HTC One S mi yoksa Lumia 625 mi?

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba bilenler vardır iphone 5im çalındı telefon alıcam.
iki cihaz arasında kararsız kaldım ve her ikiside çok farklı telefonlar.
biri lumia 625 diğeri htc one s... :)
wp8 de office çok avantajlı çünkü üni. öğrencisiyim. stabil olmasıda cabası ama wp8 sıkıcı geldi biraz.
androidin dezavantajı bi süre sonra kasması ve ben rom-root'tan falan anlamam. ama sistemide çok zorlamam twitter ve interneti kullanırım kulaklıkla müzik dinlerim bide office benzeri program kullanırım. zaten bu işlemde de donacaksa hiç almayayım.
Benim için tasarım malzeme kaliteside çok önemli buda htc'de. bi dezavantajıda güncelleme almayacakmış çok zararı olur mu bilmem ama lazım olmaz bana sanırım.
Sizce hangisi? Sebepleriyle birlikte anlatırsanız sevinirim. Başka telefonlarda önerebilirsiniz ama Gm discovery hariç :) bugün inceledim tasarım malzeme kalitesi hoşuma gitmedi gm'ye de güvenemiyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler. :)

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ofis isleri icin Lumia daha iyi ayrica oyun ve uygulamalarla fazla isiniz yoksa guzel vir secim fakat ios gibi bir sure sonra sıkabilir sizi. Htc ise eski bir model oldu şuan için yinede dediklerinizi onlarda karsilar.
Fiyat olarak karsilastirip ucuzunu almanızı öneririm, cunku iki telefonuda kullanmadim yanlış birsey demek istemiyorum

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Buraya gelirken ikilemdeydin. Buradan çıkınca sanırım sekizlemde kalıcaksın :)

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar sağolun ama önerdiklerinizi neden önerdiğinizide anlatırsanız çok iyi olur çünkü kararımda sizin anlattığınız avantajlar etkili olacak

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Buraya gelirken ikilemdeydin. Buradan çıkınca sanırım sekizlemde kalıcaksın :)

:) anlamadım ama olsun. senin fikrin nedir bu telefonlar hakkında?

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
ya ben çok acele ediyorum yada forum çok sakin :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
OneS de android var, çok daha kullanışlı bence. İnceliği, görünümü çok ayrı zaten. Windows phone ve nokia iki sevmediğim şey bi arada. 625 i onun için tercih etmem

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba bilenler vardır iphone 5im çalındı telefon alıcam.
iki cihaz arasında kararsız kaldım ve her ikiside çok farklı telefonlar.
biri lumia 625 diğeri htc one s... :)
wp8 de office çok avantajlı çünkü üni. öğrencisiyim. stabil olmasıda cabası ama wp8 sıkıcı geldi biraz.
androidin dezavantajı bi süre sonra kasması ve ben rom-root'tan falan anlamam. ama sistemide çok zorlamam twitter ve interneti kullanırım kulaklıkla müzik dinlerim bide office benzeri program kullanırım. zaten bu işlemde de donacaksa hiç almayayım.
Benim için tasarım malzeme kaliteside çok önemli buda htc'de. bi dezavantajıda güncelleme almayacakmış çok zararı olur mu bilmem ama lazım olmaz bana sanırım.
Sizce hangisi? Sebepleriyle birlikte anlatırsanız sevinirim. Başka telefonlarda önerebilirsiniz ama Gm discovery hariç :) bugün inceledim tasarım malzeme kalitesi hoşuma gitmedi gm'ye de güvenemiyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler. :)
one s daha mantıklı duruyor güncelleme almasada olur yani pek eksiklik sayılmaz saglamlık da zaten htc 1 numara yapcagın işlemlerde kasma donma yapmaz gönül rahatlıgıyla al wp daha tam oturmadı programlar filan....

