İngiltere UFO Dosyalarını Kamuoyuna Açtı

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
fft17_mf42926.Jpeg

İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO (Unidentified Flying Objects-Tanımlanamayan Uçan Cisimler) iddialarına
dair gizli dosyaları ilk kez kamuoyuna açtı.
İngiliz Savunma Bakanlığının gizliliğini kaldırarak serbest bıraktığı ve Ulusal Arşivler (National Archives) web sitesinden indirilebilen belgeler, 1978-1987 yıllarını kapsıyor.
Belgeler, halk, silahlı kuvvetler ve polisler tarafından görülen ya da görüldüğü ileri sürülen gökyüzündeki tuhaf ışıklar ve tanımlanamayan cisimlerle ilgili anlatımları kapsıyor.

Bilgi Edinme Özgürlüğü yasasına uygun olarak yapılan talep üzerine gizliliği kaldırılan belgeler arasında bir adamın, çocukken, yeşil uzaylı yaratıklarla "fiziksel ve ruhsal" temasının ayrıntılı şekilde anlatımı bulunurken, Algar isimli bir başkasının, İngiliz hükümetiyle 1981’de temasa geçmek üzereyken bir başka yaratık tarafından öldürüldüğü
anlatılıyor.
Mektubun yazarı, uzaylıların Wirral ve Cheshire’deki üslerini ziyaret ettiğini, eşinin Wallasey üzerinde bir UFO’nun düşürüldüğünü bildirdiğini dile getiriyor.

4 yıl içinde gizliliği kaldırılacak 200 dosyadan ilk başta serbest bırakılan 8 dosya içinde, 1983’te Hampshire’daki Aldershot’ta bir yaratıkla bir araya geldiğini anlatan 78 yaşındaki bir adamın deneyimleri de yer alıyor. Ayrıntılarıyla anlattığı uzay aracının yanına gittiğini belirten adam, uzaylıların yaşını sorarak, "Gidebilirsin, bizim için çok yaşlı ve çok zayıfsın" dediklerini söylüyor. Bir başka mektupta da, kendilerine Wigan Ariel Phenomena Investigation Team adını veren bir grup, İngiliz Savunma Bakanlığına, uzaylıların saldırısı durumunda bir şifre kullanılıp kullanılmayacağını soruyor. Belgelerden birisinde de, 21 Şubat 1982’de Tunbridge Wells de bir pubda müşteriler ve çalışanlarını, yeşil ve kırmızı ışıklar saçan bilinmeyen bir uçan cisim gördükleri ve UFO’nun Londra’nın Gatwick havaalanı yönünde kaybolduğu belirtiliyor.

Resmi kaynaklardan gelen belgelerden bir başkasında da, ABD Hava Kuvvetlerinin iki askeri polisinin, 1980’de Suffolk’ta Kraliyet Hava Kuvvetleri Woodbridge üssünün girişinde olağan dışı ışıklar gördükleri anlatılıyor.
Bir başkasındaysa ABD’nin Roswell kentinde uzaylılarla temasa geçtiğini ileri süren Amerikalıdan esinlenerek, "İngiltere’nin Roswell"i diye adlandırılan bir kişinin, uzaylı olduğu iddia edilen bir yaratıkla karşılaşması aktarılıyor.
İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından gizliliği kaldırılan belgelerde ayrıca, gördüklerini tasvir etmeye çalışanların ilginç çizimleri bulunuyor.

Kaynak

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Görene kadar bizde inanmazdık

(Ben kardeşim ve annem)

Aile boyu saadet yaşamıştık o gün.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
neyi görene kara :S yok öle bişi yaw ufo falan :D

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
titanyum dedi ki:
neyi görene kara :S yok öle bişi yaw ufo falan :D

Arkadaşım birtek ben görsem neyse ... 3 kişi gördük diyorum...
Uzaydan geldiler demiyorum ama  Tanımlanamayan Uçan Cisimler var

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
-Komutan logar bi cisim yaklaşıyo efendim
-Bizim gezegen o gerizekalı

:D :D

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Nasıl çekmişler fotografı :S sadece bi aksam gezintisine çıkmıştım... Babam görünce öldürecek.

:D :D :D

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Uzaylılar niye hep geceleri gelir ? Tespit:SouthPark

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yiyosa buraya gelsinler bakam :p

Düzenleme:

Haberin kaynağındaki bir yorumu sizlerle paylaşmak istiyorum

Ne günlerdi yaa!

küçükken ufo diye bi bisküvi vardı çok severdim :)

yarılmamak elde mi? Diyorum ya yiyosa buraya gelsinler diye :p

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yaw uzaylılar geldi de, medyadan sakladılar? Olabilecek şey mi? Uzaylılar gelsin çok isterim ama öyle bir durum. O görüntüler olsa olsa Genetik deneylerinden ortaya çıkmış yaratıklardır. UFO'larda olsa olsa gizli ve projenin denemeleri sırasında görüntü yanılsaması ile oluşmuş olaylardır. Başka bir şey olma şansı tabii ki yok :)
Big dedi ki:
Elmacik dedi ki:
GurenGursel dedi ki:
Şizofreni belirtisi diyorum, başka bir şey değil...

Sebep?

Ne olacak tipik bir "görmediğime inanmam mantığı"

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
aslında tüm dünya hükümetleri 2012 yada 2013 yılında UFO lar ile ilgili gizli arşivlerini kamuoyuna açıklama kararı almışlardı geçenlerde.ya ben varolduklarına inanıyorum.milyarlarca gök cisminden sadece 1 inde hayat olduğuna inanmak bana çok saçma geliyor.ve bizden teknoloji olarak üstün olmaları da gayet doğal sebep şu ki;

her gök cismi aynı zaman diliminde oluşmadı dünya yaşlı ama daha yaşlı gezegenlerde var ;)

daha erken oluşmuş bir gezegende dolayısıyla daha erken yaşam belirtisi olacaktır 1 milyon yıl diyelim aradaki farka :)

dünyanın 1 milyon yıl sonraki teknolojisini hayal edebilirmisiniz :D

işte olay bundan ibaret bence biri bizi gözetliyor yaw :D

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
madem var ve bizdende üstünler neden gelip gelip gidiyolar kardeşim sıkıysa istila etsnler
bence türk milletinden korkmuşlardır kurtuluş savaşını falan duyup
bunlar hepimizi telef eder en iyisimi bulaşmayalalım falaan demişlerdir
ayrıca insan oğlu yaratılmışların en üstünüdür
uzaylı diye bşey olsaydı kuran-ı kerimde bunların varlığından bahsediirdi
kendne iş arayan bazı kafası iyi insanların uydurmsıdır başkda bişey değil

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
paşazede dedi ki:
madem var ve bizdende üstünler neden gelip gelip gidiyolar kardeşim sıkıysa istila etsnler
bence türk milletinden korkmuşlardır kurtuluş savaşını falan duyup
bunlar hepimizi telef eder en iyisimi bulaşmayalalım falaan demişlerdir
ayrıca insan oğlu yaratılmışların en üstünüdür
uzaylı diye bşey olsaydı kuran-ı kerimde bunların varlığından bahsediirdi
kendne iş arayan bazı kafası iyi insanların uydurmsıdır başkda bişey değil

ya niye istila etsin belkide dost yanlısıdır :D hemen istila aklınıza geliyor herkes insanoğlumu gittiği yeri kurutsun ;)
bu işin şaka tarafı tabi dediğim gibi 2012 yi bekleyelim bakalım hükümetler ne yumurtlayacak ;)

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Maya takvimine göre mi 2012 yılı? Tufan mufan kopacak ya hani :D

DEADZONE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BEN COK YAKINDAN GORDUM VALLAHA...
HATTA ELİME ALIP BİRAAZ KURCALADIM:d

ARKADASIN BIR UFO OYUNCAGI VARR YAAA:d

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Uzaylı denilen varlıklar biz Müslümanların bildikleri varlıklardır genelde. Hani Kur'an'da bahsedilen insandan başka varlıklar var ya, onlar. Bazdı durumlarda insanlara gözükebiliyorlar.

Bu durumda Müslüman olmayan veya o konularda bilgisi olmayan birilerinini gördüklerini en iyi açıklama şekli uzaylı olur. Şahsen ben bir rahibin, papazın uzaylı gördüğünü iddia ettiğini hiç duymadım. İddia eden insanlar dinden uzak, çok eğitim almamış insanlardır genelde.

Yani uzaylıların var olduğuna inanmak? Saçma değil mi? Paşazede arkadaşımızın dediği gibi, eğer olsaydı öyle şeyler, Kur'an'da bahsedilirdi, ki bahsedilen canlıları çoğunuz bilirsiniz.

Evren çok büyük diyoruzda, ne kadarını, nesini biliyoruz? Güneş sistemindeki 9 gezegenden sadece dünyada hayat var. Bilimadamları diyor ki, dünya güneşe biraz yakın veya uzak olsa, insanlık tarihi toz olur.

Şimdi ihtimal var diye gelişmiş bir uygarlık var demek saçma olur bence. Eğer bizden biraz daha gelişmişlerse, 3. dünya savaşı tarzında bir şey yapıp kendilerini çoktan yok etmiş olurlardı. Yeri gelmişken buna değineyim. Yahu dost canlısı uzaylı ne demek ya? Bu adamların hiç mi ihtirasları, bencillikleri yok? Bunlar mükkemmel yaradılışta mı? Yani biraz mantıklı olalım arkadaşlar, ille mükemmeliyet arıyorsak, sağa sola değil, aynaya bakalım. Bu ufo sorunsalı insanların kendini sorgulaması için birebir.

Son olarak, küçüklüğümde Kanal 6'da UFO Gerçeği diye bir programı izlerdim, inanırdım da, hatta korkardım. Tabi zaman ilerledikçe, eğitimimi aldıkça neyin ne olduğunu daha iyi görme imkânım oldu. Biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum sizi.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tanshaydar dedi ki:
Uzaylı denilen varlıklar biz Müslümanların bildikleri varlıklardır genelde. Hani Kur'an'da bahsedilen insandan başka varlıklar var ya, onlar. Bazdı durumlarda insanlara gözükebiliyorlar.

Bu durumda Müslüman olmayan veya o konularda bilgisi olmayan birilerinini gördüklerini en iyi açıklama şekli uzaylı olur. Şahsen ben bir rahibin, papazın uzaylı gördüğünü iddia ettiğini hiç duymadım. İddia eden insanlar dinden uzak, çok eğitim almamış insanlardır genelde.

Yani uzaylıların var olduğuna inanmak? Saçma değil mi? Paşazede arkadaşımızın dediği gibi, eğer olsaydı öyle şeyler, Kur'an'da bahsedilirdi, ki bahsedilen canlıları çoğunuz bilirsiniz.

Evren çok büyük diyoruzda, ne kadarını, nesini biliyoruz? Güneş sistemindeki 9 gezegenden sadece dünyada hayat var. Bilimadamları diyor ki, dünya güneşe biraz yakın veya uzak olsa, insanlık tarihi toz olur.

Şimdi ihtimal var diye gelişmiş bir uygarlık var demek saçma olur bence. Eğer bizden biraz daha gelişmişlerse, 3. dünya savaşı tarzında bir şey yapıp kendilerini çoktan yok etmiş olurlardı. Yeri gelmişken buna değineyim. Yahu dost canlısı uzaylı ne demek ya? Bu adamların hiç mi ihtirasları, bencillikleri yok? Bunlar mükkemmel yaradılışta mı? Yani biraz mantıklı olalım arkadaşlar, ille mükemmeliyet arıyorsak, sağa sola değil, aynaya bakalım. Bu ufo sorunsalı insanların kendini sorgulaması için birebir.

Son olarak, küçüklüğümde Kanal 6'da UFO Gerçeği diye bir programı izlerdim, inanırdım da, hatta korkardım. Tabi zaman ilerledikçe, eğitimimi aldıkça neyin ne olduğunu daha iyi görme imkânım oldu. Biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum sizi.

ihtiraslarmı olmalı :) yani yaşıyorsa ihtirası mutlaka vardır diyorsun :) ben şahsen tanışadım arkadaşım sende öle ;) dünyanın güneşe yakınlığı yada uzaklığı yaşamı engellmezdi bundan emin ol.engelleseydi Alaskada hayat olmazdı.biz bizim gezegenimizin yaşam şartlarına ayak uydurduk okadar. - 100 derecedede hayat olur + 100 dede ve hatta hatta asitin içindede.insanoğlu yaşayamaz evet ama bakteriler tek hücreliler virüsler yaşayabiliyor ;) ben milyon senelik bir fark koyarak bir senaryo yazdım.senin dediğin gibi bir 3. dünya savaşı yaşamış olabilirler ve hatta 10. dünya savaşı.ve tek ırk o gezegene hakim olmuş olabilir :) nasılki şu an yaşansa amerika yada çin'in dünyaya hakim olacağı gibi ;) bunlar olasılık tabi ben sadece olabilme ihtimalleri daha yüksek diyorum.

