmek için ailemin kafasını ütülerdim özellikle mavisi ile kahverengisi fıstık gibi yemin ediyorum
Bir de mavisini almıştım 19 aydır pişmanlığını yaşıyorum?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Takoz gibi telefon istemiyorsan kompakt olan iPhone 8’i al ben 8 plus kullanıyorum takoz gibi telefon büyük telefonlardan soğuttu beni resmen
O yüzden Plus modelleri sevmiyorum her ne kadar ekran ve batarya olarak kompakt modelden üstün olsa da eline aldığın zaman telefon mu tutuyon takoz mu belli değil bir de rahat kullanamıyorsun ki o yüzden İPhone kullanmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de mavisini almıştım 19 aydır pişmanlığını yaşıyorum?
aga yanlış anlama da harbiden satarak mallık etmişsin fıstık gibi telefon niye sattın ki cortlayana kadar kullansaydın ben yerinde olsaydım 2 sene kullanırdım sonra Xiaomi Mİ9T Pro veya OnePlus 7T'ye geçerdim

Hocam ben 6S kullanıyorum neredeyse 4 yıl olacak. Geçen yaz 7 Plus ya da 8 Plus almayı planlıyordum vazgeçtim. Vazgeçme nedenim tasarım olarak orta segment android telefonlardan bile kötü olmaları. Hafızalarının yetersiz olması. Kameralarının günümüz şartlarına göre yetersiz olması (gece pek fotoğraf çekmiyorsan sıkıntı yok) vb gibi bir çok sebebi daha var. Ben alınacak tek iPhone modeli olarak iPhone 11 serisini öneririm o da pahalı. Bir android telefona da 5-6 bin lira vermek de bence mantıksız o yüzden benim şu an aklımda mi9 lite var. Bence siz de yine bir android cihaz alın. Ha illa iOS alacağım diyorsanız 8 Plus’ın 7 Plus’a öyle aman aman bir üstünlüğü yok. Güncelleme olarak da Apple genellikle güncellemeleri ram’e göre verir daha 2 Gb’lık 6S bile güncelleme aldığına göre 3 gb ram’e sahip olan 7 Plus da 8 Plus da en az 2 sene daha güncelleme alır. O yüzden illa iOS istiyorsam ben yerinizde olsam 7 Plus ve kaliteli bir kablosuz kulaklık alırdım.
kulaklık demişken benimde yeni bir kulaklığa ihtiyacım var Preo MS08 cortladı sol kulaktan ses gelmiyor o kulaklığı da teknosa'dan geçen sene almıştım 1 sene kullandık cortlayacağı tuttu bu olaydan ise şöyle bir ders çıkardım kablosuz kulaklık alackasan paraya kıyacaksın ben 90 tl'ye almıştım o kulaklığı şuanda benim kafamda JBL T500BT ile Sony W-CH510 modelleri arasında gidip geliyorum

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
O yüzden Plus modelleri sevmiyorum her ne kadar ekran ve batarya olarak kompakt modelden üstün olsa da eline aldığın zaman telefon mu tutuyon takoz mu belli değil bir de rahat kullanamıyorsun ki o yüzden İPhone kullanmıyorum

aga yanlış anlama da harbiden satarak mallık etmişsin fıstık gibi telefon niye sattın ki cortlayana kadar kullansaydın ben yerinde olsaydım 2 sene kullanırdım sonra Xiaomi Mİ9T Pro veya OnePlus 7T'ye geçerdim
Anlık bir karar ile sattım telefon hastasıyım 7 yılda 30 bin TL telefonlara gömdüm bir daha tövbe bundan sonra fiyat performans telefonu alıcam o kadar para verilmez artık 8 plus pert olana kadar kullanıcam inşallah

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Anlık bir karar ile sattım telefon hastasıyım 7 yılda 30 bin TL telefonlara gömdüm bir daha tövbe bundan sonra fiyat performans telefonu alıcam o kadar para verilmez artık 8 plus pert olana kadar kullanıcam inşallah
Bende 5 sene 5s kullandım usta buna ne diyeceksin ?
Şimdi satmaya kalksam yedek parça olarak alırlar 200-300 arası gider daha da fazla gitmez
Bence de en temizi f/p telefonu almak ben şahsen bir telefona 2800'den fazla vermem

RESUL BARUTCU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bende 5 sene 5s kullandım usta buna ne diyeceksin ?
Şimdi satmaya kalksam yedek parça olarak alırlar 200-300 arası gider daha da fazla gitmez
Bence de en temizi f/p telefonu almak ben şahsen bir telefona 2800'den fazla vermem
[/QUOTE Bende telefoncuya sordum 4000tl veririm dedi 19 aylık cihazıma

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ne güzel işte o para ile Mİ9T Pro alırsın 300-400 artar sana o para ile de kablosuz kulaklık alırsın veya 200'e Mİ Band 4 alırsın telefon ile kombin olur

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Ne güzel işte o para ile Mİ9T Pro alırsın 300-400 artar sana o para ile de kablosuz kulaklık alırsın veya 200'e Mİ Band 4 alırsın telefon ile kombin olur

Hocam kulakiçi düşünürseniz QCY T5 öneririm, ben de yarın akşam alacağım.

Son mesajlar