Hdp barajı aşar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
30 senedir güvenliği sağlayamayanlar, gönül rahatlığı ile şehhitlerin cenazenelerine gidebiliyorlardı. İnsanları lafına göre değerlendirirsen, her zaman palavracıların oyuncağı olursun. Şimdiye kadar Anketlerin sonuçları hep fos çıkmıştı. Anketlerin amacı bir öngörü yaratmak olsada, Türkiye'de insanları yönlendirme çabasından öte gidemediler. Vatandaş ise oyunu Anketlere göre değil, kendi tercihine göre vermeye devam ediyor. Hyal dünyasında yaşayanlar, gerçeklerle yüzleşene kadar, kendilerini mutlu his ederler. Hdp'lilerde, o şişirilmiş anketlere bakıp, kendilerini dolmuşa getiriyorlar. Oylar gizli verilir. Herkes kendi çıkarını kollar.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Hdp ye oy verenler hiçmi vicdanı sızlamıyacak acaba.Binlerce kişinin katilini desteklemek ne zamandan beri özgürlük

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Hdp ye oy verenler hiçmi vicdanı sızlamıyacak acaba.Binlerce kişinin katilini desteklemek ne zamandan beri özgürlük
Değerli kardeşim
Bize binlerce kişinin katili olarak sunulan kişi devletin ilkokuldan itibaren özenle ve özel olarak okuttuğu 7 sene buharlaştırıp kadastro memuru!!!!!!yaptığı bir devlet memurudur.
Ülkemiz kanlı ve karanlık bir dönemden geçmiştir.Kardeş kavgası katli olmuştur.Ancak bizim o bahsettiğin kişiyi hedef görmemiz sadece cambaza bakmamızı sağlamıştır.
O büyük bir organizasyonda bir nokta dahi değildir

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
703
Aşmasını istemiyorum ama Aşabilir Çünkü adayları iyi

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Umarım Geçmez ....

daha çok şey yazarım da neyse .....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aşmazsa demokrasi gerçekleşir mi sizce?
%8 alsa aşağı yukarı 10milyona yakın insanın oy verdiği bir parti temsil edilmemiş olmaz mı?
avrupa bir küçük ülke varki toplam nufusu 20 milyonu geçmez.
bu kadar kalabalık bir kitle yok mu edilecek.
bahsettigin parti Pkk nın meclisetki eli ayagıdır burda pkk sempatizanlıgı yapma get oUt !

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Burada yazılanları okudukça nasıl kinci ve ırkcı bir ülkede yaşadığımızı görüyorum ve içim acıyor. Yazık gerçekten, ne bu vatan tek başına kurtarıldı nede doğuda yaşanan savaşın tek sorumlusu kürtlerdi. Gün gelecek herkes gerçeklerle yüzleşecek inşallah, tek temennim bu.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Burada yazılanları okudukça nasıl kinci ve ırkcı bir ülkede yaşadığımızı görüyorum ve içim acıyor. Yazık gerçekten, ne bu vatan tek başına kurtarıldı nede doğuda yaşanan savaşın tek sorumlusu kürtlerdi. Gün gelecek herkes gerçeklerle yüzleşecek inşallah, tek temennim bu.
Sorun Kürt olamalrı depil. Sorun Terörist'lerle elele kolkola olmaları.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Kesinlikle kürtlere karşı bir kinim yok, ama Kurtuluş Savaşında, Çanakkale'de kürtlerin rolü nedir bir araştır istersen? Kaç kürt cephede savaşmış? Kaçı askerden kaçmış? Kaçı doğudaki isyanlarla bizi uğraştırmış bir bak. Evet bu vatan tek başına kurtarılmadı ama kürtler taşın altına elini koymamıştır aksini iddia ediyorsan sadece gülerim.

