İnsan Benzeri Yeni Tür Bulundu!

S

shiftdelete.net

SDN Okuru

Bilim İnsanları, Güney Afrika bölgesinde sürdürdüğü çalışmalar neticesinde, insana benzeyen fakat daha farklı bir türün kalıntılarını keşfettiler! İşte yeni türün detayları!

Bulunan bu insan benzeri iskelet yapısına sahip canlı türü hakkında, siz ne düşünüyorsunuz?

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bu iskeletler tam maymundan insana dönerken aralarında çıkan iç savaş nedeni ile birbirlerini öldürdükleri için tam olarak dönüşümü tamamlayamayanlar.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
O değilde su uzaylılar ortaya çıksa da ölmeden bi uzay savaşı görsek :)

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
sdn evrim ve biyolojiye mi sardı ne? inananlar da var tabi bunlara, ne diyelim...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://video.nationalgeographic.com...gerreconvod&utm_campaign=Content&sf12973275=1

biraz ordan al, biraz burdan, sonra hayal gücün ile, evrimi de desteklesin diye maymun gibi bi çene ekle... nasılsa dışardan ayıran ana kısım çene kısmı. gerisi öyle böyle benziyor... toprağın bol olsun darwin...

Reaksiyon puanı
16,118
sdn evrim ve biyolojiye mi sardı ne? inananlar da var tabi bunlara, ne diyelim...

Exclusive: Building the Face of a Newly Found Ancestor

biraz ordan al, biraz burdan, sonra hayal gücün ile, evrimi de desteklesin diye maymun gibi bi çene ekle... nasılsa dışardan ayıran ana kısım çene kısmı. gerisi öyle böyle benziyor... toprağın bol olsun darwin...
adam 42derece ateşle yanarken hayaller gördü yazdı çizdi önemli ve güçlü bir ailenin ferdi olmasından onun masalları gerçek gibi kabul gördü insan maymundan geldiyse maymunlar niye var dersen cevapları yok...

DogukanDogu

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Evrim karşıtları doluşur şimdi buraya. :) Evrim Teorisi sadece bir teoridir ama gerçek bir teoridir. Her şey değişim içindedir. Evrim Teorisi insan maymundan gelmiştir demez, bir ortak atadan farklılaşma sonucu oluşmuştur der.

Reaksiyon puanı
10,325

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Evrim karşıtları doluşur şimdi buraya. :) Evrim Teorisi sadece bir teoridir ama gerçek bir teoridir. Her şey değişim içindedir. Evrim Teorisi insan maymundan gelmiştir demez, bir ortak atadan farklılaşma sonucu oluşmuştur der.
Ortak ata da ney biraz açıklarmısın? mercimekmi bu yeşili, kırmızısı olsun, nasıl bir gerçek teoriymiş açıklarmısın? ve şimdiki maymunlar ne zaman insan olacak ve şuanki insanlar ne zaman evrimleşip başka yaratıklara dönüşecek?

Jake Sully

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın, yorum yapın diye size silah mı doğrultuyolar bilmiyorum ama bilmediğiniz konularda cidden yorum yapma mecburiyetiniz yok
wink.gif
bırakın cehaletiniz çıkmasın ortaya. ben 7 yaşında falan "ne yani bu masanın ilerde bi canlı olacağını mı söylüyosunuz" diye tepki veriyodum daha oralarda mısınız hala siz? Not:7 yaşındaysanız üzerinize alınmanıza gerek yok
wink.gif

Darwininki bir teori evet ama teorinin hiç bir şekilde ispatlanmamış iddaalar topluluğu olduğu kanısı yanlış, teoriler doğa kanunlarını yanlışlamayacak şekilde ve çoğu yönüyle bilimsel olarak kanıtlanmış tezlerdir. Hala teori olarak kalmasının nedeni ilk canlı ortaya çıkarken kameranın kayıtta olmayışıdır
wink.gif
bilmem anlatabildimmi. Ayrıca bilim bugune kadar size birşey getirmediyse o klavyeden uzaklaşın bence.

