iPhone 6S Plus'tan Note 7 ye geçilir mi?

Ttk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam herkese,
Hâli hazırda 6S Plus kullanıyorum. Note 7 nin özellikleri hoşuma gitti. Bir süre Note 7 kullanıp yeni çıkacak olan İPhone 7 ye geçme isteğim var, tabiki Note 7 de herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmaz ,IOS u aramaz isem Note serisi ile devam edeceğim.Tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekkürler.

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Bence direkt iPhone 7'ye geçsen daha iyi olur İOS android çok farklı İOS'a alısınca amdroid sıkıntı oluyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Geçilir. Nerdeyse her yönden daha iyi bir cihaz ayrıca iphone 7 ailesenin note 7 den iyi olabileceğin düşünmüyorum anca benchmarkalrda belli olur.
Kamera ekran işlevsellik vb note 7 üstün olur

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben olsam hiç geçmem. 1 yıl daha kullanır 7s e geçerim.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Note 7 ye geçersen kamerayı tasarımı ekranı baya beğeneceksindir eminimki.
Lakin exynos işlemcinin android uygulamalarının çoğu ile uyumsuzluğu kullandığın uygulamalarda (shazam,play store,chrome vs) laglar takılmalar yarattığı zaman pişman olabilirsin.

Bunları nereden mi çıkarıyorum? S6 kullanıyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Iphone 6s plus modelinden note 7 modeline gecmenizi tavsiye etmem. Note 7 guzel bir urun fakat iphone 6s plus islemci, parmak izi sensoru, pil performansi konularinda basarili bir urun. Eger note 7'ye gecerseniz kamera konusu ve suya dayaniklilik disinda cokta buyuk bir degisiklik olmucak hayatinizda. Ayrica iphone 6s plus'i simdi degil de seneye bu zamanlar iphone 7s almak icin degistirmeye kalktiginizda cebinize girecek olan para note 7'yi sattiktan sonraki cebinize girecek olan paradan daha fazla olacaktir. Size tavsiyem iphone 6s plus urunu iyi bir urun daha cok uzun bir sure sorunsuz kullanim deneyimi sunar, iphone'lardan ve iphone'larin "s" ve "s plus" serilerinden devam etmenizi tavsiye ederim.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Elindeki cihaz gayet yeterli. Para bolsa geç. Değilse gereksiz görüyorum.

Ttk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Iphone 6s plus modelinden note 7 modeline gecmenizi tavsiye etmem. Note 7 guzel bir urun fakat iphone 6s plus islemci, parmak izi sensoru, pil performansi konularinda basarili bir urun. Eger note 7'ye gecerseniz kamera konusu ve suya dayaniklilik disinda cokta buyuk bir degisiklik olmucak hayatinizda. Ayrica iphone 6s plus'i simdi degil de seneye bu zamanlar iphone 7s almak icin degistirmeye kalktiginizda cebinize girecek olan para note 7'yi sattiktan sonraki cebinize girecek olan paradan daha fazla olacaktir. Size tavsiyem iphone 6s plus urunu iyi bir urun daha cok uzun bir sure sorunsuz kullanim deneyimi sunar, iphone'lardan ve iphone'larin "s" ve "s plus" serilerinden devam etmenizi tavsiye ederim.

Cevap veren herkese teşekkürler. Telefonu ihtiyaçtan dolayı kullanıyorum o yüzden akıcılık ve kararlılık benim için çok önemli. Note 7, kalemi ile ve diğer sunduğu ayrıcalıklar ile bana 6S Plus tan daha fazla hitap ediyor fakat android işletim sisteminde sıkıntılar yaşamaktan korkuyorum. Note 7 yi yakından detaylı bir şekilde inceleyip karar vereceğim..

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Akıcılık istiyorsan iphone u bırakma çünkü android öyle olmadık yerlerde takılma yapıyor ki adamı sinir ediyor he eğer paran çoksa note 7 al ikisini beraber kullan iphonedada bence 7s i bekle

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
IOS'a alıştıysan Android e falan geçme. Bende Android denemek istiyordum 7 sene sonra. Ama farkettim ki IOS'a alışanlar androidde zorlanıyor ya. Bence sen şimdiden para biriktirmeye başla iPhone 7 çıktığında 128 liğini alırsın =)

Ttk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IOS'a alıştıysan Android e falan geçme. Bende Android denemek istiyordum 7 sene sonra. Ama farkettim ki IOS'a alışanlar androidde zorlanıyor ya. Bence sen şimdiden para biriktirmeye başla iPhone 7 çıktığında 128 liğini alırsın =)

Meizu MX4 kullanıyorum yedek olarak, androidden uzak değilim o yüzden yabancılık çekme durumu yok Note 7 ye geçtiğimde.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Selam herkese,
Hâli hazırda 6S Plus kullanıyorum. Note 7 nin özellikleri hoşuma gitti. Bir süre Note 7 kullanıp yeni çıkacak olan İPhone 7 ye geçme isteğim var, tabiki Note 7 de herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmaz ,IOS u aramaz isem Note serisi ile devam edeceğim.Tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekkürler.
Her ne kadar android ekosistemini sevsem de İphone 6s Plus dan Note 7 e geçmeye değer mi emin değilim. Şahsen geçmezdim. İphone cihazlar ne hikmetse altın gibiler . Satarken fazla zarar etmiyorsun.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Note 7 gayet güzel telefon ama cihazın yeni bence hiç gerek yok.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Selam herkese,
Kardeşim Android'e alışabilirsen değer...

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Android'e alışabilirim diyorsan geç.
Kamera
Ekran
Suya dayanıklılık gibi ozellikler +sı
Tipide daha guzel bence:)
6s plustan sıkıldıysan geçebileceğin bir telefon. He diyorsan ki sorun yok. 6s plusta son model tel ama bu konularda note7 den geri olduğu açık

Konyalı7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iOS kullanıyorsun. Bence Android'e hiç geçme. iPhone 7 ile devam et

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sana şunu diyeyim, samsung telefonların tasarımı kamerası ekranı güzel olsa da exynos işlemci ve Android uygulamaları uyumsuzluğu nedeniyle canını sıkar çoğu yerde.

Mesela htc 10 al chrome'da takılma, play storeda takılma shazamda takılma hiç görmezsin.
S6 kullandığım ve S7 kullananları da gördüğüm için bunları diyebiliyorum.
Note 7 bana göre kapağı ve ilk sayfaları çok cezbedici bir kitap gibi; geri kısmı can sıkar.

hakan381

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Selam herkese,
Bence iphone 7'ye geç

Gurkan ceran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam herkese,

Gurkan ceran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 7 64 gb olan telefonu en az 1000 tl daha pahalidir note 7 den 1 iphone halen full hd bile olmayan ekran kullaniyor note 7 quad hd super amoled kullaniyor ki bu ekran muthis 2 ip 68 var note 7 de suya ve toza dayanikli iphon 7 de olacagini sanmiyom 3 note 7 gorilla glass 5 cam kullaniyor 1.6 metre yukseklikten birakilan gorilla glass 5 e hic bisey olmuyor 4 iris tarayici var note 7 de klasorleride goz ile kilitleyip acabiliyon iphone 7 de olacagini sanmiyom 5 s pen var mukemmel herhangi bi yeri %300 e varan buyutebiliyon su altinda kullanabiliyon 6 videoya hdr ozelligi geldi daha iyi goruntu elde edebilecegin video cekebiliyon 7 isi iletim ozelligiyle note 7 okadar isinmiyo ayni ozellik s7 edge de var arkadasim kullaniyor yogun bisekilde zor isiniyor ve iphonlar cabuk isiniyor 8 sarz konusu yine s7 edge cok iyi yazilimla daha iyi optimize edilmis olan note 7 daha iyi 9 iphone 7 de hizli sarz ozelligi olacagini sanmiyom note 7 30 dakkada %50 ye varan sarz dolumu var bence hem ucuz note 7 hem daha iyi

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Ios işletim sistemine alıştıysan eğer androide geçiş yaptığında zorluk yaşaman mümkün. Ayrıca şunu unutmaki özellikle samsung fiyatlarında hızlı düşüş yaşanıyor. Bugün 2400'e aldığın telefon yarın 2200'e düşüyor.

Gurkan ceran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Parmak izi sensoru note 7de de var zaten arti iris tarayici var iris tarayiciyla klasorleride kilitleyebiliyosun note 7 de islemcide super zaten pil konusunda s7 edge de cok iyi gelistirilmis yeni toucwiz arayuzuyle daha iyi olacak note 7 tasarim olarak daha iyi iphondan kavisli ekran cok iyi note 7 suya karsi dayanikli iphonda yok note 7 hdr video ozelligi geldi iphonda yok s pen var herhangi yabanci yaziyi kendi diline cevirme youtubdaki videoyu gif yapip paylasma not alabiliyosun resim cizebiliyosun su altinda kullanabiliyosun herhangi bi yeri %300 e varan buyutebiliyosun note 7 gorilla glass 5 cam var 1.6 metreden atildiginda hic bisey olmuyor daha saglam iphondan alwasy on ozelligi ekrani bolme ozelligi 2 ye 3 e bol ekrani iphonda yok note 7 super amoled quad hd ekran iphone full hd gibi saka gibi bi ekran kullaniyor vulkan teknolojisi sayesinde komsol oyunu hissi veren oyunlar iphone telefonlar cabuk isiniyor falat samsung isi iletim borulari kullandigindan isinma sorunu buyuk olcude kalkmis oluyor

Gurkan ceran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ios işletim sistemine alıştıysan eğer androide geçiş yaptığında zorluk yaşaman mümkün. Ayrıca şunu unutmaki özellikle samsung fiyatlarında hızlı düşüş yaşanıyor. Bugün 2400'e aldığın telefon yarın 2200'e düşüyor.
Note 5 kac aydir teknosada 2500 du yeni baktim 2600 tl olmus demekki eskisi gibi dusme olmuyor telefonlar tutuluyor ondan fiyat oyle eskisi gibi dusmuyor ki artik note 7 den bahsediyok

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Iphone 7 64 gb olan telefonu en az 1000 tl daha pahalidir note 7 den 1 iphone halen full hd bile olmayan ekran kullaniyor note 7 quad hd super amoled kullaniyor ki bu ekran muthis 2 ip 68 var note 7 de suya ve toza dayanikli iphon 7 de olacagini sanmiyom 3 note 7 gorilla glass 5 cam kullaniyor 1.6 metre yukseklikten birakilan gorilla glass 5 e hic bisey olmuyor 4 iris tarayici var note 7 de klasorleride goz ile kilitleyip acabiliyon iphone 7 de olacagini sanmiyom 5 s pen var mukemmel herhangi bi yeri %300 e varan buyutebiliyon su altinda kullanabiliyon 6 videoya hdr ozelligi geldi daha iyi goruntu elde edebilecegin video cekebiliyon 7 isi iletim ozelligiyle note 7 okadar isinmiyo ayni ozellik s7 edge de var arkadasim kullaniyor yogun bisekilde zor isiniyor ve iphonlar cabuk isiniyor 8 sarz konusu yine s7 edge cok iyi yazilimla daha iyi optimize edilmis olan note 7 daha iyi 9 iphone 7 de hizli sarz ozelligi olacagini sanmiyom note 7 30 dakkada %50 ye varan sarz dolumu var bence hem ucuz note 7 hem daha iyi

iPhone 6s - Teknik Özellikler - Apple (TR)

iPhone 6 - Teknik Özellikler - Apple (TR)

Buradan bakabilirsin. iPhone 6 Plus & iPhone 6S Plus Full HD.

labrador_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de 6S Plus kullanıcısıydım. Note 1 den beri hep note kullandım ve geçen sene en son note 4 e geçtim. Değişiklik aradığımı farkedip iphone a geçmek istedim ve 6s plus aldım. Yaklaşık 7 ay kullandım. Ve bundan tam olarak 2 hafta önce s7 edge ile takas ettim :) çok memnunum. Daha fazla özellik daha kullanışlı. Eskisi gibi değil artık. Kesinlikle kasma donma yapmıyor. Hayatımda çok bişey değişmedi tabi. Bana sorarsan note 7 gayet kullanışlıdır. Pişman olup olmayacağımı ben de merak ediyordum. Ve pişman olmadım. Tavsiye ederim. Gerçekten kasmıyor donmuyor ve tüm ihtiyaçlarına fazlasıyla yetiyor. Eski model tırt android kullananlar kasıyor donuyor diyip te bok atmasın. Samsun en son note 3 zamanı kasıyordu. Note 4 ten beri herşey yolunda.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Ben de 6S Plus kullanıcısıydım. Note 1 den beri hep note kullandım ve geçen sene en son note 4 e geçtim. Değişiklik aradığımı farkedip iphone a geçmek istedim ve 6s plus aldım. Yaklaşık 7 ay kullandım. Ve bundan tam olarak 2 hafta önce s7 edge ile takas ettim :) çok memnunum. Daha fazla özellik daha kullanışlı. Eskisi gibi değil artık. Kesinlikle kasma donma yapmıyor. Hayatımda çok bişey değişmedi tabi. Bana sorarsan note 7 gayet kullanışlıdır. Pişman olup olmayacağımı ben de merak ediyordum. Ve pişman olmadım. Tavsiye ederim. Gerçekten kasmıyor donmuyor ve tüm ihtiyaçlarına fazlasıyla yetiyor. Eski model tırt android kullananlar kasıyor donuyor diyip te bok atmasın. Samsun en son note 3 zamanı kasıyordu. Note 4 ten beri herşey yolunda.

Note 4'ün de çok sancılı durumlarla karşılaştığını birçok kez gördük. Bana kalırsa bunu Note 5 olarak lanse edebiliriz.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Note 5 kac aydir teknosada 2500 du yeni baktim 2600 tl olmus demekki eskisi gibi dusme olmuyor telefonlar tutuluyor ondan fiyat oyle eskisi gibi dusmuyor ki artik note 7 den bahsediyok
Ona bakarsan teknosa da lg g5 2800 tl.Teknosa ya göre işlemiyo işler malesef.Sen sahibinden e gir note 5 in piyasasını görürsün.Sahibinden de 2100 tl ye sıfır lg g5 bulursun belki 2000 e bile gerçek piyasa teknosa ya göre ölçülmez yani.