Hangisi 1 Megapixel ?

Sizce hangisi 1 mp ?

• Kullanılan toplam oy
    19

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Evet beyler sabah g2 telefonumla 2 fotoğraf çektim biri 1 megapixel diğeri 13 megapixel sizce hangisi 1 megapixel :D
1. Fotoğraf ;

2. Fotoğraf ;

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kaliteyi image sensor belirler. Megapixel boyutu ne kadar fazla olursa olsun, image sensor kalitesizse fotograf kalitesi de kotu olur.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
1. fotoğral 3.2 mb 2. fotoğraf 270 kb . Olay çözüldüğüne göre dağılabiliriz.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ilk fotoğrafta netleme yapamamışsın. Normalde öyle çekmez biliyorum G2'yi. :) ama manidar olmuş

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Akıl oyunu yapmış :D Birincisi 13Mp ama bulanıklandırmış 2cisi ise 1mp :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Akıl oyunu yapmış :D Birincisi 13Mp ama bulanıklandırmış 2cisi ise 1mp :D
Hayır 2sinde de netleme yaptım ve hiç fotoğraflarla oynamadım böyle çıkmasına bende şaşırdım açıkçası şimdi deniyorum öyle olmuyor 1 defaya mahsus bu şekilde yakaladım :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Aynı kareyi 13Mp olarak sorunsuz bir şekilde çekip at sana zahmet bir görelim nasılmış :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Biri flashli digeri flash olmadan cekilen 13mp'lik iki fotograf. Xiaomi redmi note ile cekilmistir. Onemli olan sensordur. Tapatalktan gonderdigim icin fotograflar gercek boyutunda ve kalitesinde degildir.

8adyhypa.jpg

ubapyvu2.jpg

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Biri flashli digeri flash olmadan cekilen 13mp'lik iki fotograf. Xiaomi redmi note ile cekilmistir. Onemli olan sensordur. Tapatalktan gonderdigim icin fotograflar gercek boyutunda ve kalitesinde degildir.

8adyhypa.jpg

ubapyvu2.jpg

Dostum tapatalka rağmen süper çkmış valla bu xiaomi nedir arkadaş :) bi ara xiaomi mi3 alcaktm yurtdışından ama olmamıştı :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Dostum tapatalka rağmen süper çkmış valla bu xiaomi nedir arkadaş :) bi ara xiaomi mi3 alcaktm yurtdışından ama olmamıştı :)

Birgun herkes cin telefonu alacak. Her konuda mukemmel bir telefon. Note 3'u her konuda duvara carpar desem yeridir. :D Fotografin orjinalini asagiya ekledim.

Floresanli odada flashli aksam cekimi:

2d7j6uf.jpg

Floresanli odada Flashsiz aksam cekimi:

2lmm2hg.jpg

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Birgun herkes cin telefonu alacak. Her konuda mukemmel bir telefon. Note 3'u her konuda duvara carpar desem yeridir. :D Fotografin orjinalini asagiya ekledim.

2d7j6uf.jpg

Türkiyeye de ucuza getirsin xiaomi bende alcam bitane aklımda yazılım filanda çok iyi ya kameraya dicek söz yok zaten :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Türkiyeye de ucuza getirsin xiaomi bende alcam bitane aklımda yazılım filanda çok iyi ya kameraya dicek söz yok zaten :)

Xiaomi umarim Turkiye pazarina da acilir. Reklamlari cok iddialiydi, dedikleri kadar var mi diye aldim ama iyi ki almisim dedim. Telefon geldikten sonra rootladim , nvram dosyasini yedeklemedigim icin imeiler uctu. Neyseki ayni yongayi kullanan samsung n9008'in nvram dosyasini root explorer ile yapistirdim ve imeiler geldi ama kendi imei no'lari degil, samsung n9008'in imei no'lari, artik nvram dosyasini paylasandan Allah razi olsun. :D Baidu, google vs hepsini talan edip buldum. Mtk yazilimiyla imei no'su yazdim simdi oyle kullaniyorum. Tek kelime ile kusursuz.

