Hangi işletim sitemi güvenli

adrenalin760

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç memnun olmasamda bi oyun manyağı olarak windowsa bağımlıyım. %( hdd min diğer yarısına başka bi işletim sistemi yüklemek istiyorum güvenlik açısından hangisini önerirsiniz linuxların dağıtımları arasında güvenlik açısından farklar varmıdır. windowstan memnun olmamamın en önemli sebebide güvenlik sorunuydu(aramızda kalsın bence windowsta işi sadece virüs yazmak olan vatandaşlar var

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Pardus 2008 kurabilirsin.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
standart bir ev kullanıcısı için bütün linuxlar güvenlidir. virüs trojan falan bulaştıramazsın. server olarak kullanmayacağın için hackerlarında hedefi olmazsın.
pardusu tavsiye ederim 2008 güzel olmuş.

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Perdusu Çok merak ediyom bi kursammı acaba.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Soyle birşey hiçbir işletim sistemi yüzde yüz güvenli değildir ama linux dağıtımlar daha az ve acık kaynaklı oldugu için dah agüvenlidir.Bence pardusu kur bir sorunla karşılaitiğinda yardım bulamn kolay olur...

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Pardus 08'i kur. Bildiğim bir arkadaşım var bayan, bilgisayardan anlamaz o bile bağımlısı oldu.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu kadar pardus önerisi yetmiştir sanırım sana ama benden de pardus ^^

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
pardus 2008 kulanırsın linuxda çalışmayan programlar için birde windows xp kenarda durur 2 işletim sistemi mutlu mesut yaşarsın

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
herkes pardus diyor da doğru diyor ama bilgisayrın nasıl donanımını yaz da sorun çıkar mı bir bakalım

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
herkes pardus diyor da doğru diyor ama bilgisayrın nasıl donanımını yaz da sorun çıkar mı bir bakalım

o konuda haklı nizam. sistemini bi yaz ona göre bişey söyleyelim. ayrıca güvenlik güvenlik derken zorlamana da gerek yok, yasal bi windows kur, güzel bi internet security kur, windows otomatik update aç, al sana güvenli bi işletim sistemi

mamcak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kapalı kaynak kodlu işletim sistemlerinin internete çıkınca ne yaptıkları meçhul. Bundan dolayı mesela ben gerekli uygulamalarını windows üzerinde çalıştırırken, internete linux ile çıkıyorum. Windows a internet erişim izni vermiyorum. Hem bazen kaprisli programların update aldıktan sonra windows ta saçmaladığını düşündüğümden, windows update de almıyorum. Windows ve MacOs program zenginliği açısından tercih edilir, Linux internet güvenliği ve bazı daha başarılı uygulamaları için. Örneğin Linux ta Windows veya MacOs a göre çok daha hızlı ve başarılı bi şekilde video kodlayabilirsin. Hem kendine has ve diğer platformları desteklemeyen güzel oyunları da var. Ev kullanıcısı için hangi linux olsun pek farketmez. Kendisi ve yardımı türkçe olacağı için pardus 2008 öneririm.

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şimdiye kadar windows xp ile çalışıp pardus 2008 ile çalışmayan donanım görmedim ( usb modem gibi bazı donanım tanımamaları hariç)

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o konuda haklı nizam. sistemini bi yaz ona göre bişey söyleyelim. ayrıca güvenlik güvenlik derken zorlamana da gerek yok, yasal bi windows kur, güzel bi internet security kur, windows otomatik update aç, al sana güvenli bi işletim sistemi
bu dediklerini yapsanda linux dan daha güvenli olmaz ayrıca aldığı pc standart olarak windows ile gelmiyorsa neden 150$ verip yasal windows alsın ayrıca bu aldığı sürüm yükleme sınırlı gelecek sadece yeni pc ile satılır muhabbetide var arkadaşın dediği gibi internete windows ile çıkma yeter

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdiye kadar windows xp ile çalışıp pardus 2008 ile çalışmayan donanım görmedim ( usb modem gibi bazı donanım tanımamaları hariç)
benim wireless kartı standart olarak çalışmıyor mesela kırk takla attırmak gerekiyor wpa ile şifreli hatta bağlanmak için

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu kullanıyorum gayet memnum güvenlik olarak performans olarak