Hdd'den herşeyi silip Ssd ye windows kurmak?

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Ben 1 tb hdd olan sistemime 120/128 gb'lık ssd almayı planlıyorum. Hdd yi çıkarıp yerine ssd'yi, hdd'yi de dvd rom yerine takmayı düşünüyorum. Lenovo ile görüştüm garanti dışı kalmıyor cihaz. Ama aklıma takılan ben klonlama yapmak istemiyorum. hdd deki herşeyi silip ssd ye windows kurmayı ve geri kalan uygulamaları hddye kurmak istiyorum. Bunun için önce hdd yi mi sıfırlamam gerekir yoksa ssd yi takıp ona windowsu kurup hdd den öyle mi silmem gerekiyor?

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Mevcut sabit diskte ki varsa recovery kurtarma ve windows bölümünü birlikte klonla , sonra formatlar yeni windows yüklersin.

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Klonlamakla uğraşmak istemiyorum. Peki Hdd yi çıkarıp dvd roma taksam ssd kurmadan hdd deki Windows çalışır mı? Yani hddyi çıkarıp dvd roma taksam hiç birşey silmeden ve ssd yi hdd yerine taksam daha sonra hdd den windowsu silip ssd ye kurabilir miyim?

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhabalar. Ben 1 tb hdd olan sistemime 120/128 gb'lık ssd almayı planlıyorum. Hdd yi çıkarıp yerine ssd'yi, hdd'yi de dvd rom yerine takmayı düşünüyorum. Lenovo ile görüştüm garanti dışı kalmıyor cihaz. Ama aklıma takılan ben klonlama yapmak istemiyorum. hdd deki herşeyi silip ssd ye windows kurmayı ve geri kalan uygulamaları hddye kurmak istiyorum. Bunun için önce hdd yi mi sıfırlamam gerekir yoksa ssd yi takıp ona windowsu kurup hdd den öyle mi silmem gerekiyor?
Merhaba;
Yapmak istedeğiniz SSD'ye Windows kurup programları HDD'ye kurmak mı?

Bunu yapmak için temiz Windows kurulumu yapmanız yeterlidir. HDD'yi kurulum esnasında biçimlendirebilirsin. Programları ve oyunları da HDD'ye kurabilirsin.

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;
Yapmak istedeğiniz SSD'ye Windows kurup programları HDD'ye kurmak mı?

Bunu yapmak için temiz Windows kurulumu yapmanız yeterlidir. HDD'yi kurulum esnasında biçimlendirebilirsin. Programları ve oyunları da HDD'ye kurabilirsin.
Evet windowsu ve bir kaç programı Photoshop gibi ssd'ye kurup diğer programları hdd'ye kurmak istiyorum. Yani yanlış anlamadıysam ssd'ye windows kurarken hdd'de ki herşeyi windowsda dahil silebilirim?

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam. Çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz.

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Rica ederim. Bir sorun olursa buraya yazabilirsiniz.
Çok soru sordum ama bir şey daha sormak istiyorum. Hdd dvd romda takılı iken ssd de hdd yerinde takılı iken klonlama yapabilir miyiz? çok saçma mı oldu bilmiyorum ama böyle birşey mümkün mü ?

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle yapayım o zaman. Kurulum yaparken hdd yi biçimlendirip ssd ye kurarım. Çok teşekkürler. :D