Hoşlandığım bu kıza açılmalı mıyım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
dogru diyorsun belki o da hoslanıyordur ondan reddetmiştir ama tırsmıyor değilim rezil olmaktan korkuyorum yinede dediğiniz gibi şansımı deneyeceğim değerli yorumlarınız için cook tesekkur ederim iyi ki varsınız gonlu güzel insanlar şans dileyinnn :) :)
Türkiye'de hiçbirşeyden utanma.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
O kız beni reddetse kendi kaybeder zaten gram umurumda olmaz en azından denedim derim içimden giderim gym'e antrenmanımı yaparım kafamı dağıtırım

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Denemekten bişey kaybetmezsin Webhead ın dediği gibi kabul etmezse gidersin gym e 3 ayda vücudun oturur zaten başka kızlarla onu kıskandırırsın :)
vücut yapmak öyle 3 ayda olacak iş değil kolay olsa herkes muscular pozda gezerdi 3 ayda gelişim tabiki olur ama öyle çok büyük bir gelişim beklememeli vücudunun şekillenmesi kas kütlesi kazanmak yıllarını alır bence 3 ayda şunun gibi olacam diyeceğine 3 ayda ne kadar kas kütlesi kazanabilirim demeli yani step-by-step şeklinde ilerlemeli ben olsam 1.yılı devirirdim 3 ay 6 ay hesabına girmezdim 1 yılda zaten vücut şekillenir sonraki yıllarda kas kütleni daha da arttırırsın ben imkanım olsun gym'e geri dönecem ağırlık çalışmayı özledim özellikle bench press yapmayı özledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denemekten bişey kaybetmezsin Webhead ın dediği gibi kabul etmezse gidersin gym e 3 ayda vücudun oturur zaten başka kızlarla onu kıskandırırsın :)
GYM karı kıza hava atmak için gidilen yer değil zaten karı kıza hava atmak için vücut yapacaksan hayal kırıklığına uğrarsın fitness bir yaşam tarzıdır

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Mesele öküz gibi kas yapmak değil. Spor dediğimiz şey en başta kan ve oksijen sirkülasyonunu artırmak. Kalbi ihtiyaçtan daha fazla güçlendirerek dinlenme halinde düşük kalp ritmi ile hayata rahat ve enerjik devam edebilmek. Göbeğiniz olmasın daha ileri safhası keyif zaten.

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
vücut var zaten fitness yapıyorum 3 yıldır :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
vücut var zaten fitness yapıyorum 3 yıldır :)
Bende bu spor ile 2015'te tanıştım daha doğrusu stajdan dostum ile beraber başladık 8 ay gittik yani staj bitene kadar gittik pazartesi salı çarşamba günü 3 gün arka arkaya gidiyorduk staj çıkışı staj yaptığımız yerdeki spor salonuna gidiyorduk ve çok acemiydik split yani bölgesel çalışıyorduk kafamıza göre yemek yiyorduk beslenmeye önem vermiyorduk makro hesabı nedir bilmezdik zaten ektomorfuz diye her istediğimizi yiyorduk aradan birkaç sene geçti araştırmayı hiç bırakmadık özellikle ben sağlam araştırma yapıyordum 2 sene önce full body'nin split'ten daha iyi olduğunu ve beslenmenin bu işin sırrı olduğunu öğrendik
üniversiteye 2017'de girdim fakat maddiyattan dolayı hiç devamını getiremedim üyelik bitince dımdızlak ortada kaldım motivasyonumu kaybettim bir de split çalışarak baya zaman kaybettim beslenmem de yetersizdi o yüzden hep yerimde saydım ama en kısa zamanda fitness'a geri dönmek istiyorum
Helal olsun reis bende senin gibi bu sporu düzenli yapmayı çok istiyorum

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende bu spor ile 2015'te tanıştım daha doğrusu stajdan dostum sayesinde başladım fakat araya üniversite sınavı girdi 2 kez mezuna kaldım 3.girişimde kazandım üniversiteye 2017'de girdim fakat maddiyattan dolayı hiç devamını getiremedim üyelik bitince dımdızlak ortada kaldım motivasyonumu kaybettim bir de çok hata yaptım split çalışarak baya zaman kaybettim beslenmem de yetersizdi o yüzden hep yerimde saydım ama en kısa zamanda fitness'a geri dönmek istiyorum
Bu işin doğrusu ne bir ara rehber hazırlayın ikiniz de faydalansın millet.