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimseyle tartışma niyetimde değilim, insanların fikirlerini değiştiremem, dediğim gibi gün gelecek herkes gerçekleri öğrenecek İnşallah. Hepiniz haklısınız sadece biz haksızız.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Evet gün gelecek herkes öğrenecek, siz de öğreneceksiniz. O günün tez zamanda gelmesi dileğiyle.

rdksr725

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence de aşmaz inşallah teröristlerle beraber olan bir parti barajı aşmayı bırakın bir önce kapatılmalıdır.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
etnik köken ayrımı yapan, tanımadığı insanlardan nefret eden, insanları dış görünüşüne göre güzel ya da çirkin olarak iki ayrı sınıfa koyan, demokrasiden bahsedip başka partinin meclise girmemesi için dua eden kişilerle aynı ortamı paylaştığım için utanıyorum.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Kürt ve kürtçülük sempatizanlarının çoğu aşırı bağnaz ve inkarcı olup kendini entelektüel sanan sırf bu doğrultuda ateistliğe bile soyunup onun nirvanasından geçtiğini sanacak kadar havalarda uçan cahil bir topluluk olduğu halde biz yinede yazalım

Bknz: Araf 179

Din, ülke ve ülke insanı düşmanı (düşmanları) Ermenileri
Yine Din düşmanı İSLAM ve Hazreti Ali (radiyallahu anh) ile alakası olmayan sözde alevileri (sözde alevi çünkü alevi = Hz. Ali taraftarı ashabtır. Ayrıca her alevi aynı değildir zira neredeyse tüm alevi çeşitliliğine şahit olmuşluğumla sunni gibi ibadet eden alevilerde bilirim ve o alevilerin sözde alevileri nasıl tanımladığınıda)

Şimdi toparlayalım.
yukarıda sözünü ettiğim hususlarla;

hdp kürt halkını savunuyoruzdan başlayıp (ki saflarına adam toplamak için kendileri çokça köy yakıp çokça fail yaşatmış ve faili mechullerde parmağı olmuştur) Din ve islamla bağdaşmayan yine bu doğrultuda Hz. Ali ile uzaktan yakından alakası olmayan din ve islam düşmanı alevileri örgüt ve partinin içine doldurmuş başında ermenilerin çektiği örgütle daha nice şımarıklığın altına imza atarak kemalistler ve beyaz türklerden oy isteyecek kadar kendini ulusal bir parti gibi gösterip abd ve israilin maşası olduğu aşikar bir partinin uydurma masalıdır.

sunni kürt kardeşlerimden ricamdır örgütün en tepesinden en aşağıya kadar araştırsınlar kaç tane alevi olmayan ve din düşmanı olmayan lider sayabilicekler. Murat karayılan dışında hakiki kürt ve sunni yoktur. Bulursan bi kenara yazda bende not edim.

güle güle kullan ülkem insanı, başta kürt akabinde türk halkım.

geçermi geçmezmiye gelince. Geçsede geçmesede legal veya illegal yollardan istediğini alıcaktır.

not: üniversiteler başta olmak üzre birçok kültür araştırma yerlerinde çıkan ateistler ve bunların sözde orjinal kürtlük adı altında zerdüştlüğü ateistliğe benzeterek ateistlik pompalayarak birçok insanı nasılda zehirlediklerini biçok insanımız biliyor görüyor lakin ayeti kerime herşeyi özetliyor.

rdksr725

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hdp karşı olduğumuzu bazı arkadaşlar yanlış anlıyor biz neden karşıyız teröristlerle içiçe olduğu için peki demokrasi demişsin demokrasiyi baltalayan nedir terörizmdir etnik köken ayrımı falan yapmıyoruz insanı insan olduğundan ötürü seviyoruz tabi insan olduğu sürece.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bazı şeyler söylüyorsunuz ki duyduklarıma inanamıyorum.
Daha önce söylediğim gibi içinizde yahudi roman ve yezidi varsa onlar ari ırkız diyebilir bunun dışında kimse ben kürdüm türküm diye öğünmesin.Özellikle zerre-i miskal kadar imanı olan var ise bu haramdır.
Özellikle iki partinin ırkçı söylemleri ise onların bu ırklara aşinalığından sevgisinden değil siyasi çıkarları içindir.
Bu oligarşik diktanın oyunudur.
İktidar partisi mümkün olduğunca ırk kavim din mezhep tandanslarını sıfırlayıp tek bayrak tek devlet tek ülkede birleşilmesini getiriyor.
Türkler ve kürtler en eski kavimlerdendir Göktürklerden bu yana birlikte yaşayagelmişlerdir.Çerkez abaza boşnak çeçen türü tanımlar boylara aittir.Kürtlerdede bu boylar vardır.Ancak medeniyetin başladığı topraklarımızda ermeniler vardır ki darius zamanında dünyanın en büyük devletiydi.Yine rumlarımız var bizlerden önce bu topraklarda yerleşmiş olanlar.Ülkemizde bu türden bir katagoriye gitsek sayfalar yetmez.
Bu birbirini yemek düşman olmak niye
Genç olacaksınız bira mantık yürütseniz
75000000 toplam nufus
20000000 kürdünü ayır 55+20
kürtleri aralarında inançlarına göre ayır
türkleride inançlarına göre ayır
yetmez takım olarak ayır adamın anasına sövsen ses yok takımına bir laf=cinayet
devam edelim parti olarakda ayıralım
meslek olarakta ayıralım
olmadı mahallelere göre ayıralım
topunu 1980 lerin siyasi çekişmelerine göre sağcı solcu diye ayıralım.
böl parçala yönet.
gün birlik gün sarılma gün musafeha zamanıdır.
gün helalleşme kırgınlıkları silme kan davalarını kaldırma zamanıdır
veda.jpg

besmele1.gif

Bismillahirrahmanirrahim
"Ey insanlar!
"Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha bulusamiyacagim.
"Insanlar!
"Bugünleriniz nasil mukaddes bir gün ise, bu aylariniz nasil mukaddes bir ay ise, bu sehriniz (Mekke) nasil
mübarek bir sehir ise, canlariniz, malariniz, namuslariniz da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden
korunmustur.
"Ashabim!
"Muhakkak Rabbinize kavusacaksiniz. O'da sizi yapti olayi sorguya cekecektir. Sakin benden sonra eski
sapikliklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayiniz! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar,
bulunmayanlara ulastirsin. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunlari daha iyi anlayan birisine ulastirmis
olur.
"Ashabim!
"Kimin yaninda bir emanet varsa, onu hemen sahibine versin. Biliniz ki, faizin her cesidi kalidirilmistir. Allah
böyle hükmetmistir. Ilk kaldirdigim faiz de Abdulmutallib'in oglu (amcam) Abbas'in faizidir. Lakin
anaparaniz size aittir. Ne zulmediniz, ne de zulme ugrayiniz.
"Ashabim!"
"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldirilmistir, ayagimin altindadir. Cahiliye devrinde güdülen
kan davalari da tamamen kaldirilmistir. Kaldirdigim ilk kan davasi Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin
Rabia'nin kan davasidir.
"Ey insanlar!
"Muhakkak ki, seytean su topraginizda kendisine tapinmaktan tamamen ümidini kesmistir. Fakat siz bunun
disinda ufak tefek islerinizde ona uyarsaniz, bu da onu memnun edecektir. Dininizi korumak icin bunlardan da
sakininiz.
"Ey insanlar!
"Kadinlarin haklarini gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanizi tavsiye ederim. Siz kadinlari, Allah'in
emaneti olarak aldiniz ve onlarin namusunu kendinize Allah'in emriyle helal kildiniz. Sizin kadinlar üzerinde
hakkiniz, kadinlarin da sizin üzerinizde hakki vardir. Sizin kadinlar üzerindeki hakkinizi; yataginizi hic
kimseye cignetmemeleri, hoslanmadiginiz kimseleri izininiz olmadikca evlerinize almamalaridir. Eger
gelmesine müsade etmediginiz bir kimseyi evinize alirlarsa, Allah, size onlarin yataklarinda yalniz
burakmaniza ve daha olmasza hafifce dövüp sakindirmaniza izin vermistir. Kadinlarin da sizin üzerinizdeki
haklari, mesru örf ve adete göre yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.
"Ey mü'minler!
"Size iki emanet burakiyorum, onlara sarilip uydukca yolunuzu hic sasirmazsiniz. O emanetler, Allah'in kitabi
Kur-ân-i Kerim ve Peygamberin (a.s.m) sünnetidir.
"Mü'minler!
"Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanin kardesidir ve böylece bütün Müslümanlar
kardestirler. Bir Müslümana kardesinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoslugu ile vermisse
o baskadir.
"Ey insanlar!
"Cenab-i Hakk her hak sahibine hakkini vermistir. Her insanin mirastan hissesini ayirmistir. Mirasciya vasiyet
etmeye lüzüm yoktur. Cocuk kimin döseginde dogmussa ona aittir. Zina eden kimse icin mahrumiyet vardir.
Babasindan baskasina ait soy iddia eden soysuz yahut efendisinden baskasina intisaba kalkan köle, Allah'in,
meleklerinin ve bütün insanlarin lanetine ugrasin. Cenab-i Hakk, bu gibi insanlarin ne tevbelerini, ne de adalet
ve sehadetlerini kabul eder.
"Ey insanlar!
"Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem'in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap
olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin
da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadir. Allah yaninda
en kiymetli olaniniz O'ndan en cok korkaninizdir.
"Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah'in kitabi ile idare ederse, onu
dinleyiniz ve itaat ediniz.
"Suclu kendi sucundan baskasi ile suclanamaz. Baba, oglunun sucu üzerine, oglu da babasinin sucu üzerine
suclanamaz.
"Dikkat ediniz! Su dört seyi kesinlikle yapmaycaksiniz:

• Allah'a hicbir seyi ortak kosmayacaksiniz.
  • Allah'in haram ve dokunulmaz kildigi cani, haksiz yere öldürmeyeceksiniz.
  • Zina etmeyeceksiniz.
  • Hirsizlik yapmayacaksiniiz..
"Insanlar Lâilahe illallah deyinceye kadar onlarla cihad etmek üzere emrolundum. Onlar bunu söyledikleri
zaman kanlarini ve mallarini korumus olurlar. Hesaplari ise Allah'a aittir.
"Insanlar!
"Yarin beni sizden soracaklar, ne diyeceksiniz?"
Saheb-i Kiram birden söyle dediler:
"Allah'in elciligini ifa ettiniz, vazifenizi hakkiyla yerine getirdiniz, bize vasiyet ve nasihatta bulundunuz, diye
sehadet ederiz!"
Bunun üzerine Resul-i Ekrem Efendimiz (S.A.V.) sehadet parmagini kaldirdi, sonra da cemaatin üzerine cevirip indirdi ve söyle buyurdu:
"Sahid ol, yâ Rab! Sahid ol, yâ Rab! Sahid ol, yâ Rab!"

redox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aşacak. dualarınız boşa çıkacak.

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
6-7 Ekim olayları ve sonra da devam eden ve bizzat HDP'li Salahattin Demirtaş'ın yönlendirmesi ve tetiklemesi ile kobane bahane edilerek yaşanan kaos ortamını ve yasin börü olaylarını hatırlatmak isterim. incelemek isterseniz Yasin Börü Diye arayın internette

Bu Vahşeti destekleyen insanlar meclise girmeli mi --> girmemeli mi? ...

Şehsen bir

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak

MECLİSE GİRMELERİNİ İSTEMİYORUM

BU OLUŞUMUN SİLAHA VE SUÇA BULAŞMIŞ OLANLARININ YARGILANIP CEZAEVİNE GİRMESİNİ İSTİYORUM.

