İngiltere'de internete kısıtlama planı

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İngiliz hükümeti, yurt dışından yüklenen şiddet içerikli görüntülerin erişimini engellemek için internet şirketleriyle görüşüyor.

140211-internetingiltere.widec.jpg

İngiltere'deki koalisyon hükümeti, radikalleşmeye yol açabilecek şiddet içerikli videoların bulunduğu internet sitelerini engellemeyi planlıyor.

İngiltere İçişleri Bakanlığının, söz konusu görüntülere erişimin sağlanmaması için internet şirketleriyle görüşmeler yürüttüğü kaydedildi.

Planların, Göçten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine yeni getirilen eski Güvenlik Bakanı James Brokenshire tarafından hazırlandığı bildirildi.

Suriye'deki cihatçıların tehdit oluşturmasından endişe duyan hükümetin bununla mücadele etme kararı aldığı belirtilirken, İngiliz yayın kurumu BBC, bir bakanın yaklaşık 2 bin Avrupalının savaşmak için Suriye'ye gittiğini söylediğini aktardı.

21 BİNDEN FAZLA İÇERİK KALDIRILDI

Mevcut uygulamaya göre, polis ve Kraliyet Savcılığı internete yüklenmiş videoların kaldırılmasını talep edebiliyor. Bu çerçevede Şubat 2010'dan bu yana, "terörizm içerikli" olduğu belirtilen 21 binden fazla içeriğin kaldırıldığı kaydediliyor.

Polis veya savcılığın yasa dışı olduğunu belirlediği içerik, okullar ve hastaneler gibi kamu kuruluşlarında engelleniyor. Ancak yürürlükteki uygulamaya göre, sıradan kullanıcılar bu kapsamda bulunmuyor.

Yetkililer, kaynağı yurt dışında olan sitelere karşı harekete geçmenin zorluğuna dikkat çekiyor. İngiliz basını eski Güvenlik Bakanı Brokenshire'ın, "Yurt dışından yüklenen fakat Birleşik Krallık yasalarına aykırı olan materyallerin daha iyi kısıtlanmasına çalışacağız ve aile dostu filtrelere dahil edilebilecek diğer zararlı içeriğin tanımlanmasına yardımcı olacağız" ifadesine yer verdi.

ntvmsnbc

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
En azından Amerikan Ajanı değil İngiliz Hükümetinini başındakiler :dirol:

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kısıtlama nede olursa olsun ben karşıyım.

Varsa insanın kendisinde olmalı, olmayanlar için zaten her zaman nuh

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Oralarda olunca "kısıtlama", ülkemizde olunca "yasak, sansür.." Ohh be ne alâ ya...

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
aha paralel devlet orda da varmış ya la :D :D

conquistador

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Batı demokrasilerinde sansür yok diyen "İNTERNET GURULARIMIZ" vardı forumda biryerlerde nereye gitti ki onlar?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Haberi bile çarpıtmışsınız ya helal olsun. Adamlar gidipte muhalif siteleri kapatın demiyorlar . Ya da ingiliz halkının gireceği siteleri log kayıtlarını 2 sene elinizde tutun demiyorlar.. Adamlar terörden halkını uzak tutmaya çalışıyor. Bu mu sansür..

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Alçak İngiltere.Eleştirel tweet attığı için gazeteciyi sınır dışı ediyor.Birde üstüne üstlük her kullanıcının internetteki faaliyeti kayda alınarak yıl süreyle saklıyor.Daha kötüsü bu saklanan verilerle ne yapılacağın da kimse bilmiyor.Bunlar kesin ses kayıtlarına da kısıtlama getirmiştir.Çok yazık yani!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İngiliz hükümetinin amacı, öyle sanıyorum, haberde o ülke geçtiği için, Suriye'de yaşanan vahşeti kendi halkından gizleyip, olup bitenlere halkın tepki vermesini önleek. Şu günlerde aynı anda Orta Afrika olarak Avrupalılar tarafında böyle adlandırılan ülkededeMüslümanlar katlediliyorlar. Katlimaların sorunduz işlenebilmesi için de Fransız askarlari başlarında duruyorlar. Daha önce de Somali'deki katliamlar ve açlık krizi Avrupalı halklardan gizlenmeye çalışılmıştı.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Sansürcü zihniyet ! Kısıtlayıcı zihniyet ! Özel hayata saygısız zihniyet ! İngiltere'ye yakında şeriat geliyor arkadaşlar.Aman yarabbi yandık Allah ! Ölücez hepimiz ölücez ! Dünya'nın sonu geldi.İnternete sansür koyuyorlar ! Kurtarın bizi !

İngiltere sansürleyince "DEMOKRATİK ÜLKE CANIM, İNSAN HAKLARINA SAYGILI ÜLKE" oluyor, ama Türkiye'de, bütün sözde "DEMOKRATİK ÜLKELERDEN" daha hızlı ve daha kesin bir şekilde sonuca ulaştırılan şahsı mağdur etmeyen internet kanununda düzenlemeler yapılınca "YANDIK ALLAH, ŞERİAT GELİYOR, ÖZEL HAYATIMIZA KARIŞIYORLAR, KÜRTAJ İSTİYOZ BİZ KÜRTAJ, SİZENE BİZİM ÖZEL HAYATIMIZDAN" diye çığlık kıyamet koparıp ülkemizin itibarını zedeliyorlar.Lanet olsun böyle zihniyete !

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sansürcü zihniyet ! Kısıtlayıcı zihniyet ! Özel hayata saygısız zihniyet ! İngiltere'ye yakında şeriat geliyor arkadaşlar.Aman yarabbi yandık Allah ! Ölücez hepimiz ölücez ! Dünya'nın sonu geldi.İnternete sansür koyuyorlar ! Kurtarın bizi !

İngiltere sansürleyince "DEMOKRATİK ÜLKE CANIM, İNSAN HAKLARINA SAYGILI ÜLKE" oluyor, ama Türkiye'de, bütün sözde "DEMOKRATİK ÜLKELERDEN" daha hızlı ve daha kesin bir şekilde sonuca ulaştırılan şahsı mağdur etmeyen internet kanununda düzenlemeler yapılınca "YANDIK ALLAH, ŞERİAT GELİYOR, ÖZEL HAYATIMIZA KARIŞIYORLAR, KÜRTAJ İSTİYOZ BİZ KÜRTAJ, SİZENE BİZİM ÖZEL HAYATIMIZDAN" diye çığlık kıyamet koparıp ülkemizin itibarını zedeliyorlar.Lanet olsun böyle zihniyete !

Sen olaylari cok yanlis anlamissin. Seni soyle pistten alalim fazla yaktin.

Reaksiyon puanı
0
Kara propaganda yapmakta üstünüze yok var ya? Birisi çıkmış tweet attığı için sınır dışı edilen gazeteciden bahsediyor! Adamın yalanı yatsıyı bulmadı.Hiç mi farklı kaynaktan haber okumazsınız siz arkadaş? Ya da işiniz gücünüz tetikçilik mi nedir bu ya??

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Aha Gördünmü Başbakanımız İngiltere'yede Örnek Oldun

Bir Arkadaşımız Da demişki Muhalif Kayıtları Kapatmıyor Terörden Uzak Tutuyor

Haberin ilk Satırını Okumamış Gözden Kaçırmış Herhalde ..

Özgürlük Tanımı Bu Haberin Neresinde Geçiyor , {Tanımı} Diyorum Dikkat Çekerim .

He İngiliz Özgürlüğü Budur Diyorlarsa Doğrudur Çünkü Onlar Avrupalı .!!!

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
LeчL-i รùĸùէ;3235734 dedi ki:
Kara propaganda yapmakta üstünüze yok var ya? Birisi çıkmış tweet attığı için sınır dışı edilen gazeteciden bahsediyor! Adamın yalanı yatsıyı bulmadı.Hiç mi farklı kaynaktan haber okumazsınız siz arkadaş? Ya da işiniz gücünüz tetikçilik mi nedir bu ya??
Tetikçilik lafını kabul etmiyorum ve aynen iade ediyorum.Ben haberi çok kaynaktan okudumda siz asıl hangi kaynaktan okudunuz.Kim derki biz bu vatandaşın tweetini beğenmedik şutladık diye.Sizin kaynaklarda yazıyormu bu vatandaşın 10 Marta kadar çalışma izni olduğu?
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/39877/O_gazeteci_Arinc_a_belge_ile_cevap_verdi.html

Reaksiyon puanı
0
Tetikçilik lafını kabul etmiyorum ve aynen iade ediyorum.Ben haberi çok kaynaktan okudumda siz asıl hangi kaynaktan okudunuz.Kim derki biz bu vatandaşın tweetini beğenmedik şutladık diye.Sizin kaynaklarda yazıyormu bu vatandaşın 10 Marta kadar çalışma izni olduğu?
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/39877/O_gazeteci_Arinc_a_belge_ile_cevap_verdi.html

İster kabul et ister etme öylesiniz. Ben her türlü kaynaktan okuyorum eğer sende okusaydın devamlı haberlerini alıntı yaptığın sitenin ne kadar kara propaganda meraklısı olduğunu görürdün.
Bu ilk sahtekarlık http://haber10.com/haber/default.aspx?id=474515#.Uv4G1ngazCQ
Bu ikinci sahtekarlık http://www.haber7.com/gundem/haber/1126523-mahir-zeynalovun-basin-karti-sahtekrligi
Bu da üçüncü sahtekarlık http://www.haber7.com/guncel/haber/1126234-todays-zaman-muhabirinin-sinir-disi-edildim-yalani

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
bu ülkede sansür yok diyenlere söylüyorum.

ben açtım telefonu bazı tv kanallarına altyazıları ben kaldırdım.
yolsuzluk soruşturmasını açan savcıları ve polisleri sürgüne ben yolladım.kimisini de tehtit ederek ben susturdum.
gezi parkında tweet atanları ben polislere baskın yaptırdım. zaten.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
LeчL-i รùĸùէ;3237639 dedi ki:
İster kabul et ister etme öylesiniz. Ben her türlü kaynaktan okuyorum eğer sende okusaydın devamlı haberlerini alıntı yaptığın sitenin ne kadar kara propaganda meraklısı olduğunu görürdün.
Bu ilk sahtekarlık http://haber10.com/haber/default.aspx?id=474515#.Uv4G1ngazCQ
Bu ikinci sahtekarlık http://www.haber7.com/gundem/haber/1126523-mahir-zeynalovun-basin-karti-sahtekrligi
Bu da üçüncü sahtekarlık http://www.haber7.com/guncel/haber/1126234-todays-zaman-muhabirinin-sinir-disi-edildim-yalani
Sizin link verdiğiniz siteler ak propaganda yapıyor zaten.O kadar aklar ki verdiği belgede vatandaşın ismini siliyor.Bu kişi sahtekar yalancı olabilir tanımam etmem.Sahte delillerle hapse atılan gazeteciler için de tek bir kelime yazmayan, şimdilerde mağduru oynayan malum gazetenin yazarı neticede bir insan.Bu şahsın muhalif olduğu için şutlandığını sende çok iyi biliyorsun bende.Ayrıca yurtdışına şutlanan ilk gazeteci değil.Teoman Alili'yi araştır bakalım.Benim asıl merak ettiğim şu durumda Amerikalı bir gazeteci olsa ne olur du?

