Hacker Olmak

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Cracker deyince Skidrow'u mu anlıyorsun sen ? :D Yazdığımın bir satırını okumadın ve bu kadar satırı bana okuttun ya, helal olsun :D
Okudum ve kendi bildiğimi ekledim sanırım skidrow bi oyun ne demek istediğini anlamadım ama yazılım bilmeden cracker olunmaz...Sende sanırım benim yazdığımı okumamışın ki bazı noktalar diye belirtmişim tamamen yanlış demeşim.
Peki sen bende ne yanlış gördün söyle öğrenelim

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
skidrow bi oyun ne demek istediğini anlamadım
Skidrow bir oyun değil, korsan oyun dağıtıcısıdır. Aynı reloaded gibi. Bkz. Google.

Cracker'ın anlamı senin dediğin gibi crack üreten değil, bu tersine mühendislik yöntemi ile yapılır ve bu adamların cracker'lar ile hiç bir alakası yoktur. Aynı şeyleri yazmayacağım. İlk mesajımdaki sitemimi yineliyorum...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@isyankar42
On Hacking - Richard Stallman

The Hacker Community and Ethics - GNU Project - Free Software Foundation

Top 10 Most Famous Hackers of All Time - IT Security

Senin bahsettiklerin sadece siyah şapkalı hacker'lar. Bunların asıl ismi cracker ancak medyada bu adamlar hacker diye anıldığı için bu şekilde sonradan düzeltildi. Bir kere hacker diye herkes alıştı bu isme ve şapka olayını çıkardılar. Yine yanlış kullanım. Peki beyaz şapkalı hacker'lara (Gerçek hacker'lara) bakmak ister misin ?

Stephen Wozniak (Apple kurucusu)
Steve Jobs (Apple kurucusu)
Linus Torvalds (Linux kernelinin fikir babası ve yazarı)
Richard Stallman (Özgür yazılım hareketini ve GNU vakfını kuran adam. iPhone'lardan Mac'lere bu adamın öncülük ettiği yazılımlar kullanılıyor)
Bill Gates (Microsoft'un kurucusu)

Hatta Mark Zuckerberg (Facebook'un kurucusu) bile bu listeye alınabilir.

Şimdi sen çıkıp allahın cracker'ının bunlar kadar programlama bildiğini söylersen gülerim. İstatistiklere göre cracker'lar genelde genç ve çocuk yaşta kişiler oluyorlar onu da ekleyim. Genelde medyadan, filmlerden özeniyorlar ve havalı olduğunu düşünüp o hevesle başlıyorlar.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
@isyankar42
On Hacking - Richard Stallman

The Hacker Community and Ethics - GNU Project - Free Software Foundation

Top 10 Most Famous Hackers of All Time - IT Security

Senin bahsettiklerin sadece siyah şapkalı hacker'lar. Bunların asıl ismi cracker ancak medyada bu adamlar hacker diye anıldığı için bu şekilde sonradan düzeltildi. Bir kere hacker diye herkes alıştı bu isme ve şapka olayını çıkardılar. Yine yanlış kullanım. Peki beyaz şapkalı hacker'lara (Gerçek hacker'lara) bakmak ister misin ?

Stephen Wozniak (Apple kurucusu)
Steve Jobs (Apple kurucusu)
Linus Torvalds (Linux kernelinin fikir babası ve yazarı)
Richard Stallman (Özgür yazılım hareketini ve GNU vakfını kuran adam. iPhone'lardan Mac'lere bu adamın öncülük ettiği yazılımlar kullanılıyor)
Bill Gates (Microsoft'un kurucusu)

Hatta Mark Zuckerberg (Facebook'un kurucusu) bile bu listeye alınabilir.

Şimdi sen çıkıp allahın cracker'ının bunlar kadar programlama bildiğini söylersen gülerim. İstatistiklere göre cracker'lar genelde genç ve çocuk yaşta kişiler oluyorlar onu da ekleyim. Genelde medyadan, filmlerden özeniyorlar ve havalı olduğunu düşünüp o hevesle başlıyorlar.

Ya ama hocam kalıplaştı artık bu hiçbir hackere artık cracker denmez bunu çoğu kişide bilmez ki benim anlamadıpım kısım"crackerler ya az yazılım bilir yada hiç bilmezler" cümlesi

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ya ama hocam kalıplaştı artık bu hiçbir hackere artık cracker denmez bunu çoğu kişide bilmez ki benim anlamadıpım kısım"crackerler ya az yazılım bilir yada hiç bilmezler" cümlesi
Çünkü bazı cracker'lar (genelde çoluk çocuk) sadece hazır araçları oyun olsun diye fütursuzca kullanırlar. Bazıları ise daha ilerlemek için işlerine yarayacak araçlar yazabilir yada var olan bir yazılımı kötü amaçlı değiştirebilir. Bu adamın amacı yapmak değil, yapılana zarar vererek para kazanmak.

Reaksiyon puanı
227
Yazılım mühendisiliğinide araştır. Ayrıca ingilizceyi yala yut.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ingilizce olmadan bugün hiç bir iş görülmüyor.:(