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bende bu spor ile 2015'te tanıştım daha doğrusu stajdan dostum sayesinde başladım fakat araya üniversite sınavı girdi 2 kez mezuna kaldım 3.girişimde kazandım üniversiteye 2017'de girdim fakat maddiyattan dolayı hiç devamını getiremedim üyelik bitince dımdızlak ortada kaldım motivasyonumu kaybettim bir de çok hata yaptım split çalışarak baya zaman kaybettim beslenmem de yetersizdi o yüzden hep yerimde saydım ama en kısa zamanda fitness'a geri dönmek istiyorum
alıskanlıklarımızdan ödün vermemelıyiz yoksa bırakma noktasına getirebiliriz özellikle spor için boyle dusunuyorum azmin ve hırsın karsısında hıc bısey duramaz ancak duygusal konular ıcın boyle dusundugum soylenemez :) :)

yukarıda ben %70 beslenme %20 antrenman %10 dinlenme diye yazdım az bir şey yukarı çıkarsan okursun

ınstagram kullanıyorsan Ege Fitness yukeaesthetıc Kaan Kader Fitness Ege Fitness Fitness Durağı bir de Diyetisyen Behlül var ben bu sayfaları takip ediyorum tavsiye ederim bir de Fit Yemek'i takip edin adaşımın güzel tarifleri var zaten fit vücudun sırrı beslenmeden geçiyor

YouTube'dan Ege Fitness'ı ve Fit Yemek'i takip ediyorum fazlası ile işimi görüyor çünkü YouTube'da çok fazla fitness kanalı var ve kafa karışıklığına yol açıyor
fit yemek gercekten hakkını verıyor bu ısın fıtness olarak hakan fıtness ve shredded brothers kanallarını takıp ediyorm sıkı takıpcileri olmasamda ege fıtness ve savas cebeci nin videolarını da begenır izlerim tavsiye ederim bu kanalları

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
alıskanlıklarımızdan ödün vermemelıyiz yoksa bırakma noktasına getirebiliriz özellikle spor için boyle dusunuyorum azmin ve hırsın karsısında hıc bısey duramaz ancak duygusal konular ıcın boyle dusundugum soylenemez :) :)

fit yemek gercekten hakkını verıyor bu ısın fıtness olarak hakan fıtness ve shredded brothers kanallarını takıp ediyorm sıkı takıpcileri olmasamda ege fıtness ve savas cebeci nin videolarını da begenır izlerim tavsiye ederim bu kanalları
Reis bende azim ve hırs var fakat şu maddiyat sürekli bana engel oluyor özellikle üyelik bittiği zaman dımdızlak ortada kalıyorsun ya insanın zoruna gidiyor evde de nereye kadar gelişebilirsin vücut daha fazla ağırlık istiyor
Şuanda ben zargana sınıfına giriyorum ama hep bu böyle kalmayacam açık konuşmak gerekirse bedenimden memnun değilim ve bu işe bir son vermek istiyorum artık değişim geçirmem şart çevremdekilerin düşünceleri gram umurumda değil ben hayatımı onlara göre yaşamam o zaman benim bir ölüden farkım kalmaz
Kaan Kader Fitness'ı takip etmeni tavsiye ederim Youtube'da malesef aktif değil ama instagramdan takip edebilirsin 2016'dan beri takip ediyorum çok kral adam
Uzaktan eğitim alacak olsaydım bu adamdan veya Shredded Brothers'tan alırdım

Son düzenleme:

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Reis bende azim ve hırs var fakat şu maddiyat sürekli bana engel oluyor özellikle üyelik bittiği zaman dımdızlak ortada kalıyorsun ya insanın zoruna gidiyor evde de nereye kadar gelişebilirsin vücut daha fazla ağırlık istiyor
Şuanda ben zargana sınıfına giriyorum ama hep bu böyle kalmayacam açık konuşmak gerekirse bedenimden memnun değilim ve bu işe bir son vermek istiyorum artık değişim geçirmem şart çevremdekilerin düşünceleri gram umurumda değil ben hayatımı onlara göre yaşamam o zaman benim bir ölüden farkım kalmaz
Kaan Kader Fitness'ı takip etmeni tavsiye ederim Youtube'da malesef aktif değil ama instagramdan takip etmelisin 2016'dan beri takip ediyorum çok kral adam
Uzaktan eğitim alacak olsaydım bu adamdan veya Shredded Brothers'tan alırdım
kaan kader i biliyorum bence maddiyatı takmamalısın elinden gelenle ve elinde olanlarla devam et sporuna kaan kader i takip ettiğine göre bilirsin kendisi hakan hocanın ögrencısıdır ve fıtness a basladıgı zamanlar o da evde gelıstırıyordu vucudunu 16 17 yaslarındaydı sanırım ben de ilk basladıgında evde basladım hakan hocayla baya faydasını gördüm

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
kaan kader i biliyorum bence maddiyatı takmamalısın elinden gelenle ve elinde olanlarla devam et sporuna kaan kader i takip ettiğine göre bilirsin kendisi hakan hocanın ögrencısıdır ve fıtness a basladıgı zamanlar o da evde gelıstırıyordu vucudunu 16 17 yaslarındaydı sanırım ben de ilk basladıgında evde basladım hakan hocayla baya faydasını gördüm
benim şuanda hedefim gym'e yazılana kadar ege fitness'ın ekipmansız full body programını uygulamak (en azından 2-3 kilo kas kazansam yeter) hem üzerimdeki hamlığı atmış olurum hem de altyapım gelişir böylece gym'e yazıldığım zaman hamlık yaşamam
Hakan Fitness ile ben aynı şehirde oturuyoruz ikimizde Ankara'dayız Cebeci'deki MassFit'e gidiyor zaten Batuhan hoca ile birlikte kurmuşlar Kurtuluş ve Eskişehir'de şubeleri var şu parayı ayarlasam direk MassFit'e yazılırım o zamana kadar elimdeki imkanlar ile bişiler yapacaz

Reis benim öyle Emin Çapan ve Buğra Keskin gibi profesyonel bir yarışmacı olma hedefim yok hiçbir zamanda olmadı olmayacak da ha yarışırsam eğer formum tutarsa atletik fizikte yarışırım zaten bu yarışma için küre girmen şart değil doğal olarak da yarışabilirsin kazanmak umurumda bile değil ben denizci şortu ile podyuma çıkıp o atmosferi o tecrübeyi yaşamak istiyorum inşallah bu dediğimi yaparım
Ben hep doğal vücut geliştirmeden yanayım sırf kas kütlesi hızımı arttıracam veya yağ yakımını hızlandırmak için küre girip hayatımı mahvetmek istemiyorum çünkü doğal olarak da kas kütlesi kazanılır yağ da çatır çatır yakılır haksız mıyım ?

Son düzenleme:

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
benim şuanda hedefim gym'e yazılana kadar ege fitness'ın ekipmansız full body programını uygulamak (en azından 2-3 kilo kas kazansam yeter) hem üzerimdeki hamlığı atmış olurum hem de altyapım gelişir böylece gym'e yazıldığım zaman hamlık yaşamam
Hakan Fitness ile ben aynı şehirde oturuyoruz ikimizde Ankara'dayız Cebeci'deki MassFit'e gidiyor zaten Batuhan hoca ile birlikte kurmuşlar Kurtuluş ve Eskişehir'de şubeleri var şu parayı ayarlasam direk MassFit'e yazılırım o zamana kadar elimdeki imkanlar ile bişiler yapacaz

