İngiltere UFO Dosyalarını Kamuoyuna Açtı

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
mescorb dedi ki:
Ufo var..O kesin..
Uzaylının olup olmadığı tartışılabilir..

İşte budur
Kullananlara ne derseniz deyin ister şöför dersiniz :D ister uzaylı ama  UFO var.

dr_divx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ufoların göründüğü veya iletişim kuranların, neden seneler sonra ortaya çıkarılması gerekiyor .. ayrıyetten bu uzaylılar neden adam gibi iletişim kurmuyorlar bizimle tamam kardeşim geliyoruz ..konuşalım tanışalım birbirimize nasıl yardımcı oluruz ona bakalım ..ne bu röntgencilik aman kimse görmesin dikizliyim mantığı neden yani .. :)

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım benim düşüncem böyle, saygı duymana sevindim. Senin düşünce ne de saygı duyuyorum. Ama şöyle bir şey var ki, dünyanın güneşe yakın veya uzak olması ile alaska veya ekvatorun alakası yok. Atmosfer olmazsa hayat da olmaz ;)

Düşünceme katılan arkadaşlar gördüm, sevindirici bir şey; ama dediğim gibi, bu düşünce benim mevcut durum üzerine kurduğum teoridir.

Uzaylıdan kasıt tek hücreli canlılar değildir @dead_ghost, öncelikle buna açıklık getirelim. Bu gün pek çok kişinin uzaylı diyerek nitelendirmeya çalıştığı dünya dışı üstün zekâ sahibi canlılardır. Bu konuda hemfikir olduğumuzu görüyorum.

Ama şu var ki, uzaylıları çok çok ilerlemiş bir medeniyet olarak görüyorlar. Şahsen tanışmadım; ama olmayan bir varlığın böyle mükemmel tasvir edilmesi de hoşuma gitmiyor. Yoktur diyebilir misin? (Aslında diyebilirsin çünkü uzaylı yok) Bakteri ve virüslerin uzay gemisi yapıp insan kaçırdığını da görmedim. Farklı görüş olarak 10. dünya savaşı bile yapmış olabilirler diyorsun. O zaman dünyanın 400-500 katı kadar bir gezegen ve bir o kadar da doğal kaynak gerekmekte, ki şu anda her şeyin bir sonu olduğunu biliyoruz. Bitmez dediğimiz güneş enerjisi bile bir gün bitecek. Yani biraz mantlıklı düşünmek gerek, öyle ileri geri konuşmak yerine (lafım sana değil sakın yanlış anlama) daha mantıklı düşüncelere girmek gerekir.

Kur'an'da akıl sahibi olan her canlının hesaba çekileceği belirtilmiş ve akıl sahibi canlılar da belirtilmiştir. Ha ateizmin doğaüstü saymak istemediği olayları açıklama isteği de bu söylentilere sebebiyet olabilir. X-Files dizisini severek izlemişimdir; ama 9 sezon sonunda açıkladıkları gerçek ile kendilerine küfrettirdiler. Yok efendim kutsal kitaplar ve dinler, peygamberler uzaylıların biz oyalanalım, onları araştırmayalım diye biz verdikleri malzemelermiş. Tövbe estağfirullah...

Aramızda ateist arkadaşlar var, onlarla hiç tartışmaya girmeyeceğim, çünkü hiçbir ateistin tartışmanın seviyesini koruduğunu görmedim, kusura bakmasınlar.

Onun dışında, son olarak etrafımıza biraz bakmayı öneriyorum. Yani uzaylıları bekleyeceğine insan kendine çeki düzen verse, ailesine, okuluna, işine önem verse, vatana millete hayırlı bir evlat olsa daha güzel olmaz mı? Ha bu arada biz bu gezegenin hayat şartlarına ayak uydurmadık, biz dünyaya gönderildiğimizde dünya tamda bizim yaşayabileceğimiz bir yerdi ;)