Sen diyorsun ki oturma izni bittiği için gönderildi bende diyorum ki muhalif olduğu için 5 kere başvurmasına rağmen oturma izni verilmedi gönderildi.Birilerinin hoşuna gitmedi diye kanaldan haber kaldırtanlar Azeri gazeteciyi uzaya bile gönderir.Her şey ayyuka çıkmış iken, Türkiye'de basına ve gazeteciye sansürde dünyadaki yerimiz ortada iken bu şahsın şutlanma sebebini tartışmaya gerek duymuyorum.Yarın bir gün sit alanından, villadan vs. bir meseleden bir siyasiyi eleştirmeye kalkarsak neler olacağının göstergesidir bu olaylar.Adam gene şanslıymış gidecek yeri var bizde oda yok.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Sizin link verdiğiniz siteler ak propaganda yapıyor zaten.O kadar aklar ki verdiği belgede vatandaşın ismini siliyor.Bu kişi sahtekar yalancı olabilir tanımam etmem.Sahte delillerle hapse atılan gazeteciler için de tek bir kelime yazmayan, şimdilerde mağduru oynayan malum gazetenin yazarı ancak neticede bir insan.Bu şahsın muhalif olduğu için şutlandığını sende çok iyi biliyorsun bende.Sen diyorsun ki oturma izni bittiği için gönderildi bende diyorum ki muhalif olduğu için 5 kere başvurmasına rağmen oturma izni verilmedi gönderildi.Birilerini hoşuna gitmedi diye kanaldan haber kaldırtanlar Azeri gazeteciyi uzaya bile gönderir.Her şey ayyuka çıkmış iken, kimse Türkiye'de basına ve gazeteciye sansürde dünyadaki yerimiz ortada iken bu şahsın şutlanma sebebini tartışmaya gerek duymuyorum.Yarın bir gün sit alanından, villadan vs. bir meseleden bir siyasiyi eleştirmeye kalkarsak neler olacağının göstergesidir bu olaylar.Adam gene şanslıymış gidecek yeri var bizde oda yok.

Bosver kardes bunlara cevap bile verme adamlar cok tarafsizmis gibi haber7,ensonhaber vs. sitelerin haberlerini paylasiyorlar. Kendileri inanmis bizimde inanmamizi istiyorlar ama karsilarinda alo fatih gibi kisiler yok.

unchange

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ingilteredeki olay bizimkine göre çok daha basit ama hala karşılaştıranlar olmuş.Başlığa göre mi yazıyosunuz cevapları anlamadım ki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Maç olur, herkes bir tarafı tutar ve maç sonrası kavga çıkar.
Seçim olur, herkes bir parti tutar ve seçim öncesi kavgalar olur, cinayetler işlenir.
Televizyon izlenir. Herkesin kendi dizisi var ve eve gelen misafir, dizisini izletmediler diye küser ve gider.
Az gelişmişlik teknolojik bir mesele değil, toplumsal bir mesele. Toplumu da kişiler oluşturur.

Reaksiyon puanı
0
Sizin link verdiğiniz siteler ak propaganda yapıyor zaten.O kadar aklar ki verdiği belgede vatandaşın ismini siliyor.Bu kişi sahtekar yalancı olabilir tanımam etmem.Sahte delillerle hapse atılan gazeteciler için de tek bir kelime yazmayan, şimdilerde mağduru oynayan malum gazetenin yazarı neticede bir insan.Bu şahsın muhalif olduğu için şutlandığını sende çok iyi biliyorsun bende.Ayrıca yurtdışına şutlanan ilk gazeteci değil.Teoman Alili'yi araştır bakalım.Benim asıl merak ettiğim şu durumda Amerikalı bir gazeteci olsa ne olur du?

Sen diyorsun ki oturma izni bittiği için gönderildi bende diyorum ki muhalif olduğu için 5 kere başvurmasına rağmen oturma izni verilmedi gönderildi.Birilerinin hoşuna gitmedi diye kanaldan haber kaldırtanlar Azeri gazeteciyi uzaya bile gönderir.Her şey ayyuka çıkmış iken, Türkiye'de basına ve gazeteciye sansürde dünyadaki yerimiz ortada iken bu şahsın şutlanma sebebini tartışmaya gerek duymuyorum.Yarın bir gün sit alanından, villadan vs. bir meseleden bir siyasiyi eleştirmeye kalkarsak neler olacağının göstergesidir bu olaylar.Adam gene şanslıymış gidecek yeri var bizde oda yok.
Eğer adamı tanımıyorsan ne diye avukatlığını yapıyorsun? Sen bana bir argüman sundun bende sana onun sahtekar yalancı olduğunu, hatta alıntı yaptığın haber portalınında yalan söylediğini ispatladım. Konuyu derinleştirmenin bir anlamı yok. Yoksa benimde söyleyeceğim çok şey var. Bizim gidecek yerimiz yok diyerek en büyük nankörlüğü yapıyorsun. Herkes ağzına geleni istediği gibi istediği şekilde konuşuyor bu ülkede ve kimseyede birşey olmuyor. 2000 öncesiyle karıştırma sen Türkiye'yi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen çok tarafsızsın değil mi cumhuriyet,radikal,hürriyet gibi kara propaganda sitelerinin haberlerini paylaşıyorsun?

