iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

bahaDUR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Bugün cihazı temizlerken bir şey dikkatimi çekti, Kameranın hemen yanında küçük bir nokta da beyazlık vardı, Ben dedim kesin toz filandır, Bezle siliyorum geçmiyor bir türlü temizleyemedim. Ondan sonra boya atması sorunu geldi aklıma, Büyük ihtimal boyası kalkmış, Fakat anlamadığım, Cihazın o tarafına darbe gelmesi söz konusu olamaz çünkü hemen kameranın çıkıntısının bulunduğu küçük çukur olan yer de ve Sağlam bir kılıf ile kullanıyorum. Cihazın alt ve üst anten taraflarında da lekeler mevcut. Yere düşürmeyi bırakın, Masaya koyarken bile dikkat ederim telefona. Bitmedi! Başka sorunlarım da mevcut. Kamerayı açıp Ağır çekime girdiğim de nasıl desem ekran karıncalanıyor ama her zaman yapmıyor bunu. Cihazı 20 nisandan beri kullanıyorum sıfır almıştım, Geldiğin de 10.2.1 sürüm vardı. Biraz kullandım bir problem var mı diye, Bir uygulamaya girip home tuşuna basıyorum 2 defa, Uygulamayı kapatıyorum ve Saat, Pil göstergesi, Operatör bilgisi 1-2 saniye sonra geliyor. 10.3.1-10.3.2 ve bugün yayınlanan 10.3.3 sürümlerin de de aynı sorunum devam ediyor! Son olarak arkadaşlar Şebeke problemi vardı sanırım bu cihazlar da [Bazı Cihazlar] Babam beni aradığın da ulaşamamış. Telefonum 7/24 açık olmasına rağmen, Hattım Turkcell bu arada.. Şimdi ben bu cihazı servise vereceğim, Değişim isteyeceğim. Eğer değişirlerse gelen cihazı kullanmayıp elimden çıkartıp başka cihaza geçicem.

Saygılarımla

Ahmed Aydın ORHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar iyi de İPad şarjı da gayet hızlı ancak pilinize zararlı.öyle bir şey yapmayın.
--- Gönderi Güncellendi ---
Artık İPhone 7 almayın ben mat siyah 32GB kullanıyorum gayet memnunum ancak yenisi çıkmasına fazla kalmadı üzülürsünüz
İPhone 7 Mat 32GB 4 aylık yoğun kullanan birisi olarak kullanıcı deneyimim.Tasarım- şık gayet hoş suya dayanıklı ancak kulaklık girişi yok dezavantaj ve ekran kasa oranı çok düşük 65 yani o kasaya 5 inç sığardı s7 yi de düşünürsek.Kamera çıkıntısı hoş gözüküyor fakat olmasa daha iyiydi çok büyük.Ekranı-750p diye geride kalıyor demeyin o kağıt üstünde gayet iyi bir ekranı var.Performans-Öncelikle hoparlörden bahsetmek istiyorum stereo ve tek anlamda kalite ve yükseklik olsun mükemmel kusursuz.32 gb günlük kullanıcı için yeter 15gb boşum var.işlemci çok güçlü İOS stabilitesiyle akıyor sorun yok.kasma donma yok 2GB DDR4 ram yeterli. ısınmaya geleceksek Ortalama ısınıyor önceki İPhone lerden biraz daha ısınıyor ama sorun olacak veya eli rahatsız edecek kadar değil.Kamera-Ön kamerası cihazın en zayıf yönü açı çok dar kadraja 3 kişi sığmak zor. arkadaki gibi f1.8 değil f2.2 diyaframla rezalet düşük ışık performansı var.ancak tek başınıza yeterli ışıkta çekim tatmin eder.s8 ve u11 in çok gerisinde.Arka kamera videosu mükemmel akıcı 60 FPS ve ağır çekim de dahil harika.Fotoğrafta yeterli fakat rakiplerinin gerisinde kalıyor S8,XZ PREMİUM,U11 ciddi şekilde fark atıyor.Ama düşük ışıkta fena değil 6S e göre de iyi.normal aydınlıkta da iyi.ama vayy dedirtmiyor.Pil-Denildiği kadar kötü değil pek te iyi değil.normal kullanımda 1 günü ancak çıkarır fakat yoğun kullanıyorsanız günü çıkarmaz sabah çıkınca 17.00 gibi biter.sonra biraz şarj ederseniz tamamlıyor günü.ancak bu kasaya 1960mah değilde 2300mah sığardı.ve hızlı şarj yok doldurmayı 2.5 saatte tamamlıyor yetersiz.sar değeri de yasal. sorun yok onu kafaya takmayın.Böyleydi deneyimim okuduğunuz için sağolun.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Yeni çıksa nolacak ki? Yenisini mi kıskanıyoruz? Ben yenisi çıkınca dahi almam. 3000 tl bir telefona verilmez. Akıl-mantık işi değil.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Dandik hocam oradakiler aldım göçtü hep 1-2 ayda.
ben kaç kere alışveriş yaptım, hatta ticaret yapıp cebime para koydum. bilindik bir markadan, kaliteli bir satıcıdan alırsanız öyle bir sıkıntı olmaz.

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar bugün itibariyle i7 aldım alır almaz kılıf ve ekran koruyucu taktırdım. ancak öne takılan ekran koruyucunun home butonunun sol üst köşesinde şarj göstergesinin orada hafif kabarcık(boşuk) var. öncesinde 2 3 tane denedi en son kaliteli olan bir tane var onu takayım dedi onda da bu şekilde kabarcık var çıkarsa sorun olursa getir dedi. bu neden yapar ekranla ilgili sorun olabilir mi daha yeni aldım anlamadım ekranda mı var koruyucuda mı var.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
merhaba arkadaşlar bugün itibariyle i7 aldım alır almaz kılıf ve ekran koruyucu taktırdım. ancak öne takılan ekran koruyucunun home butonunun sol üst köşesinde şarj göstergesinin orada hafif kabarcık(boşuk) var. öncesinde 2 3 tane denedi en son kaliteli olan bir tane var onu takayım dedi onda da bu şekilde kabarcık var çıkarsa sorun olursa getir dedi. bu neden yapar ekranla ilgili sorun olabilir mi daha yeni aldım anlamadım ekranda mı var koruyucuda mı var.
ekranı iyi temizlememiş olabilirsin. veya ekran koruyucuda sorun vardır

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Güzelce özel bezler var onlarla silip yaparsanız. Sorun olmuyor

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben takmadım aldığım yerdeki çocuk yaptı oda sildi bezle yapışkan kağıtla tozunu aldı. 3 tane koruyucu denedi en son joyroom marka koruyucu taktı. taktı onda da durum bu ekranda sorun yoktur değil mi.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
ben takmadım aldığım yerdeki çocuk yaptı oda sildi bezle yapışkan kağıtla tozunu aldı. 3 tane koruyucu denedi en son joyroom marka koruyucu taktı. taktı onda da durum bu ekranda sorun yoktur değil mi.
Ekranda birşey olmaz. Amatörse normal. Belki ondan da olabilir

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
tekrar merhaba iphone a alışmaya çalışıyorum. uygulamaları inceliyordum iphone un bazı uygulamaları var bunlar gerekli mi bir kısmını kaldırdım.şuan numbers pages clips imovie gibi uygulamalar var bunlardan pages ve numbers bildiğimiz word excel alternatifi gördüğüm kadarıyla ve ikisi 1gb yakın yer kaplıyor güncellemeside var kaldırsam sorun olurmu. ayrıca garageband diye bir uygulama var onu sevdim piyano çalıyorsun zevkli birşey

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
tekrar merhaba iphone a alışmaya çalışıyorum. uygulamaları inceliyordum iphone un bazı uygulamaları var bunlar gerekli mi bir kısmını kaldırdım.şuan numbers pages clips imovie gibi uygulamalar var bunlardan pages ve numbers bildiğimiz word excel alternatifi gördüğüm kadarıyla ve ikisi 1gb yakın yer kaplıyor güncellemeside var kaldırsam sorun olurmu. ayrıca garageband diye bir uygulama var onu sevdim piyano çalıyorsun zevkli birşey

Tabi kaldırabilirsin. İhtiyacın olursa tekrar yüklersin. Ben kaldırdım mesela bazılarını. Garageband çok yer kaplıyor ya. Güzel ama işime yaramadığı için şimdilik kaldırdım.daha sonra satın alınanlardan girdiğinde bu iPhone'da olmayanlar kısmından tekrar yükleyebilirsin. Bir nevi daha önce yükleyip kaldırdığın uygulamalar orda gözüküyor. [emoji106]

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler Oneir. peki android telefonda oynadığım oyunları iphone da devam ettirebilirmiyim. örneğin clach of clans vadı. iphone a yükledim ama androiddeki verileri alamadım. bağlantıda sadece facebook var onda da gelmedi. google hesabına bağlamıştım google maili de ekledim ama yinede yedekleri alamadım.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
teşekkürler Oneir. peki android telefonda oynadığım oyunları iphone da devam ettirebilirmiyim. örneğin clach of clans vadı. iphone a yükledim ama androiddeki verileri alamadım. bağlantıda sadece facebook var onda da gelmedi. google hesabına bağlamıştım google maili de ekledim ama yinede yedekleri alamadım.

Oyun oynamadığım için bilmiyorum dostum ya. Oynayanlar daha iyi bilir! Eminim cvp veren çıkar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihaz değiştirme ile ilgili bir seçenek olması lazım clash of clans hesabında ayarlara karıştırdın mı ?
Clash of clans Android'den iosa yaz ilk çıkan tam indir sitesine gir orda rehber var

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Cihaz bağla diyerek yeni cihaza geçir hesabı kaldığın yerden devam edersin.
Cihaz bağla diyerek yeni cihaza geçir hesabı kaldığın yerden devam edersin.

Ahmed Aydın ORHAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yeni çıksa nolacak ki? Yenisini mi kıskanıyoruz? Ben yenisi çıkınca dahi almam. 3000 tl bir telefona verilmez. Akıl-mantık işi değil.
yani çoğu kişi öyle kardeşim.telefonun en yeni olmaktan çıkıyor ondan.ama ben de senin gibi düşünüyorum biraz.zaten apple destek veriyor uzun süreler

Hipokrat025

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler bu da benden olsun iPhone 7 9 saat 37 dakika ekran. Sizce nasıl?

Ekli dosyalar

• IMG_0175.PNG
    IMG_0175.PNG
    163.6 KB · Görüntüleme: 600

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Biliyorsunuz demi iosda kullanimdan kasit ekran suresi deyil bunun icinde arka plan islemleri vsde var 9 saat elran suresi yaklasik 6.30 saat ekran suresine esit beklemeden kasit doze dahil kullanim

Oradaki 9 saat kullanım süresi ! Arkadaşın attığı resims bakarsanız anlarsınız [emoji4]