iOS 7 Beta 3 Genel İyileştirmeleri ve Yenilikleri Detaylı Anlatım

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ios-7-logo.png

Evet beta 3 yenilikleri ve iyileştirmeleri elimden geldiğince sizinle paylaşıcam hem kendi tecrübelerim ve yabancı kaynaklardan resimlerle sizlere sunuyorum zaman ayırdığınız için teşekkürler..

- Beta 3 de türkçeleştirme iyileştirmeleri yapılmış, Ayrıca Türkçe Klavyelere F Klavye eklenmiş
- Menü geçişlerinde, kilit ekranında, klasörlerde hızlanma söz konusu.
- Bazı uygulamalardan atma hala var sebebide henüz uygulamaların iOS 7 destekli olmamasından kaynaklanıyor.
- Beta 3 de Siri için ABD ingilizcesi, Fransızca ve Almanca erkek ve kadın sesleri eklendi..
- Takvim uygulaması son olarak noktalarla ayrık bir şekilde etkinlikleri belirtme getirilmiş

ios7-calendar1.jpg

- Yazı tipi bildirim merkezinde kalın ve stok şeklinde karşımıza çıktı.
- Kilit ekranında biraz daha büyük durum çubuğu simgeleri ile karşılaştık

ios7-beta3-statusicons.jpg

- Kilit ekranında müzik çalarken düğmesine basarak kontroller rahat birşekilde sağlanıyor artık.
- Aşağıda ki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi uygulama yükleme yaparken yeni bir indirme ve yükleme animasyonuyla karşılaşıcaksınız.

ios7-beta3-installing.jpg

- Müzik uygulaması multitasking ekranında tamamen transparan.
- Klasörler artık şeffaf
- Kontrol merkezinde Airplay artık iPhone Speaker olarak görünmekte.

ios7-beta3-airplay.jpg

Safarida arama çubuğuğuna okuma simgesi yerleşti

wvs7k6.jpg

- iOS 7 beta 3 sistem yazı tipi Helvetica Ultra olarak değişti.

ios-7-Beta3-font.gif

- Ana ekran Spotlight erişim ve animasyoununda ufak bir değişiklik
- Erişebilirlik menüsü altında yeni ayar simgeleri ve parallaks yine beta 1 deki hareketleri azalt olarak karşımıza çıktı.

ios7-beta3-reducemotion.jpg

- Müzik uygulaması simgleri güncellendi.

ios7-beta3-music.jpg

- Sözlük özelliği çalışıyor deniliyor yalnız bu özelliği birtek ben bulamıyorum sanırım bilgisi olan paylaşsın lütfen.

ios7-beta3-dictionary.jpg

- Mesajlar uygulmasında yeni iletişim seçeneği eklendi burda Çağrı,Facetime ve Bilgi sekmesi eklendi

ios7-beta3-messages-contact.jpg

- Siri nin sesinde daha gerçekçilik sezdim ben diğer betalardan farklı ve ses tonu tatlı olmuş
smile.png
Bi eksiği türkçe bilmemesi hala
smile.png

ios7-beta3-siri.jpg

- Safaride com düğmesi otomatik eklentiden kaldırılmıştır elle olarak düzeltildi..

Zakynthos adlı kullanıcıdan alıntıdır.