Güvenlik Şifresiyle Korunmayan Kablosuz Modemlere Bağlanmak

Kablosuz ağınızı hangi şifreleme yöntemiyle koruyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    20

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar herhangi bir güvenlik protokolüyle korunmayan şifre girmeden giriş yapabileceğimiz kablosuz ağlar üzerinden internete girmek ne kadar güvenlidir ? Veriler şifrelenmediği için kullanıcıya ne şekilde tehlikeler oluşturur ?
Bu konuda bildiklerimizi paylaşırsak yararlı olacağını düşünüyorum.Teşekkürler !

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yok mu bu konu hakkında yazacak kimse ?

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Valla arkadaşım benim ofisimde evimde şifreleme tekniği olarak wep ayarlı durumda. Ancak kırmak isteyen adam bu şifreleri çok kolay halledebiliyor. Yükle Linux'u çocuk oyuncağı resmen. mac filtreleme falan da hikaye onlar da aşılabiliyor kolayca. Tabi herkes bunu yapamaycağından şifreleme şu anda iyi bir çözüm.

Reaksiyon puanı
188
en iyi yöntem Hidden SSID kullanmak ve WPA-PSK ile üzün bir şifre yaratmak. şahsen şifrem 22 karekterli ve hidden ssid ile ağ adı gizlenmiş durumda...

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar yok mu bu konu hakkında yazacak kimse ?
en zor şifre bile adam akıllı bir kırıcın varsa çözülür...(bazen çok uzun zaman alsa bile...:happy: )önemli olan bunun hırsızlık olduğunu kavrayabilecek insanlar ama nerde o güzel insanlar ? yook...şifrenin uzun olması sadece sızmaya çalışan lamer in sabrını test eder ve lamer ler genellikle sabah akşam oyun oynayan arada bir ! hhaazzıırr ! programlarla insanlara sadece zarar vermeye çalışan kişilerdir ve emin olun o oyununu oynarken bir yandan da sizin şifrenizi kırsın da ne kadar sürerse sürsün diye keypasser ını açık bırakır...:icon_-1: :angry::angry::angry:
başıma gelmese de arkadaşlarımı bunu başkalarının başına getirirken gördüm.esefle kınıyorum...

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim de öyle bir niyetim hiçbir zaman olmadı zaten çünkü hırsızlığın başka bir boyutu bu sadece.Çalmak çalmaktır. :)

redrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kablosuz modemler WpA tipi şifreleme 8 karekter istiyor.daha gelişmişi 64/128 bit şifreleme.. kırılır ama baya zaman alır..

ben genelde internette işim bittimi pc kapatmanın yanında modemide kapatıyorum.. böylelikle beleşcileri bir nebzede olsa önlemiş oluyorum...

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Modemi kapatmak beleşçilerin önünü geçmek için tam anlamıyla olmasa da yine bir önlem tabi...

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şifreleme yöntemiyle korunmayan korumasız bir ağ üzerinden internete bağlanmak giren kullanıcının bilgilerini tehlikeye atar mı ? (Veriler şifrelenmediği için)