İnternet Sitesi Açmak İstiyorum

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bir internet sitesi açmak istiyorum ve aklıma takılan bir kaç soruyu sizlerle paylaşmak isterim ;

1)İlk olarak ücretsiz site sağlayıcıları üzerinden bir site açarsam para kazanabilir miyim ?

2)Kendim bir site açmaya çalışsam bu bana ortalama ne kadara mal olur ?

Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

Teşekkürler :D

piotrsuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne kadara mal olacağı tarz bir site açmak istediğine bağlı.

Para kazanabilir misin sorunun cevabı da aynı.

AhmetKemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sadece bir alan adı alarak blogger.com'a yönlendirip 20-25 tl'ye site sahibi olabilirsiniz.Blogger.com Google'a ait olduğundan adsense ile de para kazanmanız mümkün.

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu merak ediyordum teşekkür ederim :D

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle bu dediklerinin tamamını ücretsiz yapabilirsin. Eğer web bilgin var ise (kod anlamında) sıfır maliyetle bir çok şey yapabilirsin.

Domain için : Freenom.com Adresinden .tk, .ml, .ga, .cf ve .gq alan adlarını ücretsiz alabilirsin. En mantıklısı .tk dır.
Hosting İçin : http://www.hostinger.web.tr adresinden Ücretsiz 2GB Alan, 100GB Trafik alabilirsin. Buda senin ilk etapta işini hayli hayli karşılayacaktır.

Altyapı işleri bu kadar, 0 maliyet :) Bundan sonrası güzel bir fikire kalmış. Eğer iyi bir ziyaretçi sayısına ulaşabilirsen bir reklam alabilirsin.

Sonuç olarak İnternetten para kazanırsın.

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim yardımlarınız için :D Fakat Koddan felan hiç anlamam :D Ayrıca bu 100 Gb trafik alabilirsin dedin. O ne demek ?

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Teşekkür ederim yardımlarınız için :D Fakat Koddan felan hiç anlamam :D Ayrıca bu 100 Gb trafik alabilirsin dedin. O ne demek ?

Trafik: Her kullanıcının sitenizi ziyaret ettiğinde çektiği veri miktarlarının toplamı. Örneğin 1 kullanıcı sitenizde 10 sayfa gezdi ortalama her sayfa 1 mb desek toplamda 10 mb trafik yapar. Günde aynı işlemi 100 ziyaretçi yapsa 1gb trafik yapar.