İphone 7 mi Galaxy A70 mi?

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3000 tl civari telefon alcam iphone7 ve galaxy a70 arasinda kaldim ikiside cok iyi a70. in parmak izi sıkıntısı onemli degil sizce hangisini almalıyım iphone daha hizli seri ama a70 de 6.7 inc ekran 4500 mH batarya var oyunda oynayacam hangisini alsam?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
İphone 7 oyun için mantıklı değil batarya performansı çok iyi değil ama işlemcisi a70 göre çok daha iyi diğer taraftan a70'in batarya performansı büyük ekran olması oyun oynayanlar için avantaj a70 daha mantıklı gibi duruyor..

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone 7 oyun için mantıklı değil batarya performansı çok iyi değil ama işlemcisi a70 göre çok daha iyi diğer taraftan a70'in batarya performansı büyük ekran olması oyun oynayanlar için avantaj a70 daha mantıklı gibi duruyor..
Cok teşekkür ederim sence pubg de yuksek ayarlarda donar mi A70

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
3000 tl civari telefon alcam iphone7 ve galaxy a70 arasinda kaldim ikiside cok iyi a70. in parmak izi sıkıntısı onemli degil sizce hangisini almalıyım iphone daha hizli seri ama a70 de 6.7 inc ekran 4500 mH batarya var oyunda oynayacam hangisini alsam?
İkisinide önermem. Lg g7, xiaomi mi8, asus zenfone 5z öneririm

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Testlerde pub'yi yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynatıyor..

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Neden ? İslemci olarak ikiside batarya olarak a70 daha iyi
Arkadaşın dediği telefonların işlemcisi hem a70,hem de iphone 7’den daha iyi. Eğer en iyi ayarlarda oynatmasını önemsemiyorsan o zaman a70 iyi seçim olur çünkü batarya kapasitesi büyük ve işlemcisi çok enerji yakmıyor ama daha iyi bir işlemcili telefon alırsan pubgyi daha rahat oynatır(mesela 60fps’te oynatabilme)

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önerdiği telefonlar A70 ve İPhone 7 den kat ve kat daha iyi
Kanka telefon uzmani degilim ama biraz anlarim telefondan inceledim telefonlari (internet üzerinden ozelliklerine baktim) cok daha ustun bi ozellik goremedim ne var mesela? aralarinda en iyi goruneen mi8
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece oyun icin almiyorum tabiki Xiaomi mi 8 mi galaxy a70 mi yoksa Lg g7 mi ? En iyi sizce

Son düzenleme:

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Kanka telefon uzmani degilim ama biraz anlarim telefondan inceledim telefonlari (internet üzerinden ozelliklerine baktim) cok daha ustun bi ozellik goremedim ne var mesela? aralarinda en iyi goruneen mi8
3000 tl lik LG g7 ve 3500 TL lik A70 karşılaştırması yapalım bi:

Ekran olarak a70 in süper amoled olması tek avantaj onun dışında LG g7 de qhd çözünürlük ve 541 ppı değerinde piksel yoğunluğu var. Bence ekran deneyimi tartışılır ama çözünürlük yüksek olması benim için önemli. Aynı zamanda LG g7 ekranının özellikleri A70 e göre daha fazla sonuçta bir amiral gemisi mesela hdr hdr 10, dolby vision full vision, renk uzayı gibi özellikleri var ve ekranı çok iyi diyebilirim.

Şarj konusunda A70 avantajlı A70 de 4500 mah pil var. Ama mi 8 dersen o fena değil.

Kamera olarak da LG önde bence ois var f1. 6 çekim kalitesi vs benim daha çok hoşuma gitti bir amiral gemisi çekimi işte öyle düşün. Ön kamerası da gayet güzel.

Gelelim işlemciye, mi 8, lg g7, zenfone 5z de bulunan işlemci Sd845 yani s10 daki işlemcinin bir önceki modeli gibi düşün s9 yani. A70 ile antutu puanı arasında hemen hemen 100 bin lik bir fark var ve performans konusunda bu önerilen telefonlar çok daha iyi.

Malzeme kalitesi olarak a70 tamamen plastik bir kasa olur iken LG g7 cam ve metal bileşeninden oluşuyor ayrıca corning gorilla glass 5.

LG g7 bin suya dayanıklı var iken A70 de yok hemde ipx8 sertifikalı.

Mi 8 zenfone 5z de bu şekilde olur özellikleri.

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekran olarak a70 in süper amoled olması tek avantaj onun dışında LG g7 de qhd çözünürlük ve 541 ppı değerinde piksel yoğunluğu var. Bence ekran deneyimi tartışılır ama çözünürlük yüksek olması benim için önemli. Aynı zamanda LG g7 ekranının özellikleri A70 e göre daha fazla sonuçta bir amiral gemisi mesela hdr hdr 10, dolby vision full vision, renk uzayı gibi özellikleri var ve ekranı çok iyi diyebilirim.

Şarj konusunda A70 avantajlı A70 de 4500 mah pil var. Ama mi 8 dersen o fena değil.

Kamera olarak da LG önde bence ois var f1. 6 çekim kalitesi vs benim daha çok hoşuma gitti bir amiral gemisi çekimi işte öyle düşün. Ön kamerası da gayet güzel.

Gelelim işlemciye, mi 8, lg g7, zenfone 5z de bulunan işlemci Sd845 yani s10 daki işlemcinin bir önceki modeli gibi düşün s9 yani. A70 ile antutu puanı arasında hemen hemen 100 bin lik bir fark var ve performans konusunda bu önerilen telefonlar çok daha iyi.

Malzeme kalitesi olarak a70 tamamen plastik bir kasa olur iken LG g7 cam ve metal bileşeninden oluşuyor ayrıca corning gorilla glass 5.

Cok teşekkür ederim kardesim yani sence lg mi almaliyim xiaomi mi ?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Aynen

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Stok la ile ilgisi olabilir ya da yanlış yazılmış olabilir. Mavi rengi çok güzel zaten bence maviyi öneririm.
Kanka her sey icin teşekkür ederim son olarak mi8 alacak param var aliyimmi yoksa lg g7 mi sence yani mi8 daha iyi mi

spurs050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG g7 derim kardeşim. Sana da bağlı bir şey tabi ama ben alacak olsam g7 alırım
Kanka kusura bakma ama oyle degil yani g7 dahami iyi mi8 den fiyattan bagimsiz düşün

Yani 3000mah da cok az degil mi?

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Kanka kusura bakma ama oyle degil yani g7 dahami iyi mi8 den fiyattan bagimsiz düşün

Yani 3000mah da cok az degil mi?
Evet pil biraz aşağı da ama onun dışında LG g7 mi 8 ile aynı bazı yerlerde g7 daha üstün. Mi 8 bana göre tek avantajı ekranın amoled oluşu ve pilin 400 mah fazla oluşu. Onun dışında su geçirmezlik gibi özellikler yine yok mi 8 de. Yani pil de de çok fark yok ama yine de pil önemli diyorsan benim için ve su geçitmezliği de önemli değil diyorsan mi 8 de alınır.