Haber İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, yurda döndü

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,234
turkiyenin-ilk-astronotu-alper-gezeravci-yurda-dondu.jpg

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’yı taşıyan uçak Ankara’ya indi. Alper Gezeravcı burada hediyelerle ve çiçeklerle karşılandı. Dünyaya dönüşü 3 kere ertelenen Gezeravcı uzayda 21 gün kaldı ve 13 deney gerçekleştirdi.

Ankaraya ayak bastıktan sonra merak edilen sorulara cevap veren Alper Gezeravcı, şu ifadeleri kullandı:

"Adımımızı attığımız ilk andan itibaren gülümseyen yüzlerle karşılaştığım için son derece mutluyum. Maneviyatı yüksek olan bir ülkenin samimi vatandaşlarıyla bir araya gelmek bu yolculuğun en güzel sonlanan kısmıydı. Gökyüzündeki gözümüzle görebildiğimiz sınırları bertaraf eden hedeflere erişebilmiş olmanın mutluluğuyla ülkeme döndüm.

Ülkemin bugüne kadar bana sağlamış olduğu eğitim ve kabiliyetlerle ülkeme borçlu olduğum tüm imkanları seferber ederek görevin hazırlık sürecinde ortaya koymuş olduğu güçlü iradeyle Sayın Cumhurbaşkanımız, görevin icrasında hiçbir aksaklığa izin vermeyen bakanlığımız, TUA ve TÜBİTAK'ın değerli çalışanlarına minnettarım.

"Bu sadece bir başlangıç, bir yere varış hikayesi değil"

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

ironman_10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Devamı gelecek diyorlar sanırım biraz zaman sonra bir astronot daha göndericez

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Ben de yükseklik kodkusu var. Beni önermeyin.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,048
Korkularınızın üzerine gitmezseniz yenemezsiniz.
Yükseklik korkusu dediğin akrofobi, panik atağa, bayılmaya, aşırı şiddetli nefes darlığına kadar gider. Bu tarz problemler, karanlıktan korkmaya benzemez. Uygun şekilde tedavi edilir. İnsanlara zarar verebilecek saçma sapan önerilerde bulunmayın.

Reaksiyon puanı
4,606
Nisanda gidecek aracın bagajına atın beni gider gelirim sessiz sedasız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendini getirmiş sadece ?
Uzaydan bir parça filan alıp gelseymiş keşke. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yükseklik korkusu dediğin akrofobi, panik atağa, bayılmaya, aşırı şiddetli nefes darlığına kadar gider. Bu tarz problemler, karanlıktan korkmaya benzemez. Uygun şekilde tedavi edilir. İnsanlara zarar verebilecek saçma sapan önerilerde bulunmayın.
Bunu sen mi söylüyorsun, komik olma. :D

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3
oturup birkaç saat sohbet etsek neler anlatır acaba. Yükseklik korkusu olmayanda böyle bir deneyimin karşısında neye uğradığını şaşırır merak etmeyin :) adam Çamlıca tepesine çıkmadı gezegen değiştirdi :))