Reis benim öyle Emin Çapan ve Buğra Keskin gibi profesyonel bir yarışmacı olma hedefim yok hiçbir zamanda olmadı olmayacak da ha yarışırsam eğer formum tutarsa atletik fizikte yarışırım zaten bu yarışma için küre girmen şart değil doğal olarak da yarışabilirsin kazanmak umurumda bile değil ben denizci şortu ile podyuma çıkıp o atmosferi o tecrübeyi yaşamak istiyorum inşallah bu dediğimi yaparım
Ben hep doğal vücut geliştirmeden yanayım bedenime kimyasal sokmak istemiyorum sırf kas kütlesi arttırma hızımı veya yağ yakımı hızlandırmak için küre girmem çünkü doğal olarak da kas kütlesi kazanılır yağ da çatır çatır yakılır haksız mıyım ?
kesinlikle haklısın bir hedefin amacın varsa mutlaka ona ulaşırsın pesetme ve hareket geç??

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
kesinlikle haklısın bir hedefin amacın varsa mutlaka ona ulaşırsın pesetme ve hareket geç??
Benim hedefim Marc Fitt düzeyinde 75-80 kg aralığında %9-10 yağ oranında plaj vücudu yapmak dışarıdan sporcu olduğum belli olsun giydiğim kıyafetler üzerime kutu gibi otursun bir ortama girdiğimde dikkat çekeyim kaslı çocuk olarak insanlarda iz bırakmak istiyorum ve bunu yaşam stili haline getirmek istiyorum sürekliliği sağlamak istiyorum desek daha doğru olur ileride moruk olduğum zaman kas ve eklem ağrısı yaşamak istemiyorum ay belim ağrıyor kıçım ağrıyor demek istemiyorum biraz da ondan dolayı acele ediyorum diyebilirim edit: Marc Fitt Greg Plitt Steve Cook bunlar benim yabancı idollerim
marc fitt ile ilgili görsel sonucu
steve cook ile ilgili görsel sonucu

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim hedefim Marc Fitt düzeyinde 75-80 kg aralığında %9-10 yağ oranında plaj vücudu yapmak dışarıdan sporcu olduğum belli olsun giydiğim kıyafetler üzerime kutu gibi otursun bir ortama girdiğimde dikkat çekeyim kaslı çocuk olarak insanlarda iz bırakmak istiyorum ve bunu yaşam stili haline getirmek istiyorum sürekliliği sağlamak istiyorum desek daha doğru olur ileride moruk olduğum zaman kas ve eklem ağrısı yaşamak istemiyorum ay belim ağrıyor kıçım ağrıyor demek istemiyorum biraz da ondan dolayı acele ediyorum diyebilirim edit: Marc Fitt Greg Plitt Steve Cook bunlar benim yabancı idollerim
marc fitt ile ilgili görsel sonucu
steve cook ile ilgili görsel sonucu
Benim şimdiden eklem ağrısı var dizlerde. Benim de spor yapmam lazım. Eklem hipermobilitesi diyorlar o var bende ondan herhalde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
bu forma ulasırsın ulasılmayacak bısey degıl ama onemlı olan formu korumak ara verdıgın an beslenmene dikkat etmeyince yağlanmaya baslıyorsun cok nankor bir spor

bence doktora danısmadan baslamamalısın Allah korusun sakatlanabilirsin ama baslamanı cok isterim spor tüm günün stresinden uzaklastırıyor bizleri
O konuda bir sıkıntı yok.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bu forma ulasırsın ulasılmayacak bısey degıl ama onemlı olan formu korumak ara verdıgın an beslenmene dikkat etmeyince yağlanmaya baslıyorsun cok nankor bir spor
Evet o konuda haklısın çok nankör bir spor ama olsun önemli olan bu sporu yaşam stili haline getirmek değil mi hem yağlansam öyle aşırı yağlanmam ektomorf olmanın avantajlarından biri de bu ben ektomorf skinny fat arası bir şeyim belim 82 cm alt karınım hafif yağlı yani göbek bile denemez ama oturunca katlanıyor :)
Allah'tan kas hafızası var spora ara verip geri döndüğün zaman 1-2 haftada eski gücüne kavuşursun sen bu sporda 3 yılını devirmişsin benden daha iyi bilirsin