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
one s daha
mantıklı duruyor güncelleme almasada olur yani pek eksiklik sayılmaz
saglamlık da zaten htc 1 numara yapcagın işlemlerde kasma donma yapmaz
gönül rahatlıgıyla al wp daha tam oturmadı programlar filan....

sağol arkadaşım lumia yı cazip kılan bişey daha var eldivenle kullanabilmek :) ama eldivenle kullanılıyor diye telefon tercih edilir mi dersen bence hayır :) ne yapsam bilemedim :D

Bonney

Profesör
Reaksiyon puanı
14
One S kullandim baya, tabsiye de ederim.
Nedenleri:
Cok Ince,Ses,Kamera,hizli arayuzu(kasma ve simdi ki S3'den daha hizli calisiyor), Ram kullaniminda sorun olmaz. Oyunlarda da iyi performans verir.

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
One S kullandim
baya, tabsiye de ederim.
Nedenleri:
Cok Ince,Ses,Kamera,hizli arayuzu(kasma ve simdi ki S3'den daha hizli
calisiyor), Ram kullaniminda sorun olmaz. Oyunlarda da iyi performans
verir.

teşekkür ederim :) one s şuanda ön planda söyledikleriniz sayesinde

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabiki de ONE S beatsaudıo var FH video kaydı var malzeme kalitesi war android var bi kere özgürlükler yazılımı

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
tabiki de ONE S
beatsaudıo var FH video kaydı var malzeme kalitesi war android var bi
kere özgürlükler yazılımı

güzel söyledin eğer gri one s bulabilirsem büyük bir ihtimalle tercihimi ondan yana kullanıcam sağolun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk önce Android ve Windows Phone arasında tercih yap bence.
Windows Phone Özellikleri:
- Android'e göre daha stabil, kasmadan çalışabilen bir yapısı var.
- Kişiselleştirebilme kutuların boyutlarını değiştirmekten, yerleri ile oynamaktan ve renkleri ile oynamaktan ibaret. Ama iphone'nun sisteminde de durum çok farklı değil ve iphone'nun da pek çok seveni var.
- Uygulama sayısı kısıtlı ama sosyal ağların hepsi var: instagram, vine...
- Oyun sayısı kısıtlı. Şu an piyasada olan bir çok oyun Windows Phone'a yok. Ama yeni çıkan oyunlar Windows Phone'a da gelmeye başladı (Örn: Asphalt 8)
- İnternet Explorer sayesinde daha iyi internet deneyimi sunar. Nokia HERE en iyi navigasyon uygulamalarındandır. Nokia Müzik çevrimdışı yasal müzik dinlemeyi sağlar.

Android Özellikleri:
- Tamamiyle kişiselleştirilebilir bir yapısı var.
- Çok çeşitli uygulamalar var. Marketi çok zengin.
- Aradığın hemen hemen her oyunu bulursun (iphone'a özel oyunlar hariç)
- Biraz karışık bir menü sistemi var. Ergonomik değil.

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
ilk önce
Android ve Windows Phone arasında tercih yap bence.
Windows Phone Özellikleri:
- Android'e göre daha stabil, kasmadan çalışabilen bir yapısı var.
- Kişiselleştirebilme kutuların boyutlarını değiştirmekten, yerleri ile
oynamaktan ve renkleri ile oynamaktan ibaret. Ama iphone'nun sisteminde
de durum çok farklı değil ve iphone'nun da pek çok seveni var.
- Uygulama sayısı kısıtlı ama sosyal ağların hepsi var: instagram,
vine...
- Oyun sayısı kısıtlı. Şu an piyasada olan bir çok oyun Windows Phone'a
yok. Ama yeni çıkan oyunlar Windows Phone'a da gelmeye başladı (Örn:
Asphalt 8)
- İnternet Explorer sayesinde daha iyi internet deneyimi sunar. Nokia
HERE en iyi navigasyon uygulamalarındandır. Nokia Müzik çevrimdışı yasal
müzik dinlemeyi sağlar.

Android Özellikleri:
- Tamamiyle kişiselleştirilebilir bir yapısı var.
- Çok çeşitli uygulamalar var. Marketi çok zengin.
- Aradığın hemen hemen her oyunu bulursun (iphone'a özel oyunlar hariç)
- Biraz karışık bir menü sistemi var. Ergonomik değil.

aklımdaki kargaşayı kızıştırdın :D valla bu ikisinden birine son anda karar vericem heralde.

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar lumia da çok hoş :) şuan da karasızlığımı dindirmeye çalışıyorum

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
WP8'in bir çok ufak tefek sorunlarından biri de ses profillerini özelleştiremiyor oluşun. Örneğin bir telefon görüşmesi yapılırken sesin fazla gelmesi için yükseltildiğinde yada tersi, diğer bütün sesle ilgili programlarda da, örneğin film seyrederken, oyun oynarken vs.değişiyor oluşu. Diğer negatif taraflarını bir tarafa bıraktım sırf bu basit hata yüzünden bile ben Lumiayı tercih etmem. WP8'i 7'nin devamı olarak düşünürsek böylesine kritik bir problemin uzun yıllardır hala çözülmemiş olması hayret uyandırıyor.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lumia 625 öneririm. Bende kullanıyorum gerçekten stabil. Ofis kullanacaksan bende sürekli ofis kullanıyorum ve gerçekten işime yarıyor. Daha öncede önermiştim sana 625'i. Twitter ve facebook gibi sosyal ağlarda takılacaksan orasında ikiside hızlı. 1-2 ay içinde yine güncelleme gelecek. Sana fark edermi bilmem ama oyunları kısıtlı sayılabilir. Lumiaya subway surfersda geldi sayılır. 1 gb ramlilere geldi ama 512 ramlilere gelmedi. Şimdi htc One S e de baktım ama dış görünüşü hoşuma gitmedi. Fiyatları birbiriyle aynı. Ama HTC one S (1650mAh) in bataryası 625 (2000 mAh)e göre daha küçük. Bu biraz önemli olabilir. Ama özgürlük istiyorum dersen android tercih etmeni söyleyebilirim. WP de çok fazla özgürlüğü yok ama yinede kutucukların yerlerini kendine özgü ayarlayabilirsin. Kendi kulaklığın varsa L625 de iyi işler çıkarıyor. Kendi verdiği kulaklık çok iyi değil. HTC de monsterın verdiği sesi hiç denemedim ama kaliteli olduğu kesindir. Daha önce android' de kullanmadım ama android tabletim var. 1 gb ramle bile dolmuş driver oyunu açıldıktan sonra frene bastığında oyun donuyor. Asphalt 8 de öyle tablette 1.2 ghz işlemci var. L625 de de 1.2 ghz 512 mb ram var. Ama arayüze göre değişebilir. İyice kafanı karıştırdım galiba ama L625 tavsiye edebilirim.
Ağırlık konusunda htc one s kazanıyor. Daha hafif. Ama ben ağır telefonları daha çok seviyorum. İçi doluymuş gibi his veriyor.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Senin Yerinde Olsam One S Alırdım.Ben Son Anda Windows Phone'dan Vazgeçtim.Windows Phone Stabil Bir Sistem Fakat Kutucuklardan Başka Hiçbir Şey Yok.Zaten O Yüzden Hızlı.150 Yıllık Eski Xperia X10 Mini'mde Windows Phone 8 Çok Hızlı Çalışıyor Launcher 8 Programı İle.Mesela Adamlar Stabilite İçin Herşey'den Kısmışlar,Whatsapp'a Duvar Kağıdı Koyamıyorsun,İnternette Flash Player Yok Gerçi iOS'tada Yok.Ses Bakımından Beats Audio İyi Ses Verir.Ekran Bakımından
hTC'nin Ekranı Biraz Daha Küçük Olsada PPİ(Piksel Yoğunluğu)Bakımından Daha Fazla.Gerçi Ekran Teknolojisini Bilemem Hangisi Daha İyi Ama 4.7"e 480x800 Düşük.En Az 540x960 Olsaydı Bari.Bataryada Lumia Önde.Bence hTC Al."Quietly Brilliant"[h=1][/h]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
700 tlye General Mobile Discovery 16GB lik al bence çevremde bolcak discovery var hepsi çok çok memnun ve one s den daha iyidir 4 çekirdek 1 gb ram ekranı ve internet hızıda daha yüksek işini fazlasıyla görür vede çok ince ve şık bir telefon ;)