Soru HDD hakkında sorularım var

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
herkeze merhaba bi sorum olucaktı. eski bi sistem var elimde öyle böyle idare ediyor. asus p5g41c-m lx anakart var turbo yazıyor ddr3 yeride var üstünde. AMD radeon hd6450 ddr3 2gb seclife ekran kartı var birde 4 gb ram var. ramlar ddr2. 250 gb harddisk var ama bunu teste soktum okum yazma hızı cok yavas galiba. arızalımı bu harddisk pes2017 kurayım dedim bir türlü bitmyor 2 saate kurmuyor. resimde yükledim sizin için. benim imkanım yok . bunu nasıl hızlandırabilirim yada hızlandırma imkanı yokmu sormak istedim. yanlıs drivermi yüklü anlamadım

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    111.3 KB · Görüntüleme: 42

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
herkeze merhaba bi sorum olucaktı. eski bi sistem var elimde öyle böyle idare ediyor. asus p5g41c-m lx anakart var turbo yazıyor ddr3 yeride var üstünde. AMD radeon hd6450 ddr3 2gb seclife ekran kartı var birde 4 gb ram var. ramlar ddr2. 250 gb harddisk var ama bunu teste soktum okum yazma hızı cok yavas galiba. arızalımı bu harddisk pes2017 kurayım dedim bir türlü bitmyor 2 saate kurmuyor. resimde yükledim sizin için. benim imkanım yok . bunu nasıl hızlandırabilirim yada hızlandırma imkanı yokmu sormak istedim. yanlıs drivermi yüklü anlamadım
O zamanki PC'lerin çoğunun HDD'sinin okuma-yazma değerleri sizin HDD'deki gibi. SSD almanızı öneiririm.

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O zamanki PC'lerin çoğunun HDD'sinin okuma-yazma değerleri sizin HDD'deki gibi. SSD almanızı öneiririm.
teşekkürler peki bu bilgisayara ssd takılıyormu takılıyorsa ne marka almalıyım hiç bilgim yok bu konuda

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SATA SSD'lerden herhangi birini alabilirsiniz.
tamam ben bilgisayarcıya gidip bana sata ssd dedimmi sadece kac gb olucagını secicem galiba. peki buna 8 gb ddr3 ram takabiliyormuyum ddr3 slotu var . ama hangi ram dan almam lazım bilmyorum mhz filan değişik şeyler varya ondan

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
tamam ben bilgisayarcıya gidip bana sata ssd dedimmi sadece kac gb olucagını secicem galiba. peki buna 8 gb ddr3 ram takabiliyormuyum ddr3 slotu var . ama hangi ram dan almam lazım bilmyorum mhz filan değişik şeyler varya ondan
Sipariş versene Trendyoldan. Bilgisayarcı ikikatı fiyatı kitler.

trendyoldan 240 gb Hikivision ssd aldım 300 tl ye. Arkadaşımın macbook cihazı yeni gibi oldu. Performansı 5 e katlandı.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
2x4 DDR3 1066 ya da 1333 MHz takılabilir diye düşünüyorum.

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sipariş versene Trendyoldan. Bilgisayarcı ikikatı fiyatı kitler.

trendyoldan 240 gb Hikivision ssd aldım 300 tl ye. Arkadaşımın macbook cihazı yeni gibi oldu. Performansı 5 e katlandı.
tamam öyle yaparım tam ne alıcagımı marka modeline göre öğrenmeye calsııyorum yanlıs bişey almamak için tam öğrendimmi öyle yapıcam bende hız farkediyor dimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

1066 mı 1333 mü tam sölersen onu alıcam da

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
tamam öyle yaparım tam ne alıcagımı marka modeline göre öğrenmeye calsııyorum yanlıs bişey almamak için tam öğrendimmi öyle yapıcam bende hız farkediyor dimi
WD Green alabilirsiniz mesela.

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bellek Desteği : DDR3+DDR2
Bellek :
2 x DIMM, Max. 8 GB, DDR3 1333(O.C.)/1066/800 Non-ECC,Un-buffered Memory
2 x DIMM, max. 8 GB,DDR2 1066 (O.C.) / 800 / 667 MHz Non-ECC, Un-buffered Bellek
Dual Kanal Bellek

anakart modeli böyle yazıyor

ahmet utku

Asistan
Reaksiyon puanı
108
hdd zaten yavaş bir ekipman genelde belge depolamak için kullanılmalı. oyunu indirme sürenizin uzunluğu internet bağlanıtınızın hızı ile de alakalıdır. ssd almanız oyunu yükleme sırasında pek zaman tasarrufu sağlamayacaktır (çok az). fakat ss alıp windowsu ve oyunu ssd ye kurarsanız oyun kurulduktan sonra açılma süresinde, bilgisayarın açılma süresinde gerçekten çok farklı hissedeceksiniz, yeni bilgisayar almış gibi hissedeceksiniz. 2,5 inçlik bir sata ssd almanız gerek. size kendi kullandığım bu linkteki ssd yi önerebilirim. gerçekten eski bilgisayarları şaha kaldırıyor.
not: ssd bilgisayarın performansını etkilemez, sadece hızlandırır, bekleme süresini azaltır.

PapixX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hdd zaten yavaş bir ekipman genelde belge depolamak için kullanılmalı. oyunu indirme sürenizin uzunluğu internet bağlanıtınızın hızı ile de alakalıdır. ssd almanız oyunu yükleme sırasında pek zaman tasarrufu sağlamayacaktır (çok az). fakat ss alıp windowsu ve oyunu ssd ye kurarsanız oyun kurulduktan sonra açılma süresinde, bilgisayarın açılma süresinde gerçekten çok farklı hissedeceksiniz, yeni bilgisayar almış gibi hissedeceksiniz. 2,5 inçlik bir sata ssd almanız gerek. size kendi kullandığım bu linkteki ssd yi önerebilirim. gerçekten eski bilgisayarları şaha kaldırıyor.
not: ssd bilgisayarın performansını etkilemez, sadece hızlandırır, bekleme süresini azaltır.
bilgiler için teşekkür ederim öncelikle. yanlız benm internetim iyi 85 megabit hız var .15 gb bir oyunu max 20 dk da indiriyorum. sorun oyunu kurmaya gectiğinde pc ye 2 saati buluyor nerdeyse. mesela pcyi sabah acıyorum internet tarayıcısını acıyorum bişeyler yazmak için 10 dk bekliyorum youtube mesela. o sırada disk kullanımı %100 oluyor. 10 dk sonra filan aşagılara iniyor ama ilerleyen dakkalarda yavaşlamalar oluyor yine. sekmeler arasında hızlı gecmek istyorum bilgisayara bir şeyi kurarken hızlı kursun istiyorum biraz daha. internetim iyi cabuk indiriyor bir problem yok onda