iPhone 6S Plus Alınır mı?

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar selamlar.

Ekonomik durumlardan dolayı yeni model alamıyorum. 1250 liraya 64 GB 6S Plus var. Temiz sorunu dıkıntısı yok ve Yurtiçi cihaz.

Sizce bu fiyata daha mantıklı bir adım atma imkanım var mı? İOS olsun istiyorum o yüzden 3 nesil önceki cihaza talibim. Malum 6S de yabana atılacak bir cihaz değil zannımca.

Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

(Mevcut telefonum Lenovo K6 Note - Satıp üzerine 600 TL ekleyip alacağım)

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
o fiyata o telefon varsa onda bir sorun vardır : dikkat et.ekranı sağlam mı.değişik mi.orjinal olmayabilir.çok ucuz geldi.geçenlerde youtube da izledim adam iphone 6 alıyor.eve gidiyor telefonun çalışmadığını görüyor.açtırıyor telefoncuya herşey yan sanayi içindeki donanım vs....

Yılmaz İpek

Asistan
Reaksiyon puanı
24
garantisi varsa kaçırma ama garanti ve faturası yoksa sakın alma.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
normal bir insan çalışan o telefonu o fiyata satmaz.hısızlık malı olabilir ancak eğer öyleyse.ya da adamın babası para babasıdır.bunlar iyi olasılıklar

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cihazı satan yer Turkcell bayisi telefoncu arkadaşlar. Alırken kaşeli imzalı bir şekilde kâğıt vericekmiş. Garantisi de 6 ay dükkan garantisi veriyor. 6 ay içinde her soruna bakarım dedi. Ayrıca cihazın daha önce ekranı Zorlu Apple da değişmiş. Garantisi 3 ay önce bitmiş.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Cihazı satan yer Turkcell bayisi telefoncu arkadaşlar. Alırken kaşeli imzalı bir şekilde kâğıt vericekmiş. Garantisi de 6 ay dükkan garantisi veriyor. 6 ay içinde her soruna bakarım dedi. Ayrıca cihazın daha önce ekranı Zorlu Apple da değişmiş. Garantisi 3 ay önce bitmiş.
Telefoncu da o fiyata satmaz normalde. Bu normal değil ...

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam valla satıyor yani. 6 ay da garanti veriyor. Almayayım mı?

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Hocam valla satıyor yani. 6 ay da garanti veriyor. Almayayım mı?
Hayır alma.Ben 6s aldım sıfır 2.400 tl telefon. 6s plus sıfırı 3000 tl.akıl işi değil o telefonu bu fiyata satmak.Örnek veriyorum aldın yarın birşey oldu.Donanım yan sanayi mesela.Adam işin içinden bir türlü çıkar.Ne yapabileceksin.Hiç birşey. 6 ay garanti vs hikaye. Apple garanti vermediği sürece dükkan garantisi çokta önemli değil.(özel iş yeri olarak diyorum bunu) Kesinlikle alma.iphone 6 nın 2. el fiyatı 1500 tl civarında iken bunda bir bit yeniği olmaması imkansız ötesi.Kesinlikle alma parana yazık olur sonra.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Vallahi ıos 11 ile çöp oldu diye yorum yapanlar oldu ben güncellemedim dün 6s telefonu mu son sürüme güncelledim gayet akıcı şimdilik bir problem göremedim. Tabi 6s Plus şarj konusunda iyidir ama işlemcisi acayip ısınıyor tabi diğer modeller de nasıl bilemem rakiplerin de. Tabi yine bütçe meselesi daha 2 güncelleme alır yani 2 güncellemeden kastım apple bir aksilik çıkartmazsa ıos 13 sistemine kadar alır tabi hızı nasıl olur bilemem o zaman. Ara güncellemeler hariç 11.2.6 daki gibi
D8C2F48A-13D0-4D6B-90C8-89DDEEBFCBC8.png

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cihaza gidip bakacağım arkadaşlar pazartesi günü. Sizce yapmam gereken bir test felan var mı? Yani düzgün olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Adam diyor ki gel kardeşim söylediğin şeylerin 1 tanesini bul yarı fiyatına veririm diyor. İstediğin testi yap otur istediğin kadar gurcala bak öyle al diyor.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Cihaza gidip bakacağım arkadaşlar pazartesi günü. Sizce yapmam gereken bir test felan var mı? Yani düzgün olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Adam diyor ki gel kardeşim söylediğin şeylerin 1 tanesini bul yarı fiyatına veririm diyor. İstediğin testi yap otur istediğin kadar gurcala bak öyle al diyor.

İstanbul’da oturuyosan, telefonu al Apple’ın kendi mağazasına götür adamlar orda kontrolünü yapsınlar üst videoda ki gibi. Sen mağaza falan diyosun da adam ordan işten çıkarsa nerden bulacaksın?

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
İstanbul’da oturuyosan, telefonu al Apple’ın kendi mağazasına götür adamlar orda kontrolünü yapsınlar üst videoda ki gibi. Sen mağaza falan diyosun da adam ordan işten çıkarsa nerden bulacaksın?
Telefoncu laf kalabalığı yapıp arkadaşın aklına giriyor. Son mesajından onu anladım açıkcası.Satma psikolojisi....100 kişiye sor alınır mı diye 99u hayır der. Neden ucuzmuş acaba.sordun mu bunu?Sebebi neymiş.Replika ise tamam olur ki o bile fazla replikası en fazla 300-400 bu telefonun...Boşver uğraşma.Sana değilse bile o adam illaki onu bir başka kişiye satacak emin ol....Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu.Tanımıyorsun bizi ama sen dinle bizi.Boşver girme başın ağrır.

2. el Hiç bir telefon dıştan göründüğü ya da yazıldığı gibi değil.

Bu son mesajım 2 gündür yapma diyor herkes.Ama para dert değil ise senin için bunu bilemeyiz tabi.
Sağlıcakla kal..

Son düzenleme:

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hepinizden Allah razı olsun. Almıyorum cihazı size güveniyorum. 1200-1500 arasında bir cihaz öneriniz var mı arkadaşlar? K6 Note var elimde fakat arayüzü çok kötü ve Galerisi yerine Google Fotoğraf diye bir şey var. Ayrıca parmak izi sık kullanan birisi olarak bunun parmak izi hiç iyi değil. Xiaomi Mi6 var hepsi burada sitesinde 1750 civarında kendimi kasar alırım fakat onda da kararsız kaldım. Beni 2-3 sene idare eder mi Mi6 bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Çünkü 1 kez alma hakkım var 3 sene kadar böyle büyük harcama yapamam maalesef. Biraz acil cevapları bekliyorum :) Teşekkürler.

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar selamlar.

Ekonomik durumlardan dolayı yeni model alamıyorum. 1250 liraya 64 GB 6S Plus var. Temiz sorunu dıkıntısı yok ve Yurtiçi cihaz.

Sizce bu fiyata daha mantıklı bir adım atma imkanım var mı? İOS olsun istiyorum o yüzden 3 nesil önceki cihaza talibim. Malum 6S de yabana atılacak bir cihaz değil zannımca.

Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

(Mevcut telefonum Lenovo K6 Note - Satıp üzerine 600 TL ekleyip alacağım)
1250 tl ye xiaomi mi a1 al hem sifir avantajida var

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Hepinizden Allah razı olsun. Almıyorum cihazı size güveniyorum. 1200-1500 arasında bir cihaz öneriniz var mı arkadaşlar? K6 Note var elimde fakat arayüzü çok kötü ve Galerisi yerine Google Fotoğraf diye bir şey var. Ayrıca parmak izi sık kullanan birisi olarak bunun parmak izi hiç iyi değil. Xiaomi Mi6 var hepsi burada sitesinde 1750 civarında kendimi kasar alırım fakat onda da kararsız kaldım. Beni 2-3 sene idare eder mi Mi6 bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Çünkü 1 kez alma hakkım var 3 sene kadar böyle büyük harcama yapamam maalesef. Biraz acil cevapları bekliyorum :) Teşekkürler.

iPhone istersen, boyutuda sorun etmem diyorsan iPhoneSE öneririm.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
1250 tl ye xiaomi mi a1 al hem sifir avantajida var
Mi a1i kesinlikle önermiyorum.Alacaktım elime aldım telefonu 5 para etmez.O parayı da haketmiyor.Mi6 işini görür arkadaşımda vardı biraz kurcaladım gayet güzel bir cihaz.Satarken şuan sıkıntı.xiaomi markasının 2.el piyasası yok. ben gittim 6s aldım.tarifeye ek.ayda 300 tl .eğer ki düşünürsem 6s güzel şarjında güzel gidiyor.Mi a1 önermiyorum.Mi 6 , mi5s de güzel telefon.ama almışken 6 tabikide.

obirkarakartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ekranı minnacık ve pili çok düşük hocam. Yoksa güzel telefon.

Tarifeye ek cihaz bana da mantıklı geliyor fakat öyle alırsam da en kötü 8 Plus alırım fakat 5 sene kullanırım en az :) Yarın fiyatlara bakacağım. 1500 peşin verip tarifeye ek 8 Plus alacağım.

Son düzenleme:

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ekranı minnacık ve pili çok düşük hocam. Yoksa güzel telefon.

Tarifeye ek cihaz bana da mantıklı geliyor fakat öyle alırsam da en kötü 8 Plus alırım fakat 5 sene kullanırım en az :) Yarın fiyatlara bakacağım. 1500 peşin verip tarifeye ek 8 Plus alacağım.

Kardeşim benden sana bir tavsiye bence operatörden hiç bir şekilde telefon alma derim. Eğer durumun varsa o cihazı gidip peşin al, durumun yoksa bile bence başka bütçene göre cihaz al derim.
Bu benim sana tavsiyem karar senin.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Kardeşim benden sana bir tavsiye bence operatörden hiç bir şekilde telefon alma derim. Eğer durumun varsa o cihazı gidip peşin al, durumun yoksa bile bence başka bütçene göre cihaz al derim.
Bu benim sana tavsiyem karar senin.
200-300 fark oluyor.ben aldım iptal edeceğim operatorü.telefon ücretini ödeyeceğim aylık.nakit birikmişi olmayanlar için bunu göz önüne alarak yapmak lazım.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Tarifeye ek telefon önermiyorum 1.000 liralık telefon 2.000 liraya geliyor.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Tarifeye ek telefon önermiyorum 1.000 liralık telefon 2.000 liraya geliyor.
6s aldım teknosadan 6s in fiyatı 2.200-2300 teknosadan 2500 e geldim. artı tarife ücreti.teknosacell i yarın iptal edeceğim.faturayla beraber iptal ücreti 80-90 lira olacak. telefon ücretini ing ye ödemeye devam edeceğim.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
6s aldım teknosadan 6s in fiyatı 2.200-2300 teknosadan 2500 e geldim. artı tarife ücreti.teknosacell i yarın iptal edeceğim.faturayla beraber iptal ücreti 80-90 lira olacak. telefon ücretini ing ye ödemeye devam edeceğim.

O şekilde oluyorsa iyi yapmışsınız. Turkcell, TurkTelekom veya Vodafone’da alan bir çok tanıdığım var iki katı para ödüyorlar yıllarca. Keşke telefon seçiminde 6S almayasaydınız 7 alasaydınız biraz daha zorlayarak pişman olmazdınız arada ki fiyat farkı konusunda.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
O şekilde oluyorsa iyi yapmışsınız. Turkcell, TurkTelekom veya Vodafone’da alan bir çok tanıdığım var iki katı para ödüyorlar yıllarca. Keşke telefon seçiminde 6S almayasaydınız 7 alasaydınız biraz daha zorlayarak pişman olmazdınız arada ki fiyat farkı konusunda.
Olabilirdi aslında ama bunu bile düşünmüyordum.iphone se alacaktım.Yüksek fiyat yüksek model isteğim yok.şarjı 1 gün gitsin işlerimi görsün whatsapp foto yeter bana

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Olabilirdi aslında ama bunu bile düşünmüyordum.iphone se alacaktım.Yüksek fiyat yüksek model isteğim yok.şarjı 1 gün gitsin işlerimi görsün whatsapp foto yeter bana

Siz bilirsiniz, daha uzun süreli bir kullanım olurdu. Hayırlı olsun umarım sorun yaşamazsınız.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
6S Plus ise alınır. Iphone' nin Plus modelleri her zaman alınır.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Ben o fiyata Huawei,Asus,Samsung düşün derim.