Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    1,061

Bu konuyu okuyanlar

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Asus M50vc kullanıyordum. Şimdi sadece masaüstü bilgisayar kullanıyorum.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
casper kullanıyorum gayet memnunum core i7 6gb ram var performans açısından süper. tek gıcık olduğum tarafı klavyesi sanki oyuncak. ayrıca bi sıkıntım olmadı.

xedition

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son 20 gündür yeni aldığım Asus 1215N kullanıyorum. Çok hafif, 12 Inch ekran. Ion 2 grafik işlemcili ayrıca onboard ekran kartı da var. İkisi arasında otomatik geçiş yapıyor. Yaklaşık 5 saat civarı rahat pili dayanıyor. İşlemcisi çift çekirdekli atom (biraz zayıf) ancak gündelik işleri çok rahat görüyor. Ion 2 sayesinde full hd videoları çok rahat oynatıyor. HDMI çıkışı da var. Klavyesinden de memnunum.

Bir de Sony Vaio SZ640 sahibiyim. 13.3 inch, çift ekran kartlı ancak ikisi arasında otomatik geçiş yapmıyor. Geçiş yapmak için yeniden başlatma gerekiyor.

Bir de Toshiba Satellite notebookum var. O 4 yaşında falan hiç bir sorun çıkarmadı şu ana kadar.

Üçünü de hiç servise göndermediğim için servisler hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

configure

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Toshiba Satellite kullanıyorum. 2 kere yere düşürmeme rağmen -çok yüsekten değil tabi kalp hizası diyebileceğim bir yükselikten düşmesine rağmen- 3 yıldır tıkır tıkır işliyor.

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
3 Yıllık sağlam bir Sağlam Asus kullanıcısı olarak Asus ve Toshiba yı bu işte tek geçerim. Asus'un satışlarının acerin altında çıkması beni üzdü.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
dell 5010 ısınma grafik adaptör problemleri

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Samsung R580 modelini kullanıyorum. Son derece iyi çıktı. Sessiz ve ısınma sorunu yok.

Servisi bilmiyorum daha servislik bir sorun :) Sorun olacağını sanmıyorum

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Benim 2 tane notebook'um var evde kişisel olan Acer 6935G özel seri ve çok memnunum böyle bir seri çıkartsa yenilemeyi düşünürüm :clap:, İş yerinin notebook'u Samsung R510 ki beş para etmez kimseye de tavsiye etmem, Samsung Notebook'dan anlamıyor şimdilik.:thumbdown:

Tarkan.Kalyoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Toshiba kullanıyorum. Çok sağlam ve problemsiz bir ürün. Notebooklarınızı kullanırken lütfen external notebook fanı kullanın yatağın üzerine hava almayacak bir şekilde bırakmayın. Böyle yaparsanız ısınma problemi yaşarsınız. Servislere gelen en büyük arıza bu.Amerikada yapılan araştırmada ilk 3 yıl boyunca servise gelen notebooklar içinde %23 ile ilk sırada Acer var. Asus yada Toshiba problemsiz ürünler. Ama Asusun servisleri çok yeterli değil Türkiyede. Bu durumda en iyi notebook TOSHİBA. Exper ,Casper ı notebooktan sayanlara gülüyorum toplama OEM notebooklara a marka basmışlar. Maliyetleri en pahalısının 300$ ı geçmez. Arıza yapma açısından Acer ı bile geçerler. :thumbdown:

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Toshiba Qosmio Q870 kulanıyorum. gayet memnunum.

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Samsung R540-JS05TR kulanıyorum gayet memlunum :)

yunasyus

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Samsung kullanıyorum çok memnunum forever samsung :9

john coffee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3.ASUS notebook'uma geçtim son derece memnunum.Eskileri de hala kullanılır durumda.Hiç servislik bir durum olmadı o yüzden servis konusunda yorum yapamıyacağım.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bu arada ben de acer kullanıyorum, servisleri dışında bir sorunum yok, etrafımdaki birçok insana da acer aldırdım ama bir sonraki cihazımı dell'den almayı düşünüyorum. :)

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
acer kullanıyorum bayagıda yükleniyorum pc ye 4 yıldır banamısın demedi :D

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Şıklara LG, Packardbell gibi markaların da eklenmesi lazım.

Packardbell kullanmasamda son zamanlarda fiyatı nedeni ile çok satıyor

asgs05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus M50sa kullanıyorum 2 yıl oldu birkere kaza geçirdi, (bana yavaşca araba çarptı üzerine düştüm laptopun) üstüne ayran döküldü gerçekten dayanıklı ve ekran çözünürlüğü çogu laptopta yok 1440x1050 öneririm asus şiddetle. ve şuan üzerinde 64 bit W7 kurulu canavar gibi:) Apple dan sonra gördüğüm en iyi laptop fiyat performans olarak.

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
asus, altı yılda sadece anakartı kırıldı. onu da temizlerken ben kırdım... pardon benimki masaüstü pc

yrss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizim makinayı eklememişsinz ya :)

ilk notebookum datron tw3 şimdi ise canavar gibi packard bell tj70 oyunlarda autocad da banamısın demiyo mubarek :)

Darty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HP Compaq Presario C700 2 yıldır kullanıyorum yeni yeni pil ömrü bitmeye başladı 45dk kadar düştü diyebilirim.Isınma sorunu başladı henüz servise götürmedim oyüzden servisi hakkında yorum yapamıyacağım.Birde tavsiye alacağınız dizüstü bilgisayarın adaptör ucu L olsun benimkinde düz olduğu için sıkıntı yaşadım ve değiştirdim.Gerçi laptopumun gösterdiği performans düşüklüğü bendende kaynaklanıyor olabilir.Wista basic yüklüydü ben Windows 7 Home Premium yükledim e oyunlar programlar (PES , Photoshop vb..) derken biraz fazla yük bindirdiğim söylenebilir kahrımı çekmeye devam ediyor.Ama kesinlikle en iyisi masaüstü pc laptop ları sevemedim gitti :)

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus f3sc kullanıyorum 3 seneye yakın zamandır. Asus'u sağlam oldugu için tercih ettim ama çıkarmadık sorun bırakmadı gerçekten bu süre içinde. En önemlisi de sol menteşede oluşan çatlağın fabrikasyon hatası olup herkeste oluşmasına ragmen asus'un bunu kullanıcı hatası sayması!..

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Asus kullanıyorum. Gerek Performans gerek fiyat gerekse teknik destek harika.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
3 yıldır toshıba kullanıyorum şimdiye kadar hiç arızalanmadı.(arızalanmadığı için teknik servisinin nasıl olduğunu bilmiyorum)

labirent300a

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acerdan şaşmıyorum 2. acerımı aldım.marka fanatikliği yapmıyorum ama fiyat performans olarak kıyasladığımda ucuz ve kaliteli ürünleri bence

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
gelen talep üzerine lg ve packard bell de ekledim.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lenovo IdeaPad Y530 kullanıyorum... ses sistemi,performansı,ısınmaması,klavyesi,klavye çevresindeki aliminyum kaplama,kapağın arkasının mat renkte olması... açıkcası hem servisi ile ki malesef hdd de şahsımdan kaynaklanan bi sorun yaşadım ki hddyi değiştirdiler tık para ödemeden,hem fiyatı hem performansı ile son derece memnunum ve tavsiye ederim...

semih016

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lenovo kullanıyorum bende. 7 aydır çok memnunum. Hem hız hem tasarım görenleri hayran bırakıyor :D