Not: Snapdragon'un imei no'lari ancak donanim-yazilim kombinasyonu ile degistiriliyor. Mtk yongalari amd gibi, butun seceneklerle oynamak mumkun ve bu degisimler kucuk boyutlu bir yazilimla yapilabiliyor.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Xiaomi umarim Turkiye pazarina da acilir. Reklamlari cok iddialiydi, dedikleri kadar var mi diye aldim ama iyi ki almisim dedim. Telefon geldikten sonra rootladim , nvram dosyasini yedeklemedigim icin imeiler uctu. Neyseki ayni yongayi kullanan samsung n9008'in nvram dosyasini root explorer ile yapistirdim ve imeiler geldi ama kendi imei no'lari degil, samsung n9008'in imei no'lari, artik nvram dosyasini paylasandan Allah razi olsun. :D Baidu, google vs hepsini talan edip buldum. Mtk yazilimiyla imei no'su yazdim simdi oyle kullaniyorum. Tek kelime ile kusursuz.

Mtk ya imei atmak çok kolay benim dayımada yurt dışından gigabyte marka telefon gemişti 2 dk da attı :)
Donanımı ortalama olmasına rağmen çok memnunsunuz heralde s805 koysa tadından yenmez :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Mtk ya imei atmak çok kolay benim dayımada yurt dışından gigabyte marka telefon gemişti 2 dk da attı :)
Donanımı ortalama olmasına rağmen çok memnunsunuz heralde s805 koysa tadından yenmez :)

Note3 9005'e gore cok iyi bir telefon. Pil-kalite-performans acisindan cok memnunum. Mediatek yongalarinin hatalari snapdragon yongalarindan daha az. Takilma diye bir sey yok. Redmi note mtk6592 yongasini kullaniyor ve performans-enerji konusunda cok iyi. Sonraki cikan iki yonga lte destegine sahip. MTK6732 yongasi da 64bit lte destegine sahip. Turkiye'ye mediatek yongasina sahip telefonlar gelse cok satilir diye tahmin ediyorum. Bilindik markalar fiyat indirimine gitmek zorunda kalirlar hic degilse.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Note3 9005'e gore cok iyi bir telefon. Pil-kalite-performans acisindan cok memnunum. Mediatek yongalarinin hatalari snapdragon yongalarindan daha az. Takilma diye bir sey yok. Redmi note mtk6592 yongasini kullaniyor ve performans-enerji konusunda cok iyi. Sonraki cikan iki yonga lte destegine sahip. MTK6732 yongasi da 64bit lte destegine sahip. Turkiye'ye mediatek yongasina sahip telefonlar gelse cok satilir diye tahmin ediyorum. Bilindik markalar fiyat indirimine gitmek zorunda kalirlar hic degilse.

Turkiyeye gelen mtk yongaları iyi değil N9005 ten iyiyse daha ne olsun :) bu işlemci bu kadar iyi mi gerçekten ya yoksa biz mi daha mtk işlemci görmedik birde pil performansı nasıl :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Turkiyeye gelen mtk yongaları iyi değil N9005 ten iyiyse daha ne olsun :) bu işlemci bu kadar iyi mi gerçekten ya yoksa biz mi daha mtk işlemci görmedik birde pil performansı nasıl :)

Performans konusunda note3'u aratmiyor. Varsayilan olarak guc tasarrufu modunda, guc tasarrufu modunu kapattiktan sonra performans muthis. Xiaomi firmasi her urununu prestij urunune cevirmeyi iyi biliyor. Yani urun skalasinda bos urun yok. Markasiz mtk yongasi kullanan bir cok firma mevcut ama hicbirini tavsiye etmiyorum. Yonga kaliteli olsa bile donanimsal veya tasarimsal sorunlar olabilir. Zaten bu telefonun fiyati bile Turkiye'de satilan amiral telefon fiyatlarinin yarisindan da az. Butun ozellikleri icin asagidaki linke bakabilirsin.