tabiki saygı duyacaz illaki benim dediğim doğru değil ;) ama şu var ben orda kesinlikle hayat var demek istedim ister tek hücre ister çok hücre ;) bakteriler ve virüsler inanılmaz zor koşullarda hayatta kalabiliyorlar.ve kendi gezegeninin yaşam koşullarına ayak uydurmuş canlılarda olabilir buna paralel olarak ;) insanoğlundan üstün varlıklar olabilir ama daha düşünmeyi öğrenememiş gerilikte varlıklarda olabilir.yelpaze çok geniş yani arkadaşım.Bugün ABD bile göçecek başka gezegenler arıyorken evrende.bahsedilen üstün varlıklar neden gezemesin 10. dünya savaşını yaşamış ve belkide bulundukları gezegenin bahsettiğin gibi kaynakları tükenme noktasına gelmiş ;) bunlar hala olasılık şahsen tanışmak gerekir :D

patrick

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
19

ufo gören masum köylü :D

dead_ghost, girişin güzel sevdim seni, toplanın senaryo yazıyoruz :D

Revahak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dead_ghost dedi ki:
aslında tüm dünya hükümetleri 2012 yada 2013 yılında UFO lar ile ilgili gizli arşivlerini kamuoyuna açıklama kararı almışlardı geçenlerde.ya ben varolduklarına inanıyorum.milyarlarca gök cisminden sadece 1 inde hayat olduğuna inanmak bana çok saçma geliyor.ve bizden teknoloji olarak üstün olmaları da gayet doğal sebep şu ki;

her gök cismi aynı zaman diliminde oluşmadı dünya yaşlı ama daha yaşlı gezegenlerde var ;)

daha erken oluşmuş bir gezegende dolayısıyla daha erken yaşam belirtisi olacaktır 1 milyon yıl diyelim aradaki farka :)

dünyanın 1 milyon yıl sonraki teknolojisini hayal edebilirmisiniz :D

işte olay bundan ibaret bence biri bizi gözetliyor yaw :D

Yaw bu Dünyalar Savaşı filmine döndü:D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ufo diye bir şey yok:)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hatta yok oğlu yok yok yok:)

vacip42

Profesör
Reaksiyon puanı
0
finix flood yapma uyarı alabilirsin =)

+ bende inanıyorum ufo lara acık havalarda bazne görüyorum (geceleri ) gökyüzünde hareket eden ışıklar ama ne olduğunu kesin bilemiyorum tabi bence ya ufo yada abd nin casus uyduları :D bisür parlayarak ilerliyorlar sonra bazen birden bazen yavas yavas kayboluyorlar :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Görene kadar bizde inanmazdık

(Ben kardeşim ve annem)

Aile boyu saadet yaşamıştık o gün.

Arkadaşım birtek ben görsem neyse ... 3 kişi gördük diyorum...
Uzaydan geldiler demiyorum ama Tanımlanamayan Uçan Cisimler var

Doğrumu söylüyosun kafa mı buluyosun tam çözemedim :D

Uzaylı denilen varlıklar biz Müslümanların bildikleri varlıklardır genelde. Hani Kur'an'da bahsedilen insandan başka varlıklar var ya, onlar. Bazdı durumlarda insanlara gözükebiliyorlar.

Bu durumda Müslüman olmayan veya o konularda bilgisi olmayan birilerinini gördüklerini en iyi açıklama şekli uzaylı olur. Şahsen ben bir rahibin, papazın uzaylı gördüğünü iddia ettiğini hiç duymadım. İddia eden insanlar dinden uzak, çok eğitim almamış insanlardır genelde.

Yani uzaylıların var olduğuna inanmak? Saçma değil mi? Paşazede arkadaşımızın dediği gibi, eğer olsaydı öyle şeyler, Kur'an'da bahsedilirdi, ki bahsedilen canlıları çoğunuz bilirsiniz.

Evren çok büyük diyoruzda, ne kadarını, nesini biliyoruz? Güneş sistemindeki 9 gezegenden sadece dünyada hayat var. Bilimadamları diyor ki, dünya güneşe biraz yakın veya uzak olsa, insanlık tarihi toz olur.

Şimdi ihtimal var diye gelişmiş bir uygarlık var demek saçma olur bence. Eğer bizden biraz daha gelişmişlerse, 3. dünya savaşı tarzında bir şey yapıp kendilerini çoktan yok etmiş olurlardı. Yeri gelmişken buna değineyim. Yahu dost canlısı uzaylı ne demek ya? Bu adamların hiç mi ihtirasları, bencillikleri yok? Bunlar mükkemmel yaradılışta mı? Yani biraz mantıklı olalım arkadaşlar, ille mükemmeliyet arıyorsak, sağa sola değil, aynaya bakalım. Bu ufo sorunsalı insanların kendini sorgulaması için birebir.

Son olarak, küçüklüğümde Kanal 6'da UFO Gerçeği diye bir programı izlerdim, inanırdım da, hatta korkardım. Tabi zaman ilerledikçe, eğitimimi aldıkça neyin ne olduğunu daha iyi görme imkânım oldu. Biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum sizi.

Katılıyorum :)

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
ben hiç ufo görmedim. ama babam ve bir arkadaşı çocukken yaklaşık 100 metre önlerinde yere inmiş bir cisim(ufo demiyorlar uçağa benzeyen parlak bişeydi diyorlar) gördüklerini anlatır dururlar. cismin yanına gittiklerinde ise hemen ortadan kaybolmuş. babam 12-13 yaşlarında o zaman.yani 1967-68 yılları.aslında bu olay ;
bu cisimler amerikanın deneysel projeleri diyenleri çürütüyor. o zamanlar amerikanın bu teknolojiye sahip olduğunu sanmıyorum.zaten bu cisimleri görenlerin hikayelerine bakarsanız 1900 lü yıllara kadar gidiyor.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kur anda Uzaylı yok demek çok safça bir yaklaşım olur
tıpkı var demek gibi...

Arkadaşlar tefsirleri bilirsiniz Kuran'ı Kerim i açıklar bu tefsirler...
Ama her alim kendi döneminin getirdiği bilgilerle açıklar...

Uzaylı ya da Ufo kavramı İslamiyetten ve Kuran'ın indrilişinden çok sonraları insanlığın ortaya çıkardığı kavramlar... Bunlar belki bizim anlamadığımız bir Şekilde Kur'an da var olabilir ya da olmayabilir... Tıpkı sigaranın Kur'an da olmaması gibi ama bazı alimler Kuran'ın bazı hükümlerinden yola çıkarak sigara hakkında bir hükme varabiliyorlar...

Aynı şekilde mesela seferi olma durumu... 90 km den uzak bir yolculuğa çıkarsanız ve 15 gün içinde geri dönme niyetiniz varsa İslam dinine göre seferi olursunuz...
O günün şartlarında 90 km uzun bir yol...
Bu gün ise ben 300 km uzaklıktaki bir şehre aynı gün gidip işimi halledip geri aynı gün içinde dönebiliyorum yani aynı gün içinde 600 km yol alıyorum...
Peki seferilikten çıkıyor muyum yine seferi oluyorum...

Kur'an gelecekte araba icat olacak uçak icat olacak o zaman seferilik kalkacak demiş mi?
Dememiş... Ya da bizim anlayamayacağımız bir şekilde işaret etmiş de olabilir...

Yani uzaylı konusunda ben Kur'an da uzaylı görmedim o zaman yok demek çok basit bir düşünce tarzı olur...

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Unutmayın, kainatta, kum tanesinden bile küçük bir parçayız sadece.
Sizce yalnız olabilirmiyiz?

Emin olmamakla birlikte, bir yanlışım var ise Rab'bim affetsin, doğrusunu bilenler var ise düzeltsin; Kuran'da, bizlerden başka daha 40.000 alemin olduğu belirtiliyormuş.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
ufo mufo yok ne zaman dünyada veya bir ülkede büyük çaplı ekonomik kriz patlak verse anında ufolar görünmeye başlar bakınız geçmiş tarihlere :D hep aynı hikaye yahu şu ufolar birdefada gündüz gelseler çarşının pazarın üstünden uçsalar bi el sallasalar şu gemiden ne olurdu bunca yıldır bi inin şehir merkezine bi show yapın

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
bende hiç inanmazdım . Safsata der geçerdim ama . Son günlerdeki videolar ve resimler açıkçası Acaba!!! dedirtiyor.!!!

