İphone 6s Parlaklık

Northest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Elime 2. el bir iPhone 6S cihazı geçti. Sıkıntısız çalışıyor ancak bir şey dikkatimi çekti.

Kamera üstünde bir kırmızı ışık var sanırım proximity sensör diyorlarmış. Bende sürekli yanıyor bu. Sabah belli olmuyor ancak geceleri net görüyorum, aralıksız yanıyor. Bu normal mi?

Bir de gece film izlerken otomatik parlaklık kapalı olmasına rağmen sahnelere göre parlaklığı artırıp azaltıyor. Bu bir sorun mu?

Telefonu daha önce kullanmadığım için bilmiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

FFrozéNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Bir sorun yok, endişe etmen gerekmiyor. O sensör yakınlık uzaklık ölçüm sensörü, telefonla konuşurken kulağına koyduğunda ekranın kararmasını o sağlıyor işte. Parlaklık konusunda ise bir otomatik parlaklık ayarı açık kalmış olabilir ayarları kontrol et derim.

Northest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sorun yok, endişe etmen gerekmiyor. O sensör yakınlık uzaklık ölçüm sensörü, telefonla konuşurken kulağına koyduğunda ekranın kararmasını o sağlıyor işte. Parlaklık konusunda ise bir otomatik parlaklık ayarı açık kalmış olabilir ayarları kontrol et derim.
Kontrol ettim otomatik parlaklık kapalı. Sensör konusunda da sürekli yanması normal bir durum mu kilit ekranını kapatınca yanmıyor ama normal ekranda gezinirken video izlerken yanıyor.