HD Uydu Alıcısı ve Media Player Olarak Kullanabileceğim Cihaz Tavsiye Eder misiniz???

Bu konuyu okuyanlar

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beyler tavsiye edeceğiniz cihaz 150 TL civarı olursa süper olur.

İhtiyacım olan 2 özellik :
-USB girişi olup 720p mkv filmleri sorunsuz açabilmeli altyazıda sorun çıkarmamalı,
-Tüplü televizyonlara da uygun girişi olması.

Araştırdığım kadarıyla Redline TS 200, Hiremco MacroBox ve Neta HD-6400 aradığım özellikte-fiyatta cihazlar lakin kimisi altyazıda hata veriyormuş kimisi kendi kendine ses açıyormuş tecrübeli arkadaşlara danışayım dedim.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beyler bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz

Atlanta Shine Hd Box
Next Minix HD Brother
Nextstar YE-18000HD
Hiremco MacroBox
Redline TS 200
Neta HD-6400

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam tüplü tv de 720 p görüntüyü ne ile aktaracaksın açıkçası merak ediyorum. Bende Jameson 2017 var telefonumdan daha küçük bir uydu alıcı usb si ile wifi adaptörü takabilirsiniz, ethernet girişine ethernet takıp IP tv yayınlarını ızleyebılırsınız, hdmı ile bağlı ful hd tv tv 24 inç sorunsuz kullanıyorum, ama çin malı gibi bilemiyorum menüleri eski tarz biraz ama sorunsuz kullandım alalı 4-5 ay oldu.

http://www.bimeks.com.tr/urun/129480/jameson-js-2017-mini-full-hd.aspx

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam tüplü tv de 720 p görüntüyü ne ile aktaracaksın açıkçası merak ediyorum. Bende Jameson 2017 var telefonumdan daha küçük bir uydu alıcı usb si ile wifi adaptörü takabilirsiniz, ethernet girişine ethernet takıp IP tv yayınlarını ızleyebılırsınız, hdmı ile bağlı ful hd tv tv 24 inç sorunsuz kullanıyorum, ama çin malı gibi bilemiyorum menüleri eski tarz biraz ama sorunsuz kullandım alalı 4-5 ay oldu.

http://www.bimeks.com.tr/urun/129480/jameson-js-2017-mini-full-hd.aspx

Yok hocam o anlamda demedim led ekranda 720p alayım bunun yanında bu uydu alıcısının tüplü televizyonda da normal olarak çalışmasını istiyorum anlamında dedim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yok hocam o anlamda demedim led ekranda 720p alayım bunun yanında bu uydu alıcısının tüplü televizyonda da normal olarak çalışmasını istiyorum anlamında dedim.
Scart çıkışı yok cihazda sadece hdmı var benim link attığımda.

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Scart çıkışı yok cihazda sadece hdmı var benim link attığımda.

Evet hocam scart yüzünden seçenekler çok az oluyor.Kısmetse şunlardan biri olacak sanırım

Atlanta Shine Hd Box
Next Minix HD Brother
Nextstar YE-18000HD
Hiremco MacroBox
Redline TS 200
Neta HD-6400

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Next Minix HD Brother i alın bence, portatif, hem scart hem hdmı, wifi adaptör takabilme imkanı v.s. gibi artıları var.

Emrahizm35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hiremco maxrobox u önermem 2 gün önce uydudan güncelleme yaptım, ve artık tvye görüntü vermiyor, diğer uydu alıcım hiremco f2 goldun kanal geçişleri maxroboxa göre daha hızlı başka bir modele yönelmeni tavsiye ederim

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Next Minix HD Brother i alın bence, portatif, hem scart hem hdmı, wifi adaptör takabilme imkanı v.s. gibi artıları var.

Büyük ihtimal aynen dediğiniz minix brotherı tercih edecem lakin mini modellerin ısınma sorunu çalışırı nasıl etkiliyor onu biraz araştırmam lazım.

hiremco maxrobox u önermem 2 gün önce uydudan güncelleme yaptım, ve artık tvye görüntü vermiyor, diğer uydu alıcım hiremco f2 goldun kanal geçişleri maxroboxa göre daha hızlı başka bir modele yönelmeni tavsiye ederim

Evet hocam, hiremco maxrobox benim ilk tercihimdi içinde tüm istediklerim var ama nette biraz araştırdım herkes bir yerinden şikayetçi o yüzden son tercihlere bıraktım.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam ben mini kullanıyorum başka marka ısınma az oluyor fakat sorun teşkil etmiyor daha doğrusu şuana kadar sorun teşkil etmedi bundan sonra edermi bilmiyorum :)

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hocam ben mini kullanıyorum başka marka ısınma az oluyor fakat sorun teşkil etmiyor daha doğrusu şuana kadar sorun teşkil etmedi bundan sonra edermi bilmiyorum :)

Hocam sizin Jameson JS-2017 mkv destekliyor ,hiç bu formatta altyazılı 720p mkv film izlediniz mi?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam sizin Jameson JS-2017 mkv destekliyor ,hiç bu formatta altyazılı 720p mkv film izlediniz mi?
Valla hiç denemedim :D cihazdan almayı düşünüyorsanız size referans olması için denerim sorun olmaz film linki atın, (özelden)

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Valla hiç denemedim :D cihazdan almayı düşünüyorsanız size referans olması için denerim sorun olmaz film linki atın, (özelden)

Hocam çok sağolun zamanınızı çalmıyım şuan Next Minix HD Brotherda karar kıldım Allah izin verirse şimdi istiyecem 139 TL ye ucuz buldum bakalım ama gözüm Next Minix Amigoda kaldı bizim yaşlı tüplüde çalışmaz :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam çok sağolun zamanınızı çalmıyım şuan Next Minix HD Brotherda karar kıldım Allah izin verirse şimdi istiyecem 139 TL ye ucuz buldum bakalım ama gözüm Next Minix Amigoda kaldı bizim yaşlı tüplüde çalışmaz :)
Şuan 169 tl güncel fiyatı bir kaç sitede.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam öyle her yerden almayın garanti sorunu yaşarsınız, bilindik bir yerden alın kafanız ağrımasın bence.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hayırlı olsun şimdiden.

Son mesajlar