Öneri İngilizce Çalışma Problemi

Bu konuyu okuyanlar

TARIK4400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar herkese iyi günler. Evde ingilizce çalışan birisi olarak gördüğüm her kelimeyi öğrenmeye çalışıyorum. Bayağı kelime çalışmama rağmen görmediğim kalıplar ve sözcükler görüyorum. Bu durum benim hevesimi kırıyor. Çalışıyorum ve bu sefer önceki kelimeleri tekrar etmem gerekiyor ve bu da yüzlerce ve binlerce olduğu için bir yerden sonra sabrımı tüketiyor. Nasıl bir yol izlemem lazım? Tavsiyelerinizi bekliyorum

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Öncelikle ne amaçla öğrenmeye çalıştığını çözmemiz gerekiyor. Bunu belirledikten sonra sorunu daha hızlı çözebiliriz. Filmleri ingilizce altyazı ile izlemeni, youtube gibi platformlarda yabancı kanalları takip etmeni öneririm.

TARIK4400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Öncelikle ne amaçla öğrenmeye çalıştığını çözmemiz gerekiyor. Bunu belirledikten sonra sorunu daha hızlı çözebiliriz. Filmleri ingilizce altyazı ile izlemeni, youtube gibi platformlarda yabancı kanalları takip etmeni öneririm.
Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim. Çalışma maksadım aslında kendime yetecek düzeyde karşıdaki kişiyle akıcı diyaloglar kurabilmek. Bunun için de iyi konuşabilmek ve anlayabilmek gerekiyor. Kelime dağarcığım geniş aslında ancak bildiğim sözcükler konuşurken aklıma gelmiyor ve bunun dışında tekrar etmediğim sözcükleri unutmak kaçınılmaz oluyor. Ayrıca dinleme tarafında bazı sözcükleri hızlı söyledikleri için anlayamıyorum. Youtube ve kullandığım diğer uygulamalar tamamen ingilizce ve neredeyse tamamen ingilizce videolar ile boş zamanımı değerlendiriyorum ancak dinleme kısmında da pek bir gelişme kaydedemedim.