Soru İnternet Hızım Yeterli Mi?

aysecina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerli Shiftdelete Üyeleri,

Merhaba, ben Ayşe. İlk defa bir foruma üye olarak soru soracağım. Lütfen yanlışım varsa şimdiden özür dilerim. Teknoloji konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Şirketim benden İnternet Hız Testi - Speed Test adresinden internet hız testi yaparak çıkan sonucu paylaşmamı istedi. Sanırsam Zoom ya da teknik programlar için kullanılacak. Şirkete bildirmeden önce çıkan sonucu sizinle paylaşmak istedim. Çıkan sonucum şu şekilde: İnternet Hızı: 30.34 Mbps Ping: 124 ms. Bu internet hızı iyi mi? Eğer değilse hızlandırmak için ne yapabilirim? İnternet hizmeti aldığım yeri mi aramalıyım? Hız testini bilgisayar üzerinden yaptığımı da belirtmek isterim. Yardımcı olursanız eğer sevinirim.

İyi çalışmalar.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,541
Merhaba, hoşgeldin. Öncelikle şirket ne üzerine çalışıyor ve kaç aktif kullanıcı var. Ne üzerine çalıştığını sormamın nedeni sürekli upload yapıp yapmadığınız. Bunun yanında internet hızı upload yani yükleme ve download yani indirme olarak 2 ayrı başlık altında değerlendirilmelidir. Eğer 10 kişiden az bir şirket ise 30 mbps upload çok iyidir, download ise 1 kişi için bile çok iyi değildir. Ping ise 124 ms bayağı bir yüksek pingdir. Ping'in düşük olmasını isteriz, bu iyi değil. Bizim dağın başındaki superbox bile 30 ping çalışıyor.

Son düzenleme: