Huawei Mate 9 Hakkında Sorusu Olan Sorabilir

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar Yaklaşık Bir Hafta Önce Telefonu Aldım Şuan Kullanıyorum Merak Ettiniz Bir Konu Varsa Elimden Geldiğince Yardımcı Olabilirim.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Cihazın sağlamlığı nasıl?Hiç düşürdünüz mü?
Hayırlı olsun bu arada.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Hayırlı uğurlu olsun memnunsunuzdur inşallah o kadar önerdik almanıza sevindim kazasız belasız kullanın tek sorum var tek elde tutabiliyormusunuz onun dışında telefon bildiğimiz bir cihaz :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Hayırlı olsun bu arada.
Dur bismillah düşürmesin hiç test etmeyelim oraları :DD ekran üstüne düşmedi mi birşey olcağını sanmıyorum :D

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Hayırlı uğurlu olsun memnunsunuzdur inşallah o kadar önerdik almanıza sevindim kazasız belasız kullanın tek sorum var tek elde tutabiliyormusunuz onun dışında telefon bildiğimiz bir cihaz :)

Dur bismillah düşürmesin hiç test etmeyelim oraları :DD ekran üstüne düşmedi mi birşey olcağını sanmıyorum :D
Benim hem eller küçük hem cihaz büyük elde tutmakta zorlanıyorum zaten düşürüp duruyorum 5.5" üstü cihazları :D Ondan dolayı direk öyle bir giriş yaptım :D

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hayırlı olsun bu arada.
Eyvallah. Valla Hiç Düşürmedim İnşallah Düşürmemde :grinning: ama şuanlık çok memnunum özellikle şarj konusunda şarjının 48 saat gittiği bile oldu parmak izi çok hızlı ve bir kaç fonksiyonu var tabiki kamerasıda bana göre güzel

Teşekkür Ederim Şuanlık Memnunum. Ben Tek Elde Kullanabilriyorum Ama Benim Ellerim Biraz Büyük Benim İçin Kullanımda Sıkıntı Yok Ama Taşıması Biraz Sıkıntı Cebe Kolay Sığmıyor.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Teşekkür Ederim Şuanlık Memnunum. Ben Tek Elde Kullanabilriyorum Ama Benim Ellerim Biraz Büyük Benim İçin Kullanımda Sıkıntı Yok Ama Taşıması Biraz Sıkıntı Cebe Kolay Sığmıyor.[/QUOTE]
Cebe sığsında şöyle sıkıntın var mesela kot pantalon giydin ayakkabı bağlıycaksın o telefon böbreklerinle yer değiştiriyor.

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Teşekkür Ederim Şuanlık Memnunum. Ben Tek Elde Kullanabilriyorum Ama Benim Ellerim Biraz Büyük Benim İçin Kullanımda Sıkıntı Yok Ama Taşıması Biraz Sıkıntı Cebe Kolay Sığmıyor.
Cebe sığsında şöyle sıkıntın var mesela kot pantalon giydin ayakkabı bağlıycaksın o telefon böbreklerinle yer değiştiriyor.[/QUOTE]
Aynen Öyle :grinning: Ben Genelde Ceketin İç Cebinde Taşıyorum Ama Yazın Sıkıntı Biraz Benim İçin

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
iPhone 7 ile mate 9 arasında kalmıştım i7 aldım. Yalnız hala mate9'da gözüm var. Nasıl memnun musunuz?

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
iPhone 7 ile mate 9 arasında kalmıştım i7 aldım. Yalnız hala mate9'da gözüm var. Nasıl memnun musunuz?
Bende Kalmıştım Hatta Forumda öle bir konu bile açtım hangisi diye bende mate 9 aldım şuanlık çok memnunum peki sen i7'den memnun musun

Thurisaz

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bende Kalmıştım Hatta Forumda öle bir konu bile açtım hangisi diye bende mate 9 aldım şuanlık çok memnunum peki sen i7'den memnun musun
Htc one a9dan i7ye geçiş yaptım öyle bariz bir fark göremedim şarjı 1 gün zor gidiyor kamerası da olağanüstü değil aklım mate 9'da kaldı. İ7 3500 TL'yi hak edecek bi telefon değil kanımca
Şarjı ve kamerası nasıl?
31 Aralık'tan Beri i7 32 gb kullanıyorum

