Huawei

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Huawei p 30 alınır mı
Kara listeye girmeseydi ve Google lisansı elinden alınmasaydı al derdim
Cidden Huawei alacaksan P30/P30 Pro Mate 10-20 Pro gibi amiral gemisi almalısın kesinlikle Lite P Smart ve Y modellerinden uzak dur

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi 9T Pro’ya bakmanızı öneririm. Performans, batarya ve tasarım olarak daha iyi bir cihaz. Ayrıca Huawei’in güncelleme durumu belirsizken riske girmeye gerek yok?
İşte sırf o yüzden ne önerebiliyorum ne de kullanabiliyorum Huawei alacak olsaydım kesinlikle bizimkilere P30 aldırırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mi 9T Pro’ya bakmanızı öneririm. Performans, batarya ve tasarım olarak daha iyi bir cihaz. Ayrıca Huawei’in güncelleme durumu belirsizken riske girmeye gerek yok?
Zengin bir ailenin çocuğu olsaydım kesinlikle Mİ9T Pro alırdım ancak ben 4500 tl değil de 3000 tl'ye alırdım yani düşmesini beklerdim çünkü ben bir telefona 3000'den fazla para vermem 4500 tl bana gereksiz pahalı geliyor

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
İşte sırf o yüzden ne önerebiliyorum ne de kullanabiliyorum Huawei alacak olsaydım kesinlikle bizimkilere P30 aldırırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zengin bir ailenin çocuğu olsaydım kesinlikle Mİ9T Pro alırdım ancak ben 4500 tl değil de 3000 tl'ye alırdım yani düşmesini beklerdim çünkü ben bir telefona 3000'den fazla para vermem 4500 tl bana gereksiz pahalı geliyor
Zengin bir ailenin çocuğu olsaydım maalesef bir telefona 16 bin verirdim yani 11 pro max alırdım.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Zengin bir ailenin çocuğu olsaydım maalesef bir telefona 16 bin verirdim yani 11 pro max alırdım.

Şu İphone XS kullanan 8-10 yaşındaki çocuklara bakınca çok gülüyorum ya. Telefonu zaten wp, instagram, brawl stars ve clash royale dışında bir şey için kullanmıyorlar.?

Açıkçası durumum en iyi olsa bile konumuma göre OnePlus 7 Pro ya da Mi 9T Pro alırdım.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Şu İphone XS kullanan 8-10 yaşındaki çocuklara bakınca çok gülüyorum ya. Telefonu zaten wp, instagram, brawl stars ve clash royale dışında bir şey için kullanmıyorlar.?

Açıkçası durumum en iyi olsa bile konumuma göre OnePlus 7 Pro ya da Mi 9T Pro alırdım.
Aah ah yapım böyle ama tabiki de ben ayağımı yorganıma göre uzatan bir insanım yani şu an da orta halli bir durumdayım ve telefonumu da kendi durumuma göre alıyorum yani tabiki de bu işi mantık çerçevesinde yürütmek lazım. Ama zengin bir ailem olsa neden 11 pro max almayayım ki hem ben iphone telefonlarını seviyorum. Biraz şımartıcı ??

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Ben OnePlus 7T veya Mİ9T Pro alırdım
Harbiden ha bu çocukların eti ne budu ne XS kullanıyorlar cidden böylelerine ıslak odun ile dalasım geliyor telefonda yaptıkları şey de belli instagram whatsapp fortnite pubg bu yaptıklarını Redmi S2'de de yapabilirler bir telefona 9-10 bin tl vermek nedir lan şaka mısınız siz ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben OnePlus 7T veya Mİ9T Pro alırdım
Harbiden ha bu çocukların eti ne budu ne XS kullanıyorlar cidden böylelerine ıslak odun ile dalasım geliyor telefonda yaptıkları şey de belli instagram whatsapp fortnite pubg bu yaptıklarını Redmi S2'de de yapabilirler bir telefona 9-10 bin tl vermek nedir lan şaka mısınız siz ?
Redmi S2'Yİ 12 yaşındaki kuzenimin kullandığı telefondan örnek verdim

