İOS mu yoksa ANDROİD mi? Telefon alırsanız şuanda ne alırsınız?

Android mi İos mu?

• Android

Kullanılan: 26 54.2%
  • İos

Kullanılan: 18 37.5%
  • Abi tuşlu en iyisi:)

Kullanılan: 4 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    48
  • Anket kapatılmış .

Adwolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önerilerinizi neye göre ve nasıl verdiğinizi açıklarsanız sevinirim ?

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,071
S10+
En iyisi...
Sizin bütçe nedir?

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Android tercih ederim. Mi9 ya da S10 (plus olmayan) modellerine bakarım. Android seçmemin nedeni yıllardır İOS kullanıyorum ve apple'ın eski kalitesini ve gücünü kaybettiğini düşünüyorum (özellikle iphone 7'den sonra).

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Android tercih ederim. Mi9 ya da S10 (plus olmayan) modellerine bakarım. Android seçmemin nedeni yıllardır İOS kullanıyorum ve apple'ın eski kalitesini ve gücünü kaybettiğini düşünüyorum (özellikle iphone 7'den sonra).
Ne gibi sıkıntılar çektiniz 7 den sonra?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam doğru konuşmak gerekirse ios'u daha çok beğenirim ama ülkemiz şartlarında appletr zaten dünya kadar vergi+kur farkı olan ortamda çok kar farkı koyuyor ve bu türkiyede apple cihaz almayı anlamsız kılıyor. Halihazırda samsung'un tim cook'un yapıcağız dediği indirimi lafta dururken türkiye'ye özel fiyat uyguladığı ortadayken s10 yada s10+'dan şaşmayın derim nerde hangi firma hem uygun fiyat ayarlayıp hem kulaklık hemde 6ay faizsiz ödeme sunuyor(ön sipariş kampanyası bunlar);). İkinci el değeri dersenizde 2 yıl sonra gidersin samsung yeni cihaz tanıttığında yine böyle ilk sipariş kampanyasından yararlanırsın çok zarar etmeden güncel kalmaya devam edersin. Servis konusuna gelirsek öteki konuda yazmayı unuttum ama apple'da son zamanlar şikayet alıyor. Ayrıca samsung servisi kötü denemez adamlar dünya kadar cihaz satıp haliyle uğraşıyor memnun kalan var kalmayan var. Sıkı bir apple sever ama fan olmayan insanları yanıltmayı sevmeyen biri olduğumu düşünüyorum, bunuda belirtmiş olarak size samsung s10/10+ öneririm.
Edit; düzenleme

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Önerilerinizi neye göre ve nasıl verdiğinizi açıklarsanız sevinirim ?
Ben ios tercih ederim çünkü bütün ürünleri kendi içinde harika çalışıyor örnek veriyim Apple Watch 4 iphone x beats x ipad mini 3 var bende okadar kordineliki her cihaz birbiriyle uğraştırmıyor.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ben Android seçerim sebepleri;
1-Birçok marka var ucuz veya pahalı istediğini seç al ios ise tek marka hemde çok çok pahalı ben o parayı verecek olsam düşünürüm
2-Kişiselleştirilmesi android'de istediğin launcher i kurup istediğin arayüzde kullanabilirsin
3-Şarj olayı ise iphone xs al kutuya bak hızlı şarj adaptörü bile yok ama android tarafında bütün markalar kutu içeriğinde hızlı şarj adaptörü çıkıyor
Eğer marka sorarsan xiaomi neden dersen fiyatı gayet ucuz ve donanımı güçlü kaliteli ama ben hala s3 mini param yok 4 yıldır emektar telefonumla idare ediyorum

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Ne gibi sıkıntılar çektiniz 7 den sonra?
Apple eskiden aynı dönemde çıkan cihazlara göre optimizasyonu ve performansı daha iyiydi ayrıca yazılım güncellemelerinde de hatalar neredeyse olmuyordu. Şahsen 7'den sonra durumun bu hale döndüğünü söylüyorum.(Yanlış anlaşılmasın kendim 6s kullanıyorum, ailemde 7 ve X kullananlar var gözlemlerimden dolayı söylüyorum.)Mesela son çıkan güncellemeyle gece %3 giden telefon %11 gidiyor.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Tabiki android ios benim için yok gibi bişey

Reaksiyon puanı
10,325
İOS biraz zengin işi yeğenim. Sanırım şu an için 5 bin liradan aşağı bir telefon bulamazsın ki İOS kullanabilesin. Ama Androidi 1000 liralık bir telefonda dahi kullanman mümkün. İşin bu tarafını da unutmayacaksın. Ayrıca Andoridin bir özgürlük ortamı olduğunu, senin zevk ve beğenilerine saygı duyarak her türlü biçimlendirme kolaylığı sağladığını unutmadan. Halbuki ios androidden belki biraz daha fazla stabil olsa da ancak kendi dayattıklarına mecbur kılıyor seni.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İOS biraz zengin işi yeğenim. Sanırım şu an için 5 bin liradan aşağı bir telefon bulamazsın ki İOS kullanabilesin. Ama Androidi 1000 liralık bir telefonda dahi kullanman mümkün. İşin bu tarafını da unutmayacaksın. Ayrıca Andoridin bir özgürlük ortamı olduğunu, senin zevk ve beğenilerine saygı duyarak her türlü biçimlendirme kolaylığı sağladığını unutmadan. Halbuki ios androidden belki biraz daha fazla stabil olsa da ancak kendi dayattıklarına mecbur kılıyor seni.
Güzel açıklama

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
IOS demek isterdim ama artık bir albenisi kalmadı birçok yönden çinli firmalara göre çok geride kalıyor örn.tasarım, USB Type-C girişinin olmaması yıllardır değişmeyen kutu içeriği ve kulaklıklar gibi gibi ama uzun ömürlü bir kullanım sunması ve IOS işletim sisteminin uygulamalarla uyumlu bir şekilde çalıştığı su götürmez bir gerçek IOS Apple'ın kalesidir bunu hepimiz biliyoruz.Ben saydığım nedenlerden dolayı ve bataryasından dolayı İPhone'dan vazgeçtim en azından Türkiye şartlarında artık İPhone kullanmayacağım kesinleşti.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Android'e bir kere Linux çekirdeği güç veriyor sadece bu bile benim için alma sebebi.

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
S10 ailesi diyorum, daha dün yan yana standlarda inceledim. Bir Elmalara baktım bir de Samsunglara, adamlar yapmış dedim. Hele XR'a çok güldüm, o çerçeveler nedir öyle. 2013 Android cihazlar bile daha şık.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S10 ailesi diyorum, daha dün yan yana standlarda inceledim. Bir Elmalara baktım bir de Samsunglara, adamlar yapmış dedim. Hele XR'a çok güldüm, o çerçeveler nedir öyle. 2013 Android cihazlar bile daha şık.
Hangi mağazada inceledin hocam bende gidip incelemeyi düşünüyorum

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Ben Ankara'dayım Ankamall Teknosa Extra'da inceledim.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
iOS mu Android sorusuna S10 iPhone XS ile cevap vermeler.

Bu ne yahu.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
iOS mu Android sorusuna S10 iPhone XS ile cevap vermeler.

Bu ne yahu.
Bütçe 6500 civarı diyince benim aklıma ilk s10 geldi neden android dersen ben androidden çok samsungun arayüzde bana sunduğu kolaylıkları seviyorum çok pratik ve işlevsel zamanında 1 yıl iphone 5 ve 1 yıl 6 plus kullandım memnundum taaa ki arkadaşlarım rahatça bilgisayardan telefonlarına rahatça müzik yada film atana ,internetten rahatça film indirdiklerine görene kadar. İos ciddi manada kısıtlıyor sana bi sınır çiziyo o sınırların dışına çıkamıyosun ios unda kendine göre avantajları var tabi ama android bana daha cazip geliyo

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Bütçe 6500 civarı diyince benim aklıma ilk s10 geldi neden android dersen ben androidden çok samsungun arayüzde bana sunduğu kolaylıkları seviyorum çok pratik ve işlevsel zamanında 1 yıl iphone 5 ve 1 yıl 6 plus kullandım memnundum taaa ki arkadaşlarım rahatça bilgisayardan telefonlarına rahatça müzik yada film atana ,internetten rahatça film indirdiklerine görene kadar. İos ciddi manada kısıtlıyor sana bi sınır çiziyo o sınırların dışına çıkamıyosun ios unda kendine göre avantajları var tabi ama android bana daha cazip geliyo

O bütçeye farklı cihazlar da var. F/P oranına göre bakın. S10 daha çok yeni.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O bütçeye farklı cihazlar da var. F/P oranına göre bakın. S10 daha çok yeni.
4200 e s9 plusta alınabilir bana göre şuan piyasanın en iyi telefonu s10 serisi olduğu için arkadaşında bütçesi 6000 6500 civarı olduğu için s10 al dedim zaten ön siparişe özel galaxy buds hediye ediyolar telefon 5700 e geliyo

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Android şuan açık ara önde. iOS kullanıyorum ve hiç memnun değilim.