İnternet az çekiyor.

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar öncelikle benim şöyle bir sıkıntım var benim intermetim 25 mbps hız veriyor modemin dibinde oluca ama modem salonda ve bilgisayarım fln herşeyim odamda odamdada max 4-5 mbps alabiliyorum odamda modemi takabilcek ev telefonu girişi olmadığı için salonda kalmak zorunda ama bu hizlada oyun oynanmıyor nası yapabilrim bunu en azından 15-19 arası bi hız gorsem yeter bunun için adaptör vs bişi varmı çinkü ps 4 de odamda ve ona bişi yükleyince taşıma imkanım olmuyo salona gene laptopu taşıyabiliyom ama ps 4 de sıkıntı oluyo

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
internet hızını azaltırmı peki?

---- Mesajlar birleştirildi ----

gene 5 mbps alcaksam bi anlamı yok gördüm internette hatta hızı düşürdüğünü soleyen bile var

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,219
internet hızını azaltırmı peki?

gene 5 mbps alcaksam bi anlamı yok gördüm internette hatta hızı düşürdüğünü soleyen bile var
Router gibi düşün. Ben evde kullanıyorum modem salonda router kendi odamda hız düşmesi gibi bir olay olmuyor. Bu dağıtıyıcı bilgisayarın yanına koyarsın oradan da kablo çekersin o zaman rahatça alırsın 20 mbps civarı. Bu dağıtıcıyı kablo ile bağlayacaksın modeme nasıl hız düşmesi yaşayasın ki?

Kaught

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
prizemi takçaz direk yoksa modeme kablo ilemi bağlıyacağız
gidip koridorun ortasından kablo geçiremem ailemle yaşıyorum sonuçta ben şimdi mesela odanda 5 mbps alırken onu pc min ve ps4 umun yanındaki prize tqakınca internet gene 20 mbps olcakmı

tamam teşekkürler gerek kalmadı sorunu nasıl çözceğimi buldum yan odada telefon hattı girişi var oraya takıcam nede olsa hemen yanıdaki oda gene 20 mbps fln alırım

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
77
Selamlar öncelikle benim şöyle bir sıkıntım var benim intermetim 25 mbps hız veriyor modemin dibinde oluca ama modem salonda ve bilgisayarım fln herşeyim odamda odamdada max 4-5 mbps alabiliyorum odamda modemi takabilcek ev telefonu girişi olmadığı için salonda kalmak zorunda ama bu hizlada oyun oynanmıyor nası yapabilrim bunu en azından 15-19 arası bi hız gorsem yeter bunun için adaptör vs bişi varmı çinkü ps 4 de odamda ve ona bişi yükleyince taşıma imkanım olmuyo salona gene laptopu taşıyabiliyom ama ps 4 de sıkıntı oluyo

Aynı sorunu bende yaşıyordum fakat biraz bilgi aldım ve modemi yukarıya kaldırdım Bide Ethernet kablosu çektirdim Yeterince hızlandı aynı sorunu arkadaşımda çekiyordu onda aynı sorun var dı dedim aynısını yap yaptı bide Sinyal alıcıları var ondan satın aldı Manyak derece çekiyor internet
Özellikle modemi köşelere falan alma duvarlar sinyalleri etkiler
YAni biraz kendince mühendis ol ve en iyi yeri bul eminim ki olur
Hala sıkıntı yaşıyorsan uzmanlarla iletişime geç!