Daha meclise girmedikleri halde doğuda belediyeleri ellerinde bulunduran bu oluşum devletin kendilerine sağladığı imkanları kendi belediyelerinin bulunduğu il ilçe mahalle köy ve beldelerinde hizmet için kullanmaktan sa tam tersine kendilerini seçmemişleri etkisizleştirme ve hayat hakkı tanımamak ve dağa çıkmış silah ile Türkiye'nin kanını emen bir örgüte yardım etmekte kullanıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HDP halkların kardeşliği diyor sürekli ama tek bir halkın haklarına odaklanmış, potansiyel oy kaynağı olarak tek bir halka bağlı bir parti. Geçer ya da geçmez ama şu söylemi bir kere bırakması lazım. MHP açıkça ben Türk milliyetçisiyim diyor ve HDP de bunu oy potansiyelini düşürmemek için gizlice diyor. O yüzden %50 gibi komik iddialar ile gelmeyin. Potansiyel bakımından en karmaşık ve çeşitli öğeleri barından tek parti AKP. Bu yüzden diğerlerinden sağlam rakip çıkmıyor ya da diğer partilere oy verenler seçtiğimiz parti etkin muhalefet yapamıyor diye yakınıyor. AKP'de zayıflama söz konusu ama bunu Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olup partiden ayrılmasına bağlamak AKP'ye daha da güç kaybettirir. Hani o söylemleri var ya, "Parti meclisimiz ne derse o olur"... Parti dışı insanlar muhalefet medya buna bağlayacaktır ama parti içi de bu söylem olursa bu partiyi zayıflatır.

GenioHablador

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gecemeyecekleri aşikar çünki türkiye hırsızlar tarafından yönetiliyor ve bunu herkes biliyor tabiki koyunlar hariç

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o işellah aşamaz diyipte arkasında amin diyen insanlar size sesleniyorum sizn insanlıktan nasıbını almamış kişilersizin sizin bir hiristiyanda ve bir düşmandan farkınız yok gürdüğüm en zevalı insanlarsınız...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir halki yok saymak bu kadar kolay olmamali bence.... kardeslikten bahsediyoruz bu kardeslik bu mu demokrasi ..yuzyillardir inkar ettiginiz bir toplum her turlu baskiya zulme karsi direnmis yine de asimile edilememis bir halk,buna ragmen biz neyi tartisiyoruz daha baraji asar mi asmaz .bu saatten sonra asmasi da asmamasida bence hic onemli degil tum kalbimle bu mucadelelerini selamliyorum.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ya ne yapacaktık; bebeğe kurşun sıkan, masum insanları yakan, her fırsatta memleketi yakıp yıkan, faşizmin kralını yapan terör örgütünün dağdan inmeleri ve onların yandaşlarının meclise girmesi için dua edip, hatim mi indirecektik? Terörist ile yurttaşı ayırmak nasıl bir etnik ayrımcılık oluyor onu da anlamadım. Eğer ki Kürt: pkklı denklemini kuruyorsanız sadece kendi adınıza konuşun!

sedatmd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hdp parti olmasada bağımsız olarak son 20 25 yıldır meclistedi zaten bu yeni bir şey değil.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bir halki yok saymak bu kadar kolay olmamali bence.... kardeslikten bahsediyoruz bu kardeslik bu mu demokrasi ..yuzyillardir inkar ettiginiz bir toplum her turlu baskiya zulme karsi direnmis yine de asimile edilememis bir halk,buna ragmen biz neyi tartisiyoruz daha baraji asar mi asmaz .bu saatten sonra asmasi da asmamasida bence hic onemli degil tum kalbimle bu mucadelelerini selamliyorum.
Şimdi hariçten gazel atmayalım özellikle meseleleri gazeteden takip edenler.
Uzun yıllar derin devletle onun iki uzantısı pkk ve hizbullah arasında kalan gariban halk gerçekten çok ezildi.Derin devlet bir yandan ana dillerini dahi konuşturmazken yönettiği iki örgütle birinle bağımsızlık diğerindede islamı dahil ederek çatışmalar çıkardı.
Şimdi sn okuru kck yı biliyorsun değilmi okumuşsundur bir yerlerde halkına terör estirip kan kusturan diğer paralel yapılanma
Yete artık derin devlette uyduruk maşa örgütlerde halkın yakasından düşsün.
Bu konu bağlamında ak parti hükümeti onlarca yıl sonra onlara insan olduklarını hatırlattı inşaallah güzel bir gelecek onları bekliyor

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
İnşallah aşamaz zaten aşmamalı ki aşamaz da burdan güzel şeyler yazardım fakat olan benim hesabıma olurdu bu memleketi ite köpeğe yar etmeyiz

GenioHablador

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pkk bayrakları acanları savunanlarda bir gun gelecek TURKIYE CUMHURIYETINE hesap verecekler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...