Hangi telefonu kullanıyorsunuz ve neden?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Asus zenfone 3 64gblık sürümü telefonu aldığım zaman 1300tlye daha iyisi yoktu gerçi 2. El xperia x compact alacaktım nasip olmadı.

gkhan.55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Samsung galaxy Note 8 hediye edildi tabi kullanmamak olmaz

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Samsung galaxy j7 2016 fiyatına göre gayet iyi bir kamera pil gücü ve ekrana sahip olması
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet yurtdışından hediye olarak geldi
O zaman normaldir çünkü ne kadar iyi ve cömert bir insan olursa olsun orta halli ailelerin bunu alacağını ve hediye edeceğini düşünemedimde bir an ne mutlu size

gkhan.55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Samsung galaxy j7 2016 fiyatına göre gayet iyi bir kamera pil gücü ve ekrana sahip olması
--- Gönderi Güncellendi ---

O zaman normaldir çünkü ne kadar iyi ve cömert bir insan olursa olsun orta halli ailelerin bunu alacağını ve hediye edeceğini düşünemedimde bir an ne mutlu size
Tabi türkiye koşullarında hediye edilebilinecek bi cihaz değil haklısınız

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Forumdaki arkadaşların bana "Huawei FanBoy" demesine şaşmamalı. Kamerası için Huawei P10 kullanıyorum. Fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum :)

İyi Forumlar.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Şu an S8 ve Redmi Note 4X tabi ilerleyen günlerde ne olur bilinmez :)

Nedine gelince S8 su geçirmezlik ve samsung'a olan öfkemi dindirmek adına bir şans verdiğim bir model olmuştur S4 modelinden yana kendisine kzgındım.

Xiaomi modelleri ise hep iş için kullandığım modeller olmuştur çünkü Rom ve root işine bu marka ve modeller daha yatkın ve müsait bir yazılım yapısı var :)

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İphone 7 daha öncesinde 5s kullanıyordum yükseltme amaçlı geçtim memnunum lg V30 a geçmeyi düşünüyorum epeydirde

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Kisaca,
Microsoft Lumia 950XL
- Tek sıkıntı mağaza popülerliğinin az olması. O da bu zamanlarda mağaza içeriği epey arttı. İhtiyacım olanı bulabiliyorum. Fazlasına gerek yok.
+En önemli artısı, kronik sorunu yok. :D
+Kamera 20MP Alman Carl Zeiss markasi ateş ediyor resmen. 1.89 diyafram açıklığı ile söze gerek yok. :D
+Sürekli otomatik odaklama, 4 mikrofonla dehşet bir ses kaydı ve videolarda çok güzel kayıt almanı sağlıyor.
+Kamerasında OIS bulunması... :) Bu arada 4K Video ya 5DK isinma sınırı yok. Sağolsun Microsoft mühendisleri özel bir soğtumayla durumu çözmüşler. :)
+Yeni gelecek olan guncelleme ile 4K 50 FPS video cekecegi soyleniyor... Bekliyoruz...
+Depolama alanı ve OneDrive ile sunduğu yedekleme
+Batarya ve stabil pil performansı. 2 günü rahat çıkarıyorum.
+ 30 dakkada 0'dan %50-%60 arası rahatlıkla şarj edebiliyor. 0'dan tam şarjı maksimum, taş patlasın 1 saat sürüyor.
+Stabil arayüzü ve işletim sistemi tabi Windows 10 :)
+Renkli ve serbest kisisellestirilebilir arayuz...
+Sürekli iyileştirme, performans ve yenilik güncellemeleri alması.
+Ekranı çok canlı ve parlak. Buna rağmen batarya performansı çok iyi.
+Ekranı gayet geniş. Phablet denilebilir.
+ Gorning Gorilla Glass 4 ile sağlam. Şuan Note 8'de bile G.G.G 5 var...
+Üretilen gövde malzemesi ve kapak gayet kaliteli bir his veriyor. Eli terletmiyor. Polikarbonat dayanıklı bir malzeme çizilme vb görmedim...
+Arka kapağını çıkarıp, bataryası değiştirilebiliyor. Bu da iyi birşey.
+İşlemcisi SD810 olabilir, fakat daha elimi ısındırdığını hissetmedim. Microsoft muhendisleri gelistirdikleri sivi sogutma denen yontemle sorunu cozmusler...
+Uygulama açarken açmıyacağım demiyor veya donmuyor. Neye tıklarsan açıyor. :D
+Ha unutmadan, dock adaptör sayesinde bilgisayar gibi monitöre bağlanılıp kullanılabiliyor. Fakat mağazadaki oyunları oynayabiliyorsunu. Diğerleri için geliştirme aşamasında demişti Microsoft.
++++.... Daha bir sürü artısı var sayamadım. :D
Aklınıza gelenleri yazın. :D

Son düzenleme:

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
S7
Ekran malumunuz Samsung paneli rakibi çok az
Kronik sorununu duymadım.
Touchwiz arayüzü işlevsel performans olarak bir sıkıntısı yok.
Kamera arka tarafı OIS başarılı fakat Samsung'un kusursuz OIS'i bu değil S8'deki OIS tamamen oturmuş bir OIS. Düşük ışık performansı ile ben en iyi kamerayı taşıyorum diyen tüm amiral gemilerini tam anlamıyla ezip geçiyor. P10, 7 Plus vb. Yeni çıkan HTC U11 istisna.
Ön kamera fotoğraflarda yakın çekimlerde makyajlıyor uzak çekimlerde yüzü daha detaylı çekiyor fakat video çekerken makyaj huyundan vazgeçip detaylı bir görüntü sunuyor ses kaydı başarılı ve ön kameranın videoları çok başarılı.
Uzun kullanımda bataryası o ilk günlerdeki gibi ihtişamlı hallerinde değil fakat yine de iyi.
Kir tutuyor canım sıkıldıkça yıkarım silerim.

