İnternete Bağlanamıyorum

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle arkadaşlar ben önceden bilgisayar oynarken de bazen gidiyordu ve tekrar bağlanmaya çalıştıgımda bu ağa bağlanılamıyor diyordu yeniden başlatınca düzeliyordu ve ondan sonra ben bunla alakalı deyıl pc imi uzun zamandan beri format atmadıgım için format attım iyi güzel kullanıyordum ama bir zamandan sonra baglanmaya calıstıgımda kendı ınternetımıze "bu ağa bağlanılamıyor" diyor ama benım dıger wifilera baglanıyor bı tek ona bağlanmıyor format attık dan sonra da baglanıyordu sonra biraz zaman geçtikten sonra böyle oldu ve yani internette çoğu sey aynı yada az video var saten bununla ilgili ve denedım sorunuma nasıl çözüm bulucam sırf bunun için siteye bile kaydoldum umarım yardım edebilcek birileri olur.(baglanmaya calıstıgıdma şifreyi giriyorum dönüyor gidiyor tüm ağ listesi çarpı gelip tekrar geliyor bu ağa bağlanılamıyor diyor açıkcası sorunum bu)

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Kısa ve öz olarak soruyu Türkçe tercüme yapabilecek biri varsa ona göre konuya çözüm yazabilirim.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Kısa ve öz olarak soruyu Türkçe tercüme yapabilecek biri varsa ona göre konuya çözüm yazabilirim.

: )

Daha Once Baglandigi Wifi Agina Baglanamiyor.
Format Atmis Sorun Cozulmus Ama Tekrar Baglanmada Sorun Yasamis.
Baskaca Wifi Aglarina Baglanabilir Ama Kendi Ev Agina Baglanamiyor.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
En basitinden gidelim.
1-Elle dns değişikliği yada dns ekleemsi yaptınsa onu kaldır yani sil ve default ayara döndür.
2- ttnet modemlerde ttnet tarafından koyulan bir bağlantı sayısı sınırı var yani o sınıra ulaştığında resetlemeden başka ip dağıtmıyor ip havuzundan o yüzden modemi resetle ( komple sıfırlamadan bahsetmiyorum )
3- Tabi 2. maddeyi uygulamadan önce yeni bir cihazdan giriş yapmayı dene wifi e eğer ip alır ve girerse o zaman bu maddeyi dene.
4- Bilgisayarında yazılımsal sorun olabilir windows 10 larda sıfırlama var format atmadan yedeklerini alıp onu dene.
5- Eğer yine olmaz ise wifi kartında sorun var diyeceğim ama zaten başka wifilere bağlanabildiğinden ( öyle diyormuşsun ) bu maddeyi esgeçebilirsin.

Bütün maddeleri sırasıyla gidersen sorunun çözülür yani sorunun rengi tam belli olur .

iyi forumlar

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Modem eski ise yeni alın tek çözümüde bu

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Modem eski ise yeni alın tek çözümüde bu
post kasmak için yanlış yönlendirmeyelim lütfen daha sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorsunuz. Son çıkan modemlerde bile bu sorunlar olabilir çünkü tamamen kullanıcı tarafında çözülebilecek sorunlar.

Not: report ettim çünkü soruya yani konuya yaklaşımınız çok yanlış sorunun ne olduğunu bile bilmeden çözüm üretmek yerine soru sahibini zarara yönlendiriyorsunuz.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
post kasmak için yanlış yönlendirmeyelim lütfen daha sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorsunuz. Son çıkan modemlerde bile bu sorunlar olabilir çünkü tamamen kullanıcı tarafında çözülebilecek sorunlar.

Not: report ettim çünkü soruya yani konuya yaklaşımınız çok yanlış sorunun ne olduğunu bile bilmeden çözüm üretmek yerine soru sahibini zarara yönlendiriyorsunuz.
Ben bir şey kasmanın derdinde değilim istediğin yere raporla canım benim

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternete telefonum bağlanıyor sadecr bilgisiyarım bağlanmıyor sorun format attım o zaman kıllanıyodum 1 2 hafta sonra oldu

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu ağa bağlanılamıyor diyor sorunum bu tartışmayın birbirinizle telefonum baglanıyor pc baglanmıyor pcde başka ağlarada bağlanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acer laptop win 10 am orjinrli win8.1 di bundan çooook önce yükselttim

yardım edebilecek yokmu?

Son düzenleme:

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bu ağa bağlanılamıyor diyor sorunum bu tartışmayın birbirinizle telefonum baglanıyor pc baglanmıyor pcde başka ağlarada bağlanıyor

Acer laptop win 10 am orjinrli win8.1 di bundan çooook önce yükselttim

yardım edebilecek yokmu?
Size çözüm için izleyeceğin yolu yazdım zaten daha neden ısrarla yardım istiyordunji evine gelip yerinde ayarlanmasınımı istiyorsunuz yada sihirli değnek ile uzaktan müdahale ?

Önce bir deneyin o maddeleri çözüm orda yatıyor zaten

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1.yi denedim saten onu denemıstım nasıl yedeklıycem. bıde şöyle bişi format attıktan sonra driverları gereklı programları yukluyor ya adam ben nasıl yükliycem bilmiyorum ben format attık sonra ne yapılcaklarını yedekleme işlemi nasıl olcakki

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
1.yi denedim saten onu denemıstım nasıl yedeklıycem. bıde şöyle bişi format attıktan sonra driverları gereklı programları yukluyor ya adam ben nasıl yükliycem bilmiyorum ben format attık sonra ne yapılcaklarını yedekleme işlemi nasıl olcakki
Ben formattan bahsetmedimki hiç ne alaka ?

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
win 10 kurtarmadaki sıfırlama seçeneklerınde dosyalarımı tut dedıgımde tıklıyorum ve bana kaldırılack listesi gösteriyor orda adobe flash player microsoft visual gibi programlar çıkıyor o yüzden diyorum yani ben win 10 sıfırlama seceneklerındekı fabrika ayarlarına döndürme yanı sıfırlamayı yapsam format atmak gibi olmıycakmı herşey gidicek

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
win 10 kurtarmadaki sıfırlama seçeneklerınde dosyalarımı tut dedıgımde tıklıyorum ve bana kaldırılack listesi gösteriyor orda adobe flash player microsoft visual gibi programlar çıkıyor o yüzden diyorum yani ben win 10 sıfırlama seceneklerındekı fabrika ayarlarına döndürme yanı sıfırlamayı yapsam format atmak gibi olmıycakmı herşey gidicek
1- yukarıdaki maddeleri denedinmi ? Bence hayır ve 10 kere frmat atsan sorunu çözemezsin eğer sorun benim o maddelerin sıfırlama kısmına kadar olan maddelerde ise.
2- Sıfırlama işlemi windowsu ilk kurulu haline döndürür güncellemeler dahi gider.
3- Başkada bu soruna konuya yorum atmayacağım çünkü dinlemiyorsunuz size o maddeleri denemenizi ısrarla öneriyorum çünkü format atarak wifie bağlanma düşünceleri 10 yıl öncesinde kaldı.

iyi forumlar.

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En basitinden gidelim.
1-Elle dns değişikliği yada dns ekleemsi yaptınsa onu kaldır yani sil ve default ayara döndür.
2- ttnet modemlerde ttnet tarafından koyulan bir bağlantı sayısı sınırı var yani o sınıra ulaştığında resetlemeden başka ip dağıtmıyor ip havuzundan o yüzden modemi resetle ( komple sıfırlamadan bahsetmiyorum )
3- Tabi 2. maddeyi uygulamadan önce yeni bir cihazdan giriş yapmayı dene wifi e eğer ip alır ve girerse o zaman bu maddeyi dene.
4- Bilgisayarında yazılımsal sorun olabilir windows 10 larda sıfırlama var format atmadan yedeklerini alıp onu dene.
5- Eğer yine olmaz ise wifi kartında sorun var diyeceğim ama zaten başka wifilere bağlanabildiğinden ( öyle diyormuşsun ) bu maddeyi esgeçebilirsin.

Bütün maddeleri sırasıyla gidersen sorunun çözülür yani sorunun rengi tam belli olur .

iyi forumlar
1.yöntem saten denemiştim olmadı 2.yöntem internetim superonline huaweinin 4.yü soruyorum 5.maddede saten başka ağlara baglanıyor

hatta sizin dediginiz bu deyılmı işte buna basarsam bunların hepsi gitmiycekmi

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18.3 KB · Görüntüleme: 257

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
DriverBooster vs. Programlar kullaniyorsaniz kullanmayin.

Ayrica Modem ile alakali gibi duruyor. Yani sizin Dizustu Cihazinizdaki Wi-Fi karti modem ile tam uyumlu degil gibi gorunuyor. Ya da modeminizde sorun var. Bir kac kere IP veriyor, sonra IP vermeyi reddediyor ya da basaramiyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
DriverBooster vs. Programlar kullaniyorsaniz kullanmayin.

Ayrica Modem ile alakali gibi duruyor. Yani sizin Dizustu Cihazinizdaki Wi-Fi karti modem ile tam uyumlu degil gibi gorunuyor. Ya da modeminizde sorun var. Bir kac kere IP veriyor, sonra IP vermeyi reddediyor ya da basaramiyor.
yada ip doğru fakat şu da aklıma geldi pc üstündeki ethernet giriş yeri ya zedelenmiş yada soğuk lehim olayı var çünkü ilk başlarda çalışıyor daha sonra sapıtıyor yazmış genç arkadaşımız yanlış okumadıysam zannedersem pc aşırı ısınıyor bu da ethernet kartı kısmını bozuyor . (=

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şimdi hiç bağlanmıyor bu ağa bağlanamıyor diyor şifreyi giriyorum bu ağa bağlanamıyor diyor önceden bağlanıyordum hayla telefonlada bağlanıyorum

Ferhat Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet superonline huawei yani192.168.1.1 girdigimde huawei ama yani bu sorun sadece pc de var telefondan baglanabılıyorum komsununkine baglıyorum pcımı hıc bır sorun yok

Modeminiz Huawei mi ?
evet superonline huawei yani192.168.1.1 girdigimde huawei ama yani bu sorun sadece pc de var telefondan baglanabılıyorum komsununkine baglıyorum pcımı hıc bır sorun yok