Bir kaç not eklemek istiyorum iddalarına: ortada geçiş türleri göremezsin, çünkü hiç birimiz geçiş türlerinin ne olduğunu yaşarken anlayamayız. Örneğin ornitorenk bu duruma güzel bir örnek, her sınıfa ait benzer özellikleri var ama bu evriminin bittiği manasına gelmiyo, yaşadığı ortamı değiştirirse ya da beslenme şeklini değiştirmek zorunda kalırsa binlerce yıl sonra ornitorenklerin farklı türlerini görebiliriz. Ama insan evriminin bu noktadan sonra çok yavaşlayacağını söylemek mümkün. Çünkü yeni türlerin oluşabilmesi için, türün bir grubunun diğer tür üyelerinden izole yaşaması gerekir, günümüz dünyasında bu pek mümkün olmadığı için, insan evrimi tamamlanmasa da çok yavaşlamıştır. Bu arada maymundan insana geçiş diye bişi yok hala kulaktan duyma şeylere inanmayın, sadece ortak ataları var. Eğer ciddiye alıp dinliceksen bonobo şempanzelerini araştırmalısın, ama biliyorum bunlar safsata yaa diyip geçiceksin o yüzden kendimi yormıcam
biggrin.gif

Neyse söyledim ve ruhum kurtuldu tutamadım daha fazla kendimi
Güzel güzel muhabbetinizi edin, birbirinize muhalefet etmeyin
wink.gif

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ruh mu? maymundan evrimleştiysek ruh nerden geldi? neyse, evrimciler de doluşuyor. biz çıkalım da konuşsunlar...

SincapÇocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Bilim İnsanları, Güney Afrika bölgesinde sürdürdüğü çalışmalar neticesinde, insana benzeyen fakat daha farklı bir türün kalıntılarını keşfettiler! İşte yeni türün detayları!

Bulunan bu insan benzeri iskelet yapısına sahip canlı türü hakkında, siz ne düşünüyorsunuz?

ben sadece boy olarak konuşucam :D gerisi size kalmış beyler unutmayalımki insanlar yıllar geçtikçe tüm insanlıl 1 ila 10 cm arası uzuyor yani bundan 200 yıl önce sallıyorum insanlık en fazla 1,60 cm iken şimdi 1,80 1,90 falan :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bakın, yorum yapın diye size silah mı doğrultuyolar bilmiyorum ama bilmediğiniz konularda cidden yorum yapma mecburiyetiniz yok
wink.gif
bırakın cehaletiniz çıkmasın ortaya. ben 7 yaşında falan "ne yani bu masanın ilerde bi canlı olacağını mı söylüyosunuz" diye tepki veriyodum daha oralarda mısınız hala siz? Not:7 yaşındaysanız üzerinize alınmanıza gerek yok
wink.gif

Darwininki bir teori evet ama teorinin hiç bir şekilde ispatlanmamış iddaalar topluluğu olduğu kanısı yanlış, teoriler doğa kanunlarını yanlışlamayacak şekilde ve çoğu yönüyle bilimsel olarak kanıtlanmış tezlerdir. Hala teori olarak kalmasının nedeni ilk canlı ortaya çıkarken kameranın kayıtta olmayışıdır
wink.gif
bilmem anlatabildimmi. Ayrıca bilim bugune kadar size birşey getirmediyse o klavyeden uzaklaşın bence.

Bir kaç not eklemek istiyorum iddalarına: ortada geçiş türleri göremezsin, çünkü hiç birimiz geçiş türlerinin ne olduğunu yaşarken anlayamayız. Örneğin ornitorenk bu duruma güzel bir örnek, her sınıfa ait benzer özellikleri var ama bu evriminin bittiği manasına gelmiyo, yaşadığı ortamı değiştirirse ya da beslenme şeklini değiştirmek zorunda kalırsa binlerce yıl sonra ornitorenklerin farklı türlerini görebiliriz. Ama insan evriminin bu noktadan sonra çok yavaşlayacağını söylemek mümkün. Çünkü yeni türlerin oluşabilmesi için, türün bir grubunun diğer tür üyelerinden izole yaşaması gerekir, günümüz dünyasında bu pek mümkün olmadığı için, insan evrimi tamamlanmasa da çok yavaşlamıştır. Bu arada maymundan insana geçiş diye bişi yok hala kulaktan duyma şeylere inanmayın, sadece ortak ataları var. Eğer ciddiye alıp dinliceksen bonobo şempanzelerini araştırmalısın, ama biliyorum bunlar safsata yaa diyip geçiceksin o yüzden kendimi yormıcam
biggrin.gif

Neyse söyledim ve ruhum kurtuldu tutamadım daha fazla kendimi
Güzel güzel muhabbetinizi edin, birbirinize muhalefet etmeyin
wink.gif
Klavyene yazık başkan güvercin ile satranç oynanmaz.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
[video=youtube;oaP-qHnjIgs]https://www.youtube.com/watch?v=oaP-qHnjIgs[/video]

Şu videoyu izleyipte hala türler arası evrime inanıyorum diyen adamla iletişiminizi kesiniz, çünkü kendisi mermer kafalıdır, laftan anlamaz.

Reaksiyon puanı
16,118

Şu videoyu izleyipte hala türler arası evrime inanıyorum diyen adamla iletişiminizi kesiniz, çünkü kendisi mermer kafalıdır, laftan anlamaz.
acımasız gerçekler...

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6

ortaçağdaki kafaya sahip adamlar. "atalarımız" ya da "uzmanlar" ne derse ona inanıyoruz...

balık olarak mı kaldılar ? : hmmmm, yes of course...

neyse, yukarda çok bilen bi eleman vardı. o örnek verebilir..

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ortaçağdaki kafaya sahip adamlar. "atalarımız" ya da "uzmanlar" ne derse ona inanıyoruz...

balık olarak mı kaldılar ? : hmmmm, yes of course...

neyse, yukarda çok bilen bi eleman vardı. o örnek verebilir..

videodaki cevap veremeyen proflardan daha akıllı heralde? :)

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
kuşun gagası değişmiş de evrim olmuş... eee bizim tarlada çalışan insanlarımızın da elleri bizimkinden farklı, onların da elleri değişiyor.. bizim köyde de evrim var demek ki...

videodaki cevap veremeyen proflardan daha akıllı heralde? :)
bilmediğiniz konularda cidden yorum yapma mecburiyetiniz yok
wink.gif
wink.gif

Hala teori olarak kalmasının nedeni ilk canlı ortaya çıkarken kameranın kayıtta olmayışıdır
wink.gif
bilmem anlatabildimmi.

Bu cümlelerden hareketle neden olmasın :D

ha, ayrıca arkadaş ruhtan da bahsediyordu, herhalde evrimin bir aşamasında içimize 21 gram hava filan kaçmıştır... :dil:

Reaksiyon puanı
16,118
Allah'ın varlığını inkar etmek en büyük cahillik topalsolucan 'nın mesajlarında cahillik yok bilgi var...

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
merhabalar,
öncelikle sağlık bilimleri alanında doktora sahibi ve yıllarca genetik çalışmış bir bilim insanı olarak sizlere bilimsel terminolojide TEORİ ne demektir onu anlatayım.bir bilim insanı önce bir gerçekliği keşfeder, bu gerçek yerçekimi, mevsimlerin oluşması, güneşin doğup batması yada doğum ve ölüm gibi doğa gerçekleri olabilir. ancak bilim adamı bu doğa gerçeklerin nasıl gerçekleştiği, mekanizmlarının ne olduğu ve hangi fizik kanunlarına göre çalıştığını merak eder. örneğin newton un kafasına elma düştüğünde yerçekimi gerçeğinin farkına vardı. bu yerçekiminin fiziksel işleyişine kafa yormaya başladı ve hipotezler geliştirdi. mesela ilk önce yeryüzünün tüm nesnelere eşit çekim kuvveti uyguladığını düşündü, bu bir hipotezdir, sonra çekim kuvvetinin nesnelerin kütlelerine göre farklı olabileceğini düşündü, bu da ikinci bir hipotezdir. sonra ise hem nesnelerin kütlesinin hem de birbirlerine uzaklığın çekimi etkileyebileceğini düşündü. o dönemki bilimsel imkanlarla hipotezlerini test etti ve son hipotezinin doğruluğunu kanıtlayan delillere ulaştı. artık o hipotez teori olmuştu. yani teoriler delillerle doğruluğu kanıtlanan hipotezlere deniliyordu. aslında o zamanlar buna teori yerine kanun diyorlardı. ama einstein newton kanunlarının doğru ama eksik olduğunu farketti ve onun bulgularındaki eksikleride giderebilen yeni bir teori ortaya koydu. bu görelilik teorisiydi. son yıllara kadar en geçerli yerçekimi (yada kütle çekim) teorisi buydu. sonra fizikçiler einstein ın teorisinin eksik yanlarını bulup şuan en geçerli kütle çekim teorisi olan kuantum teorisini ortaya koydular. teoriler gelişir eksikleri giderilir. bu yüzden gerçekleri açıklayan kurallara KANUN değil TEORİ diyoruz. tıpkı atom teorisi yada evrim teorisi gibi.

Darwin inançlı bir hristiyandı. Canlıları tanrının yarattığına inanıyordu ve bunu bilimsel olarak kanıtlamak için beagle isimli gemiyle yıllar sürecek bir keşif gezisine çıktı. ancak galapagos adalarından döndüğünde elinde zayıflamış bir iman ve farkına vardığı evrim isimli doğa gerçeği vardı. evrimi ilk darwin keşfetmedi, antik yunandan, mısırlılardan, eski iran medeniyetinden yada arap filozoflardan canlıların evrimini anlatan tarihi kayıtlar vardır. Darwin i farklı kılan ise o amanların teknolojisiyle, daha genetik bilimi ortada yokken, evrimin mekanizmalarını açıklamaya çalışmış ve doğal seçilim denilen evrim teorisini ortaya koymuştur. bugün gelişen teknoloji ve özellikle genetik, biyoloji ve antropoloji bilimleri sayesinde evrim teorisi çok fazla yol kat etti. eğer bu günki evrim teorisi kalın bir kitapsa darwinin teorisi o kitapta sadece bir paragraftır.

günümüzde evrim sayesinde tıp ve biyoloji alanında inanılmaz ilerlemeler kaydedilmiştir. canlıların taksonomisi tamamen evrimsel türleşmelerine göre düzenlenmiş, insanlardaki birçok genetik hastalık evrim sayesinde açıklanabilmiştir.

kısaca evrim bir doğa gerçeğidir, tıpkı yerçekimi gibi.. evrim teorisi ise evrimin nasıl oluştuğu, hangi mekanizmaların rol aldığını açıklamaya çalışan bilimsel verilerdir, tıpkı Newton un yerçekim teorisi gibi yada Dalton un çekirdek etrafında dönen elektronlardan bahsettiği atom teorisi gibi. bu yüzden evrim sadece bir teoridir diyenlere şunu belirtmek isterim. evrim ve evrim teorisi farklı şeylerdir. tıpkı yerçekimi ve yerçekimi teorisi gibi yada atom ve atom teorisi gibi...

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Videoyu izledim adam aynı soruyu bana sorsa ben tırtılı örnek verirdim normal bir kurt gibi ortalıkta dolaşıp yaprak yiyor sonra kozaya girince puf birden kanatlı bir yaratık oluyor gözümle gözlemleyebildiğim bir evrim yıllarımı vermeye de gerek yok.Mesela kurbağalar balık halinde başlayıp kurbağaya dönüşüyor bunlar evrim değilde nedir acaba.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Videoyu izledim adam aynı soruyu bana sorsa ben tırtılı örnek verirdim normal bir kurt gibi ortalıkta dolaşıp yaprak yiyor sonra kozaya girince puf birden kanatlı bir yaratık oluyor gözümle gözlemleyebildiğim bir evrim yıllarımı vermeye de gerek yok.Mesela kurbağalar balık halinde başlayıp kurbağaya dönüşüyor bunlar evrim değilde nedir acaba.
Başkalaşım :blink: Evrim tersinmezdir. kelebeğin yavrusu yine tırtıl olur :blink:

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ortak ata da ney biraz açıklarmısın? mercimekmi bu yeşili, kırmızısı olsun, nasıl bir gerçek teoriymiş açıklarmısın? ve şimdiki maymunlar ne zaman insan olacak ve şuanki insanlar ne zaman evrimleşip başka yaratıklara dönüşecek?
günde 50 kilo süt veren inekler ne zaman evrimleşti, yada 5 kilo et verebilen tavuklar, yada hindistanda dişsiz fil ırkı ne zaman evrimleşti.. evet 50 yıl evvel bu saydığım türler yoktu. 50 yıl evvel en verimli inek 10 kilo süt verirdi, en besili tavuk 2-2.5 kilo et verirdi ve dişlere sahip olmayan bir fil ırkı yoktu.. ama modern insan ile ilk uzak atası olan homo habilis arasında yaklaşık 1,5 milyon yıl var. yani bizler homo habilisten 1,5 milyon yılda evrimleşmişiz. insan evrimi devam ediyor belki 1,5 milyon yıl sonra başka bir yaratığa dönüşürüz, ama yavaş yavaş zaten dönüşüyoruz. mesela artık daha uzun yaşayan bir ırka dönüştük, daha zekiyiz.. 200bin yıllık insan ırkı hayatında neredeyse tüm devrimsel atılımlar son bin yılda. bütün teknolojik atılımlarsa son 200 yılda. yani ilk insana göre 1000 kat daha kabiliyetliyiz. beyin hacmimiz sürekli artıyor, 10.000 yıl evvel yaşayan insanlardan daha büyük beyin ve kafalara sahibiz, yıllar geçtikçe daha da güzelleşiyoruz, 200 yıl evvel bir grip salgını neredeyse ülkelerin nüfusunun yarısından fazlasını öldürürken şimdi 3-5 günde atlatabilecek kadar dayanıklıyız....

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Evrim bir doğa gerçeği imiş... Neyse, birkaç milyon, on milyon sonra bizim gelecek nesillere göre biz maymun gibi kalırsak, onlar da evrimleşip kanatlanırlar, uçarlarsa filan bakıp evrim denen bişey varmış derler gari..

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
evrim bireylerde olmaz nesillerde olur. yani kurtçuğun sineğe dönüşmesi yada kurbağanın değişimi metamorfoz yada başkalaşımdır. evrim ise nesillerde olur.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bunların hepsi birer teoridir. bilim olması için gözlemleyebilmek ve deneylerle ortaya koymak gerek ve bu da imkansız çünkü bunun için milyon yıllar söz konusudur. dolayısıyla aslında bilime inanıyorum, bilim adamlarına inanıyorum demek bir inançtır. bu da bilim inancını doğuruyor. yani bilim de bir çeşit dini inanç oluyor.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Düşününce evrim bana mantıklı geliyor.Mesela köstebek göz yapıları var ama kullanmaya kullanmaya körelmiş yine göz çukuru olsun gözü oluşuyor ama kapalı halde.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
günde 50 kilo süt veren inekler ne zaman evrimleşti, yada 5 kilo et verebilen tavuklar, yada hindistanda dişsiz fil ırkı ne zaman evrimleşti.. evet 50 yıl evvel bu saydığım türler yoktu. 50 yıl evvel en verimli inek 10 kilo süt verirdi, en besili tavuk 2-2.5 kilo et verirdi ve dişlere sahip olmayan bir fil ırkı yoktu.. ama modern insan ile ilk uzak atası olan homo habilis arasında yaklaşık 1,5 milyon yıl var. yani bizler homo habilisten 1,5 milyon yılda evrimleşmişiz. insan evrimi devam ediyor belki 1,5 milyon yıl sonra başka bir yaratığa dönüşürüz, ama yavaş yavaş zaten dönüşüyoruz. mesela artık daha uzun yaşayan bir ırka dönüştük, daha zekiyiz.. 200bin yıllık insan ırkı hayatında neredeyse tüm devrimsel atılımlar son bin yılda. bütün teknolojik atılımlarsa son 200 yılda. yani ilk insana göre 1000 kat daha kabiliyetliyiz. beyin hacmimiz sürekli artıyor, 10.000 yıl evvel yaşayan insanlardan daha büyük beyin ve kafalara sahibiz, yıllar geçtikçe daha da güzelleşiyoruz, 200 yıl evvel bir grip salgını neredeyse ülkelerin nüfusunun yarısından fazlasını öldürürken şimdi 3-5 günde atlatabilecek kadar dayanıklıyız....
Bağışıklık sistemi öğrenen bir sistem. Şimdi infulenza dan ölmüyorsun ama h5n1 e gelince apışıp kalıyorsun :) Eskiden adam azdı şimdiki ölenlerle kaç ülke ederdi kim bilir. İneklerin süt verimi nasıl arttı doğal olarak mı arttı yoksa ırk ıslahı yoluyla yani insan eliylemi ? Tavukları söylemeye bile gerek yok onlar hep antibiyotiklerin eseri.Homo naledi diye birşey çıkardılar iki tane kemikten maymun insan arası insan tam aranan kan :) Bilim bu mu yani 3 kemikten sonuç mu ?

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Düşününce evrim bana mantıklı geliyor.Mesela köstebek göz yapıları var ama kullanmaya kullanmaya körelmiş yine göz çukuru olsun gözü oluşuyor ama kapalı halde.
Sen bana toprak altına girmeden ya da toprak altında iken gözleri olan köstebeği ispatla ben sana gerisini anlatayım..

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bağışıklık sistemi öğrenen bir sistem. Şimdi infulenza dan ölmüyorsun ama h5n1 e gelince apışıp kalıyorsun :) Eskiden adam azdı şimdiki ölenlerle kaç ülke ederdi kim bilir. İneklerin süt verimi nasıl arttı doğal olarak mı arttı yoksa ırk ıslahı yoluyla yani insan eliylemi ? Tavukları söylemeye bile gerek yok onlar hep antibiyotiklerin eseri.Homo naledi diye birşey çıkardılar iki tane kemikten maymun insan arası insan tam aranan kan :) Bilim bu mu yani 3 kemikten sonuç mu ?
zaten evrim budur, bağışıklık sistemin öğrenir dirençli olanlar hayatta kalır ve soyları devam eder. yeni nesil daha dirençli olur. gripten ölen insanların bağışıklık sistemi öğrenemedi mi? ırk ıslahı dediğin şey tam da evrimdir. evrim mekanizmalarından biri yapay seçilimdir. yani ırk ıslahı, bunu tarımda da yaparız. böylece daha verimli yeni türler elde ederiz. peki dişe sahip olmayan fil ırkı nasıl oluştu biliyormusun yine insan eliyle. dişleri için avlanan filler yüzünden dişlere sahip olmayan fillerin hayatta kalma şansı ve üreyerek soylarını devam ettirme şansı arttı. artık dişleri olmayan fil sürüleri var ve eş bulup çiftleşmek için dişlere sahip fillerle rekbet etmek zorunda değiller. böyle küçük farklılıklar ve değişen çevre şartları türleşmeyi sağlıyor. belki bin yıl sonra torunlarımız dişlere sahip fil fosillerini bulup bugün bizim mamutlara baktığımız gözle bakacak.