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
LeчL-i รùĸùէ;3237852 dedi ki:
Eğer adamı tanımıyorsan ne diye avukatlığını yapıyorsun? Sen bana bir argüman sundun bende sana onun sahtekar yalancı olduğunu, hatta alıntı yaptığın haber portalınında yalan söylediğini ispatladım. Konuyu derinleştirmenin bir anlamı yok. Yoksa benimde söyleyeceğim çok şey var. Bizim gidecek yerimiz yok diyerek en büyük nankörlüğü yapıyorsun. Herkes ağzına geleni istediği gibi istediği şekilde konuşuyor bu ülkede ve kimseyede birşey olmuyor. 2000 öncesiyle karıştırma sen Türkiye'yi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen çok tarafsızsın değil mi cumhuriyet,radikal,hürriyet gibi kara propaganda sitelerinin haberlerini paylaşıyorsun?
Kimseyi savunmuyorum.Ancak kim olursa olsun görüşü karşıt diye konuşursan sana şunu yaparım demek için sınır dışı edilmesine karşıyım.Sen buna karşı değilsen onu söyle?Ayrıca bu kişi dağa çıkıp teröristlik yapmadı, kutucuklarda dolar götürmedi, adam öldürmedi.Sadece eleştirdi.Mart ayına kadar oturma izni olmasına rağmen, bir Türk vatandaşıyla evli olmasına rağmen sınır dışı edildi.Söyleyecek çok şeyiniz varsa söyleyebilirsiniz.Hatta fikirlerimi beğenmeyip eleştirebilirsiniz.Eleştirilenleri ülkenden sürmek yerine eleştiriye açık biriyim.Bizim gidecek yerimiz yok derken ne nankörlüğü yapmışım?Ben çifte pasaportlu değilim.Sadece Türk vatandaşıyım.Şutlanan gazetecinin çifte vatandaşlığı olduğu için bunu söyledim.Siz farklı anladıysanız bilemeyeceğim.Kendi kendine bir şeyleri ıspatladığını düşünebilirsin.Oda senin görüşündür saygı duyarım.

"Herkes ağzına geleni istediği gibi istediği şekilde konuşuyor bu ülkede ve kimseyede birşey olmuyor" derken hiç gündem takip etmiyorsunuz ya da Finlandiya'dan falan bahsediyorsunuz galiba.Parasız eğitim isteyen gençler 8 küsür yıl hapis cezası almadımı?
.Yola Kahrolsun faşizm yazan 13 yaşındaki çocuk mahkemelerde süründürülmedimi ?.Hadi ben 2000 öncesiyle karıştırdım.Siz olmayanın hayaliyle yaşıyorsunuz.

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizimkilerin neyi niye yasakladıklarını, cezaların ve yasaların tam olarak neyi kapsadığını açıklamaya bile tenezzül etmeden çok çabuk oldu bitti şeklinde yasayı geçirmek istedikleri ortada. Tartışılmadan geçirilmek istenen bir yasa. Hakkında herkes bir şeyler söylerken biz kime inanacağımızı bile bilemiyoruz. Durum böyle olunca ortaya atılanlara inanarak insanların aklına gereksiz bir sansür uygulaması olacağı geliyor. Bu uygulamada aile paketi uygulaması gibi seçme şansıda yok. Kaldı ki Aile paketi gibi bir uygulamada varken gerçekten sansüre ihtiyaç mı var, yoksa bu hükümetin pisliklerini saklaması için bir kılıf mı?
İngiltere de durum nedir bilmem ama burda doğru düzgün açıklama yapılmadan oldu bitti şeklinde geçirilmek istenen zamanlamasıda manidar olan bir sansür ve takip sistemi gelecek. Hayırlısı olsun.