Haber İnsanları internetin daha mutlu hissettirdiği ortaya çıktı

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,714
1292436-2106227876.jpeg

Oxford ve Tilburg üniversitelerinden araştırmacıların yürüttüğü büyük çalışmada genel internet erişimi ve kullanımının etkileri incelendi.İncelenen verilerin yüzde 85’inden fazlasında internet kullanan insanların kullanmayan insanlara kıyasla daha mutlu hissettiği gözlemlendi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,871
İnternet denilen icat olmasaydı o kadar farklı bir insan olurdum ki. İnternet kafa yapımı değiştirmem de çok fayda sağladı. İnternet olmasaydı gerçekten tanınamaz olurdum.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,714
İnternet denilen icat olmasaydı o kadar farklı bir insan olurdum ki. İnternet kafa yapımı değiştirmem de çok fayda sağladı. İnternet olmasaydı gerçekten tanınamaz olurdum.
Benim içinde öyle ancak beni asıl değiştiren ve başarılı yapan spor kariyerimde oldu. Çoğu şeyi sporda öğrendim(hayat olarak)...

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,871
Benim içinde öyle ancak beni asıl değiştiren ve başarılı yapan spor kariyerimde oldu. Çoğu şeyi sporda öğrendim(hayat olarak)...
Spor zayıf noktam. Hareketli bir yaşam, spor sevdam falan hiç olmadı. "Agalarla halısaha" denilen muhabbetleri çok kıskanıyorum, ama hem en son futbol oynayalı seneler geçti hem de staminam aşırı düşük. :p

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,714
Spor zayıf noktam. Hareketli bir yaşam, spor sevdam falan hiç olmadı. "Agalarla halısaha" denilen muhabbetleri çok kıskanıyorum, ama hem en son futbol oynayalı seneler geçti hem de staminam aşırı düşük. :p
Valla ilk futbolla başlamıştım baya da iyiydim ama sonra olimpik sporlar ilgimi çekti ve olimpik sporlara yöneldim iyi ki yönelmişim... 10 Farklı branşta dereceler almayı başardım. Futbolda böyle bir şeyi başaramazdım :D Aslında sporun en gerekli olduğu yaş büyümek ve hayatına bir şeyler katacak anlamında 14-18 arası çünkü aslında bu yaşlarda büyüyoruz ve bu yaşlarda kan çok hızlı akıyor. Ben spora gitmeseydim net yani mahalle çevresinden sıkıntılar olurdu:tearsofjoy:

Martin Archimbaud

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,871
Valla ilk futbolla başlamıştım baya da iyiydim ama sonra olimpik sporlar ilgimi çekti ve olimpik sporlara yöneldim iyi ki yönelmişim... 10 Farklı branşta dereceler almayı başardım. Futbolda böyle bir şeyi başaramazdım :D Aslında sporun en gerekli olduğu yaş büyümek ve hayatına bir şeyler katacak anlamında 14-18 arası çünkü aslında bu yaşlarda büyüyoruz ve bu yaşlarda kan çok hızlı akıyor. Ben spora gitmeseydim net yani mahalle çevresinden sıkıntılar olurdu:tearsofjoy:
Benim kan bildim bileli yavaş akıyor, ne bileyim kendimi hareketli bir spor yaparken hayal edemiyorum. :D

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,216
Bence taraflı bir araştırma olmuş. İnternet çok büyük ve güzel bir şey olmasının yanında kendisini içine çektikçe çeken bir yapısı var. Çevremden gördüğüm, kendimden de gözlemlediğim kadarıyla internetin olumsuz tarafı daha ağır basıyor.
Belki araştırma teknoloji ile yeni tanışan yaşlılar ve çocuklar üzerinde yapılmıştır, o zaman sonuçlar değişir.

53'lük Genç

Profesör
Reaksiyon puanı
612
İnsanları internet kullanıyor. Ben lazım olursa interneti kullanıyorum. Yani bağımlı değilim.

Nilda35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
İnternet candır. Hızı bi de iyiyse tadından yenmez

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,516
İnsanları internet kullanıyor. Ben lazım olursa interneti kullanıyorum. Yani bağımlı değilim.
Ben bir internet bağımlısı olabilirim ne yazık ki, maçtan sonra bile çeşitli YouTube kanallarının videolarını izliyorum, HTalks, Sky Sports gibi, gece uyumadan önce YouTube hep açık olur, bir çok YouTuber takip ediyorum. Günümün 8-9 saati içerik izleyerek geçiyor.

53'lük Genç

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Ben bir internet bağımlısı olabilirim ne yazık ki, maçtan sonra bile çeşitli YouTube kanallarının videolarını izliyorum, HTalks, Sky Sports gibi, gece uyumadan önce YouTube hep açık olur, bir çok YouTuber takip ediyorum. Günümün 8-9 saati içerik izleyerek geçiyor.
Günde 2 saate kadar düşür. Hayat dışarıda keşfet.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,375
Hocam siz internetten çok futbol bağımlısı gibisiniz. :D