Telefonun anlık fiyatı 3500 tl ama özellik olarak Samsungun 2000 liralık telefonlarından pek bi farkı yoktur. Aklı olan mate 9 alır
+ iPhone kulaklığından başka kulaklık takınca cızırtılı ses geliyor

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Htc one a9dan i7ye geçiş yaptım öyle bariz bir fark göremedim şarjı 1 gün zor gidiyor kamerası da olağanüstü değil aklım mate 9'da kaldı. İ7 3500 TL'yi hak edecek bi telefon değil kanımca

Şarjı ve kamerası nasıl?

Telefonun anlık fiyatı 3500 tl ama özellik olarak Samsungun 2000 liralık telefonlarından pek bi farkı yoktur. Aklı olan mate 9 alır
Kardeşim valla benim en sevdiğim özelliğinden biri şarjı yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum daha 1günde hiç bitmedi hatta bitmeye bile yaklaşmadı kamersı da bana göre güzel İ7'nin kamerasını bilmediğim için karşılaştırma yapamıcam

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882

Şarjı ve kamerası nasıl?

İphone 7 nin İp 6s den olağan üstü bir farklı yok fiyatından baska zaten dostum. Neyse 2. eli iyi satıyor ama bi tek güzelliği o bana göre :)

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ithalatçı garantili mi aldınız acaba
Yok ben vatan bilgisayardan aldım ama bazı ithalatçı garantili alan arkadaşların yazılarını okudum biraz sıkıntılarla karşılaşmışlar tavsiyem resmi garantili almanız

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle hayırlı olsun. Telefonun arayüzü stabil mi ? Kasma donma yapıyor mu ? Bi de yurtdışından getirsek türkiye den bi farkı olur mu ?

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Arkadaşlar Yaklaşık Bir Hafta Önce Telefonu Aldım Şuan Kullanıyorum Merak Ettiniz Bir Konu Varsa Elimden Geldiğince Yardımcı Olabilirim.
Hocam bu kameradaki pro modlardaki değerleri ve ne işe yaradıklarını söyleyebilirmisin iso ev vsvs

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam bu kameradaki pro modlardaki değerleri ve ne işe yaradıklarını söyleyebilirmisin iso ev vsvs
İso yapay aydınlatma gibi birşey iso arttıkça aydınlanır ama.kumlanmada artar .
Enstantane ışığın sensöre ne kadar düşeceği
Başka sorun varsa ismini yaz biliyorsam yazarım veya SS at
Öncelikle hayırlı olsun. Telefonun arayüzü stabil mi ? Kasma donma yapıyor mu ? Bi de yurtdışından getirsek türkiye den bi farkı olur mu ?
Yurt dışı Tr farkı yok
Kasma donma yapmıyor (duyduğum deneyimler )

Ahmet Abay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Teşekkür ederim. Arayüzü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz şuana kadar hiçbir kasma yaşamadım. Şuana kadar keşke dedirtmedi yani. Yurdışından alımda ise bi bilgim yok ama sadece garanti sıkıntı diye biliyorum.
An itibari ile güncelleme gelmiştir (b182)

Aslhnklcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam bu cihazın klavyesindeki emojiler sizlere aynımı ben hiç sevemedim emojilerini iPhoneumda daha güzeldi yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170517-164942.png
    Screenshot_20170517-164942.png
    238.6 KB · Görüntüleme: 584

kazaam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi günlerde kullanın lütfen deneyebilirmisiniz bu cihaza 2 hat takıldıgında aynı anda çalışabiliyormu yani 1. hattan biri ile görüşürken 2. hattı aradıgınızda aradıgınız kişiye ulaşılamıyormu diyor yoksa arka planda çagrı geliyormu

barbarossa25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar. şu anda bende ip7 ile huawei mat9 arasında kaldım. Yakın akrabam ip7 sini 6 aylık bir cihaz temiz kullanım 2,800 e bırakacak. mate 9 larda bu fiyat civarında. Hangisini önerirsiniz. kamera-batarya kıyaslaması ile ve diğer yönleri ile. iphone hiç kullanmadım ama etrafımda sürekli bir ipohone baskısı var al al al diye. şu an muallakta kaldım diyebilirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
merhabalar. şu anda bende ip7 ile huawei mat9 arasında kaldım. Yakın akrabam ip7 sini 6 aylık bir cihaz temiz kullanım 2,800 e bırakacak. mate 9 larda bu fiyat civarında. Hangisini önerirsiniz. kamera-batarya kıyaslaması ile ve diğer yönleri ile. iphone hiç kullanmadım ama etrafımda sürekli bir ipohone baskısı var al al al diye. şu an muallakta kaldım diyebilirim.
Mate 9 tabi ki batarya olarak özellikle bariz önde .
Ha benim kişisel tavsiyem S7 Edge olurdu ama bu ikili arasından tavsiyem Mate 9

barbarossa25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Murat bey. s7 hiç incelemedim. ama evde bir samsung tv var servisi ile bıktırdı 3 yıldır diyebilirim :) ayrıntılı yorum alabilirim sizden

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat bey. s7 hiç incelemedim. ama evde bir samsung tv var servisi ile bıktırdı 3 yıldır diyebilirim :) ayrıntılı yorum alabilirim sizden
Bence konu aç herkes birşeyler desin burda sorun çok kişinin dikkatini çekmez
Kısaca söyleyeyim 3 li arasında S7 Edge Mate 9 ve ip7
Gündüz Mate 9 ve S7 edgenin kamerası ip7den daha iyidir Mate 9unbokeh optik zoom avantajları var s7nin netleme ve ois performansı Mate 9dan daha iyi netleme ip7den daha iyi
Gece S7 Edge alayını tokatlar ikisinin de hiçbir şansı yok S7 Edge karşısında .Batarya noktasında S7 Edge ve Mate 9 ip7den daha iyi S7 Edge. Ve Mate 9 yarışır bence ve izlediğim testlerde de S7 Edge daha iyi bataryada
İşlemci olarak ip7 bunlardan daha iyi S7 Edge Mate 9 eşit birazcık daha iyi S7 Edge fark edilmez o fark
Ekran konusunda S7 Edge en iyisi Mate 9 orta iPhone 7 en kötü

S7 Edge steroe hoparlör yok diğer ikisinin de var ama S7 edgenin sesi iyi çıkıyor
Kulaklık kısmında yorum yapmayayim

Ben alacak olsam sırasıyla S7 Edge - Mate 9 - ip7

Son düzenleyen moderatör:

barbarossa25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizi kırmayıp açıyorum ekrana başlığı :) ama mükemmel bir açıklama yapmışssınız teşekkür ediyorum gerçekten. akıcı bir açıklayıcı yorum olmuş. Gündüz Mate 9 ve senin kamerası ip7den daha '' bu kısımdaki senin i anlamayadım ama

M

Murat Burç

SDN Okuru
sizi kırmayıp açıyorum ekrana başlığı :) ama mükemmel bir açıklama yapmışssınız teşekkür ediyorum gerçekten. akıcı bir açıklayıcı yorum olmuş. Gündüz Mate 9 ve senin kamerası ip7den daha '' bu kısımdaki senin i anlamayadım ama
Hocam orası tamamen karışmış klavye yüzünden bak şöyle olacak
Mate 9 ve S7 Edgenin gündüz kamerası ip7den daha iyi Mate 9un bokeh (arkaya bulanıklık verme ) ve optik zoom avantajı S7 edgenin Mate 9a karşı OİS başarısı ve netlemede avantajı var ip7ye karşı ise S7 edgenin netleme avantajı var ayrıca Mate 9 ve S7 Edge gündüz ip7den kesinlikle daha iyi
Ayrıca ekleme yapayım gece düşük ışıkta netleme bu ikisine göre çok daha iyi ip7nin dahi düşük ışıkta netlemede zorlandığını gördüm S7 Edge çatır çutur netliyordu .