İnternetteki yavaşlık [03.01.2022]

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9

İstanbul Boğazı'nın altından geçen internet kabloları Fransız Telekomünikasyon gemisi tarafından bakım ve onarıma alındı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında çalışmalara başlayan gemiye güvenlik gerekçesiyle Kıyı Emniyeti botu da eşlik ediyor.​

Fransız bandıralı ‘Raymond Croze’ adlı telekomünikasyon gemisi, İstanbul Boğazı’nın altından geçen internet kablolarının bakım ve onarımı için geçtiğimiz günlerde Marmara Denizi’nden İstanbul Boğazına giriş yaptı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün altından demir atan gemi, suyun altındaki internet kablolarının bakım, onarım ve fiber kablo döşemek için çalışmalara başladı. Geminin İstanbul Boğazı’nda ne zamana kadar süre çalışma yapacağı konusunda bilgi verilmedi.

resimid_194773711_19477371.jpg

Gemi, dinamik konumlandırma sistemi sayesinde güçlü akıntı ve rüzgarlarda bile çalışma yapabiliyor. 107 metre uzunluğundaki gemi denizaltında bulunan kabloların kesilmesi, sudan çıkartılması ve kabloların yeniden döşenmesi için tam donanımlı.

Türk Telekom VDSL kullanıyorum. İnterneti yavaşlayanlar var mı?

Kaynak

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,848
Ben Superonline kullanıyorum ama yavaşlık henüz yok

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
bir sorun yok bende de ttnet adsl

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
türknet kullanıyorum 1000mbps tarifesindeyim bir tık düşüş var hızlarda doğru kablosuzda 350 400 mbps alıyordum bir kaç gün önce telefonum ile şuan 200 mbps civarında alıyorum

Reaksiyon puanı
8,023
Herhangi bir yavaşlama yok. Muhtemelen alternatif hata haftalar öncesinden yönlendirme yapılmıştır ondan sonra bu hatta başlarlar çalışmaya.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Kurumun internetinde anlık kesinti ve düşüşler oluyor.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
benimki neden hızlandı ?
:-D cingöz forumcu
Mesaj otomatik birleştirildi:

türknet kullanıyorum 1000mbps tarifesindeyim bir tık düşüş var hızlarda doğru kablosuzda 350 400 mbps alıyordum bir kaç gün önce telefonum ile şuan 200 mbps civarında alıyorum
Sizin 1000 Megabit dediğinizi kaç kişi kullanıyor ki bunu geçtim 200 Megabit dediğiniz bile benim kullandığım 500 GB kotalı duran kablonet internetimin 2 katı hız olarak.

Konudaki internetim yavaşladı diyenlere söyleyeyim bunu da Netmaster router imden memnundum fakat hız düşüşleri oluyordu bir kaç ay önce ve eskiden ttnet kullandığım zamanlardaki gibi her gün telefonla arayıp telefon faturamı şişirmesemde Turksat Kablo Türkiye'de Turkcell Superonline den sonra ikinci en iyi ve en güçlü kurum olduğu için ve sözleşmemin bitişini de bahane göstermeleri ile bana Infinity 401 router verdiler bu modemin özelliği hız düşmelerinde kanal değişikliğini otomatik olarak yapması ve gerçekten faydasını görüyorum, online oyun oynadığım için hız düşük uyarısını hemen hemen hiç görmüyorum veya görsem bile kısa süreliğine görüyorum ve oyunu etkileyecek kadar hız düşmesi yaşamadım bir kaç yıla ne olur bilemem tabiki. Fakat modem router için her ay ücret alacaklarını söylemişlerdi bana ama tersine ücret eklemediler belki önceki kablo tv reciver i iade ettiğim için olabilir.

Son düzenleme: