HTC U11 vs S8

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Bu iki telefon arasında kaldım.Htcnin kulaklığı iyi diye bahsediliyor ve müzik dinlemeyi çok seven biriyim ama ithalatçı garantili alacağım için şüphelerim var.
Dün Samsung bayisinde S8i gördüm ve tasarımını çok beğendim.Onun içinden de akg kulaklık çıkıyormuş sanırım ama o kadar kaliteli değil diyorlar.Sizce hangisini almalıyım?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Maksimum bütçen nedir

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Bu iki telefon arasında kaldım.Htcnin kulaklığı iyi diye bahsediliyor ve müzik dinlemeyi çok seven biriyim ama ithalatçı garantili alacağım için şüphelerim var.
Dün Samsung bayisinde S8i gördüm ve tasarımını çok beğendim.Onun içinden de akg kulaklık çıkıyormuş sanırım ama o kadar kaliteli değil diyorlar.Sizce hangisini almalıyım?

Merhaba,

Iki modelde gercekten guzel urunler. Herhangi birisini tercih etmeniz pisman etmez. Ama iki modelde guzel diye rastgele bir tecih yapmak dogru olmaz. Kullanim aliskanliklariniza uygun bir modele yonelirseniz daha da memnun kalirsiniz. Ithlatci garantili olmasi evet distributor garantiye gore birazcik daha zayif noktasi ama cok daha uygun fiyati ile ve ozelliklerindeki bazi noktalar ile one cikiyor. Bu noktada ben sizim yerinizde olsam htc u11 alirdim. Mumkun mertebe 128 gb'lik varyasyonu tercih etmenizi tavsiye ederim. Ses performansi ile ilgili soylenenler dogru. Suanda markalar arasindaki ses konusunda en begendigim urun. Htc 10'da boyleydi, u11'de boyle. Kamera konusunda da birkac noktada one cikiyor diyebilirim ama cok fark yok. Ikisi arasindaki en buyuk fark fiyati ve ses performansi.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
ithalatçı garantili 6 gb ramlı htc u11 işini görecektir

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba,

Iki modelde gercekten guzel urunler. Herhangi birisini tercih etmeniz pisman etmez. Ama iki modelde guzel diye rastgele bir tecih yapmak dogru olmaz. Kullanim aliskanliklariniza uygun bir modele yonelirseniz daha da memnun kalirsiniz. Ithlatci garantili olmasi evet distributor garantiye gore birazcik daha zayif noktasi ama cok daha uygun fiyati ile ve ozelliklerindeki bazi noktalar ile one cikiyor. Bu noktada ben sizim yerinizde olsam htc u11 alirdim. Mumkun mertebe 128 gb'lik varyasyonu tercih etmenizi tavsiye ederim. Ses performansi ile ilgili soylenenler dogru. Suanda markalar arasindaki ses konusunda en begendigim urun. Htc 10'da boyleydi, u11'de boyle. Kamera konusunda da birkac noktada one cikiyor diyebilirim ama cok fark yok. Ikisi arasindaki en buyuk fark fiyati ve ses performansi.

Biliyorum ama s8in tasarımı da bı ayrı hoşuma gidiyor :(
S8in yanına 100tllik güzel bir kulaklık alsam ses sorununu gidermiş olur muyum?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Biliyorum ama s8in tasarımı da bı ayrı hoşuma gidiyor :(
S8in yanına 100tllik güzel bir kulaklık alsam ses sorununu gidermiş olur muyum?

Bir nebze olsun giderirsiniz ama mesele kulaklik degil. Htc uzun suredir ses konusuna onem veriyor. Onceden ses performansi iyiydi simdi bunu daha da ileriye tasiyip kutu icerisinde kaliteli bir kulaklik vererek en iyi seviyeye getirdi.

Siz cok iyi bir kulaklik alarak bu farki kapabilirsiniz nispeten. Ama htc sadece kulaklikla degil bu isi elektroniksel olaral da iyi bir noktaya getirip harici bir amplifikator ile kaliteyi sunuyor.

Samsung s8'i cok begendiyseniz bence onu alin. Hosunuza giden olsun. Kutu icinden cikan kulakliga bi bakarsiniz begenmezseniz ekstra olarak bir kulaklik alirsiniz o zaman.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Çok zor bi soru ikisininde kendine göre güzel yönleri var u11 in ses kalitesi muazzam s8 in tasarımı çok güzel ikisininde kamerası çok iyi aynı işlemciyi kullanıyorlar ekran olarak s8 daha iyi deneyim sunuyo ama sen çok müzik dinlerim demişsin bence u11 almalısın ses deneyiminde htc nin üstünde bi marka yok.

swtthp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben sizin yerinizde olsam Samsung'u tercih ederdim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayriyetten ithalatçı garantili alma konusunda dikkatli olun. Hepsiburada gibi büyük şirketlerden almalısınız ki herhangi bir sorunda muhattabınız olsun. Ben Hepsiburada üzerinden geçen yaz ithalatçı garantili note5 almıştım imei kayıtlı değildi kendilerine ulaştık özür dilediler ve 5dk sonra imei kaydın yapılmıştı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
U11'i hepsi buradadan ama gezegen gsm satıcısından almaya bak en ilgili olanlar onlarmiş

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Çok zor bi soru ikisininde kendine göre güzel yönleri var u11 in ses kalitesi muazzam s8 in tasarımı çok güzel ikisininde kamerası çok iyi aynı işlemciyi kullanıyorlar ekran olarak s8 daha iyi deneyim sunuyo ama sen çok müzik dinlerim demişsin bence u11 almalısın ses deneyiminde htc nin üstünde bi marka yok.

Htc u11(Snapdragon 835) Galaxy S8(Exynos 8895,ABD için Snapdragon 835)

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Htc u11(Snapdragon 835) Galaxy S8(Exynos 8895,ABD için Snapdragon 835)
Ben ikisinin güçleride hemen hemen eşit diye öyle dedim.Amerikada Snapdragon Türkiyede exynos işlemci kullanılsa bile ortak bi işlemci var sonuçta

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
İkisi de eş yonga setleri kullanıyor.Ama s8'in normalde 4k 60 fps desteği varken,amerika'ya sd835'li cihaz sattığı için güncelleme vermiyor.Yinede ikisi de üzmez,kaldıramayacağı oyun,uygulama yok.
Kamera olarak dxomark u11 daha iyi diyor ancak dxomark ne kadar güvenilir diyebilirsin.Ben test videolarını izledim,u11 bana daha iyi geldi.Kamera olarak yine ikisi de güzel çekiyor.
Batarya olarak ikisi de 3000 mAh batarya kullanıyor.İkisi de normal kullanım da bir günü çıkartır.U11 saf android'e daha yakın,s8'in amoled paneli daha az güç tüketir falan yine aynı süreye denk gelir.İzlediğim testlerde s8 biraz daha iyi gibiydi.Ama kullanıcılar arasında batarya performansı kötü diyende var,iyi diyen de.
Ben fiyat avantajı yüzünden u11 alırdım.Hem çoğu android telefona artık 4gb ram yetmiyor.İthalatçı garanti bence pek sorun değil,olası bir durumda thh'ye başvurup paranı geri alabiliyorsun.500 TL az bir rakam değil.Bu arada ses performansı u11 daha iyi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ekran kasa oranı ve ekran
Arayüzde tonla özellik
Futuristik dizayn

istiyorsan S8 al

Ses kalitesi ve yüksekliği (hem kulaklık hem telefonda)
Sadece arayüz

istiyorsan U11 al

en büyük ayrıldıkları noktalar bence bunlar onun dışında aşağı yukarı aynı .

Little Finger

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bana kalırsa ithalatçı garantili telefonlar çok riskli.Ben senin yerinde olsam s8 alırdım.