Eksi olarak piyasası çok oynak.
Dün 2250 idi bugün 2500. 2500'e çıkan birisi 2900 TL olan XZ Premium'a göz atmalı. Evet bence kamerası düşük ışıkta S7 kadar başarılı değil fakat videolarda başarılı gimbal vari EIS'i 835'i gerçekçi ön kamerası daha iyi bataryası ila iyi bir cihaz XZ Premium

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
6s kullanıyorum ıos alışkanlığım olduğu için bana daha çok toplu geliyor ara yüzü ve kullanım kolaylığı isteklerimi karşılıyor

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
samsung j7 pro kullanıyorum eski telefonum note 2 ydı rahmetlik oldu note

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Lg g6 kullanıyorum. Pil ve kamerası muntazam.2300 e alınabilecek kul lı en iyi cihaz.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
İç çerçeveden dolayı almamıştım fakat çok beğenmiştim v30 u alacaz inşallah bi gelse :)

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Şu an iPhone 5S kullanıyorum 3 seneyi geçti çok severek almıştım ve beni memnun etmeyi başardı gayet iyi performans aldım yani. O zaman küçük ekran istiyordum şimdi artık telefon değiştirme hazırlıklarına giriştim.

Forumdaki arkadaşların bana "Huawei FanBoy" demesine şaşmamalı. Kamerası için Huawei P10 kullanıyorum. Fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum :)

İyi Forumlar.
Huawei P10’a resmen aşığım ya yeni telefon olarak onu düşünüyorum ya da iPhone 7 ama nasıldır sen uzun kullanan biri olarak değerlendirir misin? Bence çok iyi telefon çok kullanışlı özellikleri ver kamera ve hoparlörü falan çok iyi. Beni 3-4 sene götürür mü?

Mesuttt1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apple iPhone 6s neden mi işletim sistemi stabilite sürekli güncel kalma her apple iPhone en az 6 yıl güncel kalabiliyor işletim sistemi güvenli ha bir de popüler ama benim icin popüler olmadı önemli değil meraklısına iyi gider

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Fiyatına göre çok iyi kamerasından şık tasarımından dolu dolu arayüzünden ve iş görür performansından dolayı Zenfone 3 kullanıyorum. Yakında s8 e geçmeyi düşünüyorum.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Şu an iPhone 5S kullanıyorum 3 seneyi geçti çok severek almıştım ve beni memnun etmeyi başardı gayet iyi performans aldım yani. O zaman küçük ekran istiyordum şimdi artık telefon değiştirme hazırlıklarına giriştim.

Huawei P10’a resmen aşığım ya yeni telefon olarak onu düşünüyorum ya da iPhone 7 ama nasıldır sen uzun kullanan biri olarak değerlendirir misin? Bence çok iyi telefon çok kullanışlı özellikleri ver kamera ve hoparlörü falan çok iyi. Beni 3-4 sene götürür mü?
5s bende kullandım harbiden efsane telefon.şuan iphone 7 kullanıyorum gayet memnunum bundan da lg v30 alacağım büyük ihtimal beklemedeyim:)

Lamborghini

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Daha dün başkan trumpdan afyon iks getirttim eve kutuyu açtım bi baktım aaaa ! hıyar çıktı bende gittim teknosaya zenfon 2 çektim geldim eve ;)

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S7 edge kullanıyorum arayüzü çok pratik bataryası gayet iyi kamerasına diyecek bişey yok zaten ekran kalitesi çok güzel çok canlı zaten ekranda Samsung'un üstüne tanımam tasarımına aşığım her bakışımda tekrar aşık oluyorum kısacası çok memnunum

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321

Temiz kullandıktan sonra neden götürmesin ben 3 sene kullanmayı düşünüyorum şahsen.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Temiz kullandıktan sonra neden götürmesin ben 3 sene kullanmayı düşünüyorum şahsen.
Valla iPhone 7’si olan arkadaşlarım da beni o yönde yönlendiriyor benim android tarafında tek alacağım telefon Huawei P10. O olmazsa iPhone 7. Aldığımda beni pişman etmeyeceğini bilmek istiyorum açıkçası. Bu iki telefon arasında kaldım da.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Valla iPhone 7’si olan arkadaşlarım da beni o yönde yönlendiriyor benim android tarafında tek alacağım telefon Huawei P10. O olmazsa iPhone 7. Aldığımda beni pişman etmeyeceğini bilmek istiyorum açıkçası. Bu iki telefon arasında kaldım da.
İphone 7 al Sen