İlk defa akıllı telfon alıcam acil yardım.

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lise 3 e geçtim ve ilk defa akıllı telefon alıcam ama her telefonu kullanmayı beceririm forum sağ olsun teknolojik siteleri çok takip ederim . max 1.500 lira bütçem var telefonu alınca 2 yıl kullanıcam liseden mezun olunca da kardeşime vericem. aklımda sony xperia z2 veya z3 compact var tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum bir kusurum varsa affola

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lise 3 e geçtim ve ilk defa akıllı telefon alıcam ama her telefonu kullanmayı beceririm forum sağ olsun teknolojik siteleri çok takip ederim . max 1.500 lira bütçem var telefonu alınca 2 yıl kullanıcam liseden mezun olunca da kardeşime vericem. aklımda sony xperia z2 veya z3 compact var tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum bir kusurum varsa affola
Ben Suan Lg g3 aldim cok memnunum 100 tl daha fazla verirsen lg g3 un 3gbram 32 gb lik modelini almdim cok memnunum sanada tavsiye ederim

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
2 si arasında z3 compact ama ben sana 2. el note 4 ve s6 yada bak derim bu cihazlar hem daha yeni hem daha iyi...

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2. el alacaksan tanıdık olması gerekir ciddi anlamda. Verdiğin para çöpe gitmesin.

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim ama ne biliyim lg g3 te pek içime sinmedi sony iki yıl kasmadan kullanırım diye düşünmüştüm g3 için ısınma sorunu ve arayüzde kasma var deniliyor birde teknosadan almayı düşünüyordum lg g3 32 gb 1700 lira yanında 100 lira faln hediye çeki veriyorlar z3 compact 1449 tl 145 tl hediye çeki veriyorlar .

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim ama ne biliyim lg g3 te pek içime sinmedi sony iki yıl kasmadan kullanırım diye düşünmüştüm g3 için ısınma sorunu ve arayüzde kasma var deniliyor
Isinma sorunu ekranin 2k olmasi ve islemci 2.5 ghz olmasindan dolayi isinma sorunu cok yasamiyorum eger sen kalkip 2-3 gblik oyunlar oynarsan isinir ekran mutish net arayuzde kasma sorununa gelince ben taaa 900e yakin uygulama yukleyince arayuzse kasmalar oldu fabrika ayarlarina alonca duzeldei ben fazla uygulama yuklememeya calistim eger format atmak istemiyorsan nova launcher gibi saglam hizli launcherler kurabilirsin ama telefon seni degil 2 sene 10 senede goturur ama icine sinmesse alma cunku telefonu sen kullanacaksin ama lerformans acisindan sorarsan antutu listlerinde var yani kisacasi ben memnunum simdiden hayirli olsun

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isınma var o tartışılmaz bir gerçek fakat çok büyütülecek bir sorun değil sanki.

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrardan teşekkür ederim ancak teknosada 1.700 lira 1.500 liraya geçemem

G4Fatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer düşünürsen hepsiburada da 1200 liraydı yanılmıyorsam.G4 çıktı zaten o 1700 lira :D

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eger paralel ithalat alirsan 1000 1200 tlye alabilirsin ama mesia markta 1600 siye biliyorum

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi vatn pc ye baktım 1.600 lira diyor 32 gb için arkdaşımda 16 gb lık olan vrdı o şikayetçiydi biraz ama 32 3 gb ramli olan daha iyidir heralde

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
inşallah bu hafta içinde gidip bakıcam heralde g3 veya z3 compct alırım iyice bi inceliyimde şuanda hala samsung e250 gibi bir telfonum var :)

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Z3C.

Düşünmeye bile gerek yok.

Z2 kötü bir cihaz değil ama Z3 serisi (z3/z3c) her halükarda Z2'nin kusurlarını kapatıyor.

Artık yeni serilerin hiçbirinde kalmasa da kronik lens kayma sorunu giderilmiş Z3 serisinde

Z2'de S801'in revize edilmemiş sürümü bulunuyorken z3 serisinde revize edilmiş daha iyi bir S801 işlemci var.

Z2 de 3 gb ram var da neden Z3C de yok diye düşünmeyin bunun fazla bir önemi yok, Sony tarafında. Timespace arayüzü en hafif arayüzdür. Cihaz boştayken kullandığı ramı görünce anlayacaksınız zaten dediğimi.

Z3 serisinde gelen soğutmalı borulardan bahsetmiyorum bile. Telefonun ısınmasına büyük ölçüde mani oluyor.

Z3C 720p ekrana sahip bu sayede en iyi batarya ömrüne sahip cihaz oluyor. Ayrıca Sony'nin güncelleme desteği ile rahat edeceksiniz.

mert.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pinterest verdiğin yanıt için teşekkürler arkadaşlar aklımı lg g3 e kaydırmıştı ancak tekrardan z3 compact aklıma girdi :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar önerilerinize açığım ve z3 compact kullananlar varsa telefon hakkında bilgi verebilir mi her şeyi hakkında bu cumaya kadar alıcam allah nasip ederse :)

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
inşallah bu hafta içinde gidip bakıcam heralde g3 veya z3 compct alırım iyice bi inceliyimde şuanda hala samsung e250 gibi bir telfonum var :)
Eger lg g3 begenmezzen bence bitcene en uygun samsung alpha yada s5mini alabilirsin hic ikinci el batagina girme ve vatandan degil media marktan al arada 100 tl fark oynayabiliyor 100 tl 100 tl dir kilif jelatin falan alirsin

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kavisli ekran yapısı en önemli özelliği bence. Bir de derisi ikisi tasarım olarak değer denilebilir. Tek sorun şarjının az gitmesi :D
Eger ekran parlakligini kisarsan sarj uzun gidiyor yoksa ekran cok net oldugu icin 3000 mhamper batarya yetmiyor bazende guctasarrufuna aliyorum 1.5 gun dayaniyor sarj ama iphone 6plus un sarji 6 gun dayaniyor

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
2. el alacaksan tanıdık olması gerekir ciddi anlamda. Verdiğin para çöpe gitmesin.
Ne alakası var ? Cihazdan anlarsan hiç bir zaman paran çöpe filan gitmez.

Eger ekran parlakligini kisarsan sarj uzun gidiyor yoksa ekran cok net oldugu icin 3000 mhamper batarya yetmiyor bazende guctasarrufuna aliyorum 1.5 gun dayaniyor sarj ama iphone 6plus un sarji 6 gun dayaniyor
6+ un şarjı 6 gün mü dayanıyor ? Bir şarkı vardı bilir misin ? ufak atta civ civler yesin.mp3

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Malesef oyle olmuyor mesala 2. El araba dusun suslerler yeni boya kilometreyi sifirlarlar yepyeni gibi yaparlar sonra 1 ay gecmeden araba yatak sarar hararet yapar filan
Araba ile tekefon aynı şey değil. Arabayı dediğin gibi süsler ancak telefonu süsleyemez. Yıllardır telefon alıp satarım Allaha Şükür apram hiçbir zaman boşa gitmedi. Artık insanları çözüyorsun sesinden hal ve hareketlerinden güvenmediğim bir kişi olursa satış sözleşmesi var onu yaparım. Bana güvenmeyen olursa aynı şekil satış sözleşmesi yaparım. 20 den fazla cihaz değiştirdim yukarıda dediğim gibi cihazdan ve insandan anlıyorsan paran boşa gitmeyecektir.

Objektif bak olaya. Arkadaş aldı o sistemi taktırma ihtimali %0 genel kullanıcıların şuan onu yapması %0 diyorum.

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Araba ile tekefon aynı şey değil. Arabayı dediğin gibi süsler ancak telefonu süsleyemez. Yıllardır telefon alıp satarım Allaha Şükür apram hiçbir zaman boşa gitmedi. Artık insanları çözüyorsun sesinden hal ve hareketlerinden güvenmediğim bir kişi olursa satış sözleşmesi var onu yaparım. Bana güvenmeyen olursa aynı şekil satış sözleşmesi yaparım. 20 den fazla cihaz değiştirdim yukarıda dediğim gibi cihazdan ve insandan anlıyorsan paran boşa gitmeyecektir.

Objektif bak olaya. Arkadaş aldı o sistemi taktırma ihtimali %0 genel kullanıcıların şuan onu yapması %0 diyorum.
Aynen oyle ama telfinu oyle bi suslerler ki iyi insanlardan bir sensin ama herkes oyle degil android tele iphone kasasi giydirim bide ilauncher yukleyip satanlar var insan herkese guvenmemeli ama herkes senin gibi degil keske oyle olsaydi

MineCraftEr01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sarj 7 gun dayanmasada 3 4 gun sonra % 15 falan dusuyor arkadasin var benim tel zaten 1 gun 1.5 gun ancak bide 3000mhamper batarya var ya