huaweiwolfu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cidden Huawei alacaksan P30/P30 Pro Mate 10-20 Pro gibi amiral gemisi almalısın kesinlikle Lite P Smart ve Y modellerinden uzak dur
Dostum merhaba , Ben P40 Lite kullanıyorum . Google market yok. AppGallery adında kendi marketi var. Markette olmayan uygulamalar için AppSearch,MoreApps,ApkPure kullanabiliyor ve anında güncelleme alabiliyorsun. Hiç problem yaşamadım, ama cihaz akıyor. Tek bir kasma eğilimi bile yok. Oldukça memnunum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Huawei p 30 alınır mı
Çok iyi batarya performansı bekliyorsan alınabilir.Batarya dışındaki unsurlarda çok iyi değil.Ekran kalitesi S10 ailesinin baya bir gerisinde,video performansı vasat,arka kamera kalite olarak fena değil ama renk doğruluğu,hdr gibi konularda beklentilerin altında kalıyor.Stereo hoparlör yok.Mono hoparlörü ses seviyesi olarak yeterli olsada kalite olarak idare eder.S10 daki stereo hoparlörü gördükten sonra bundaki hoparlör tatmin etmeyebilir.Ben senin yerinde olsam P30 alacağıma S10 veya S10e den birini alırdım.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150

Huawei P30 modelinde Google lisansı var. Güncelleme sorunu olmayacak. yeni cihazlarında Huawei'nin kendi mobil servislerinin bulunacak olması, P30 modelini olumlu yada olumsuz etkilemeyecektir.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Huawei P30 modelinde Google lisansı var. Güncelleme sorunu olmayacak. yeni cihazlarında Huawei'nin kendi mobil servislerinin bulunacak olması, P30 modelini olumlu yada olumsuz etkilemeyecektir.
Biliyorum hocam Mate 30 Pro ve sonraki modellerde Google servisleri yok bu arada Google neden cezasını ödemiyor Android olmazsa telefon kullanamayız İPhone fiyatları zaten ortada bir de alım gücü düşük bir ülkeyiz Google bize şart en azından bana şart çünkü okulda Gmail ve Drive'ı çok sık kullanıyorum Chrome Google arama Google Maps ve YouTube olmazsa olmazım

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Biliyorum hocam Mate 30 Pro ve sonraki modellerde Google servisleri yok bu arada Google neden cezasını ödemiyor Android olmazsa telefon kullanamayız İPhone fiyatları zaten ortada bir de alım gücü düşük bir ülkeyiz Google bize şart en azından bana şart çünkü okulda Gmail ve Drive'ı çok sık kullanıyorum Chrome Google arama Google Maps ve YouTube olmazsa olmazım

Ne yazık ki tekelleşmenin en büyük zararı bu. Yıllarca Google servislerine mahkum olduk kimse yeni bir servis geliştirmedi. Oysa Android açık kaynaklı bir yazılım. Ama firmalar sanırım Google servislerinin konforuna alıştıkları için hiç yatırım yapmadılar kendi servislerine. Şimdi Huawei bir adım attı. Evet senin gibi bir çok kullanıcı var Gmail, Google Drive, Youtube kullanan. Sadece eğlence amaçlı değil işi gereği kullanmak zorunda olanlar da az değil. Geldiğimiz noktada Google kanunlara aykırı bir işlem yapıyor ceza kesiliyor sonra ödemiyor. yaptırım gücümüz yok. Bırakalım başka servise geçelim bile diyemiyoruz. Belki de tam da bu yüzden Huawei gibi kendi servislerini geliştiren firmalara ihtiyacımız var. Ne kadar çok alternatif o kadar çok özgürlük demek gibi geliyor bana.