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ya söylemiyeyim diyorum ama bi geçmiş yıllardaki ufo görüntüleriyle şimdikileri bi karşılaştırın.

Geçmiş zamanda uçan daireler yavaşça süzülüyor.Günümüzde ışık hızında gittikleri iddia ediliyor.
Ya onlarında teknolojisi yeni yeni gelişiyor ya da bizim bilgisayar efektleri teknolojiyle birlikte gelişiyor

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bu aralarda moda oldu anasını satıyım şu uzaylılar :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hepimiz birer uzaylıyken dışardan heber beklemekte ne ola :)

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bazen önüne gelen UFO görüyor ben niye göremiyorum bir göz doktorunamı gitsem benim neyim eksik görenlerden diyorum.. :D

suyunsesi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuran'a göre tek canlılar biz değiliz. 18 bin alem bende duydum. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu yine Allah'ın verdiği aklımızla anlarız. Akıl ne der, en mantıklı olanı yap. O nedir? Görene kadar inanma. Peki Allahı görüyor muyuz? Evet ben görüyorum. Ufo gördüm mü? Gözlerimle görmedim ama diğer tüm organlarımla artık görmeye başladım galiba. Görmek sadece gözle olmaz. Sonsuzluk, Uzay, Zaman .... karışık şeyler ama düşüncelerimiz çok yerlere ulaşabilir. Düşünürüz bakarız karar veririz. Hele bir düşünün sonsuz kabul edilen evrenin sayısını bilemediğimiz galaksileri oluşturan ne kadar çok yıldız var. Sayısını bilemediğimiz kadar çok yıldız çarpı sayısını bilemediğim kadar çok yıldız eşittir sonsuz sayıda yıldız. :) Devam edelim peki bu yıldızlarının çevresinde dönen hiç mi başka gezegen yok, henüz genç yaştaki yıldızımız olan Güneşimizin mi çevresinde gezegenler var? Hayır, bilim adamları bir çok güneş sistemini biliyor. Sonsuz sayıdaki yıldızların çevresinde sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok gezegenler var ve bunların içinde yine sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok yaşama elverişli gezegen niye olmasın? Sayısını bilemediğimiz dedim, yine sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok olduğunu tahmin ediyorum yaşama elverişli gezegen vardır (bence). Bunlardan sayısını bilemediğimiz kadar çok gezegendeki yaşama elverişli koşullarda türemiş olması muhtemel canlıların sayısını bilemeyeceğimiz kadar eski tarihlerden beri olması olasılıkları sizce? Peki ya bunlardan bize göre çok çok daha gelişmiş canlı? Belkide çok gelişmiş vardır ve savaşmanın çok saçma anlamsız olduğunu artık bilen bir canlı türü? Her neyse bence varlar. Yalnız değiliz. Bize ulaşmış olabilirler de yani. Niye bekliyorlar bilmiyorum. Bizden daha gelişmişlerse bir bildikleri vardır. Ha bu arada Allah'ı göremeyen kördür. Harbi kördür. Mikro evrenden Maksimum evrene kadar baksınlar, sonra onlarıda yok etsinler kendi akıllarınıda yok saysınlar (düşüncede) bakalım ne kalıyo? kalan bişi bulamazlarsa bulamama kavramını da yok saysınlar : ) Bence Yaratan aslında herşeyi kapsar hatta o kadar büyük ki Tek gerçek ALLAH tır diyebilirim, hatta geri kalan hiç birşey yoktur gerçek değildir. Allah öyle istemiş diye varız yada varız sanıyoruz. O sadece kendi istemiş bizi oluşturup izin vermiş. Nefes almama izin verdiği için, düşünebilmeme izin verdiği için, kendisini görebilmeme (varlığını bilincimle hissedebilmeme) izin verdiği için ona çok teşekkür ediyorum.

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
olma ihtimali bence %51 ama devlet gerçekten ufo var dese düşünsenize neler olur.

ama ben yinede inanmyorum yai ne işleri var bu alemde

Cybernetic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merak ediyorum da

birseyin olacagı yada olmayacagı konusunda kendilerini savunan arkadaslar bu ve bunun gibi konularda ne kadar bilgiye sahipler.