Redmi note

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Performans konusunda note3'u aratmiyor. Varsayilan olarak guc tasarrufu modunda, guc tasarrufu modunu kapattiktan sonra performans muthis. Xiaomi firmasi her urununu prestij urunune cevirmeyi iyi biliyor. Yani urun skalasinda bos urun yok. Markasiz mtk yongasi kullanan bir cok firma mevcut ama hicbirini tavsiye etmiyorum. Yonga kaliteli olsa bile donanimsal veya tasarimsal sorunlar olabilir. Zaten bu telefonun fiyati bile Turkiye'de satilan amiral telefon fiyatlarinin yarisindan da az. Butun ozellikleri icin asagidaki linke bakabilirsin.

Redmi note

Fazla ballandırma ya şu telefonu. Zamanında gözümü karartıp sipariş etmiştim ama adamlar Türkiyedeki gümrük sıkıntısından dolayı göndermediler. Dispute açmamı istediler. O yüzden bu konuda içimde bir yara var, biraz daha översen kafamı sağa sola vurmaya başalayacağım.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120

Redmi note

Xiomi gerçekten kaliteli bir firma ya 10400mah taşınabilir bataryasını getirtcem bende :) Telefon güzel ama tek sıkıntı dahili hafıza 8gb çok düşük.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Fazla ballandırma ya şu telefonu. Zamanında gözümü karartıp sipariş etmiştim ama adamlar Türkiyedeki gümrük sıkıntısından dolayı göndermediler. Dispute açmamı istediler. O yüzden bu konuda içimde bir yara var, biraz daha översen kafamı sağa sola vurmaya başalayacağım.
:D Xiaomiyi Oppomartdan 199$ 'a satin aldim. 80$lik kargo faturasi ile dhl ile gonderdiler. Gumrukte bir sorun cikmadi ama en iyisi china post. Turkiye gumrugu dhl ve tnt gibi kargolari kacirmiyor. Onem siralamasina gore China postu fazla kontrol etmiyorlar. Ayrica dhl ve tnt gibi express kargolarda minimum fatura tutari 80$. China post icin boyle bir kisitlama yok. Yani Turkiye gumrugune takilmayacak sekilde fatura duzenlemesini isteyebilirsin.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Mi3 çok güzel ya Mi4 çıkınca alırım belki :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Evet. Cok iyi bir telefon, keske mi3 alsaydim diyorum ama gumruge belki takolir diye redmi note aldim. Mi4 oneplus one ve oppo find 7 telefonlarina donanim ve tasarim bakimindan fark atacak diye dusunuyorum.

Yazılım olarakda fark atacaktır Mi4 bakalm şimdi dayıma oneplusone 64 gb gelcek 1 hafta takas etcez bence oneplus one da çok iyi ama xiaomi de çok iyi :)
Xiaomi türkiyeye gelcek diyolar inş gelirde telefona çok para vermeyiz :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yazılım olarakda fark atacaktır Mi4 bakalm şimdi dayıma oneplusone 64 gb gelcek 1 hafta takas etcez bence oneplus one da çok iyi ama xiaomi de çok iyi :)
Xiaomi türkiyeye gelcek diyolar inş gelirde telefona çok para vermeyiz :)
Bugun bana da oneplus one 64gb davetiyesi geldi. Demin satin aldim. Bir kac hafta once 16gblik modelini almistim ama kapasiteyi az buldum ve ebayden sattim. Bir kac gun once oppomarta 64gblik modeli geldiginde hemen satin almistim. Birini biraz kullanip digerini ebayden satmayi dusunuyorum. Cok kaliteli bir telefon. Bu fiyata kacirilmaz bir telefon.