iPhone 7 128Gb vs iPhone 7 Plus 32Gb vs iPhone 8 64

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Selamlar millet.Bu üç telefon arasında kaldım.Normalde 7 128Gb alacaktım ama baktım o fiyata 7 Plus var.Fakat 32Gb olduğunu gördüm.Ben telefonu uzun ömürlü kullanmak istiyorum bu yüzden hafızası yüksek olursa daha iyi olur diye düşündüm.3700TLye iPhone 8 olduğunu farkettim ve 64Gb.
Kamera çok önemli bir faktör değil benim için ama depolama gerekli.15 uygulama,2-3 oyun ve 2000 civarı resim için 64Gb anca yeter bence.
Başka modeller önermezseniz sevinirim.
Pil de o kadar önemli değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 kesinlikle alma senin koşullarında 8 daha iyi senin için

alcasar

Asistan
Reaksiyon puanı
51
İphone 8 al . Hem apple dan daha uzun süre yazılım desteği de alırsın.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İphone alan herkese plus modelini tavsiye ediyorum iphone 7 aldığım günden beri plus almadığıma pişmanım

Sefa KANDEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende uzun bir sure i4 kullandıktan sonra i8 e geçiş yaptım. Kesinlikle 8 almalısın. Hem uzun omur açısından extra 1 senen var ve 7 serisine göre çok daha iyi hissettiriyor.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Selamlar millet.Bu üç telefon arasında kaldım.Normalde 7 128Gb alacaktım ama baktım o fiyata 7 Plus var.Fakat 32Gb olduğunu gördüm.Ben telefonu uzun ömürlü kullanmak istiyorum bu yüzden hafızası yüksek olursa daha iyi olur diye düşündüm.3700TLye iPhone 8 olduğunu farkettim ve 64Gb.
Kamera çok önemli bir faktör değil benim için ama depolama gerekli.15 uygulama,2-3 oyun ve 2000 civarı resim için 64Gb anca yeter bence.
Başka modeller önermezseniz sevinirim.
Pil de o kadar önemli değil.

Kamera onemli deseydiniz iphone 7 plus alin derdim. Malum dual kamera ile daha yetenekli.

Uzun vadeli bir kullanim hedefiniz varmis. 64gb depolama iyi bir kapasite. Iphone 8 daha isabetli bir tercih olur. Cunku sizin kullaniminize 32gb yetmez. Benden size bide kucuk bir tavsiye. Depolama biriminde onemli veriler sakliyorsaniz belirli araliklarla bir pc, harici hdd gibi yedeklenebilecek yerlerde verileribizi yedekleyin. Olur insanlik hali cihaza bisey olsa yedeklediginiz kadarini kurtarirsiniz en azindan.

nurettinozen

ғᴜʟʟ sᴛᴀᴄᴋ sᴏғᴛᴡᴀʀᴇ ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ
Reaksiyon puanı
1
iphone 7 128 gb kullanıcısıyım. Ama güncel olandan ilerlemek daha mantıklı diye düşünüyorum. Plus modellerini sevmiyorum çünkü cebimde tablet taşıyor hissiyatı veriyor. iPhone 8 o yüzden senin için en ideali olacaktır.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Kamera onemli deseydiniz iphone 7 plus alin derdim. Malum dual kamera ile daha yetenekli.

Uzun vadeli bir kullanim hedefiniz varmis. 64gb depolama iyi bir kapasite. Iphone 8 daha isabetli bir tercih olur. Cunku sizin kullaniminize 32gb yetmez. Benden size bide kucuk bir tavsiye. Depolama biriminde onemli veriler sakliyorsaniz belirli araliklarla bir pc, harici hdd gibi yedeklenebilecek yerlerde verileribizi yedekleyin. Olur insanlik hali cihaza bisey olsa yedeklediginiz kadarini kurtarirsiniz en azindan.
Bu tavsiyeniz için çok teşekkür ederim :)
Son bir sorum olacak.İphone 8in şarjı günlük kullanımda yeterli olur mu?Sabah 8de evden çıkıp okula gidiyorum.Saat 15.30a kadar 1 saat internet yarım saat oyun ve 30 saat müzik dinledikten sonra %50 den fazla kalır mı sizce pil?

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
7 Plus al iCloud’dan saklama alanı satın alırsın 50 GB. 5 GB zaten ücretsiz. Fotoları oraya kaydedebilirsin.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
7 Plus al iCloud’dan saklama alanı satın alırsın 50 GB. 5 GB zaten ücretsiz. Fotoları oraya kaydedebilirsin.

iCloud a fotoğrafları yedekleyince cihazda fotoğraflar yer kaplamaya devam ediyor mu yoksa iCloud hesabında mı yer kaplıyor.
Bir de iCloud ile sadece resimleri mı yedekleyebiliyoruz?Müzik uygulama vs yedekleniyor mu?

Sefa KANDEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son bir sorum olacak.İphone 8in şarjı günlük kullanımda yeterli olur mu?Sabah 8de evden çıkıp okula gidiyorum.Saat 15.30a kadar 1 saat internet yarım saat oyun ve 30 saat müzik dinledikten sonra %50 den fazla kalır mı sizce pil?
Benim 1,5 aylık kullanım tecrübeme göre söylemem gerekirse, pil kullanım süresi olarak ben 7bucuk saatleri gördüm. Bunun içinde aktif instagram, YouTube, fizy ve whatsapp kullanımı var. Sabah 5te şarjdan çıkartıyorum suanda mesai çıkışındaki şarjım %59 kullanım surem ise 3 buçuk saat. Oyun performansında da hemen hemen 5-6 saat civarlarında olacağını tahmin ediyorum. (Bu kullanım süreleri WiFi-3G karma halinde)

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Küçük model iphone sevmiyorum ben iphone 7 plus al bence

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Gundelik kullanim icin pil performansi yeterli olur. Iphone'un pil konusunda one cikan yani bekleme surelerinde guc tuketiminin cok cok az olmasi. Bu bu sayede de gun icinde daha az sarj istiyor. Ama cilginlar gibi bir aktif kullanim icinde olan kullanicilar memnun kalmayabilir. Cunku pilin kapasitesi geregi bazi elektriksel gerceklerle karsi karsiya kaliniyor aktif kullanimda.

Ama sizin bu tarz kullaniminizada %50'den kalmasi kuvvetle muhtemel.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
iCloud a fotoğrafları yedekleyince cihazda fotoğraflar yer kaplamaya devam ediyor mu yoksa iCloud hesabında mı yer kaplıyor.
Bir de iCloud ile sadece resimleri mı yedekleyebiliyoruz?Müzik uygulama vs yedekleniyor mu?
Yanıt verecek var mı?

The_Company

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
7 128 gb kullanıyorum renk seçimi olarak siyah tercih ettiğim icin almıştım ama her zaman ürünün son çıkan modeli daha verimli olur 8 almanızı tavsiye ediyorum ve küçük bir hatırlatma bu cihazlarla çekilen fotoğraf ve videolar çok fazla yer kaplamaktadır

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11

Modeller yükseldikçe daha kaliteli kameralara sahip oluyorlar. Haliyle bu da daha yüksek kaliteli resim ve video demek. Bu sebepten ister istemez çok yer kaplıyorlar. Ben çözümü iclouda sadece veri yedekliyorum. Foto ve videolarımı da diğer yüksek alan veren yandisk mega google drive gibi bulutlara yedekliyorum.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
7 plus ios 11 de tam performans vermiyo düz 8 de alınmaz iphone alacaksan plus alacaksın aralarında ciddi farklar .Madem 4000 lere kadar çıkabiliyosun o fiyata çok iyi telefonlar alabilirsin illa apple diyosan imkanlarını biraz daha zorlamaya çalışıp 8 plus almaya çalış.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
7 plus ios 11 de tam performans vermiyo düz 8 de alınmaz iphone alacaksan plus alacaksın aralarında ciddi farklar .Madem 4000 lere kadar çıkabiliyosun o fiyata çok iyi telefonlar alabilirsin illa apple diyosan imkanlarını biraz daha zorlamaya çalışıp 8 plus almaya çalış.

3700Tl bütçe ile ne tavsiye edersiniz?