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Evet o konuda haklısın çok nankör bir spor ama olsun önemli olan bu sporu yaşam stili haline getirmek değil mi hem yağlansam öyle aşırı yağlanmam ektomorf olmanın avantajlarından biri de bu
Allah'tan kas hafızası var spora ara verip geri döndüğün zaman 1-2 haftada eski gücüne kavuşursun sen bu sporda 3 yılını devirmişsin benden daha iyi bilirsin
est. mutlaka bızden daha iyi bilenler vardır dediklerine katılıyorum sıkı bir programla tabi ki eski hale dönülebilir ama dediğin gibi yasam tarzımız olmalı bu iş :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
est. mutlaka bızden daha iyi bilenler vardır dediklerine katılıyorum sıkı bir programla tabi ki eski hale dönülebilir ama dediğin gibi yasam tarzımız olmalı bu iş :)
Reis ben haftada 3 gün full body yapsam ve 6 öğün yemek yesem günlük 3000 kalori alsam temiz bir şekilde büyürüm benim hedefim zaten clean bulk yapmak

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bu sporun bana kattığı en güzel şeylerden biri de araştırma yeteneği ben bu zamana kadar clean bulk makrolar full body split bunları bilmezdim hepsini araştıra araştıra öğrendim

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Reis ben haftada 3 gün full body yapsam ve 6 öğün yemek yesem günlük 3000 kalori alsam temiz bir şekilde büyürüm benim hedefim zaten clean bulk yapmak
bu donemde yapmada kıs aylarında olabilir :)

bu sporun bana kattığı en güzel şeylerden biri de araştırma yeteneği ben bu zamana kadar clean bulk makrolar full body split bunları bilmezdim hepsini araştıra araştıra öğrendim
hedefine ulaşacaksın eminim buna bu da onun bir göstergesi?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
o zaman mutlaka baslamalısın ? ? ?
hocam instagramda yusuf kerem aslan'ı takip ediyor musunuz yaz tatilinden beri takip ediyorum oldukça güzel paylaşımları var ve antrenman beslenme programı satıyor 129 tl'ye bence gayet uygun değerlendirebilir

bu sporu seviyorum çünkü ben çocukluğumdan beri yaşıtlarımdan hep farklıydım kafa yapısı olsun olaylara bakış açısı olsun çevrem tarafından hep değişik olarak bilinirim hatta okuldan arkadaşım beni rehbere değişik diye kaydetmiş
İşte vücut yaparak ortalama kesimin arasından sıyrılmak istiyorum çünkü ortalama olmak çok sıkıcı ve ben %1'lik kısımı daha çok seviyorum orada yer almak ve bir UNSATISFIED olmak istiyorum :)
hey hey hey what's happening youtube ege fitness back in business actually always in business

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam instagramda yusuf kerem aslan'ı takip ediyor musunuz yaz tatilinden beri takip ediyorum oldukça güzel paylaşımları var ve antrenman beslenme programı satıyor 129 tl'ye bence gayet uygun değerlendirebilir
hayır takip etmıyorum ama bakabilirim

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
hayır takip etmıyorum ama bakabilirim
yukeastethic diye aratırsan direk çıkar
hocam senin konu kıza açılmak ben gelmişim burada fitness muhabbeti yapıp konuyu dağıtıyorum kusura bakma şimdiden

wson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
yukeastethic diye aratırsan direk çıkar
hocam senin konu kıza açılmak ben gelmişim burada fitness muhabbeti yapıp konuyu dağıtıyorum kusura bakma şimdiden
est. ne guzel kafayı dagıtıyorduk yine hatırlattın bana :) :) şaka bi yana farklı konulara yonelmek lazım boyle durumlarda sohbet için tesekkur ederim

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
est. ne guzel kafayı dagıtıyorduk yine hatırlattın bana :) :) şaka bi yana farklı konulara yonelmek lazım boyle durumlarda sohbet için tesekkur ederim
ben teşekkür ederim sohbetten memnun kaldıysan ne mutlu bana kimse ile fitness muhabbeti yapamıyorum malum çevren %99'luk kısım olunca seni anlamıyorlar söylediklerin onlara Çince gibi geliyor

Plaj vücudu kışın yapılır diye boşuna demiyorlar badici abilerimiz

Son düzenleme: