iPhone 6'yı satıp, Redmi note 8'e geçmek mantıklı mı ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Cok doğru söylüyorsun hocam bırakmam lazım bütçem 1700 maksimum
o zaman 1700 tl bütçe ile İPhone arayışına girme hocam ben yerinde olsam bütçemi biraz daha arttırıp RN8 Pro alırdım ya da 2500'e çıkıp Mİ9T alırdım ben ekran ve Snapdragon işlemciye önem verdiğim için tercihimi Mİ9T'den yana kullandım gram pişman değilim

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
en fazla 2 gün sürüyor merak etme :) . iphone 6 kullanıp ekran kırılınca j6+ a geçtim evet telefon kötü ama androide max 2 günde alışıyosun. ablamda iphone 6 dan a70 e geçti 2 saate alıştı.
A71 e mi geçsem diyorum acaba

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
o zaman 1700 tl bütçe ile İPhone arayışına girme hocam ben yerinde olsam bütçemi biraz daha arttırıp RN8 Pro alırdım ya da 2500'e çıkıp Mİ9T alırdım ben ekran ve Snapdragon işlemciye önem verdiğim için tercihimi Mİ9T'den yana kullandım gram pişman değilim
Hocam bu paraya iPhone arayamam zaten babamda iPhone 7 var geçen sene alındı yaza değiştirmek isterse telefonunu onu kullanırım ha yok derse a71 cok hoşuma giden bir cihaz onu düşünüyorum biraz bekleyip daha iyi cihaz almak istedim ama cok uçuk rakamlar var benim telefonum maksimum ederi 1500 o yüzden üzerine rahat 1000 tl koyup cihaz almam lazım ama sınav senem diye PC ile fazla ilgilenemiyorum o yüzden övmüş olursam günümün çoğu PC de gececek o yüzden. Elki PC’ye yatırım yaparım diye düşünüyorum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
düşük bütçeli İPhone fanboyu bu arkadaşı görünce 2018 yılındaki İPhone hastası kendimi gördüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

A71 Mİ9T den daha iyi.
İki cihaz da aynı işlemciyi nereden A71 Mİ9T'den daha iyi oluyor üstün olduğu hiçbir nokta yok donanımları da aynı belki batarya kapasitesi biraz daha iyidir

Hocam bu paraya iPhone arayamam zaten babamda iPhone 7 var geçen sene alındı yaza değiştirmek isterse telefonunu onu kullanırım ha yok derse a71 cok hoşuma giden bir cihaz onu düşünüyorum biraz bekleyip daha iyi cihaz almak istedim ama cok uçuk rakamlar var benim telefonum maksimum ederi 1500 o yüzden üzerine rahat 1000 tl koyup cihaz almam lazım ama sınav senem diye PC ile fazla ilgilenemiyorum o yüzden övmüş olursam günümün çoğu PC de gececek o yüzden. Elki PC’ye yatırım yaparım diye düşünüyorum
Normalde ben Samsung sevmem ama A71 nedense hoşuma gitti SD730 işlemcisi mi stereo hoparlörü mü artık hangi yönü beni cezbetti bilmiyorum ama arka kamera modülünü hiç beğenmiyorum en azından S20 Ultra gibi aşırı büyük ve rahatsız edici durmuyor kılıf ile kamera çıkıntısının önüne geçilebilir
A71 şuanda alınmaz çünkü olması gereken fiyatı bu değil olması gereken fiyatı 2600-2700 bu fiyatlara düştüğü zaman ve eğer bütçen el veriyorsa alırsın
İPhone 7 2 sene daha güncelleme alır sonra Apple onun da fişini çeker

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
A71 e mi geçsem diyorum acaba
Az önce bütçem 1700 maksimum diyorsunuz şimdi 3250 den satılan A71 e geçsem mi diyorsunuz !?

A71 Mİ9T den daha iyi.
Katılıyorum bazı yerlerde mi 9t daha iyi olsada (malzeme kalitesi, ekran dayanıklılığı) stereo hoparlör sayesinde a71 genel olarak mi 9t daha iyi bir telefon fakat arada 350 liraya yakın fark olduğunu söyleyeyim

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Az önce bütçem 1700 maksimum diyorsunuz şimdi 3250 den satılan A71 e geçsem mi diyorsunuz !?

Katılıyorum bazı yerlerde mi 9t daha iyi olsada (malzeme kalitesi, ekran dayanıklılığı) stereo hoparlör sayesinde a71 genel olarak mi 9t daha iyi bir telefon fakat arada 350 liraya yakın fark olduğunu söyleyeyim
A71'de stereo hoparlör yok ki mono hoparlör var HWP inceleme videosunda mono hoparlör dedi Kerem Enginar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Stereo hoparlör diye biliyordum bunu bir araştırayım
valla kerem reis inceleme videosunda mono hoparlör dedi zaten Samsung stereo hoparlörü koysa koysa S ve Note serisine koyar A ve M serisi Samsung'un gözünde üvey evlat
Samsung'u cidden sevmiyorum şuanda kullandığım telefon A7 2015 2 aydır kullanıyorum sırf TouchWiz sevmiyorum diye Poco Launcher ve Poco icon pack kurdum gerisini artık siz düşünün

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,024
5S'den sonra ne Apple'ın ne de Samsung'un amiral gemisi veya orta-üst segment cihazını kullanmadığınız için Mi 9T size çok müthiş harika bir telefon gibi geliyor diye forumda ne zaman herkese bu telefonu dayatmayı bırakacaksınız? Tamam Mi 9T güzel cihaz ama arkadaş Note 8 geçilir mi demiş hemen her postta olduğu gibi Mi 9T yapıştırmışsınız. Apple fanıydım kurtuldum diyorsunuz şimdi de Mi 9T fanboyu olmuşsunuz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
5S'den sonra ne Apple'ın ne de Samsung'un amiral gemisi veya orta-üst segment cihazını kullanmadığınız için Mi 9T size çok müthiş harika bir telefon gibi geliyor diye forumda ne zaman herkese bu telefonu dayatmayı bırakacaksınız? Tamam Mi 9T güzel cihaz ama arkadaş Note 8 geçilir mi demiş hemen her postta olduğu gibi Mi 9T yapıştırmışsınız. Apple fanıydım kurtuldum diyorsunuz şimdi de Mi 9T fanboyu olmuşsunuz.
Hocam ben arkadaşa Note 8 önerdim Mİ9T'yi alternatif olarak önerdim Allah aşkına hocam 2500 bandında Mİ9T'den başka adam gibi cihaz var mı varsa önerelim
Malesef benim kötü bir Android deneyimim oldu ilk android telefonum Galaxy mini 2 idi Mİ9T öneriyorum çünkü bu zamana kadar kullandığım en adam akıllı Android telefon oldu
5s'ten sonra 6s veya 7 kullanmak isterdim ya da Plus modellerini ama şartlar izin vermedi ben ne yapabilirim
Mİ9T fanboyu değilim eğer fanboy olsaydım her postun altına Mİ9T önerirdim Mİ9T'den başka önerdiğim telefonlar da oluyor bana Mİ9T fanboyu muamelesi yapmayın hocam
Hocam hatırlatırım geçen sene sonbaharda Mİ9T furyası dönüyordu ve bu forumda her açılan telefon önerileri konusunda Mİ9T öneriliyordu ben önerince mi problem oluyor ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
RN 8 biraz daha kalın ve ağır bir cihaz ama özellikle de bataryası sayesinde yeni bir hayata başlıyormuş sun gibi olur. En büyük farklardan biri de ekranı apayrı bir deneyim sunuyor yani geçtiğin zaman android'e biraz alıştığında sana çok daha iyi olur senin için diye düşümüyorum.

Reaksiyon puanı
8,024
Hocam ben arkadaşa Note 8 önerdim Mİ9T'yi alternatif olarak önerdim Allah aşkına hocam 2500 bandında Mİ9T'den başka adam gibi cihaz var mı varsa önerelim
Mİ9T öneriyorum çünkü bu zamana kadar kullandığım en adam akıllı Android telefon oldu ve malesef benim kötü bir Android deneyimim oldu ilk android telefonum Galaxy mini 2 idi
5s'ten sonra 6s veya 7 kullanmak isterdim ya da Plus modellerini ama şartlar izin vermedi ben ne yapabilirim
Mİ9T fanboyu değilim eğer fanboy olsaydım her postun altına Mİ9T önerirdim Mİ9T'den başka önerdiğim telefonlar da oluyor bana Mİ9T fanboyu muamelesi yapmayın hocam
Hocam hatırlatırım geçen sene sonbaharda Mİ9T furyası dönüyordu ve bu forumda her açılan telefon önerileri konusunda Mİ9T öneriliyordu ben önerince mi problem oluyor ?
Herkesin zevki ve kullanım tarzı bir olmadığı için 2500TL'ye başka cihazlar da bulabilir. Örneğin Pop-Up kamera hoşuna gitmemiştir Note 8 Pro var , Garanti konusunda kendini güvene almak istemiştir A51 A70 gibi bir sürü seçeneği var. Ayrıca herkes öneriyor evet ama her gönderiye de önermiyor. Siz ne var ne yok sürekli Mi 9T de Mi 9T. Bütçesi yetmeyene de bekle Mi 9T al diyorsunuz. Ayrıca her gönderide yazmaktan bıktım, iPhone 5S şarjı kötü diye diğer iphonelar prize bağlı olmuyor size bunu anlatamadım. Tamam almak istemişsiniz zamanında ama almadığınız için de kötülemeyin. iPhone 7 , 8 ve X kullanma şansım oldu, oyun oynamadığım zamanlar 1 gün sürekli çıkardı cihazlar. Zaten artık çoğu markada şarj sorunu geride kaldı. Telefonlarda kullanılan donanımlar minimum seviyede enerji tüketiyor. Yani 5S 6 zamanında iPhone şarjları kötü diye halen daha şarjı gitmiyor demeniz mantıksız.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Herkesin zevki ve kullanım tarzı bir olmadığı için 2500TL'ye başka cihazlar da bulabilir. Örneğin Pop-Up kamera hoşuna gitmemiştir Note 8 Pro var , Garanti konusunda kendini güvene almak istemiştir A51 A70 gibi bir sürü seçeneği var. Ayrıca herkes öneriyor evet ama her gönderiye de önermiyor. Siz ne var ne yok sürekli Mi 9T de Mi 9T. Bütçesi yetmeyene de bekle Mi 9T al diyorsunuz. Ayrıca her gönderide yazmaktan bıktım, iPhone 5S şarjı kötü diye diğer iphonelar prize bağlı olmuyor size bunu anlatamadım. Tamam almak istemişsiniz zamanında ama almadığınız için de kötülemeyin. iPhone 7 , 8 ve X kullanma şansım oldu, oyun oynamadığım zamanlar 1 gün sürekli çıkardı cihazlar. Zaten artık çoğu markada şarj sorunu geride kaldı. Telefonlarda kullanılan donanımlar minimum seviyede enerji tüketiyor. Yani 5S 6 zamanında iPhone şarjları kötü diye halen daha şarjı gitmiyor demeniz mantıksız.
Hocam haklısınız ama 5s benim ilk ve son İPhone'um olduğu için 5s üzerinden örnek verdim ve şarj konusu bana çok cinnet geçirtti siz de biliyorsunuz ben sinirden telefonu duvara fırlatma noktasına gelmiştim
Hocam RN8 Pro da önerdiğim oluyor sadece Mİ9T önermiyorum Nova 5T önerdiğim de oldu A51 ve A70'i malzeme kalitesinden önermiyorum hem siz de biliyorsunuz A serisi Samsung'un üvey evlatı S ve Note serisi gibi gereken değeri görmüyor bunu güncelleme için dedim ve bence Samsung güncelleme konusunda çok şerefsiz bir firma
Hocam son cümlenizde haklısınız ama benim çevremde 7-8 hatta plus modellerini kullanıp diyaliz hastası gibi şarja bağlı kullanan arkadaşlarım da var sadece 5s üzerinden örnek vermiyorum
almak istedim ama almadım değil alamadım ben 2017'de 5s'ten 7'ye geçmek istiyordum ama şartlar izin vermedi şuanda 7 kullansaydım performans ve stabilite olarak sıkıntı çekmeyecektim ama birçok yenilikten mahrum kalacaktım hızlı şarj yüksek ekran gövde oranı vb. yine 5s gibi yanımda şarj aleti taşımak zorunda kalacaktım
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir sizde haklısınız bundan sonra fanboy gibi her postun altına Mİ9T önermeyecem ama eğer adamın bütçesi 2500 ise öneririm affetmem :)

