İnternet Üzerinden Yapılan Alış veriş Sitelerinin Hangileri Ne kadar Güvenli ?

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar internetten alış veriş yapan biriyim teknoloji sitelerinden yapıyorum bu işleri fakat morhipo, limango bu tür sitelerden de ucuza iyi ve kaliteli mallar almak istiyorum sizce bunlara ne kadar güvenmeli ne yapmalı limango adlı internet mağazasından sepetime 4 adet ürün koydum almak la almamak arasında bir yerlerdeyim sizce ne yapmalıyım güvenilir mi sıkıntı çıkar mı?

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
limangoda teslimat uzuyor diyorlar benim trendyoldan alışveriş yapıp sıkıntı yaşamayan arkadaşlarım var istersen bir de ona bak

abre06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende merak ediyorum site güvenlimi değilmi nasıl ögrenecem

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Son zamanlarda çok fazla türedi bu sitelerden. Rastgele isimlerle ve müthiş derece de büyüdüler. Trendyol limango markafoni bunlar tahminimce güvenilir. Morhipo da beymen miydi neydi onun zaten. Arkasında mutlaka birileri var büyük olanların. Ben bedava.com dan almıştım bir veya iki kez hatırlamıyorum kapanmış o site. Arada bakarım bu tür sitelere ama genelde % 90 indirim tutarı yazan ürün 50 lira ise 500 lira yazıp öyle indiriyorlar.

Dr. Oetker

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Morhipo'dan ayakkabı aldım 2 gün içerisinde gelmişti sanırsam.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
adı belli sitelerden alışveriş yaparsan güvenlidir. ancak giyim-kuşam, ayakkabı gibi ürünleri internetten, denemeden almak ne kadar mantıklı, tartışılır.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
her zaman dediğim gibi limangodanlimonbilealma:) ben aldım 2 ay gelmedi ürünler ve karşında doğru düzgün muhattap yok

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bu tür durumlarda piyasada tüketiciye güven sağlamış, olumlu yorumlar alan siteleri tercih etmelisiniz, yeni kurulmuş veya çok anormal fiyat indirimleri yapan sitelere her daim şüpheyle yaklaşmalısınız. Mutlaka ve mutlaka araştırma yapın iyice fikir sahibi olmadan alışveriş yapmayın ve de https bağlantı kullandığına emin olun...

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
morhipo, limango, daybuday, trendyol, markafoni siteleri güvenlidir. Bir websiteler ne kadar güvenli olursa olsun problem çıkmayacak anlamına gelmez ama bu siteler güvenilir siteler olarak biliniyor. Arkadaşın dediği gibi "https" bağlantısı güvenli bir website için olmazsa olmazlardan. Sitenin SSL güvenlik sertifikasına sahip olduğunu kontrol edin. Alışveriş yaparken (ödeme sırasında) tarayıcınızın adres çubuğunda SSL güvenlik bilgisi belirecektir. Çoğu tarayıcıda yeşil renkle belirir bu. Ayrıca, şikayetvar.com gibi sitelerden şikayet alıp almadığını da kontrol edebilirsiniz. Olmadı, buraya bir konu açarsınız, üyelerin görüşlerini alırsınız... :)

Bu tür indirim sitelerinde teslimat biraz uzun sürüyor. Belki 2 hafta bile sürebilir...

Daha önemli olan şey kullandığınız bilgisayarın güvenliği ve sanal kart kullanmanız. Mümkünse sadece sanal kart ile alışveriş yapın. Sonra, sanal kart limitinizi sıfırlarsınız... :)

mimari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir konu açmışsın gerçekten. Online alışveriş siteleri çoğaldıkça insanların güvenli olanları birbirleriyle paylaşmaları çok daha önem kazanıyor. İrili ufaklı bir çok yeni firma giriyor bu sektöre ve bazıları insanları zor duruma sokuyor. Tüketiciler genelde sorun yaşadıkları zaman bunu paylaşıyorlar, fakat sorunsuz alışverişlerini çok paylaşmıyorlar. Herkes deneyimlerini paylaşsa çok daha rahat alışveriş yapabiliriz.

Alışıldık sitelerden sektör olarak biraz değişik olmakla beraber herkesin ev dekorasyonunda lazım olabilecek bir site de www.hirdavatfirsati.com online hırdavat ve mobilya aksesuar satış sitesi. Kulp,kapı kolu,mutfak aksesuarları,mobilya aksesuarları,ankastre ürünler,evyeler gibi tadilat sırasında lazım olabilecek tüm ürünler bulunuyor. İhtiyacı olanların fikir edinebilecekleri güzel ve güvenli bir site. Tabi koçtaşın sitesi daha kapsamlı fakat fiyat olarak aralarında çok fark var, bir bakmanızı tavsiye ederim.

Umarım bilindik siteler haricinde böyle niche alanlarda faaliyet gösteren değişik sitelerle ilgili bilgilerinizi paylaşırsınız ve herkese bir fikir verirsiniz. Dediğin sitelerde de güvenlik açısından bir sorun olmuyor ama teslimat uzayabiliyor. Zaten artık çoğu sitede güvenlik çok sorun değil, çünkü direk bankayla bağlantı kuruluyor siteye gitmiyor bilgiler.iyi alışverişler. :)

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
siteler ne kadar güvenli olursa olsun, siz yine de sanalkart kullanmayı ihmal etmeyin derim

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Limango hariç problem yok sitelerde.

ahmetkpn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlardan ben de reklamlardan duyduğum bi siteden gömlek aldım 2 gün içinde ulaştı. daha sonra bi de pantolon aldım o da 2 günde geldi stoktan satış yapıyorlar ürün temin edilecek diye beklemiyorsunuz tavsiye ederim. beyoglugiyim.com.tr

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Hepsiburada, Vatan computör, Eksen bilgisayardan yaptığım alışverişlerde bi sorun yaşamadım ama Hepsiburada biraz geç gönderiyor siparişi o başka..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm. Ben Markafoni, Limango, Gittigidiyor, Sahibinden'den alış-veriş ediyorum2 senedir. Hiç 1 problem çıkmadı. Dünya kadar da ürün iade etteim üstelik.... :)

ferhatturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsiburada gibi çok bilinen siteler iyice hantallaşmış durumda. Bir ürünle ilgili sorun yaşadığınız zaman müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansız. Giyim alışverişleri konusunda bişey diyemeyeceğim ama teknoloji ürünlerini ben www.raflarabak.com diye bi siteden alıyorum. Şu ana kadar da hiç sorun yaşamadım. Tüm kredi kartları ile anlaşması var. İsterseniz kapıda ödeme seçeneği de mevcut. 14 gün koşulsuz iade vs vs. kısaca ben memnunum denemenizi tavsiye ederim.