14henry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tanshaydar ın dedık lerıne katılıyorum cok mantıklı ya bide benim anlamadığım bişey var abi bu nasa niye uzayda canlı olduğunu araştırmak icin (insan için yaşam gereksinimleri olan) su ,hava vs. şeyleri arıyorlar ki "onlar" uzaylı değilmi zaten adı üstün de yaşamak için insani gereksinimlere ihtiyaçları yok ki;:d bide madem bu uzaylılarda bahsedilene göre o kadar üstün teknoloji var neden kocaman gemilerle geliyorlarki görünmek için mi öyle bişey olsa daha küçük somut şeyler olması gerekmezmi
ama herşeye rahmen nasa nın bu kadar önemle yıllardır bu konu üzerin de de durması insana sanki bi şeyler biliyolarmışta söylemiyolarmış hissi veriyor

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
14henry dedi ki:
Tanshaydar ın dedık lerıne katılıyorum cok mantıklı ya bide benim anlamadığım bişey var abi bu nasa niye uzayda canlı olduğunu araştırmak icin (insan için yaşam gereksinimleri olan) su ,hava vs. şeyleri arıyorlar ki "onlar" uzaylı değilmi zaten adı üstün de yaşamak için insani gereksinimlere ihtiyaçları yok ki;:d bide madem bu uzaylılarda bahsedilene göre o kadar üstün teknoloji var neden kocaman gemilerle geliyorlarki görünmek için mi öyle bişey olsa daha küçük somut şeyler olması gerekmezmi
ama herşeye rahmen nasa nın bu kadar önemle yıllardır bu konu üzerin de de durması insana sanki bi şeyler biliyolarmışta söylemiyolarmış hissi veriyor

sana katılıyorum ;) nasa çok şey biliyor.dev makinelerden bahsetmişsin neden onlarla geliyrlar diye.tamamen tespit edemediğimize göre bunları belkide görünmeden gezebilme teknolojisine sahiptirler belkide ve bizim haberimiz yoktur :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Area 51'de yani 51.Bölüge'de kamudan kimse neler olduğunu gerçekten bilmiyor. Kamuyu bırakalım devletin bizzat kendinden bile bazı şeylerin gizlendiği kanısındayım.

Yaşamı sadece Dünya ile kısıtlamamak lazım.

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Uzaylı derken dünya dışı varlıklar kastediliyor ve binlerce alem var bunların hepsini bilen varmı alimlerimiz 18000 alem var demiş peki kaçını biliyoruz ? Dünyada bile hala yeni keşfedilen canlılar varken, uzayda ( ne kadar geniş olduğunu dahi kesin bilemiyoruz) dünyamızla tekbaşımıza dolandığımıza inanmıyorum.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Panculli dedi ki:
Uzaylı derken dünya dışı varlıklar kastediliyor ve binlerce alem var bunların hepsini bilen varmı alimlerimiz 18000 alem var demiş peki kaçını biliyoruz ? Dünyada bile hala yeni keşfedilen canlılar varken, uzayda ( ne kadar geniş olduğunu dahi kesin bilemiyoruz) dünyamızla tekbaşımıza dolandığımıza inanmıyorum.

+1 ;)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Panculli dedi ki:

Kesinlikle her kelimesine katılmaktayım. ;) Kafamdakilerin tam özeti olmuş.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya zaten milyarlarca gezegen yıldız gök cismi nederseniz deyin sadece birinde yaşama elverişli biri ( dünya ) olması garip bunu böyle düşünmek bencillik :) bilimadamlarının bir denklemine göre galaksi denklemi oluyor bu discovery channelde izlemiştim.40 000 ırk olarak kabul edilmekte uzaydaki yaşam forumları toplamı :)

mescorb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ufo var..O kesin..
Uzaylının olup olmadığı tartışılabilir..

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
dead_ghost dedi ki:
ihtiraslarmı olmalı :) yani yaşıyorsa ihtirası mutlaka vardır diyorsun :) ben şahsen tanışadım arkadaşım sende öle ;) dünyanın güneşe yakınlığı yada uzaklığı yaşamı engellmezdi  bundan emin ol.engelleseydi Alaskada hayat olmazdı.biz bizim gezegenimizin yaşam şartlarına ayak uydurduk okadar. - 100 derecedede hayat olur + 100 dede ve hatta hatta asitin içindede.insanoğlu yaşayamaz evet ama bakteriler tek hücreliler virüsler yaşayabiliyor ;) ben milyon senelik bir fark koyarak bir senaryo yazdım.senin dediğin gibi bir 3. dünya savaşı yaşamış olabilirler ve hatta 10. dünya savaşı.ve tek ırk o gezegene hakim olmuş olabilir :) nasılki şu an yaşansa amerika yada çin'in dünyaya hakim olacağı gibi ;) bunlar olasılık tabi ben sadece olabilme ihtimalleri daha yüksek diyorum.

Arkadaşım benim düşüncem böyle, saygı duymana sevindim. Senin düşünce ne de saygı duyuyorum. Ama şöyle bir şey var ki, dünyanın güneşe yakın veya uzak olması ile alaska veya ekvatorun alakası yok. Atmosfer olmazsa hayat da olmaz ;)

Düşünceme katılan arkadaşlar gördüm, sevindirici bir şey; ama dediğim gibi, bu düşünce benim mevcut durum üzerine kurduğum teoridir.

Uzaylıdan kasıt tek hücreli canlılar değildir @dead_ghost, öncelikle buna açıklık getirelim. Bu gün pek çok kişinin uzaylı diyerek nitelendirmeya çalıştığı dünya dışı üstün zekâ sahibi canlılardır. Bu konuda hemfikir olduğumuzu görüyorum.

Ama şu var ki, uzaylıları çok çok ilerlemiş bir medeniyet olarak görüyorlar. Şahsen tanışmadım; ama olmayan bir varlığın böyle mükemmel tasvir edilmesi de hoşuma gitmiyor. Yoktur diyebilir misin? (Aslında diyebilirsin çünkü uzaylı yok) Bakteri ve virüslerin uzay gemisi yapıp insan kaçırdığını da görmedim. Farklı görüş olarak 10. dünya savaşı bile yapmış olabilirler diyorsun. O zaman dünyanın 400-500 katı kadar bir gezegen ve bir o kadar da doğal kaynak gerekmekte, ki şu anda her şeyin bir sonu olduğunu biliyoruz. Bitmez dediğimiz güneş enerjisi bile bir gün bitecek. Yani biraz mantlıklı düşünmek gerek, öyle ileri geri konuşmak yerine (lafım sana değil sakın yanlış anlama) daha mantıklı düşüncelere girmek gerekir.

Kur'an'da akıl sahibi olan her canlının hesaba çekileceği belirtilmiş ve akıl sahibi canlılar da belirtilmiştir. Ha ateizmin doğaüstü saymak istemediği olayları açıklama isteği de bu söylentilere sebebiyet olabilir. X-Files dizisini severek izlemişimdir; ama 9 sezon sonunda açıkladıkları gerçek ile kendilerine küfrettirdiler. Yok efendim kutsal kitaplar ve dinler, peygamberler uzaylıların biz oyalanalım, onları araştırmayalım diye biz verdikleri malzemelermiş. Tövbe estağfirullah...

Aramızda ateist arkadaşlar var, onlarla hiç tartışmaya girmeyeceğim, çünkü hiçbir ateistin tartışmanın seviyesini koruduğunu görmedim, kusura bakmasınlar.

Onun dışında, son olarak etrafımıza biraz bakmayı öneriyorum. Yani uzaylıları bekleyeceğine insan kendine çeki düzen verse, ailesine, okuluna, işine önem verse, vatana millete hayırlı bir evlat olsa daha güzel olmaz mı? Ha bu arada biz bu gezegenin hayat şartlarına ayak uydurmadık, biz dünyaya gönderildiğimizde dünya tamda bizim yaşayabileceğimiz bir yerdi ;)

Panculli dedi ki:

Arkadaşım daha önce yazdığımı okudun mu bilmiyorum; ama evet dünya üzerinde tek akıl sahibi varlıklar biz değiliz. Kur'an'da da bunların hepsi belirtilmiştir.