Reaksiyon puanı
8,024
Hocam haklısınız ama 5s benim ilk ve son İPhone'um olduğu için 5s üzerinden örnek verdim ve şarj konusu bana çok cinnet geçirtti siz de biliyorsunuz ben sinirden telefonu duvara fırlatma noktasına gelmiştim
Hocam RN8 Pro da önerdiğim oluyor sadece Mİ9T önermiyorum Nova 5T önerdiğim de oldu A51 ve A70'i malzeme kalitesinden önermiyorum hem siz de biliyorsunuz A serisi Samsung'un üvey evlatı S ve Note serisi gibi gereken değeri görmüyor bunu güncelleme için dedim ve bence Samsung güncelleme konusunda çok şerefsiz bir firma
Hocam son cümlenizde haklısınız ama benim çevremde 7-8 hatta plus modellerini kullanıp diyaliz hastası gibi şarja bağlı kullanan arkadaşlarım da var sadece 5s üzerinden örnek vermiyorum
almak istedim ama almadım değil alamadım ben 2017'de 5s'ten 7'ye geçmek istiyordum ama şartlar izin vermedi şuanda 7 kullansaydım performans ve stabilite olarak sıkıntı çekmeyecektim ama birçok yenilikten mahrum kalacaktım hızlı şarj yüksek ekran gövde oranı vb. yine 5s gibi yanımda şarj aleti taşımak zorunda kalacaktım
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir sizde haklısınız bundan sonra fanboy gibi her postun altına Mİ9T önermeyecem ama eğer adamın bütçesi 2500 ise öneririm affetmem :)
Önerilmesi gerektiği yerde önerilir tabii ki ona lafım yok :) İyi pazarlar dilerim hocam.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Önerilmesi gerektiği yerde önerilir tabii ki ona lafım yok :) İyi pazarlar dilerim hocam.
iyi pazarlar hocam :)

RN 8 biraz daha kalın ve ağır bir cihaz ama özellikle de bataryası sayesinde yeni bir hayata başlıyormuş sun gibi olur. En büyük farklardan biri de ekranı apayrı bir deneyim sunuyor yani geçtiğin zaman android'e biraz alıştığında sana çok daha iyi olur senin için diye düşümüyorum.
Bende babamı RN8'e geçirmeyi planlıyorum o da 5S'in beyazını kullanıyor ve diyaliz hastası gibi şarja bağlı kullanıyor şarj aleti olmadan evden çıkamıyor RN8 tam babamlık telefon canak okey 101 oynar mackolik bilyoner'e bakar whatsapp kullanır sıradan bir kullanıcı işte

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Arkadaşlar arkadaşımda mi9t vardı gittim inceledim arayüzü hiç bana göre değil tasarıma dikkat eden biriyim sade ve şık olmalı sizce iPhone 6 maksimum ne kadar götürür

LykanS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar herkese merhaba, iPhone 4 çıktığından beri iOS cihazları kullanıyorum. Şu an elimde iPhone 6 var. Fakat ev telefonu gibi prize bağlı geziyorum ve gerçekten mesaj yazarken bile kasıyor. Pil sağlığı yüzde 95, cihaz geçen sene Mart ayında sıfırı ile değişen bir cihaz. Fakat Apple hastasıyım, hani biliyorum kötü durum ama marka takıntım var. Apple bir masaya çıktığı zaman kendime güvenilmek geliyor (çok kötü durum biliyorum lütfen linç etmeyin ) fakat bu telefonu satıp Redmi Note 8'e geçmeyi düşünüyorum alışabilir miyim ? Sıkıntı olur mu ? Geçeyim mi ? Yoksa Apple da mı kalayım ? Apple’ın garanti olayından aşırı memnundum ama garantisi de bitti? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?
Tam olarak sorduğun şeyi benyaptım. Iphone 6 mı sattım ve Note 8 e geçtim.
Gayet memnunum iyi ki yapmışım. Telefonumu 1 gecede 850TL ye satmıştım 1000 tl daha koydum note 8 e geçtim. Kesinlikle tavsiye ederim. :)

Arkadaşlar arkadaşımda mi9t vardı gittim inceledim arayüzü hiç bana göre değil tasarıma dikkat eden biriyim sade ve şık olmalı sizce iPhone 6 maksimum ne kadar götürür
Daha 1-2 sene idare eder ama çok yavaşlar ve Apple Store 'dan indirme yapmaya izin vermeyebilir. (Eski Mac 'lerde yaptığı gibi). Bence fırsatın olursa bir an önce geç derim.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,793
Bir kere iPhone 6 çıkalı 6 sene oldu. iOS isterseniz kalın ama performans ve hız için tabii ki RN8.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Farklı ekosistem,farklı segment,farklı cihazlar.. Bence değmez.

yasminflora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Biraz para biriktirip iphone 8 ve üstü model almanızı tavsiye ederim. Android sizi memnun etmeyecek.

ErsinGO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ev telefonu yanlış tabir oldu diyaliz hastası gibi demek daha doğru olur en azından ben öyle diyorum seni de gayet iyi anlıyorum çünkü kendimden biliyorum bende 5 sene İPhone 5s kullandım ilk 3 sene dert etmiyordum ama son 2 sene bataryası bana cinnet geçirtiyordu şarj aleti olmadan evden çıkamıyordum bende Kasım 2019'da Mİ9T'de geçtim çağ atladım desen yeridir eğer telefondan çok bir beklentin yoksa RN8'e geçilir zaten beyaz 5s kullanan babamı da RN8'e geçirmeyi planlıyorum ama bence sen en iyisi bütçeni biraz daha arttırıp RN8 Pro'ya geç ki geçtiğine değsin Mİ9T'yi aldığım Mİ Store'da İPhone 6-6s hattta 7'den RN8 Pro'ya geçenlere şahit oldum Ocak 2019'a kadar bende senin gibi Apple hastasıydım çok şükür bu hastalıktan kurtuldum senin İPhone'a ihtiyacın yok kardeş ona verecek 10 binin varsa bana laf düşmez ama bütçen 2000 civarı ise İPhone arayışına girme derim

1-ikisi aynı segmentte değil
2- farklı işletim sistemi kullanıyorlar
8 plus her türlü J7'den daha iyi hem iPhone'ların Samsung'un giriş ve orta segment cihazları ile karşılaştırmak çok saçma

mi9t ile 9 arasında ne fark var. 9 daha mı iyi?

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
A71 e bakmanızı tavsiye ederim.
Bu telefona farklı bir sempatim var ve a51 e neden bilmiyorum ama tasarımsal olarak mükemmel a51 bütçeme daha uygun gibi

Biraz para biriktirip iphone 8 ve üstü model almanızı tavsiye ederim. Android sizi memnun etmeyecek.
Ben de öyle düşünüyorum ama sizin öyle düşünme nedeniniz nedir acaba ?
Çok merak ettim

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
mi9t ile 9 arasında ne fark var. 9 daha mı iyi?
9 daha iyi cunku bir amiral gemisi ama batarya ve tasarim olarak 9t daha iyi

Arayuz tamamen zevk meselesidir madem begenmedin launcher kurarsın olur biter bu arada IPhone 6 öldü bu saatten sonra götürmez 6 alıp paranı çöpe atma derim

Son düzenleme:

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
9 daha iyi cunku bir amiral gemisi ama batarya ve tasarim olarak 9t daha iyi

Arayuz tamamen zevk meselesidir madem begenmedin launcher kurarsın olur biter bu arada IPhone 6 öldü bu saatten sonra götürmez 6 alıp paranı çöpe atma derim
Şu an kullandığım telefon 6 ve cidden yoğun bakımdaki günleri yazın değiştirmeyi düşünüyorum bakalım

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
709
iPhone'dan iPhone'a geçmek daha mantıklı ama yoksa öyle bir şansın elbette Redmi Note 8 kötü değil

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Apple kulanırken androide geçmek biraz mantıksız alıştığın özellikleri kullanışı androidde yakalaman pek mümkün değil red mi 8 de hiç değil yükselte biliyorsan apple cihazını yükselt yoksa iphone 6 daha kullanışlı